A férjem hónalja a dezodortól kipirosodik és ég.Mi lehet az oka? (tudásbázis)
Köszönöm.
Épp akartam írni, hogy az Alverde dezodorban nincs sem triclosan sem alumínium. Két fajtát találtam belőle, folyadékot, spray formában és golyósat. Kicsit még barátkoznom kell az illatával, de jónak tűnik.
Hát igen, végképp nem tudja az ember. Bármit is használunk, az rossz valami végett. Akkor meg nem mindegy, hogy melyiket használjuk? Vagy egyiket se?
Jó kérdés.
Megnéztem, hogy mi is ez az AMMONIUM ALUM, ez IMSÓ, ami egy aluminium származék. Angolul azt írják róla, hogy természetes anyag, hipoallergén. Magyarul persze erre is írják, hogy rákot kelt. Minek higgyen az ember?
A doktornő, akitől idéztem, kifejezetten ajánl aluminium mentes dezodorokat:
"Íme néhány olyan dezodor, amelyben nincsenek alumíniumsók:
Vichy extra kímélő dezodor
DM Alverde dezodorok
Sante kristály deo roll-on"
Forrás:
De pl a Sante kristály deo roll-on összetevőja az ammonium alum. Akkor ez most aluminium tartalmú, vagy sem? A doktornő szerint nem.
Én a magam részéről hiszek az angol cikkeknek és ennek a magyar orvosnak, azaz ez az összetétel környezetbarát, hipoallergén, stb. És nyugodtan használom az ammonium alum összetételű dezodorom, mert nagyon jó és olcsó. Ez az első dezodor életemben, aminek tényleg van hatása.
Hű, ez egyre jobb :(
Akkor most mit kenjek magamra???
"Azoknak, akik a természetes megoldásokat részesítik előnyben az izzadás mérséklésére, a következőket ajánlja Dr. Kriston Renáta: "Az izzadás természetes módon történő csökkentésére javaslom a - rendszeres, napi többszöri tisztálkodáson túl - természetes, pamutból, lenből, selyemből készült öltözéket és az érintett terület szőrtelenítését.
Ne együnk túl zsíros, fűszeres ételeket, és lehetőleg kerüljük a stresszt." Számos gyógynövény is segíthet: leggyakrabban a zsályát javasolják, amit használhatunk szappan formájában, vehetünk zsályás fürdőt, de gyógyteaként is fogyaszthatjuk. Jótékony hatású lehet még a citromfű, a bazsalikom, a mezei zsurló és a levendula is.
A természetes alternatívák mellett vannak drasztikusabb megoldások is, de ezeken csak komoly probléma esetén érdemes elgondolkozni. Amennyiben az izzadás nagy mértékű és zavaró, létezik egy új beavatkozás, amivel meg lehet szüntetni a problémát: "Legújabb lehetőség a botoxkezelés, amit tenyéri-talpi lokalizációban és a hónaljrégió fokozott izzadása esetén is alkalmazhatunk. Idegméregről van szó, ami ebben az esetben a verejtékmirigyek működését blokkolja átmenetileg. A hatás 8-11 hónapig tart" - teszi hozzá szakértőnk."
Forrás: www.noilapozo.hu
Még egyéb olyan vegyületek dezodorokban, amik károsak lehetnek:
FORMALDEHID: tartósító- és fertőtlenítőszer, ami már kis mennyiségben is irritálja a nyálkahártyát, belégzése rákkeltő hatású, illetve károsíthatja az örökítő sejteket. Az EU-s országokban kapható termékek címkéjén ma már kötelező a gyártónak felhívni a figyelmet a formaldehid-tartalomra, és ugyan szerencsére napjainkban már egyre kevesebb kozmetikumban található meg, de néhány összetevőből (DMDM hydantoin, diazolidinyl urea, imidazolidinyl urea, quaternium-15, sodium hydroxymethyl glycinate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, bronopol) formaldehid szabadulhat fel.
PEG/PEG-SZÁRMAZÉKOK/PPG: a bőrt áteresztővé teszik, ezáltal lehetővé válik, hogy a hámrétegen keresztül káros anyagok juthassanak a szervezetbe. Amennyiben a bőröd sérült, kerüld az olyan kozmetikumokat, amelyekben ez az anyag megtalálható.
POLICIKLIKUS PÉZSMAVEGYÜLETEK(mósuszvegyületek): a szintetikus pézsma-illatanyagok - ugyan nem derül ki az összetevők listájából, hogy tartalmazza-e a termék, ugyanis az illatanyag részét képezi, ezért nem kell feltüntetni - allergiát okozhat a légutak és a kötőhártya irritációja miatt, és az állatkísérletek során rákkeltőnek és májkárosítónak bizonyultak. A Greenpeace 2005-ben folytatott kutatása során 36 véletlenszerűen kiválasztott parfüm vizsgálatakor szinte az összes termékben kimutatták ezt az anyagot, sőt egyes termékek esetében a parfüm majd 10 százalékát tette ki ez az összetevő.
Triklozán:
"A triklozán szintetikus alapú tartósítószer, amelyet baktérium- és gombaölő hatása miatt a kozmetikaipar számos termékében, illetve fogkrémekben, szappanokban és lábápolókban is megtalálható. A triklozán allergiát okozhat, megtámadhatja a bőr természetes savvédőköpenyét, és károsíthatja a májat. Ha egy fogkrém triklozánt tartalmaz, a szájhigiénia veszélyessé válhat, ha lenyeljük és az emésztőrendszerbe kerül, az emésztéshez fontos bélbaktériumokat is károsíthatja.
A triklozán előállítása során mérgező anyagok keletkezhetnek, pl. dioxinok és furánok. A triklozán széles körben való alkalmazása bizonyíthatóan ellenálló csírák kialakulásához vezet, a triklozán rendszeres használatával pont az ellenkezőjét érjük el, mint amit akartunk: a kórokozók ellenállóvá válnak, és már nem lehet őket célzottan legyőzni.
A triklozánt az Európai Unió a környezetszennyező anyagok kategóriájába sorolja. Biológiailag nehezen bomlik le, mérgező az élővizek és a halak számára. Ha a triklozán bekerül a folyókba, UV-sugárzás hatására enyhén mérgező dioxinok keletkezhetnek belőle. Klórral kezelt vízzel a folyókba kerülve a triklozán az enyhén mérgező dioxinnál viszont már lényegesen veszélyesebb anyaggá alakul át, s a folyamat végén az antibakteriális szappan, fogkrém egy súlyosan mérgező dioxinfajtával szennyezi a környezetet, ami rendkívül káros a vízben megtalálható organizmusokra, és maradandó károkat okozhat a folyóvizekben."
Forrás: [link]
Az FLP-s dezodor triclosan-t tartalmaz, és ez a szer olyan súlyosan rákkeltő, h a WHO már a betiltását kezdeményezte.
Azért nyomatják agyba-főbe ezt a dezodort, mert nem tartalmaz aluminiumot, helyette vizsont ott a triclosan, ami még rosszabb...
Összetevője: ammonium alum.
De épp ezért izzadásgátló, mert alumínium van benne. A többi dezodorként eladott dolog nem gátolja az izzadást. Amennyi alumínium a dezodorokban van, azt bizonyították, hogy annak nincs káros hatása. És azt is bizonyították, hogy amennyi és amilyen tartósítószerek vannak az Aloe Vera dezodorban (FLP) és ami mindenféle testápolókban és egyéb kozmetikumokban van, azok rákkeltő hatásúak. Annyi alumínium pedig ami a dezodorban van, az nem káros az egészségre.
Én inkább ezt választom, mert ettől nem vagyok olyan büdös, mint mások, akik mást használnak. Régebben persze nem éreztem a mások szagát, mert az enyém is olyan büdi dezodor szag volt, viszont amióta én szagmentes lettem, azóta érzem a másokét. Bár biztos az is rátetézett, hogy a kozmetikumaim is illatanyag mentesek, mert allergiás vagyok rengeteg kozmetikumi összetevőre.
A spanyolon a stiftnek van leirasa (nemeten ennyire reszletesen nem szerepel, UK-ben pedig nincs): Ingredientes: Propilenglicol y gel de Áloe estabilizado.
Annak idejen a golyos deojukban volt alum, most azt nem is talalom az oldalon.
Mikor nézted?
Barátnőm eléggé utánajárt, kb. 4 éve, ez volt az egyetlen amit akkor talált, és nem tartalmazta.
Eredeti kérdésre, igen, szimplán lehet mástól is...kicsit elkanyarodtunk az aluminium irányába.
:)
Az FLP-s tartalmazza, ahogy elobb irtam. A The Body Shop aloe veras deoja is tartalmaz aluminiumot pl.
A Hauschka-e nem, viszont az nem gatolja az izzadast, inkabb a kellemetlen szagok kialakulasat.
igen, az örökké élők...most kúszott be felülre
:)
egy barátnőm szintén allergiás volt az aluminiumra, Ő használta ezt...de neki bejött, nem volt vele problémája.
Őszintén szólva a dezodorok többsége tap. szerint nem az izzadást gátolja, hanem a büdösséget.
az örökké élők? ;))
az övékben tuti nincs. igaz az izzadást sem gátolja, csak a szagot.
Melyikben nincs? Szerintem az FLP-s aloe dezodorra gondolt aki írta. Azzal az a bajom, hogy nem gátolja az izzadást. Bár én nem vagyok nagyon izzadékony, de elég undorító, amikor jó nagy folt van az ember hónalján.
Hauscka?
Ha kristalydeot hasznalsz, megtenned, hogy megnezed, hogy mit neveznek meg osszetetelnek? Tudtommal alum.
Nekem a parom allergis az aloe verara.
Az Aloe Vera tartalmú dezodorok se feltétlenül jók. Én pl allergiás vagyok az aloe vera-ra, amiről azt reklámozzák, hogy seni nem lehet rá allergiás...
És ezekben a másféle dezodorokban is mindenféle tartósító anyagok vannak, amik nem jók a szervezetünkre.
Hogy mégis milyen féle dezodor ajánlott? A kristálydezodorok. Természetes, nem hagy foltot a ruhán, nincs büdös dezodorszga tőle az embernek és izzadság szaga se lesz. (Amióta kristálydezodort használok, azóta extrán érzem másokon a büdös dezodor szagot. Amikor fölkeni az ember, akkor még nem rossz, sőt egyenesen kellemes is lehet, de 1-2 óra múlva már nem olyan kellemes. Nem izzadságszag, hanem dezodorszag. Ha valakit megölelek, annak érzem a szagát.)
További ajánlott fórumok:
- Kislányom 20 hónapos, és nagyon gyakran kipirosodik a két arcoskája.nem csak meleg, ill. hideg hatására. Szerintetek?
- Kisbabámnak gyakran kipirosodik a nyakán a bőr. Mit lehetne ez ellen tenni?
- Láztól kipirosodott, száraz ajakra kisgyereknek mit használsz?
- Lehet ez fogzás? Popsi kipirosodik egy nap egy-kétszer, aztán hamar elmúlik a neogranormontól. Éjszakák néha szörnyűek, másnap semmi extra..
- Köldök piercinget szeretnék, de nem bírom a bizsut és az övtől is kipirosodok. Fogja bírni az orvosifémet a köldököm?
- A kislányom allergiás a nátrium benzoátra, mit használtok a kipirosodásra?