Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új helyen, új környezetben fórum

Új helyen, új környezetben (beszélgetős fórum)

9. 2ddcf05062 (válaszként erre: 8. - Vivvv)
2014. márc. 26. 11:46
Igen albérletben élünk, viszont elköltözni a párom nem akar, hiszen ahogy írtad is, jó munkahelyet nehéz találni. Talán pár év múlva.
8. Vivvv (válaszként erre: 7. - 2ddcf05062)
2014. márc. 26. 11:19
Albérletben éltek? Bocsi ha már írtad és nem emlékszem, de közben több felé figyelek. :) Nem gondolkoztatok még azon, hogy elköltözzetek? Ameddig nincs baba, viszonylag könnyen tudtok mozogni. Persze a munka akkor is nehezíti a dolgokat, hiszen nagyon meg kell becsülni a normális munkahelyet, de biztosan megoldható. :)
7. 2ddcf05062 (válaszként erre: 6. - Vivvv)
2014. márc. 26. 10:24
Igen jó a kapcsolatunk, de ahogy én se neki sincs itt túl nagy bartsága. Pár száz kilométerre van, de itt nem is érzi magát túl jól. Hogy mi köt ide minket, a munka. Semmi egyéb most.
6. Vivvv (válaszként erre: 5. - 2ddcf05062)
2014. márc. 26. 10:19

A pároddal boldog a kapcsolatotok? Ő barátkozik ott az új környezetben?


Az új hobbival kapcsolatban egyetértek, valami mindenképp kellene ami kikapcsol. Talán még ismeretségekre is szert tehetnél.

2014. márc. 26. 10:06

Nos az én történetem sokkal egyszerűbb, csak épp itt én és a párom vagyunk egy teljesen vadiúj környezetben. Nem most jöttünk ide, már itt vagyunk 1 éve, de hazajárunk, ami több száz kilométert ölel magába. Ő többször, mert a család fontos számára, s neki közelebb van, jobban meg tudja tenni. S ez jó is, csak így itt kevéssé alakul az életünk itt. Egyedül nem igen szeretem felfedezni a vidéket, bár nincs gond azzal sem.

A problémám abból adódik, hogy mi kis közösségben vagyunk, ahol mindenki ismer mindenkit, s még a legközelebi "nagy" városkéban is így van, így azért kissé nehéz barátokra szert tenni, meg ugye kellene valami hobbi is... Hm de elsősorban a munka lenne az első, amelyben már célegyenesben vagyok.

De amit látok hogy, a legtöbb embernél olyan kevés tiszta, őszinte kapcsolat van, kevés az amikor az emberek tényleg segítenek a másikon, s őszintén meg is hallgatják...

De talán a leglényegesebb, hogy nem tudom semmiről, hogy milyen biztos, szeretnék az életemben előre haladni, szeretnék pár dolgot meglépni, de nő létemre, nem lehetek férfi, s a szívem azt súgja jó helyen vagyok, minden rendben, a tapasztalatom pedig azt, hogy más is kellene, haladni előre az életben.


Hozzászólva a te történetedhez a klubok egy nagyon jó pont az ismerkedésre. :)

4. Vivvv (válaszként erre: 3. - 2ddcf05062)
2014. márc. 25. 22:20

Az en esetem kicsit esemenydusabb annal amit leirtal, de megprobalom a lenyeget kiszurve elmeselni. :)


Szerelmemmel mar megvettuk a kozos hazat par eve, de nem siettunk a felujitassal. A haz maga regi, ramaty allapotban volt. Aztan 2012 novembereben megtudtuk, hogy uton van a kislanyunk. Innentol turbo uzemmodba kapcsoltunk es 4 honap alatt teljesen felujitottuk a hazat. Az elsodleges szempont az volt, hogy a kislanyunk mar a kozos feszekbe szulethessen. Minden ugy sikerult, ahogy elterveztuk.


Csak hat... Igen... Nincs itt tul sok ismerosom es aki van, az tenyleg csak ismeros, nem barat. Raadasul ezek az ismerosok anyosom baratai, csak hogy komplikaltabb legyen a helyzet. Termeszetesen ez nem baj, de azert megis jobban szeretnek egy igaz baratot, aki nem kozos, mert szeretnem a maganszferankat megtartani. Sajnos tapasztaltam, hogy az o barataik mar elfogultak veluk szemben, igy veluk bizalmas kapcsolatot nem ajanlatos letrehozni, hacsak nem szeretnem hogy anyosom minden rezzenesunkrol tudjon - marpedig nem szeretnem, mert igy is tul kivancsi es nekem egy kicsit sok belole. :)


Eredetileg is ugy terveztuk hogy itt fogunk elni - mint emlitettem, mar a hazunk is megvolt -, de lett volna idom barĂĄtokat szerezni ha eloszor csak ketten vagyunk. Igy nem volt. Viszont a valaszom mindenkepp IGEN. Jottem volna akkor is, ha Zoe nincs a pocakomban. :)


Most kezdunk majd el tarsasagba jarni. Zenebolcsire es a baba-mama klubra gondoltam. Talan csak egyiket, talan mindkettot latogatjuk felvaltva, majd meglatjuk. Mamikent most csak igy tudok baratokat szerezni es mar itt az ideje, mert kezdek nagyon maganyos lenni.


Osszessegeben nagyon boldog vagyok. :) A vilag legszuperebb kislanyat es apukajat kaptam, de azert baratok is kellenek mindenkinek.


Ez az en tortenetem. De meselj, te miert erzel ugy, ahogy? Miert nem tudsz kapcsolatokat kiepiteni? Esetleg bizonytalan vagy? Ugy erzed valamiben nem jol dontottel?

2014. márc. 25. 20:39

de amikor még nincs családod, mikor még az élet elején állsz... a munkád alakulóban, de még te is formálódsz... szükséged lenne egy kis kimozdulásra, csak úgy elhülyülni egy napot... de nincs olyan ember aki veled tartana...

bár nem vagy egyedül, de mégis ez most csak a te reszortod...

Neked mennyi időbe telt az új helyen kialakítanod kapcsolatokat? Barátságokat?

Mennyire volt fontos, hogy oda a saját családoddl mentél? Mi lett volna, ha csak te és a párod vagytok? Úgy is mentél volna?

2014. márc. 25. 20:26
Igen. :) Többszáz kilométerre költöztem egy éve, hogy boldog legyek a saját családommal. :) Azóta gyakran érzem ezt. :) A családom olyan boldogsággal tölt el, mint még soha semmi, de az ismerős arcokat és helyeket semmi sem pótolhatja.
2014. márc. 25. 20:18
Sziasztok! Éreztétek már azt, hogy új helyen vagy, távol a barátoktól rokonoktól és nincs az akihez mennél, de olyan jó lenne egy arc, akivel valamerre ki tudsz mozdulni, akiben megbízhatsz és aki kicsit is veled akar lenni... Új hely, új környezet. A régi helyen volt ismeretségek elavulnak, mindenki tovább áll, de te még nem vagy olyan régóta ott, hogy számíthass valakire, amikor szükséged lenne rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook