Aggódom a sok víz miatt, áradások miatt. (beszélgetés)
Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.
800 mèterre lakok a dunai gáttól.
Nem fèlek.
Sajnálom azokat akik az ártereken laknak, sajnálom akiket kár èrt.
Azt hallottam, hogy ezen a szakaszon nyaralók voltak és sokan ott építkeztek, hozzátoldottak, fejlesztették, emeletet ráhúztak, stb. és életvitelszerűen ott laknak, az az otthonuk.
A biztosító nem fizet a kárra. Védeni nem védik mert árterület.
Én nem lennék ilyen bátor. Még azt sem merném megtenni, hogy nincs építési engedélyem mégis építkezem. De ez én vagyok.
Távoli ismerősünk a Svábhegyen építkezett sok-sok évvel ezelőtt. Nem volt engedélye. A felső szomszédja felnyomta mert, hogy az ő kilátását, panorámáját zavarta. Lebontatták vele az egész házat. Rég volt, nem tudom van-e ilyen ma is.
De állítólag a Tisza-tó körül is rengeteg csilivili hatalmas házakat építenek engedély nélkül.
Ezt a módszert olvastam .
Nagyon rendes Tőled.
Jellemzően nincs építési engedély, fennmaradási engedély van, sokszor a telek semaz övék hanem az államé.
Nálunk sok épület van àrtérben. Régen ezek nyaralók voltak, de mivel az elmúlt 10 évben nem volt ár sokan állandó jelleggel költöztek ki.
Ezekre az ingatlanokra se hitelt nem lehet felvenni, se árvízre biztosítást kötni, jellemzően csak a felépítmény a magántulajdon.
Miért építkezik valaki az ártérbe 20 méterre a folyó eredeti/normál medrétől? Nem számol azzal, hogy évente legalább 2x jön az áradás?
Miért adnak ott ki építési engedélyt, ha jól tudják, hogy nem fogják védeni?
Jó reggelt!
Vannak még segítőkesz emberek ,hálaistennek .
Tegnap olvastam ,egy vállalkozó felaajánlotta a teherautóját h ingyen segít annak ,akinek szüksege van elpakolni az árvíz elől.
Most olvastam, hogy a katonák elindultak a dunakanyarba.
Ausztriában autópàlyákat öntött el a víz.
Bécsben utcákat.
Aki ezen poénkodik, nem hiszem hogy épeszű.
Libabőrös lettem, amint nézem a környező országokban készült felvételeket. 200-300mm csapadékot mi fogna meg? Nem szünetekkel esik, hogy lenne idő lefolynia. Átszakadó gátak, elmosott házak, haszon és háziállatok....Tudták, csak a természet erőivel szembe szállni nem lehet.Egyszer írtam: mi lesz ha az villanyra állított életünkben nem lesz
áram egy-két napig. Miért ne lenne kaptam a kérdést. Mondjuk ezért. Én éltem át árvizet is, bízom, hogy csak egyszer találkoztam vele testközelből...
Azt gondolom, hogy manapság már nem úgy ér minket egy árvíz, hogy hirtelen szembesülünk vele, mert nem tudjuk, hogy mire számíthatunk.
Napok óta másról sem szólnak a hírek, csak arról, hogy milyen idő lesz és mit okozhat.
Pesten le is zárták a rakpartot.
Tehát, ha tudják, hogy valahol olyan magas lehet a vízállás, hogy az veszélyezteti az ott lakókat, ott dolgozókat, stb., akkor lehet tenni ellene.
Igen, tudom! Elköltözni nehéz a saját otthonunkból, de pl. az említett kisoroszi lovardát ki lehet üríteni, hogy ne akkor kelljen lovakat is menteni, amikor az embereket kellene.
Ha ezt nem tették meg időben, akkor felelőtlenek.
Inkább legyen felesleges valami, mint végzetes.
Ha valóban víz alatt lesz Kisoroszi, akkor majd azokkal az emberekkel kell foglalkozni, akik valamiért nem tudnak elköltözni onnan. Ez is sok lesz, anélkül, hogy a lovakkal is ekkor kelljen foglalkozni...
Voltunk régebben Kisorosziban, fürödtünk a " csücsöknél". Vadregényes, romantikus hely, kemping is volt ott.
Gondolom, nemcsak a lovarda van veszélyben, hanem jóval nagyobb terület.☹️