Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Válogatós a kutyám. Milyen tápot vegyek neki? fórum

Válogatós a kutyám. Milyen tápot vegyek neki? (tudásbázis kérdés)


21. szercsi81 (válaszként erre: 20. - Comediangirl)
2012. aug. 29. 20:27

szia.hát nem jött be a royal,de már voltunk dokinál és azt mondta hogy ez azért van mert sresszel hogy új helyen van.

majd utánna járok ennek a pasztának!a fogára vettem neki pedi dentát de nem rágja,a foga pedig viszonylag jó egyetlen foga fogköves!

2012. aug. 29. 14:11

Szia! Próbáld meg a Calopet pasztát, annak direkt ilyen étvágymeghozó hatása van. Csivisek sokan használják. Mindenképpen figyelj oda, mert hamar leeshet a vércukor szintjük, és abból lehet baj.

Tápból én mindenképpen superpremium minőségüt andék, kis husi, zöldség, egyebekkel keverve. Fogát nézted? Nem nagyon fogköves, mert esetleg fájhat neki a rágás is...

19. f758a7200f (válaszként erre: 17. - Szercsi81)
2012. aug. 28. 10:29

Igen, en is szoktam ritkan csinalni egy etkezesnyi rizs/huslevest adni vagy benne egy huskonzerv, ilyesmik, de konkretan hazilag nem lehet kiszamolni, mibol mennyit kell nekik adni es a szaraz tap elonye hogy nagyobb mennyiseget el tud fogyasztani ugy hogy icipicire van preselve (sok tapanyag-kis helyen). Ez kisebb kutyaknal nem tudom, hogy van de a mienk nagytestu es hajlamos a gyomorcsavarodasra. Ezert kell neki a szaraztap mert keves helyet foglal el a pocijaban es inni is csak felora mulva adok neki, igy nem tud ugy megduzzadni hogy nyomja/feszitse a gyomrat.


Tudom, fura igy beszelni egy kutya taplalkozasarol (par eve meg odadobtak nekik egy csontot oszt viszlat), de szerintem fontos:) es hazi korulmenyek kozott nagyon sokat kene szamolgatni hogy mibol mennyi kell neki, a tapban meg mar adott

2012. aug. 27. 21:02
ha válogatós, akkor inkább tőle kérdezd! :)
17. szercsi81 (válaszként erre: 15. - F758a7200f)
2012. aug. 27. 20:50
találtam itt a neten egy házi kosztot kutyuknak.répát kell lereszelni egy marék rizs ezt megpárolod vagy főzöd és hozzá husit keverni majd a végén egy nyerstojit beleütni és tovább főzni addig a míg a tojás is kész benne.na ez a kotyvalék viszont nagyon ízlett neki!sőt kevertem bele száraz kaját is és egy pár darab becsúszott neki!:))
2012. aug. 27. 15:44
Minel hamarabb ra tudod szoktatni annal jobb, mert amugy az emberi kaja szerintem nekik nem a maximum (ezert teszek csak egy kiskanallal)
2012. aug. 27. 15:41

A mi kutyank is valogatos. Egyreszt most a meleg miatt ok is kevesebbet esznek, de mondjuk az enyem barmit megenne csak a tapot spontan nem.


Hat ugy csinalom hogy megegye az egeszet, hogy a talka aljara teszek egy mutyurnyit valami olyanbol amit szeret (kiskanalnyi bolognai ragu, kiskanal akarmi). Ezt fedem be a tappal de o erzi hogy ott van a kajcsija mert erzi a szagat csak hogy odaig elerjen, meg kell ennie az osszes tobbit:))))


Igy nem kell hazikosztot adnod es megeszi amire szuksege van hogy egeszseges maradjon. Az enyem eleg butus ahhoz hogy csak ugy kikaparja az aljarol a tobbit meg otthagyja, de ha a tap tetejere tennem a finomsagot akkor azt megenne es a tobbit otthagyna.

2012. aug. 27. 14:57
a neveléssel is gond van mert a 9 éves lányomra morog és kap a keze után és fél tőle.csak együtt tudjuk simizni minden gond nélkül.pedig tuti hogy gyerek is volt a közelébe mert az udvaron volt játszótér is.de a gazdi azt mondta hogy pincébe volt külön boxba mert bántották a többiek.nos ez meglátszik rajta!!próbálunk neki kedveskedni és mindent megadunk neki főleg szeretet,de a kajálással gond van.
13. szercsi81 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2012. aug. 27. 14:53
kézből is kap enni:)))kedveskedünk neki hogy hátha de eddig nem vezet eredményre a száraz kaja.
12. Guruljka (válaszként erre: 2. - Szercsi81)
2012. aug. 27. 14:44

Szia! Én is menhelyi kutyit (puli-pumi keverék) nevelgetek. Már több mint egy éve van nálam. Ő is tápot kapott.

Itthon voltak gondok az evésével, a mai napig is. Húst eleinte hiába tattem a táljába, a kezemmel kellett tartanom, úgy ette meg. (Forró vízzel puhított kutya-szalámi.) A tápot a kezdetkor nem ette ki a tálból, de összekeresett mindent a padlón levő lehullott falatok után. Ha egy papíron tettem elé a tápot a földre, jobban ette. Amióta idekerült a másik kutya, azóta már szépen eszik a táljából is, de ehhez idő kellett.

Örömömre egyre ritkább, hogy a földről enne.


A csivi nem igényel túl sok kaját, próbáld meg kézből etetni egyelőre, amíg kicsit erőre nem kap.

11. szercsi81 (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2012. aug. 27. 14:19

csak sajnos a konzerv is 1 napig nyerő nála...

ezért gondolom hogy inkább csak házi koszton élt szegénykém!körbe kérdezgetem az ismiket hátha van valakinek royal és ha ízlik neki akkor rendelek neki!

2012. aug. 27. 14:15
A Royal Canint általában mindegyik kutyus megeszi szinte....ha már azt sem,akkor a száraztáp alapból nem az esete.Nekem a cicám volt így hogy az RC-T,ha elé tettük,evett belőle vmennyit,bár sose vitte túlzásba,míg rájöttünk,hogy valószinűleg előző gazdi nem szoktatta száraztáphoz,vagy alapból sose ette....
9. szercsi81 (válaszként erre: 8. - Castia)
2012. aug. 27. 14:13
nem jó helyről hoztam sajnos.....nagyon soványka szegény,azon kívül ápolatlan is volt.csak annyit mondtak hogy száraz kaját kapott .hívtam már őket de nem veszik fel a telefont!!
8. Castia (válaszként erre: 2. - Szercsi81)
2012. aug. 27. 14:10
Ahonnan elhoztad ott nem mondták, hogy pontosan milyen tápot kapott? Meg kéne kérdezni tőlük. A kutyák sokszor megszoknak egy ízt és nehezen állnak át másikra.
2012. aug. 27. 14:04

én már vettem neki whiskast is alutasakost is abból pedig csak a nyulashoz nyúlt hozzá.....

száraz tápot semmilyet nem eszik!

6. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Vikucka)
2012. aug. 27. 14:01
A mi macskánk így került kórházba. 3 napig vártam hogy majdcsak megeszi, végül infúziót kapott, és speciális tápot, mert totál lefogyott. Azóta speci tápot veszek neki, szívesen eszi, és végre visszanyerte eredeti formáját :)
2012. aug. 27. 13:59
nekem is válogatós volt a macskám. Aztán otthagytam a táljában a kaját. Először finnyogott, hogy nem eszi meg, aztán másnap eltűnt a táp. A véleményem, hogy tele tál mellett még senki sem halt éhen.
2012. aug. 27. 13:59
Létezik kutyusoknak is. Most néztem meg.
2012. aug. 27. 13:58
Nekem cicám van, szintén válogatós. A RC-nak van kimondottan válogatós macskáknak való tápja. Lehet, hogy kutyusok részére is gyárt ilyet.
2012. aug. 27. 13:57
Segítséget kérnék mert van egy 4 éves csivim lassan 1hete hogy nálam van és azt mondták hogy száraz tápon tartoták.közben pedig a házi koszton kívül nem eszik semmit.de szeretnék neki száraz tápot venni csak nem tudom melyiket!!a pedigree és a darling kilőve mert nem kell neki!!
2012. aug. 27. 13:55
Válogatós a kutyám.Milyen tápot vegyek neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook