Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretem a pozitív szemléletű embereket. fórum

Szeretem a pozitív szemléletű embereket. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. krisztikrisz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 28. 20:48

"Minden lángban áll, szerzetesek. Mi minden áll lángban szerzetesek? Lángban áll a szem, szerzetesek. Lángban állnak a jelenségek, lángban áll a látás, lángban állnak a látványok, lángban állnak a látványok okozta érzések, akár kellemesek, akár fájdalmasak, akár sem kellemesek, sem fájdalmasak. Mi gyújtotta lángra? A szenvedély tüze, a harag tüze, a balgaság tüze gyújtotta lángra; a születés, az öregség, a halál, a bánat, a fájdalom, a szenvedés, a szomorúság, a gyötrelem gyújtotta lángra, mondom nektek." (Buddha: A tűzbeszéd)


"Az egész világ lángokban áll. Miféle elmélyültség szabadítana meg a megégéstől?" (Ko Bong három kapuja)

aug. 28. 18:16
Én is
14. srcrss (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 28. 10:18
Értem.
aug. 28. 09:52
Kicsit néha sok belőlük
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Srcrss)
aug. 28. 09:02

Én arra belső állapotra gondoltam, amitől stabil az ember. Nem arra a mázra, amit mutat, vigyorgás, folyamatos kedvesség.

Hanem az, amikor nem a nyafogásból állnak a napok, hogy semmi sem jó, illetve egy soha ki nem elégíthető igény miatti gyűlölködés, sóvárgás, lelki megnyomorodás, rosszindulat. Leginkább az anyagiak miatt alakul ez ki. De az egy más kérdés, mi az ami az elég, amitől már boldognak illene lenni egy egészséges embernek.

11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 21:02
Én is, igyekszem is ilyen lenni, de egyre nehezebb.
10. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 20:48
Én is, ha nem viszik túlzásba. Taszít a művigyor, és társai.
9. fokhagyma (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 18:23
Én is.
aug. 27. 18:22
Én is.
7. michelle.r (válaszként erre: 5. - 55Judit)
aug. 27. 13:08
Én is ezt kapom folyamatosan. De már csak röhögök rajta, amikor azt mondják, hogy nekem csak megszületni volt nehéz. Erre azt szoktam válaszolni, hogy a családi sztorik szerint még az se. 🙃
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 55Judit)
aug. 27. 11:55

Igen, pontosan így. Mindenhol a panasz, az elégedetlenség csöpög. Engem nagyon zavar. Ezek az energiák lehúzák az embert, persze megtanulható, hogyan kerülhető ki a hatásuk.

De nem jobb lenne egy egészségesebb globális pozitív szemlélet?

5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 11:45
Én is. És az vagyok én is. Ezért nincs társaságom a környezetemben. A korombelieknél megy a sírás-rívás állandóan. Mindig van ami nem tetszik és csak arról hajlandók beszélni. Én is szegény vagyok, az egészségemmel is sokat kell foglalkozni hogy szinten tartsam magamat, de nem rinyálok sose. Rá se érnék. Ha meg egy rinyáló öregasszonyt próbálnék óvatosan rávezetni mit kéne tennie ahhoz hogy javuljon a bizonyos helyzet, még fel is van háborodva vagy sértve érzi magát. Pedig irigykedni de tudnak! Persze jó neked mert neked könnyű, meg nem fáj, stb. Azt egyik se nézi hogy mi mindent megteszek azért hogy könnyű legyen és ne fájjon. Ezek azt hiszik, nekem minden alanyi jogon jár. Még az egészség is. S szerencsém hogy amit teszek magamért, az szórakoztat, és remekül el vagyok a rinyálók nélkül.😀
aug. 27. 11:19
Ilyen emeberekkel kell korbe is vennunk magunkat
aug. 27. 11:19
Én is.
aug. 27. 11:18
Èn is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook