Továbbtanulás (beszélgetés)
2005 előtti érettségi
Akik a kétszintű érettségi bevezetése előtt fejezték be középiskolai tanulmányaikat, azaz 2005 előtt szereztek érettségi bizonyítványt, nem kell feltétlenül újra érettségizniük. Korábbi eredményeik nem évülnek el, időkorlát nélkül felhasználhatják továbbtanulásuk során a felvételi eljárásban.
A 2005 előtt szerzett érettségi eredmények automatikusan (tehát külön elismertetés nélkül) középszintű érettséginek minősülnek és az érdemjegyek az alábbi százalékos teljesítményeknek feleltethetők meg:
a) jeles (5) középszint, 100%,
b) jó (4) középszint, 79%,
c) közepes (3) középszint, 59%,
d) elégséges (2) középszint, 39%.
Az érettségi pont számításakor nincs különbség az emelt szintű és a középszintű érettségi vizsgán elért százalékos eredmény között, így a 2005 előtt letett érettségi vizsgaeredmény automatikusan beszámítható a felvételi eljárás során.
Budapesten és Veszprém, Hajdú-Bihar, Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén,
Szabolcs-Szatmár-Bereg, Bács-Kiskun, Vas és Csongrád megyében,
alapítás alatt álló szakképző intézmény, szakképzési feladatok ellátására,
pedagógus munkakörbe,
munkatársakat keres az alábbi feltételeknek megfelelően:
A jogviszony időtartama: határozatlan idejű, Mt. hatálya alá eső munkajogviszony.
Foglalkoztatás jellege: az egyes munkaköröktől függően teljes munkaidős/részmunkaidős/óraadó státusz.
A munkakörhöz tartozó lényeges feladatok:
Az intézmény tevékenységi körébe tartozó szakképzések esetében tanári, szakoktatói feladatok ellátása (vezetők esetében irányítása), különös tekintettel a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvényben (Nkt.), a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a Kjt. köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról szóló 326/2013. (VIII. 30.) Korm. rendeletben, a 20/2012.(VIII.31.) EMMI rendeletben, valamint az államháztartásról szóló törvényben és annak végrehajtási rendeletében foglaltak alapján. Az iskolarendszerű és felnőttképzés keretében - a szakmaszerkezet függvényében – az óra és tantárgyfelosztásnak, valamint az órarendnek megfelelően a szakképzés elméleti és gyakorlati óráinak megtartása és egyéb, a pedagógus munkakörrel összefüggő feladatok ellátása.
Illetmény és juttatások:
Az illetmény és juttatások megállapítása az intézmény megalakításáig, és működésének megkezdéséig a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. tv. alapján történik. Ezt követően az Nkt., a Kjt., valamint a pedagógusok előmeneteli rendszeréről és a Kjt. köznevelési intézményekben történő végrehajtásáról szóló 326/2013. (VIII.30.) Kormányrendelet rendelkezései az irányadók.
Pályázati feltételek:
• magyar állampolgárság,
• büntetlen előélet igazolása 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány benyújtásával,
• az adott szakképző intézményben a pedagógus munkakör betöltéséhez szükséges, a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 3. mellékletében felsorolt végzettség és szakképzettség az alábbiaknak megfelelően:
Az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakasza tanár a szakmai elméleti oktatásban a szakképzés szakirányának megfelelő szakos tanár
Az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakasza szakmai tanár, szakoktató, gyakorlati oktató a szakképzés szakirányának megfelelő szakos tanár, a szakképzés szakirányának megfelelő szakoktató, a szakképzés szakirányának megfelelő felsőfokú végzettség, középiskolai végzettség és a szakiránynak megfelelő államilag elismert legalább középszintű szakképesítés, továbbá legalább öt év, az adott szakiránynak megfelelő szakmai gyakorlat
Az intézménynél várhatóan indítandó szakmákat tömörítő szakmacsoportok:
egészségügy; szociális szolgáltatások; oktatás, művészet, közművelődés, kommunikáció;gépészet; elektrotechnika – elektronika; informatika; vegyipar; építészet; könnyűipar: faipar; nyomdaipar; közlekedés; környezetvédelem – vízgazdálkodás; közgazdaság; ügyvitel; kereskedelem – marketing, üzleti adminisztráció; vendéglátás – turisztika; egyéb szolgáltatások; mezőgazdaság; élelmiszeripar;
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
• pedagógiai és andragógiai tapasztalat,
• idegennyelv-ismeret,
• Jó szintű kommunikációs készség, precizitás, pontosság, empátia, elfogadó személyiség
A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
• részletes életutat bemutató szakmai önéletrajz, az eddigi munkahelyek, munkakörök feltüntetésével, szakmai munka részletes ismertetésével,
• a végzettségeket, szakképzettségeket igazoló okiratok, bizonyítványok másolata, melyen olvashatóan szerepel a bizonyítványok száma és a végzettségek megszerzésének helye
• 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítván,
• foglalkozás egészségügyi szakorvosi igazolás a munkakör betöltésére való alkalmasságra,
• nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagban foglalt személyes adatainak a pályázattal összefüggő kezeléséhez hozzájárul.
A munkakör betölthetőségének időpontja: A munkakör a pályázatok elbírálását követően azonnal betölthető.
A pályázat benyújtásának határideje: 2014.május 30.
A pályázat elbírálásának határideje: 2014. június 30.
A pályázatokat az alábbi címre kérjük beküldeni: tanarimunkavallalo@gmail.com
felvi.hu
Ott megtalálod a képzéseket, a felvételi követelményeket, rendszert, stb.
merre hol? Facén van jobban tudsz körbenézni,még hozzá a pedagógus oldalon
;)
Valaki tud segíteni?
Gyp asszisztensi emelt szintű képzést végeztem, szeretnék tovább tanulni gyp főiskolán!
De már ezer éve éretségiztem, ilyenkor hogy működik a felvételi? Természetessen szeretnék államilag finanszírozott szakon tanulni, levelező rendszerben! Va egyáltalán ilyenre lehetőség? Aki tud segíteni , várom válaszát! Köszönöm!
További ajánlott fórumok:
- Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után
- Szerintetek sokat veszt az, aki levelezőn tanul főiskolán/egyetemen és nem nappalin? Vagy aki egyáltalán nem megy továbbtanulni?
- Jogi irányú továbbtanulás...
- Figyelemzavaros gyerek továbbtanulása
- Középiskolai továbbtanulás NEM gimibe készülőknek
- 18 éves leválása, továbbtanulás