Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aggódom a sok víz miatt, áradások miatt. fórum

Aggódom a sok víz miatt, áradások miatt. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
32. liliom10 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
tegnap 16:14
Kimenekítették a lovakat! Odaért az árvíz. ( YouTube videó van fent. )
tegnap 13:34

800 mèterre lakok a dunai gáttól.

Nem fèlek.

Sajnálom azokat akik az ártereken laknak, sajnálom akiket kár èrt.

30. Amaunet (válaszként erre: 29. - Icuska538)
tegnap 13:03
Köszi, de már itt a meleg, süt a nap. Remélem, hamarosan útrakelnek!
29. Icuska538 (válaszként erre: 26. - Amaunet)
tegnap 10:09
Irjál nekem üzenetet veszek küldök.
28. semleges (válaszként erre: 24. - Amaunet)
tegnapelőtt 12:04

Azt hallottam, hogy ezen a szakaszon nyaralók voltak és sokan ott építkeztek, hozzátoldottak, fejlesztették, emeletet ráhúztak, stb. és életvitelszerűen ott laknak, az az otthonuk.

A biztosító nem fizet a kárra. Védeni nem védik mert árterület.

Én nem lennék ilyen bátor. Még azt sem merném megtenni, hogy nincs építési engedélyem mégis építkezem. De ez én vagyok.


Távoli ismerősünk a Svábhegyen építkezett sok-sok évvel ezelőtt. Nem volt engedélye. A felső szomszédja felnyomta mert, hogy az ő kilátását, panorámáját zavarta. Lebontatták vele az egész házat. Rég volt, nem tudom van-e ilyen ma is.


De állítólag a Tisza-tó körül is rengeteg csilivili hatalmas házakat építenek engedély nélkül.

27. tien (válaszként erre: 26. - Amaunet)
tegnapelőtt 11:47

Ezt a módszert olvastam .

Nagyon rendes Tőled.

26. Amaunet (válaszként erre: 22. - Tien)
tegnapelőtt 08:11
A hozzám befészkelt fecskék jól vannak csak kaját nem tudok nekik beszerezni. Jobb híján a fákat, bokrokat rázom, ha kissé felszárad a víz, felriasztva az ott tanyázó bogarakat.
25. timycat (válaszként erre: 24. - Amaunet)
tegnapelőtt 08:05

Jellemzően nincs építési engedély, fennmaradási engedély van, sokszor a telek semaz övék hanem az államé.


Nálunk sok épület van àrtérben. Régen ezek nyaralók voltak, de mivel az elmúlt 10 évben nem volt ár sokan állandó jelleggel költöztek ki.


Ezekre az ingatlanokra se hitelt nem lehet felvenni, se árvízre biztosítást kötni, jellemzően csak a felépítmény a magántulajdon.

tegnapelőtt 07:56

Miért építkezik valaki az ártérbe 20 méterre a folyó eredeti/normál medrétől? Nem számol azzal, hogy évente legalább 2x jön az áradás?

Miért adnak ott ki építési engedélyt, ha jól tudják, hogy nem fogják védeni?

[link]

tegnapelőtt 05:58

Jó reggelt!

Vannak még segítőkesz emberek ,hálaistennek .

Tegnap olvastam ,egy vállalkozó felaajánlotta a teherautóját h ingyen segít annak ,akinek szüksege van elpakolni az árvíz elől.

22. tien
szept. 16. 22:00
Megrázó számomra ezen történések,a fecskék ez a nyár és most az árvíz.
21. liliom10 (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
szept. 16. 21:10
Örülök ! 🙂 De vajon így is marad-e végig ? Nem tudom, milyen magasan van a Duna mostani vízszintjéhez képest.Szeretem a lovakat ! 🙂
20. tien (válaszként erre: 2. - Alnisa)
szept. 16. 21:06
B@szki.
19. michelle.r (válaszként erre: 7. - Liliom10)
szept. 16. 20:58
A lovarda egyelőre nincs veszélyben, egy órával ezelőtti infó szerinte egyelőre más se.
18. birebora (válaszként erre: 13. - ,zumba)
szept. 16. 15:29
És le a kalappal előttük. Fáradtságot, erőt, időt nem kimélve teszik a dolguk. Védik az otthonokat.
szept. 16. 15:03

Most olvastam, hogy a katonák elindultak a dunakanyarba.


Ausztriában autópàlyákat öntött el a víz.

Bécsben utcákat.

Aki ezen poénkodik, nem hiszem hogy épeszű.

16. Piroska52 (válaszként erre: 2. - Alnisa)
szept. 16. 15:00
Maradtál volna csendben.
15. MÁRIA DOBOS (válaszként erre: 2. - Alnisa)
szept. 16. 14:53
Bicskanyitogató komment.
szept. 16. 10:50
Miattuk aggódom én is ,latom milyen nehez helyzetben vannak sokan.
13. ,zumba
szept. 16. 10:47
Ezúton is erőt és kitartást kívánok azon embereknek,(szakember, önkéntes) akik ebben a helyzetben részt vesznek!
12. Channa* (válaszként erre: 11. - ,zumba)
szept. 16. 10:40
Igen, tudom.
11. ,zumba (válaszként erre: 9. - Channa*)
szept. 16. 10:35
Azért a budapesti védmű más mint egy vidéki.
10. ,zumba
szept. 16. 10:34

Libabőrös lettem, amint nézem a környező országokban készült felvételeket. 200-300mm csapadékot mi fogna meg? Nem szünetekkel esik, hogy lenne idő lefolynia. Átszakadó gátak, elmosott házak, haszon és háziállatok....Tudták, csak a természet erőivel szembe szállni nem lehet.Egyszer írtam: mi lesz ha az villanyra állított életünkben nem lesz

áram egy-két napig. Miért ne lenne kaptam a kérdést. Mondjuk ezért. Én éltem át árvizet is, bízom, hogy csak egyszer találkoztam vele testközelből...

szept. 16. 10:22

Azt gondolom, hogy manapság már nem úgy ér minket egy árvíz, hogy hirtelen szembesülünk vele, mert nem tudjuk, hogy mire számíthatunk.


Napok óta másról sem szólnak a hírek, csak arról, hogy milyen idő lesz és mit okozhat.

Pesten le is zárták a rakpartot.


Tehát, ha tudják, hogy valahol olyan magas lehet a vízállás, hogy az veszélyezteti az ott lakókat, ott dolgozókat, stb., akkor lehet tenni ellene.


Igen, tudom! Elköltözni nehéz a saját otthonunkból, de pl. az említett kisoroszi lovardát ki lehet üríteni, hogy ne akkor kelljen lovakat is menteni, amikor az embereket kellene.


Ha ezt nem tették meg időben, akkor felelőtlenek.


Inkább legyen felesleges valami, mint végzetes.


Ha valóban víz alatt lesz Kisoroszi, akkor majd azokkal az emberekkel kell foglalkozni, akik valamiért nem tudnak elköltözni onnan. Ez is sok lesz, anélkül, hogy a lovakkal is ekkor kelljen foglalkozni...

szept. 16. 10:17
Ismerősömnek volt ott nyaralója. Ilyenkor felcuccoltak az emeletre, majd lecuccoltak a földszintre. Bútorok, hűtők, szekrények, ágyak, minden. A földszinten állt a víz. Megunták, eladták. Utána a takarítás, fertőtlenítés szétcincálták az idegeiket. Nagyon szép és jó lehet folyó mellett élni. A panoráma, a jó levegő, a csend a nyugalom. Nekem is lett volna lehetőségem, gondolkodtam is de arra jutottam, hogy nem akarom a teraszomról, az első sorból nézni, hogy a házamba, kertembe jön a megállíthatatlan víz. És rengetegen építkeztek árterületekre.
7. liliom10 (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
szept. 16. 10:02

Voltunk régebben Kisorosziban, fürödtünk a " csücsöknél". Vadregényes, romantikus hely, kemping is volt ott.

Gondolom, nemcsak a lovarda van veszélyben, hanem jóval nagyobb terület.☹️

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Alnisa)
szept. 16. 10:02
Mindkettő nagy probléma ,okostojás..
5. michelle.r (válaszként erre: 2. - Alnisa)
szept. 16. 09:55
Bizonyos szempontból mindkettő romba tudja dönteni az emberek életét.
szept. 16. 09:54
Mára és holnapra semmilyen kötött programon nincs, térdelőrajtban várjuk, hogy kell-e menni segíteni, tegnap hívtak, hogy megtörténhet, hogy a kisoroszi lovardát elönti a víz. ☹️
3. liliom10 (válaszként erre: 2. - Alnisa)
szept. 16. 09:32
Az eső és az árvíz között nagy a különbség ! Gondolom, a Te lakásodat, házadat nem fogja elönteni, és nincs károd a mezőgazdaságban, állattenyésztésben. Ami érinteni fog Téged is, az az élelmiszerek árának emelkedése.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook