Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptemberben kezdi a kislányom az iskolát. Már előre... fórum

Szeptemberben kezdi a kislányom az iskolát. Már előre... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

júl. 4. 08:36

Miért rettegsz előre?

Volt valami negatív tapasztalatod az óvodában? Bántották a kislányodat? Panaszkodott a kislányod, hogy bántják őt a többiek? Gúnyolták? Kiközösítették? Ha igen - az óvónőkel beszéltél erről?

Vagy egyszerűen csak az új közösségtől félsz alaptalanul? Nem mindegy.


Sajnos mind a fizikai, mind a verbális bántalmazás létező jelenség az iskolában. Viszont az eddigi 3 mondatodból még nem derül ki, hogy valójában mitől félsz. Csak remélni tudom, hogy az az oka, hogy egy új élethelyzet előtt álltok.


Bárhogy is van, a nyarat nehogy végigrettegd!

Készüljetek örömmel az iskolára! Beszélj a kislányoddal arról, hogy mennyi újat fog tanulni az iskolában, milyen sok szép új könyvet fog kapni. Milyen izgalmas lesz iskolatáskát, füzeteket, ceruzákat venni együtt.

Szép, izgalmas, rettegésmentes nyarat nektek!

12. Kovács Áron (válaszként erre: 11. - Kovács Áron)
júl. 4. 07:08

[link]


Ez lemaradt

júl. 4. 07:08

Tegnap láttam egy videót. Senkit ne tévesszen meg, hogy az óvodai beszoktatásról szól, amit a pedagógus a videóban elmond, itt is érvényes.

Nekem meg olyan megoldás jutott eszembe pl, hogy lesz 0. szülői, ott válassz ki 1, max 2 szimpatikus anyukát és beszélj velük, hogy a hétvégén fussatok össze a gyerekekkel.

Így lesz alkalma ismerkedni a gyerekednek velük.

10. birebora (válaszként erre: 6. - Papája)
júl. 3. 08:26
Nagyon egyetértek!:)
9. Panna.33 (válaszként erre: 8. - Csillagszem38)
júl. 3. 07:20
Akkor én egy alternativ világban élek.
8. Csillagszem38 (válaszként erre: 6. - Papája)
júl. 3. 06:57
Sajnos ez ilyen vilag most!
7. csemár (válaszként erre: 6. - Papája)
júl. 3. 06:53

Kedves Papája!


Megcsillagoztam magamban a bejegyzésedet, és ha lehetne, 10-szer jelöltem volna be, hogy "szeretem" - "mai magyarul": 10x like-oltam volna.

júl. 3. 06:47

Kedves fiatal anyukák !


Ti állandóan rettegtek.

Rettegtek, hogy teherbe tudtok-e esni, hogy az UH hány mm-t mutat, a szüléstől, a szoptatástól, a gyerekneveléstől, bölcsődétől, óvodától, az élettől !


Mi lenne, ha egyszer végre elengednétek a félelmeiteket és boldogan várnátok a következő megmérettetést.

Örüljetek, iskolás lett. Meséljetek ennek szép és jó oldaláról. Csak pozitívan, így erősítitek a jellemét, önbizalmát a kicsiknek.

A félelem a ti agyatok szüleménye, mert ti sem vagytok magabiztosak. NE adjátok át ezt a gyereknek, mert Ő is azzá válik.

júl. 3. 06:11
Neki lehetőleg ne add át a rettegésedet. Inkább bátorítsd, erősítsd abban, hogy jó ahogy van.
júl. 3. 05:53
Rendben lesz minden.
júl. 2. 20:09

Ezt jelezd a tanarnoknek!

Sok sikert kivanok!

júl. 2. 19:26
Kisfiam is szeptemberben lesz elsős. Ő nem visszahúzódó, hanem pont az ellentéte. De álomvilágban él, én emiatt félek, hogy kinevetik és azért bántják, mert kicsit különc.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook