Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Abbahagytam az antidepresszáns szedését (fokozatosan) és a... fórum

Abbahagytam az antidepresszáns szedését (fokozatosan) és a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
32. Ágio8405 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 9. 07:52
Ennyitől nem kéne azért ilyen pszichés problémának lenni. Mindenki életében van ilyen mégsem kényszerül miatta gyógyszer szedésre....
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Ágio8405)
szept. 8. 10:55
Sajnos kedvelek valakit de nem merem neki elmondani. Egyszerűen olyan kisugárzása van, hogy leblokkolok a közelében és nem tudom, hogy a távolságtartó magatartása ezúttal csak nekem szól vagy az alaptermészetéből (ami nem egy barátkozós, közvetlen fajta) jön. És amúgy is elég ránéznem, hogy alig tudjak megszólalni mert nagyon, túlságosan jó pasi 😑
30. Ágio8405 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 7. 22:09
Mi vagy ki az igazi probléma? Miért nem tud rendeződni?
szept. 7. 21:23
Azóta eljutottam egy olyan állapotba, hogy kb. minden reggel úgy indul, hogy felesleges fölkelnem, nincs hozzá energiám (közben nyilván muszáj) Amíg az igazi probléma nem rendeződik - és nem miattam nem rendeződik, de mindegy... - ez így is marad valószínűleg 😢 De inkább belepusztulok - ami mint téma elég sokszor az eszembe jut mostanában 😦 - akkor se fogok többet "gyógyszert" szedni. Étvágyam alig van, de a súlyom még gyarapodott is. Totál nonszensz. EZT okozta a k...a antidepresszáns 😑
aug. 29. 20:55
Senkinek nem ajánlom sem ezt a gyógyszert, sem más "antidepit". Kár, hogy nem hallgattam korábban azokra akik szedték ezt a sz.rt, és mindannyian HÍZTAK tőle plusz függőkké váltak. Ha nekem is nehéz volt letennem 7 hónap után, el tudom képzelni mit él át az aki több év után próbálja abbahagyni.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Binike7)
aug. 29. 20:50
Nem múlt el, mérséklődött. Türelmesebb és nyugodtabb lettem a környezetem szerint, persze belül ugyanúgy szenvedtem mint most. Ennyi pozitív hatása volt a gyógyszernek, a fals, kívülállók számára látható "nyugalom".
26. Binike7 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 29. 19:17
Két hét múlva elmúlt a feszültség? Milyen jó hatásai voltak a gyógyszernek?
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Binike7)
aug. 29. 18:07

Az első két napon végig hányingerem volt, aztán két hétig feszült és ideges voltam, de a Frontint nem voltam hajlandó egy hétnél tovább szedni hozzá. Pedig csak 0.25-öst írt fel. Arra sem akartam rászokni.


Mióta nem szedem az Escitilt, rájöttem, hogy az alapproblémát soha nem oldotta volna meg... Még az is, aki miatt az alapprobléma kialakult, és erről 90% eséllyel tud is csak épp ignorálja, még ő is azt mondja, hogy a gyógyszer nem old meg semmit.

Jártam pszichológushoz is, nem tudott érdemben segíteni (persze, "csak" állami rendelésre jártam 12 hétig).

24. Binike7 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 29. 13:39

Amikor szedted nem szorongtál?

Benzodiazepin nélkül is tudtad szedni? Mindenkinek Frontint írnak hozzá.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Binike7)
aug. 29. 12:24

Voltak elvonási tünetek, nem is tudtam letenni elsőre.

Amikor szedtem, állítólag kiegyensúlyozottabb és türelmesebb lettem, de szerintem a gyógyszer csak a valódi probléma elnyomásához járult hozzá.

Generalizált szorongás volt a diagnózisom. Semmi se áll távolabb a valóságtól. Ha van egy problémád amivel nem mersz szembenézni, és inkább 1000 másik dologra "vetíted" a benned lévő feszültséget/dühöt/szomorúságot, nyilván GAD-dal fognak diagnosztizálni...

A probléma azóta se oldódott meg, és hamarabb fogok rámenni mint hogy megoldódjon, de legalább a testemet nem mérgezem semmivel.

22. krisztikrisz (válaszként erre: 21. - Krisztikrisz)
aug. 28. 20:39
*jól tetted
21. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 28. 20:38

Jól tettem, ismerősöm is így tett, azóta semmi baja, éli az életét!

Ha meg van azt megoldja!

Amíg szedte minden baja volt, függővé tette az agyát.

20. Binike7 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 28. 20:23

Voltak elvonási tüneteid?

Amikor szedted volt jó hatása? Hogy érezted magad? Fronton nélkül nem erősítette fel az escitil a szorongást?

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Binike7)
aug. 28. 13:14

Escitilt szedtem, először fél, utána egy szemet. Próbálkozott a Frontinra is rábeszélni de azt egy hét után abbahagytam, azóta is ott poshad a szekrényben.


Az Escitilről se volt könnyű lejönni 7 hónap után, hiába nem egy Xanax kategória ami a függőség kialakulását illeti. Vagy egy hónap volt mire teljesen ki tudtam iktatni.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Enissa)
aug. 28. 13:10
Nem érdekel mások mennyinek hazudják magukat, én nem vagyok hazug és pont ezért nem tudom elviselni ha annak tartanak. Az, hogy a 3. találkozásunkkor se szó se beszéd ráállított a mérlegre, nálam sajnos úgy jött le, hogy az első 2 találkozás alapján ő úgy ítélte meg, nem vagyok szavahihető ember. Nem tudom miből vonta le ezt a következtetést, de megalázó volt.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Brandy85)
aug. 28. 13:05
Ha ez így lenne, már az első konzultáción megmérte volna a súlyomat. De eszébe se jutott, simán felírta a gyógyszert és megmondta mennyit szedjek.
16. brandy85 (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
aug. 28. 12:12
A gyógyszeradagolás miatt nekik a pontos súlyt kell tudni,nehogy túl vagy alul adagolják ki a gyógyszert. Pl. Nem mindegy,hogy 0,25mg vagy 1mg a hatóanyag.
15. Enissa (válaszként erre: 10. - Timycat)
aug. 28. 11:54
az orvost is meg kellene hallgatni, mi itt mindig csak az egyik oldalt látjuk.
14. Enissa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 28. 11:52

Elhiszem, de az orvosok a sokból vonnak le következtetéseket, el tudod képzelni hányan füllentenek? Többen, mint nem.

A lényeg a számodra, hogy nem is volt indokolt gyógyszert szedned, legalábbis szerinted nem.

Gratulálok, hogy le tudtad tenni!

aug. 28. 10:34

Melyik gyógyszert szedted? Csak egy gyógyszert szedtél?

Amikor szedted nem volt jó a közérzeted?

12. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 22:36
Ez nagyon durva! Jól tetted, hogy nem mentél vissza hozzá!
aug. 27. 21:38
Jól tetted, hogy abbahagytad. Remélem végleg el tudtad hagyni! Én is próbálom elhagyni a gyógyszereim egy részét .
10. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 21:10
Hűha... faca orvost sikerült kifogni. Sajnálom 😕
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Enissa)
aug. 27. 21:08
Az, hogy hazugságot feltételez a páciens részéről és nem hiszi el, hogy az megmondja hány kiló, az számomra minden, csak nem "ritka jó orvos". Megmondtam volna őszintén a súlyomat, őt ez nem érdekelte, úgy kezelt, mint egy sz.ros hazudós kölyköt, EZ VOLT, ami fájt. Nem az "igazság".
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Enissa)
aug. 27. 21:04
Amióta letettem azt a szemetet amiről ő váltig állította, hogy nem hízlal, sokkal jobb a közérzetem.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
aug. 27. 21:00
Jó kérdés, de megtette, ráállított. Valószínűleg azt hitte, hogy hazudok a súlyommal kapcsolatban. Az se hatotta meg, hogy platformos sneakerben (otthon lemértem őket, 40 dkg/darab) és vastag farmerben voltam (az első ilyen mérleges akciójakor, áprilisban) máris kezdődhetett a kiselőadás a hízás káros hatásairól. Közben a BMI-m alulról súrolja a 27-et, tehát nem én leszek dr.Now következő páciense... Bár ha tovább szedem azt a sz.rt, ki tudja hová jutottam volna. Nem volt könnyű leszokni, de mostanra sikerült...remélem végleg.
6. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 20:57

Ritka orvos, aki még a súlyodat is figyeli a gyógyszer mellett.

És igen sok 2 kg sokra megy.

Sokaknak fáj, ha megmondják az igazat.

aug. 27. 20:21

A pszichiáter miért állítana a mérlegre? :O

Egyébként őszinte elismerésem, hogy leszoktál a bogyóról! Inkább dícsérnie kellene az orvosnak, nem pedig bármi miatt is cseszegetni.

aug. 27. 20:17
Én is hízok, most feleztem le az antidepresszáns adagomat. Remélem beállok normális súlyra.
aug. 27. 19:49
Képletesen értettem, engem szid, nekem meg elegem lett belőle.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook