A táplálékkiegészítőkről (beszélgetés)
Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A táplálékkiegészítőkről
Én fogyasztok vitaminokat. Nekem van egy mércém, amivel tudom mérni hatásos e az adott vitamin, táplálékkiegésztő. Nevezetesen rendszeresen fáj a fejem, hetente 4-6 alkalommal. Már három olyan táplálékkiegészítő készítményt is találtam, ami teljesen megszünteti ezeket a fejfájásokat havi 1-2 alkalomra. Sokkal fittebb, egészségesebb vagyok ilyenkor. Szebb a bőröm, jobb a közérzetem.
Van egy nagy baj is. Egy havi adag ezekből a készítményekből jócskán öt ezer forint fölött van, sőt duplája. Aki bérből él az sajnos nem nagyon engedheti meg magának. Én is 2-3 hónap alatt szedek be egy havi adagot. Biztatok mindenkit, aki anyagilag teheti, próbálja ki a test minőségi táplálását. Hálás vagyok a vitaminoknak!!!
Nem szoktam hozzászólni, csak olvasgatni, de miattad regisztráltam.
Megnéztem a hozzászólásaidat, Összesen 9-ből 7-ben ezt a terméket hirdeted, szinte ugyanazokkal a szavakkal.
Van talán valami részesedésed?
Sziasztok!
A családom nagyon szereti a Lysi izlandi tőkehalmáj olajat.
Olyan mintha mindennap halat ennénk.
A hal szépíti a bőrt, a hajat, erősíti a csontunkat, szívünket, stb. Ráadásul olcsó, 3 havi adag kb. 1600 ft körül van, természetes és tiszta forrásból származik.
Nekem a gyermekeim is szedik, mert úgy jó ha beépül a szervezetünkbe és hosszútávon fogyasztjuk a halat.
Aki mondjuk nem szereti a halat, lehet kapszula kiszerelésben is kapni, sőt citromos és gyümölcsös ízesítéssel is.
Nekem izlik, bár én a simát szedem, napi egy evőkanállal kell, de utána rögtön iszom narancslét. Meg lehet szokni külömben, de ha bele gondolok milyen jótékony hatásai vannak az Omega-3-ank, akkor érdemes fogyasztani.
sziasztok, kaptam egy videót, illetve a hozzá tartozó linket. egyszerűen megdöbbentő, nézzétek és ha ti is úgy látjátok van igazság alapja, akkor küldjétek tovább.
A lényege, az, hogy hogyan próbálják, meg "lefelezni" a föld népességét, különféle rendeletekkel a táplálékkiegészítők korlátozásával, kormányrendeletekkel.. világszinten! www.vitaminszabadsag.com
Olvassátok és nézzétek!
Igen, amit Bogi mondott, nagyon betalált, azt hiszem sikerült átadnia a szemléletváltozáshoz szükséges információkat!
Béky László természetgyógyász lányától hallottam a következőket: LÉGY BÖLCS GAZDÁJA A TESTEDNEK! Nem mindegy mit eszel, mivel építed a sejtjeidet nap mint nap. A káros anyagok egy részéről nem tehetsz, de a másikról TE döntesz. 1 szál cigaretta 10 a 16.-on szabadgyököt termel, melyet kb 10 kg citrom leve semlegesít.
Miért van SZÜKSÉG a TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐKre? A földön növekszik a népesség, csökken a termőföld mennyisége, de anövekvő igényt muszáj kielégíteni: ezért a földeket műtrágyákkal, kemikáliákkal turbózzák. Sajnos az égből is szennyezett csapadék hull a földekre; így a termények tápértéke többszörösen is csökken (kutatások szerint 10 évenként a felére!) Tehát bármennyire is próbálsz egészségesen étkezni, ez szinte lehetetlen a mai világban, ezért a helyes étkezés mellett MINDIG szükség van kiegészítésre:
Sziasztok!
Valóban nagyon jó a cikk! Szuper, hogy mostanság egyre többen foglalkoznak ezzel a témakörrel!
Mostanában találkoztam vele, létezik egy mérés (Nobel-díjas technológián alapul, egy lézerfény segítségével sejtszinten mér a kézfejen), amely képes megmérni, hogy ezek a vitaminok, táplálék-kiegészítők, vagy akár az elfogyasztott zöldség-gyümölcs mennyire épültek be a szervezetedbe, vagyis ténylegesen mennyire vagy felvértezve a különböző civilizációs betegségekkel szemben (mint pl. rák, szív- és érrendszeri megbetegedések, Alzheimer-kór, stb).
Nagyon érdekes eredmények jöttek ki. Aki mérte nekem, Ő mesélte, hogy pl. mértek vegetáriánusokat is, akik nagy optimizmussal ültek le a gép elé, és olyan rossz eredményeket kaptak, hogy lestek (jó, a vegetáriánus életmódot csak az csinálja, aki okosan csinálja).
szóval valóban, ezek a gyümölcsök, zöldségek már olyannyira nélkülözik a vitaminokat, vagy legalábbis olyan csekély mennyiség van bennük, hogy nem tudsz megenni belőlük eleget.
Én személy szerint és a párom is naggyon kevés z-gy-öt eszünk, mert azt mondtam, úgy véltem, de ez be is bizonyosodott, hogy majdhogynem több bennük a méreg, mint a hasznos.
A kisfiamnak én is biot veszek, de az a helyzet, hogy a bio, (ha megbízható helyről van), annyiban különbözik, szerintem a más gyümitől, hogy nincs bennük (annyi) méreganyag, de a vitamintartalma viszont annak sem feltétlenül túl magas.
Nagyon érdekes dolgot olvastam: sajnos a föld, amiben terem, az eső, ami táplálja, hát szóval annak az összetétele sajnos már szintén nem a régi. Egyszerűen kimerültek a földek, nem tud miből "építkezni" az a szerencsétlen termés.
Mindenesetre kíváncsi vagyok nagyon, hogy azoknak, akik maximálisan a táplálék-kiegészítők ellen vannak, meg azoknak is, akik szednek bármilyet is, nekik, hogy alakul az értékük? Vajon meg fog változni az a szemlélet, hogy elegendő -e csak szimplán odafigyelni, hogy mit eszel, vagy a mai világban egyszerűen, a civilizáció kikerülhetetlensége miatt rákényszerülünk, hogy kiegészítsük az étkezéseinket?
A probléma igazából ott van (volt), hogy most nem érzed a hiányt, de egy pár tíz év múlva sajnos megfogod.
Izgalmas téma ez...
Ráadásul a kapszula kolint tartalmaz, ami a a lecitin egyik alkotóeleme, B8 vitamin néven ismert.
Szóval nem káros.
Nem tudom ki találta ki ezt a 2 dolgot, de egyik sem igaz!
Vegyészmérnökként érdekel a vitaminok témája, több könyvet is olvastam, és az egyetemen is tanultam róla. Szóval a legbomlékonyabb vitamin a C, de ehhez is min. 60-70cfok kell, a többinek több száz (ha sok fontos 40fokon elbomlana, akkor az afrikaiakkal mi lenne?). A hordozóanyag nem tud teljesen hasznosulni, és? Sok dolgot eszünk ami tud hasznosulni, ezért járunk WC-re, de károsnak egyáltalán nem káros. Az ilyen álhíreket gondolom a konkurens gyógyszergyárak találják ki.
Kicsit más, de pont mostanában mélyültem el a dologban. Amióta Unió tagok vagyunk, változott itt is a helyzet. Ami nem gyógyszer, azt az OÉTI-nek kell nyilvántartásba venni, ha szerepel rajta egy OÉTI által regisztrált szám, akkor az azt jelenti, hogy kapott bár számot, de nem vizsgálták be. Ha a forgalmazó arra is figyelt, hogy valóban minőségi terméket bocsásson kereskedelmi forgalomba, szerepelni fog a dobozon az a mondat, hogy "OÉTI által bevizsgált, pozitív szakvéleménnyel ellátott készítmény" Persze ettől még lehet jó a termék, mert állítólag elég költséges és hosszadalmas a szakvélemény kérése.
Viszont mindenképpen kell hogy szerepeljen a dobozon magyar nyelvű terméktájékoztató, a forgalmazó neve és elérhetősége és az RDA%.
a természetes anyagokból előállított vit.komplex és nem a művileg előállított 1-1 vitamin
ja és persze a csíra :)
Kedves krozika!
van némi igazság abban, amit a munkatársaid állítanak. Sajnos vannak olyan készítmények, amelyeknek a vivőanyaga nem természetes, a szervezet által könnyen bontható anyagokból áll. ilyen esetben valóban többet árt, mint használ az adott szer, és többek között a vesét is károsíthatja. érdemes utánanézni, hogy az általad szedett készítmények milyen külcsínnyel rendelkeznek!
Nem tudom elfogadni,hogy egészséges táplálkozás mellett szükség van kiegészítőkre!
Persze ez az én véleményem aki mindent maga készít.
a csíra még egy nagyon jó dolog, persze azt is otthon illik csíráztatni :)
van lucerna, búza, vöröshere, repce, retek, napraforgó, vöröskápi, brokkoli, bab, mustár, hagyma, rozs csíra... és mindegyik másban jó
A cikkből nagyon hiányzik egy fontos kitétel. Az, hogy különbséget kell tenni szerves és szervetlen vitaminok között.
A szervetlen ugyanis nagyon kis arányban szívódik fel és ha nem szívódik fel a nagy része, vagy kiürül (örülj neki, hogy kidobott pénz!) vagy lerakódik olyan helyen, ahol csak gyűlik és nem hasznosul (ennek sokkal kevésbé lehet már örülni), utóbbira példa lehet sok kalciumtabletta, csontritkulás mellé lesz egy kis veseköve az embernek.
Én a táplálékkiegészítők ellen voksolnék. Szerintem minőségi alapanyagokból, otthon készítve amit lehet, megelőzhetőek a hiánybetegségek. Egyszerűen vennünk kellene a fáradtságot, hogy az áruházi készételek, házhoz jövő ebéd, az adalékanyagokkal, E-betűkkel, aromákkal teletömött termékek helyett magunk süssük-főzzük amit megeszünk, lehetőleg megbízható, bio alapanyagokból.
Két kicsi gyerekem van, mióta ők megvannak, azóta nézem meg nagyon, hogy mi kerül az asztalra. Bekerült az étrendünkbe a köles, a zab, sokféle méz, barnacukor, barnarizs, teljes kiörlésű lisztek, a biozöldségek. Magam sütöm a kenyeret és minden péksüteményt, készítem a sajtkrémtől a májkrémig a reggelire- és vacsorára valókat, és nincs szükségünk táplálékkiegészítőkre.
Valóban jó a cikk, sokan nem hiszik még el, hogy tényleg szükségünk van táplálékkiegészítőkre, kivétel persze, ha valaki biovegetárius..
Biztos vagyok benne, hogy egyre nagyobb figyelmet fog kapni ez a terület és most nem pusztán a piac növekedésére gondolok, hanem a minőségi táplálékkiegészítők megvásárlására...és ilyen van, szerencsére!!!
További ajánlott fórumok:
- Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel
- A DHEA nevű táplálékkiegészítő segített valakinek abban, hogy lombibébi programja sikeres lett?
- Próbálta már vki az acai berry táplálékkiegészítőt és a colon cleanse-t együtt? Mik a tapasztalatok?
- Ismeritek a nemrég közzétett "mérgező táplálékkiegészítők" listáját? Hol lehet elolvasni?
- Melyik táplálékkiegészítők segítik tényleg a fogyást?
- Miért van szükségünk táplálékkiegészítőkre?