A gyakori pisilési kényszer, ill. az éjszakai bepisilés mögött - mivel a laboreredmény negatív - lelki okokat keres a gyerekorvos. (tudásbázis)
Ja, még annyi, hogy olyan 5-8 éves koromig, talán még később is nekem is voltak szakaszaim, hogy többet mentem pisilni..
Akkor is tudtam, és ma is tudom, hogy azért, mert sokat vártak el tőlem, és én is magamtól. Jó család, jó tanuló gyerek, stb... Ez sokszor nagyobb baj, mint egy kicsit rosszacska gyerek hármas-négyes bizivel...
Erre emlékezve, én azt mondtam a lányomnak, hogy csak akkor legyél kitűnő, ha akarsz.. Jót nevetett rajta. De azért kitűnő lett.
Vele egyszer fordult elő, hogy bepisilt. Ez kb. egy éve volt, amikor az apját egy munkahelyről teljesen igazságtalan vádak alapján kirúgták. Ez nagyon rosszul esett a férjemnek, olyannyira megviselte, hogy "átragadt" a gyerekre is... Nagyon érzékeny szerkezetek ők...
Jól teszi.
Már írtad is az egyik összetevőjét a lehetséges lelki okoknak. Mert azért általában ez nem ennyire egyszerű, de kiindulásnak jó.
Abba a hibába nem szabad esni, hogy á, ez biztos nem olyan nagy ok, mert hiszen szeretik a gyereket, stb.... Az a valóság, hogy ezzel magunkat akarjuk nyugtatni, hiszen még nekünk is nagy dolog egy ilyen. Ez igenis nagy trauma a gyereknek.
Az egy más kérdés, hogy mi felnőttek - vélhetően - az előny-kockázat mérlegelésénél tudatosan így döntöttünk. Rendben. Mi is döntöttünk így. De akkor vállaljuk, hogy ez okoz nehézségeket is. Nálunk is volt ilyen, apuka külföldön. Nekem tikkelni kezdett a lányom, meg sokat volt beteg. Egy jó pszicholterapeutához kerül a nevelési tanácsadóba, hordtam egy darabig hetente egyszer. (Persze egyéb kivizsgálások után). De én azért azt is nagyon jól tudtam, hogy bár már akkor nagyobb volt az öccse, őt se tudta igazán elfogadni. A mai napig sem.
Aztán meg a fiamnak jöttek a visekledési problémái. Ott ugyan kiderült, hogy autizmus van a háttérben, de el kellett ismernem, hogy a pszichológusnak is igaza van, miszerint apuka szinte sosincs, anyuka állat fáradt mindig... Pedig még én otthon vagyok, mi lesz, ha ősztől én is megyek dolgozni...
Meg arra is kell vigyázni, hogy ésszel kell ezeket átgondolni, és azért a lelkifurdalással (már a sajátunkkal) csínján kell bánni. Ugyanis sajna nem úgy működik a világ, hogy úgy döntünk, hogy két órával kevesebbet dolgozunk, hogy többet legyünk a gyerekkel két órával kevesebb fizetésért.. Ez egyenlőre nem az az ország...
De a bajt tagadni semmi értelme, mert szaporodik. Szépen el kell menni a kivizsgálásokra, a pszichológushoz, neurológushoz, és a lehetőségeken belül mindent meg kell tenni, hogy együtt legyen a család..
A nagyi például remek jó segítség az elhordásban...
Hello!
A gyógynövények (homeopátiás szerek) nekem is szimpibbek, mint a gyógyszeres kezelés! Van rá komlócsepp például.
Szia!
Az én gyerekorvosom gyógynövényrkkel kezeli a "bepisilő" gyerekeket nagyon szép eredményekkel mégsem gyógyszer
Sziasztok!
a kislányom 2és fél évesen már nem pisilt be se nappal se éjjel! aztán 5 éves kora körűl jöttek az éjjeli majd a nappali becsorgatások! Alacsony vizeletfalysullyal magyarázták, holott az érték mindig jó volt!Adták neki a minirint és közölték , majd kinövi! Most 11 éves és éjjelente még mindig gyakran vannak balesetei.... szándékosan másik orvoshoz vittem! Ugyanazt a minirin sprayt irta ki.... és, megkérdezte, milyen tanuló a gyerek, h vannak e tanulási nehézségei , mert az agy bizonyos rndelleneségei is adhatnak tévesen jelt a hólyagnak!!! Na erről se hallottam még! De mivel kitünő tanuló a gyerek így ezt a lehetőséget elvetette a doki! Maradunk a gyógyszeres kezelésnél!:(
sziasztok, egy kis részlet...
előre is bocsi, hogy belekotty!
A bevizelés megértéséhez a hólyag működését kell felidézni.
A vizelet nyomást gyakorol a hólyagra, majd az izmok a felgyűlt és kiválasztandó vizeletet elengedi. E testi működés pszichológiai kiindulású zavara esetén kérdésünk arra irányulhat: milyen nyomás nehezedik a gyerekre? Vagy: mi az, amit (esetleg kénytelen-kelletlen) elenged?
Ezt a gondolatot folytatva, a gyermekekre jellemző miindenfajta vízzel, folyékony dologgal való tevékenységnek a kedvelése-az ösztön szintjén.
A személyiség hárams tagozódásában (ösztönén,én,felettesén) az én-ben megfelel ennek a határok elmosására való törekvés, s ezzel egyidejűleg az ettől való flelem.
Ezért sokszor elkülönülnek, elhúzódnak a többi gyerektől-igen távolságtartók lehetnek.
Megjelenhet náluk sokféle különc szokás és makacsság szintén az elkülönülés szolgálatában.
Ugyancsak az én szintjén jelentkezik a meleg, a tűz iránti sajátos érdeklődés, és reakcióképpen a hőkülönbségek tagadása, úgy mint a túlöltözködés vagy ellenkezőleg: az időjáráshoz való nehéz alkalmazkodás.
Ugyanez a beszédben is kifejezésre juthat szóbőség vagy ellentéte: hallgatagság formájában.
A felettesén (leliismeret) síkján ezeknek a gyerekeknek az a nehézsége (s ezzel nem szabad visszaélni), hogy túlságosan befolyásolja őket, mit mondanak mások. A kollektívum természetesen nem pótolhatja az egyéni leliismeretet, nyomásával azonban elérheti, hogy az enuretikus gyerek túl korán ébredjen rá: minden valódi engedelmesség igazi forrása belső minta és mintakép lehet, és a külső nyomás szembenállást alakíthat ki nála.
További részleteket tudhatunk meg a bevizelő gyermekről, ha tisztába jövünk azzal ún. primer enuretikus-e (sosem volt szobatiszta) vagy később, már a szobatisztaság elérése után esett-e vissza a bevizelés fokára.
Azoknál a gyerekeknél, akik sohasem voltak szobatiszták, ha ennek elsősorban nem testi okai vannak, valamely visszahúzódó törekvést kell sejtenünk a közvetlen környezetükben. Visszaesés esetén szóba jöhet mindenféle veszteség, túlzott nyomás és szorongás.
A bepisilés tünetét az az alaphelyzet segíti megérteni, amelyben részben megmarad, vagy amelybe részben (nem tudatos fantáziában, vágyaiban) visszaesik a gyerek. Bensejében azt éli át, amit a csecsemő, aki az anyai test biztonságot adó melegét keresi táplálkozás közben, ezzel szeretne szinte eggyé lenni, és szeretete jeleként vizeletével árasztja el anyját.
Ebből érthető meg, hogy a gyerekek érzéseiben, indulataikon nehezen uralkodnak-ugynúgy nem tudják visszatartani, mint a vizeleet-könnyen izgulnak és sírnak: a bepisilést "alsó sírásnak" is nevezik.
A határok betartásának-felismerésének nehézsége az egybeolvadás vágyából érthető.
Az összefolyásra való hajlandóság a gondolkodás és a figyelem területén is megmutatkozik, szétszortságban és szórakozottságban, fogalmaik körülhatárolatlanságában.
Gondolkodásuk meseszerű és mitikus, e téren fantáziájuk gazdag. Elképzelhetők olyan fogalmak, mint pl számfogalom, kialakulásának nehezítettsége.
Nehezen tanulnak határt vonni, és nemet mondani a környezet hatásainak kivédésére. Reakcióképpen jelentkezik az önnálóságért való fokozott küzdelem.
Jellemző sok esetben egy távollévő személy, gyakran anya utáni vágy. Ezzel füg össze a védtelenség érzete és az elhagyatottságérzés. Ennek kiváltója lehet testvér születése, de lehet távol élő apa utáni vágy, vagy vele való azonosulás hiányának átélése. Gyakori, hogy a család szétesett, és beleolvadt egy másikba. Sok esetben valamelyik magányos felnőtt megengedi, hogy a gyerek vele aludjon, és szinte összefolyjon vele.
A mi esetünkre válaszoltál?
Nem írtad, kinek szántad a választ.
A legfontosabb kérdés,hogy miért történik?
A fiam elsősként már harmadjára úgy jött haza az iskolából,hogy bekakilt.
Miért? -kérdeztem.
Nem volt nálam papír:-felelte
Majd leestem a székről úgy nevettem.
-Kisfiam,ha leguggolsz az árokban /mivel az úton hazafelé jött rá/ és egy picit kakis lesz az alsód az nem gond.
-Egyszerűbb mint egy nagy adgot lerendezni.
Együtt nevettünk miközben a gyereket és a ruhákat is letakarítottam.
Megtudtam azt is,hogy az iskolába KELL wc papírt vinni.
Sajnos ez a gond nálunk is jelentkezett.
Azaz, nem ugyanez a probléma, nálunk a sűrű pisilés a gond, éjjel nem pisil be.
4,5 éves a lányom, nyáron már vizsgáltattuk ez ügyben, de minden eredmény negatív lett.
Most megyünk ismét vizsgálatra, azután keresek gyermekpszichológust.
Nálunk nincs hangos vita, harmónikusan élünk, egyetlen gyermek, mégis valami kiváltja ezeket a pisirohamokat.
Képzelhetitek, milyen tortúra BÁRHOVÁ elmennünk, folyton én is stresszben vagyok, hogy hová tudom elvinni pisilni a kicsit. :(((
Miért ne tudnának mit kezdeni 5 évessel?
Keress rá itt: www.szarazejszakak.hu
További ajánlott fórumok:
- FONTOS!!! Vérvétel laboreredményt tudna valaki értelmezni? Bepánikoltam kissé...
- Válsztanátok olyan gyerekorvost, aki először homeopátiás szerekkel próbál meg segíteni?Ellene-mellette?
- Te mit adnál a gyerekorvosnak karácsonyra köszönetképpen ajándékba?
- Ha nem tudok szoptatni 7 hónapos babát, jogosult vagyok tápszert irattatni a gyerekorvossal?
- Ti mit tennétek, ha észreveszitek, hogy a gyerekorvos elsiklik egy fontos laboreredmény fölött?
- Mindenhol kell fizetni a nem kötelező oltás beadásáért? Miért? Kié lesz az a pénz? A gyerekorvosunkat nem kérdezem, nehogy "megjegyezze".