Tegezzem vagy magázzam? (beszélgetős fórum)
én is így voltam a szomszéd öregasszonnyal.mindig jónapotot köszöntem,aztán a végén megtörtem.
Én is. De nem. Ez a társadalom csak a pusztulásra érett meg, nem a fejlődésre. :)
Szuper ötlet! :D
Előbb-utóbb úgyis tegezni fog. ;)
nem azzal kell, hanem neveléssel, teljesen mindegy hogy úgy kezdődik hogy maga olyan, vagy te olyan
Azt hittem, ezen már rég túl vagyunk, hogy még mindig magázódással mérjük a tiszteletet.
Az egyik unokahúgom 22 éves pasija nem hajlandó tegezni. Mert az neki nem megy. Mondtam neki oké, én nem szeretem a csendőrpertut, szóval amikor talákozunk, odajön puszit adni, hátra lépek, kezet nyújtok és jó napot. Ettől kész van, úgyhogy előbb-utóbb megtörik 🙃
Az aztán az igazi neveletlenség, 30 évesen lenénizni egy 60 évest. Egyébként sem illdomos családon kívül a nénizés és a bácsizás. Uram és hölgyem a megfelelő megszólítás idősebb idegenek esetében.
Meg vagytok sértődve, amikor a korotokat többnek tippelik meg, de a szia meg már derogál?
Miért lenne már furcsa? Én nem tudom hol éltek. Komolyan.
Én pl. a barátnőm szüleit csókolomozom, így szoktam meg az elmúlt több mint 30 évben. 42 vagyok.
Én is furcsának találom,hogy pl a benzinkútnál, a shopban, bemegyek fizetni, és részemről egyértelmű, bármilyen korú és nemű az illető, aki a pult másik felén van, azt mondom neki, hogy " jó napot!. Viszont azt vettem észre, hogy a férfiak szinte kivétel nélkül letegezik az ott dolgozó hölgyeket. Teljesen mindegy, milyen korú, az idősebbeket is. Bemegy és teljesen természetesen úgy köszön, hogy szia és végig tegezi az ismeretlen dolgozót. Ezt én nagyon furcsállom. Úgy érzem, nem adják meg neki a tiszteletet, letegezik simán, mint egy gyereket, vagy a haverjukat. És ez igaz az idősebb férfiakra is, úgy 60-65-ig bezárólag.
Ezt Aldiban mondja a pénztáros, valószínűleg utasításra. Nagyon beidegződöttnek tűnik...
További szép napot. utálom.
mert a csoportban mindenki tegezi, furcsa hogy neki nem ajánlották fel, főleg hogy érzik hogy zavarban van
Szép jó napot-tól falra mászok...
én is csókolomot köszöntem de pár rám szólt, de akkor ő neki kéne mondani hogy mit köszönjek
Ha veled egykorúak a lányok, akkor nem egyértelmű számodra, hogy tegezed őket?
előbb ismert meg helyzetemet utána okoskodj
mert mindenki tegezi, inkább a két idősnek kell mondani hogy tegezél, nem értem rám is szólnak ha csókolomot köszönök, de ha valakit tinikorban ismertem meg vagy előbb
Szerinted hogyan? Istenem.
nehéz, nekem is hogy mit köszönjek főleg velem egykorú lányoknak hivatalos helyen
a szomszédasszonyomat én is tegezem,a férjét viszont nem.én nem fogom neki fölajánlani,nem vagyok híve a tegezésnek.igaz,engem majdnem mindenki tegez.még a 40 év körüliek is,az öcsém korabeliek.
Mi az, hogy elavult?
Nekem az nem tetszik, hogy pl. a fiamat minden üzletben sziázzák. Igaz, hogy ők is fiatalok, de ilyen alapon én is mehetnék be úgy boltba, hogy sziasztok. Bárhová, ahol 50-60 körüliek vannak.
Néha engem is zavarba ejt a téma. Engem is illedelmes köszönésre és magázódásra tanítottak. Szintén 30 vagyok, és gyakran engem néznek ufónak, amikor alapból nem tegezek le valakit. Egyszer nagyon ledöbbent a pénztáros fiú, mikor odalépve jó napottal köszöntem. Sőt, az egyetemen a konzulensem majdnem megsértődött, hogy ő még nem olyan öreg, hogy magázzam. Öregnek nem öreg, de mégiscsak docens, én meg csak egy kis hallgató voltam. Azt vettem észre, hogy nem divat már magázódni. Persze az idősebb generációnál még ez a megszokott. Csókolomot csak és kizárólag 80 fölötti néninek köszönök. Szüleim korosztálya sokszor nem ragaszkodik hozzá, hogy magázzam, csak egyszerűen elfeledkeznek kitérni rá, hogy tegezzem nyugodtan. De mivel már nem vagyok gyerek, ha valaki letegez, azzal engedélyt ad rá, hogy én is tegezzem. Kivéve persze a nagyon időseket, és a rangban fölöttem állókat, ha mondjuk munkahelyen vagyunk.
Haha, ez érdekes mert én pl. direkt a szervuszt használom. A munkahelyemen elég sok 50-60 körüli embert "kell" tegeznem, mert ők azt kérték, nekik valamiért nem tudom azt mondani, hogy szia, egyszerűen nem jön ki a számon. :D A szervusz nekem tiszteletteljesebb. Nem tudom, hogy miért, talán pont ezért mert elavult. :D
De a fórumindító kérdésre válaszolva, szerintem egyáltalán nem lenne gáz rákérdezni hogy tegeződhettek-e. Én magamtól nem tegezném le, de megkérdezném, főleg ha mindenki tegeződik. Annyira nem tűnnek ez alapján vaskalaposnak, hogy ebből sértődés legyen, szerintem manapság azért lazultak ezek a szigorú illemszabályok, főleg ilyen téren.
nekem,ha egy kisfiú reggel jóreggelttel köszön,én is úgy.miért is mondanék mást.
mi tegeztük a szüleinket,a nagyszüleinket,az anyám,apám magázta a mamát.
... nekik kellett volna jelezni feléd, már sokkal előbb. Pont a héten volt eset, a lépcsőházban szépen felnőtt egy fiúcska, fiatalember lett belőle, 20-21 éves lehet. Köszön szépen, hogy jó napot, én ugye tegeztem, pici korától ismerem. Megállítottam, hogy mondtam, hogy mivel felnőtt, így vagy én is magázni fogom, vagy tegeződünk. Az utóbbiban állapodtunk meg.
Mondjuk a Szia szebb, rövidebb, mint a Szervusz. Hiszen mobilon mindent rövidítenek, az életben is igaz. Ha az elnök "űr" a közösségben, társaságban van, akkor te is tegezd mint a többiek. Ha külön találkozol vele akkor Szép napot, de nem csókolom!!! Kérdezd meg, hogy tegeződhetsz-e. Szerintem ez illőbb, mint ha csak te magázod. Ha valakivel találkozol, mond azt:
Szép napot, Jó reggelt, szép jó estét, szép álmokat. A JÓ napot, nekem sem tetszik. A csókolom pedig nagyon nagyszülőknek való köszönés. Ha nem kell nagyszülőkkel, vagy láthatóan idősekkel találkoznod, felejtsd el.
További ajánlott fórumok: