Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szóljak, hogy roma származásúak a szomszédok? fórum

Szóljak, hogy roma származásúak a szomszédok? (beszélgetős fórum)


1 2
48. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 47. - Channa*)
aug. 24. 15:17

Csak nemrég (43. hsz) azt írtad, hogy lényegtelen számotokra, hogy a családi házatok esetében ki a szomszédotok.

De így már más. Értem.

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 24. 10:22

Persze, hogy nem mindegy, nem is ezt szerettem volna sugallani, csak azt, hogy nekem nem terjed ki a figyelmem ilyenekre, így nem is foglalkozok azzal, amit FI kérdezett, pedig kellene.


És igen, most, hogy szóltunk a szomszédainknak, mi nem vagyunk a kellemes szomszédok, mert problémázunk olyanon, ami már több éve/évtizede úgy van, ahogy van.


Elfelejtik, hogy a házunk előző tulajdonosa már akkor minimum 5 éve meghalt, amikor mi megvettük, így őket már semmi nem zavarhatta, illetve azt sem veszik figyelembe, hogy a régi tulajdonos a háznak a hátsó részét tárolónak használna (bár ezek mindent annak használtak, mert gyűjtögetők voltak), mi viszont lakóterületnek.


Mivel nem vagyunk elég figyelmesek, ezért belefutunk ilyenekbe. Ez van. A lakásunkat is télen vettük meg, amikor senki nem volt kint az udvaron, a régi tulajdonos pedig hazudott.


A jelenlegi házat is megnéztük, láttunk benne fantáziát, megvettük és nem néztük meg este, éjjel, hétvégén, délelőtt, délután, stb.

Pedig, tudjuk, hogy így kellene, de mi nem tettük meg.


2 éve lakunk itt és bár szeretünk itt lakni, szeretjük a házunkat, a környezetét is, de már észre vesszük, hogy mivel nem foglalkoztunk megfelelően...

46. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 43. - Channa*)
aug. 24. 09:46

Zavaró az autószerelő, zavaró a másik szomszédod is, akinek a fenyőfája a házatok felé dől.

Hát, akkor ezek szerint mégsem mindegy, hogy kik a szomszédaid.


A szomszédok nagyon is befolyásolják a lakás/ház értékét, és nem kevésbé azt, hogy hogyan érzi magát az ember otthon. Egy-két macerás szomszéd pokollá tudja tenni az ember életét.

Hálát adok az égnek, hogy nekünk nincs gondunk egyik szomszédunkkal sem.

45. Enissa (válaszként erre: 43. - Channa*)
aug. 24. 08:57

A szomszédolás szomszéd szempontjából nekem más kategória.

Nem azt jelenti, hogy beülök hozzá,hanem mit kell eltűrnöm.

Egy szomszéd értéktelenné teheti a környező ingatlanokat.

Műhely környékén sem vennék házat az 1000% , birtokvédelmet kérhettek az éjszakai zajhatás miatt.

Hála az égieknek nekünk nem volt szerencsétlenségünk olyan szomszédokhoz, mint ahonnét költöztetek.

Minden jót a szomszédokkal!

Nekem a karisszériáshoz sem lenne idegzetem.

Csendes vagyok, se üvöltötést, sem zajos munkát nem szeretnék hallani, kegalább az otthonom és környéke legyen nyugodt, ahová boldogság hazamenni a munka után.

44. timycat (válaszként erre: 37. - Channa*)
aug. 24. 08:57
Ooo dehogy lényegtelen a szomszédság még háznàl sem😕
43. Channa* (válaszként erre: 39. - Enissa)
aug. 24. 08:35

Valóban nem vagyunk szomszédolós típusok, így tényleg lényegtelen számunkra, hogy a családi házunk esetében ki a szomszédunk, de szerencsére nem olyanok, mint a társasházban voltak, bár nem tudom, hogy jobb e, amilyenek, mert a hátsó szomszédunk egy autószerelő, akinek nappal van állása és ott dolgozik, de vállal maszek melót, amit esténként és hétvégén végez. Az esténként sokszor este 10 után kezdődik, akár hajnalig. Nem halkan dolgozik. Amíg a ház vége nem készült el, nem volt zavaró, amióta azt is lakjuk, már az.

Illetve szintén ezt a részt érinti a másik szomszédunk, akinek van egy hatalmas fenyőfája, ami a házunk tűzfalához van ültetve. Az sem mindegy, hogy az összes szemét a tetőnkön és a kertünkben landol, de azt összeszedjük, a zavaró az, hogy a házunk felé dől a fa és nem akarja kivágatni. Annyit megtett, hogy levágatta a fenyő ágait, ami átnyúlt a házunk felé, de ugye így meg szerintem instabilabb egy fa, és a fenyő gyökerei nem nyúlnak le mélyen, így félő, hogy egy nagy vihar, ráborítja a házunkra....

42. Lady Lavender (válaszként erre: 40. - Lady Lavender)
aug. 21. 21:24

És a hoxa.hu Magyarországon jegyzett jogilag .


Ennek tükrében ki ciganyoz még? :))>))

41. Lady Lavender (válaszként erre: 40. - Lady Lavender)
aug. 21. 19:18
A szomszédokkal az volt a baj, hogy nem csöndben muzulmánok.
40. Lady Lavender (válaszként erre: 33. - Levarosbukta)
aug. 21. 19:07
Faji kérdést nem tehet fel az EU szerint, ahol lakik. De az Egyesült Királyságokban vagy a USA-ban sem.
39. Enissa (válaszként erre: 37. - Channa*)
aug. 21. 11:04

Egy csodálatos , szinte álmaim házát árulták Hollókőtől talán 1 falunyira.

Az ára kedvező volt. Megkérdeztem az ingatlanost telefonon, a fotók alapján nem látok bibit, mi a gond?

Mondtam szeretném megnézni, maszatolt, majd egyszerre stb.

Elmentünk egyedül, pici település, a fotóalapján megtaláljuk alapon.

Megtaláltuk, az utca másik oldalán putrin, tél volt , de így is lehetett hallani a falatrengető tuc-tuc zenét, ahogy azt átüvöltötték. Az eladó lakás viszonylag új építésű volt, hogy a francba tudtak oda építeni, hááát.

De eleve a falu tele volt olyanokkal, akivel nem szerettem volna találkozni. Megnéztem a bűnözési statisztikát, megverték az iskolaigazgatót, egyéb nyalánkságok, tehát én piszkosul irigyellek benneteket, hogy ki a szomszéd nem érdekel. Kötélből lehetnek az idegeitek, és ezt őszintén írom.

Vidékre azért költöznék, hogy madarakat, a fák susogását halljam és nem Rikárdó kitaposom a beledet!!.. és egyebeket.

Van vidéken telkem, tehát tudom ugat a kutya néha, füvet is vágnak, fát is fűrészelnek.

Írom úgy, tudom bárki lehet barom származástól független.

aug. 21. 05:00

Ha rákérdeznének elmondanám, de dicsérném őket.


Én rákérdeztem mikor vettünk ingatlant. Szerintem fontos.

aug. 20. 23:30

2 éve vettünk egy házat. Nem kérdeztük, hogy milyenek a szomszédok. Szerintem egy ház esetében ez teljesen lényegtelen, hiszen elég jól el lehet szeparálódni.


Társasházi lakást adtunk el, egy 10 lakásos házban. A földszinti 5 lakásban cigányok éltek. Mind problémás volt. Az egyik dajdajozott minden nap, a másik verte a párját, az anyját és aki az útjába került (nő volt;)), a harmadik kint óbégatott egész nap az udvaron, stb.

Az emeleten az egyik szomszédunk is az volt, de ők teljesen normálisok voltak.

A lenti szomszédok miatt télen akartuk eladni a lakásunkat, de nem sikerült, így a következő meghirdetéskor már kint ültek a közös udvaron.


Mi annyit mondtunk a szomszédokról, hogy nekünk nincs senkivel problémánk. Ha részletesebb információt kértek, akkor még hozzátettük, hogy igazán nem ismerünk senkit, mert nem vagyunk szomszédolós típusúak, csak annyit tudunk, hogy lakik a házban egy 60 körüli házaspár, egy nagymama és az 25 körüli unokája, két 40-es házaspár, stb. és csak köszönő viszonyban vagyunk.

36. katt2
aug. 20. 19:52

Érdekes kérdés... főleg morális, elmondom, vagy nem mondom...


Álljon itt egy tanmese: a Roma, meg a Magyar 10 éven át dolgoznak keményen, egymás mellett. Sok pénzt keresnek és vettek egy-egy házat egy utcában, egymás mellett. Egyik délután nyírják a füvet és a Roma átszól a Magyarnak:


Hát az én házam sokkal értékesebb!

Már hogy lenne értékesebb, amikor ugyanolyat vettünk, egymás mellett.

Ez igaz, de az én szomszédom nem cigány...

35. Enissa (válaszként erre: 28. - Asztanaviszta)
aug. 20. 18:39

Ezt ki lehet védeni, a megtekintett állapotban kell, hogy szerepeljen benne.

Részletezhetik, mikor voltak cserélve vezetékek, csővezeték, tetőszerkezet stb.

Ha ebbe ferdít, s kiderül akkor perelhető az eladó.

34. 55Judit (válaszként erre: 28. - Asztanaviszta)
aug. 20. 17:47

Rejtett hibáról lehet hogy a tulaj se tud. Ha lakáshasználatban kiderül valami, az nem biztos hogy bizonyítható mikor történt a házzal az a dolog. Nem tudom, nálam egyik adásvételnél se volt probléma.

Az viszont kiderült hogy az egyik szomszéd természete maga a pokol. 3 éve hunyt el, azóta jobb hely lett az utca, senkivel nincs gond.

33. levarosbukta (válaszként erre: 22. - Lady Lavender)
aug. 20. 17:36
Azt miért? Ő csak a saját ingatlanáért felel. Az hogy urambocsá' kik a szomszédok arra nincs befolyása. A vevők nézzenek körül, ha nem tették igy jártak.
32. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 20. 17:25
Ha újfasiszták az érdeklődők akkor megfogják venni. :)
31. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
aug. 20. 16:40
S.Moore.
30. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Regin_a)
aug. 20. 16:39
megmondjam k a kedvenc színészem.a gyilkos elmékben játszik,a nevére már nem emlékszem,mert mostanában nem néztem.de megnézem.
29. Regin_a (válaszként erre: 24. - Tumbo2)
aug. 20. 16:02

Nekem két cigány igen jó komálósom van

Bizonyára olvastál a Hős utcáról. Én jártam ott egy odaköltözött csajhoz melózni, lakásfelújitani. Szerencse volt ott egy komálósa aki szólt hogy neki telefonozzak ha jövök, mert a telep csak kívülról látszik nyugodtnak


Egy idő óta, már elég régen, egyezség vagy törvény nem tudom, de filmekben reklámokban négereket és szinesbőrüeket is kell alkalmazni

Kerestem nadrágot és dzsekit a neten. tele a modell szakma nem fehérekkel

Legszebb, egy reklámban szerepel egy fehér férfi a gyerekével, másik reklámban is szerepel, de akkor már néger lánykáját öleli át

28. asztanaviszta (válaszként erre: 15. - 55Judit)
aug. 20. 15:57

Viszont a ház állapota belekerül az adásvételi szerződésbe.

Ott utólag joggal lehet reklamálni, ha megtévesztették a vevőt.

A szomszédok nem szerepelnek a szerződésben.

27. asztanaviszta (válaszként erre: 20. - Globus)
aug. 20. 15:55

Pontosan.

Mi még a közös képviselővel is beszéltünk, megnéztük, milyen a ház gazdálkodása.

A környéket, hétköznap, este és hétvégén is.

26. asztanaviszta (válaszként erre: 22. - Lady Lavender)
aug. 20. 15:53

Miért járna el jogellenesen?

A házat adja el, nem a szomszédokat.

Különben is a szomszédság változhat.

Ma egy egyedülálló nyugdíjas pedagógus, holnap egy hattagú népi zenekar.

Ha konkrétan rákérdez, akkor válaszolnék. Illetve javasolnám, hogy nézzen körül a környéken.

25. Regin_a (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 20. 15:46

ha magyarnak vallja magát"

Az mint Imane Helif boxoló esetén


Vettem ezt a házat ahol most lakom. Tele voltam pénzzel a éa SZOMSZÉd UTCÁBAN ALACSONY ÁRON NAGYMÉRETű DE ELÉG ROMOS HÁZAT HIRDETTEK

Ááá, megveszem felújítom és eladom

Telefonba az eladó elmondott mindent a házról, a végén a szomszéd kiscsaládot is megemlitette

Köszönettel elálltam a vételtől


Rasszizmus az egy rossz/kirekesztő kifejezés. Helyesen tapasztalat, előrelátás, óvatosság szinonimák

24. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Utolsó betyár)
aug. 20. 15:07
ne mondjál ilyet .a tévében rengeteg néger rendőr van.az unokahúgom férje,egy másik rokona is kisebbségi. mind a két lány főiskolát végzett.az egyik férje tanár,a másik óvónő.
23. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 20. 14:58
Ha a romák miatt költöztetek onnan, akkor mondd el szerintem. Azt írtad nézte az eget, mert bevarrták a dutyiba egy napig. Akkor ezek nem rendes romák. Ezt el kéne mondani ha erkölcsi alapon vesszük. Ha nem mondod el sem nagy baj, mert aki buta és nem kérdez vessen magára.
22. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 20. 14:44
Jogellenesen jàrnàl el.
21. ,zumba
aug. 20. 14:35
Én "körbejáró" típus vagyok. Kérdezek, megnézek alaposan,(környéket is) hiába szépítene az eladó.
20. globus (válaszként erre: 15. - 55Judit)
aug. 20. 14:26
Nekünk mindent elmondtak. Azt is, hogy miért van bezárva a szemétledobó. Azt, hogy az idős lakók szavazták le többször a házszigetelést. A lakógyűlést. Mely közfalakat lehet kivenni. Mondjuk mi ezekre rákérdeztünk. Ha van esze a vevőnek, körbejárja, aztán dönt.
19. 80ASIQ
aug. 20. 14:20
Én elmondanám. Azt is, hogy semmi baj velük. Sőt, ha kísértetjárás van a házban, azt is úgy érezném tisztességesnek, ha elmondanám. De lehet, hogy én vagyok túl jóindulatú.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook