Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Porckorongsérvről van valakinek tapasztalata? fórum

Porckorongsérvről van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


22. kispocok (válaszként erre: 20. - Channa*)
szept. 10. 19:56
Igen, úgy mondja amit írsz, már sokkal jobb neki napközben, de estére főleg ha csinál is valami kisebb fizikai munkát, ezt a lábába lesugárzó fájdalmat érzi. :(
szept. 10. 19:55
Bocsánat, nem tudtam jönni, mindenkinek köszönöm. Igen, járt torna és masszázs, a súlyfürdőt holnap kezdi. Csodás eü., karbantartás miatt nem volt medence. A biciklit nem meri, mindenhol mást írnak, itt azt mondták MÉG ne, neki az hiányzik, régebben munkába is azzal járt. A kisfokút úgy magyarázták, hogy az a kis korong alakú kocsonyás rész épp egy picit türemkedik ki.
20. Channa* (válaszként erre: 17. - Kispocok)
szept. 3. 23:47

És még mindig nem tornázik? Nem lesz jó vége, ha nem!


Nekem 5 db porckorongsérvem van és 24 éve vagyok tünetmentes szinte. A szinte azért van, mert évente 1-2 alkalommal 1-2 napig szokott fájni, ami fronttól vagy rossz mozdulattól van.


Engem a torna mentett meg. Előtte csak azt hajtogatták a dokik, hogy pihenjek, ne emeljek, stb., de ettől még ott volt a fájdalom 11 évig szinte minden nap.


Szerencsémre egy fiatal orvos elküldött gyógytornára és azt mondta, hogy erősítsem a gerinc melletti izmaimat, amivel megmentett a műtétektől és a fájdalomtól.


Tudom, hogy nehéz elhinni, de a legjobb a mozgás erre!

Kis fokú gerincsérv? Az meg mi? Ilyet még sosem hallottam.

A porckorongsérvnek egyik jellemző tünete a tüsszentéstől vagy köhögéstől az erős nyilaló fájdalom + a lábba kisugárzó fájdalom. Azt, hogy sérv e, egy sima rtg-vel is meg lehet állapítani, MR nem szükséges. Nem a vizsgálatoktól fog meggyógyulni, hanem az izom erősítéstől!


Ráadásul, ha csak nézegetik+fájalomcsillapítót kap, nem oldódik meg a probléma. Tenni kell magáért! És a gyógyszerek, amiket írtál, csak fájdalomcsillapítók, még gyulladáscsökkentő sincs bennük. Esetleg a voltarenben van.


Jobbulást!

19. katt2 (válaszként erre: 16. - Kispocok)
szept. 3. 22:47
Ezek a gyógyszerek csak fájdalomcsillapítók. De ezektől nem fog meggyógyulni. Ha rendesen tornázna, ezekre egy hét után nem lenne szüksége.
18. katt2 (válaszként erre: 17. - Kispocok)
szept. 3. 22:43

Sajnos, az orvosok, ha nem tudnak mit mondani, akkor a pihenést javasolják. ( Abból nem jöhet ki baj... ) Erre pont jó a torna, gyógytorna, meg bármi ami mozgással jár. És szerintem jó a biciklizés is, csak ne erőltesse, a gerince minél kevésbé legyen igénybevéve. A futás tényleg nem jó, mert minden egyes, a láb földetérésénél egy kisebb ütést kap a gerince. A legjobb lenne az úszás. Akkor szinte csak az izmok vannak terhelve, a gerincnek alig van terhelése.

Eröltetni semmit nem szabad, de ameddig nem okoz komolyabb fájdalmat addig csinálni kell. Channa nagyon jól mondja. Kell a gyógytorna, kell a mozgás, különben tényleg problémák lesznek. Judit 55 is átesett ilyen jellegű nyavalyán. Meg én is az ülőmunka miatt, bár nem volt sérv, csak ép levegőt nem tudtam venni, mert mindenhol fájt... A megoldás a MOZGÁS. Ha nem akar mozogni, tornázni, nyújtani, akkor nagyon gyorsan lesz belőle egy merev, mindenhol fáj pali. A gyógytorna biztosan jó, de ezt otthon is kellene csinálni. Megmutatták, hogy mit, hogyan. Akkor lehet nekiállni...

17. kispocok (válaszként erre: 15. - Katt2)
szept. 3. 07:54
A súlyfürdőt most mondták, végül elküldték reumára, CT-re hogy nem javult. Már biztos a kisfokú gerincsérv, nem szabad futni, biciklizni se egyelőre pedig azt szereti, torna meg fürdő, ismét 2hétig aztán meglátjuk.
16. kispocok (válaszként erre: 15. - Katt2)
aug. 7. 15:12

Köszi! Hát nem kis darab :) és nagyon nem hajlékony, úgyhogy minden bonyolultabb gyakorlattól égnek áll a haja. Volt ma is gyógytornán, kezelésen, mondja, hogy fáj de utána jobb.

Channa: Myoflexin, Aflamin, Curidol, előtte a Voltarent injekcióban, ezeket kapja.

15. katt2
aug. 7. 09:21

Amit még hallottam a nyújtásokról, hogy a beteget a nyakánál fogva belógatják vízbe. A feje kinn van, a teste vízben. Így alig van súlya, de ez a kis súly is húzza szét a gerincoszlopot.

Ezt nem tudom otthon megcsinálni, de helyette lehet lógni. Az edzettebbek egyszerűen belekapaszkódnak egy rúdba, hogy a lábuk nem éri a földet és csak lógnak. Ha elég erősek hozzá, akkor csak a vállak, karok dolgoznak, a többi izmot elernyesztik. Nyilván ez idősebb korban már nem megy, ezért én azt csinálom, hogy a lábaim a földön vannak és csak a testem súlyánál jóval kisebb súly húzza szét a gerincemet. Nagyon hatásos, de csak az csinálja, aki azért elég edzett hozzá, mert még letett lábbal is nehezek vagyunk. Ezután előrehajlítás, kézzel megpróbálom elérni a földet. Ez sérvnél nem nagyon fog működni, lehet veszélyes is, de akinél még nincs sérv, az csinálhatja. Én 3 x 30 másodpercig lógok, nagyon hatásos.

De nagyon sok videó van a gerinctornáról.

14. Channa* (válaszként erre: 12. - Kispocok)
aug. 5. 21:22

Arra nagyon kell figyelni, hogy a lehetőségekhez képest rendesen mozogjon, mert a kényszer tartástól és a félelemtől egyre jobban begörcsölnek a izmok és egyre nagyobb lesz a fájdalma!


Figyeljen a tartására is! Igyekezzen normálisan tartani magát.

Ne feküdjön sokat, mert erre a betegségre is a mozgás a megoldás.


Gondolom szed gyulladás és fájdalomcsillapítót és izomlazítót és minden nap tornázzon legalább 10 percet, bár nekem 1 órás volt a gyógytornám.

13. kispocok (válaszként erre: 11. - Enissa)
aug. 5. 20:02
Sajnálom, hogy ezeken kellett átmenned, ez borzasztó. :(
aug. 5. 19:47
Nagyon rendesek vagytok, köszönjük! Megmutattam neki. Az itteni gyógytornász rendes, vettek fel ők is gyakorlatokat videóra a betegeknek, amit kell itthon csinálni. Hát ha nem múlik erősködni fog, mert a helyettes akinél elsőnek volt (pont az én háziorvosom) emlegette az MR-t, ez meg nem, dehát képtelen így dolgozni vagy bármit csinálni a ház körül. Most úgy tud állni csak, ha muszáj, hogy az egyik lábát felemelve, behajlítva kisszékre teszi.
11. Enissa (válaszként erre: 10. - Channa*)
aug. 5. 17:35

egy-egy történet más és más, 1/4 évet voltam az országos neurológián egyhuzamban, nálam mát alkalmaztak, ami hatásos lett, 3 hónapot még pluszban megszakításokkal, olyan fájdalmaim voltak, ha lett volna eutanázia, éltem volna vele. Meggyógyultam, ezért nem támogatom, de ez másik téma, nem akarom elvinni a fórumot.

Nekem volt egy csodás neurológusom, aki azt kimerte mondani, hogy az orvostudomány eddig tartott nálam, ha gondolom menjek x helyre. Ott lett a műtétet mellőzve teljes gyógyulásom.

Remélem FI. férje is jó orvoshoz kerül majd, aki lelkiismeretesen gyógyítja.

10. Channa* (válaszként erre: 8. - Enissa)
aug. 5. 17:25

Nekem azt mondták, hogy lehajolhatok, de ne forduljak el közben.

Nyújtózkodhatok, de ne tekeredjek el közben.


Majd ha már csillapodott a fájdalom, azaz kicsit erősebbek lettek a gerinc melletti izmaim, majd akkor próbálkozhatok, de én még manapság sem csinálok tekeredő gyakorlatokat, nehogy újra kezdődjön...

aug. 5. 17:13
Nekem van. Szerencsére nem volt kiszakadva csak kitüremkedve, így vissza tudtam tornázni. Sok idő, sok türelem, kitartás. Nyújtás-nyújtás-nyújtás, majd erősítés-erősítés-erősítés. A mai napig minden reggel csinálom.
8. Enissa (válaszként erre: 7. - Channa*)
aug. 5. 17:12

Igazad van, nem is ajánlok semmit, mert nincs 2 egyforma ember, akinek ugyanaz a jó.

Én azért ajánlottam azt, mert nekem és a környezetemben bejött, Neked meg más a jó.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Enissa)
aug. 5. 16:49

Jaj, bocsánat, de a tekerő mozdulatok nem jók!

Ilyeneket nem szabad csinálni:( Majd csak akkor, ha jó erősek lettek az izmok és visszatologatták a helyére, ami most kitüremkedik.


Nekem amiket kellett csinálnom:

Hanyat és hason fekve is láb és kéz nyújtogatások. Csak láb, csak kéz, láb kéz együtt egy oldalon és váltva.

Hason fekve csípő leszorítva és így emelni a felső testet úgy, hogy a karunkkal segítünk, mint a fekvő támasznál.

Csigolyáról-csigolyára emelkedni fel.


Ezt kellett hetekig csinálnom, majd ezután jöhettek a hasizom gyakorlatok is.

Nekem úgy fél évre volt szükségem, hogy minden fájdalmam megszűnjön.


Tehát, hanyat fekve:

Jobb lábat lefelé nyújtani, majd bal lábat is

Jobb kezet felfelé nyújtani, majd a balt is

Jobb kezet felfelé nyújtani, jobb lábat lefelé nyújtani

Bal kezet felfelé nyújtani, bal lábat lefelé nyújtani

Jobb kezet felfelé nyújtani bal lábat lefelé

Bal kezet felfelé nyújtani, jobb kezet felfelé


És a kobra póz a jógából


Ezeket a gyakorlatokat kellett 10* ismételnem minden nap.

Utána már érezzük, hogy mi a jó.

6. Enissa (válaszként erre: 5. - Kispocok)
aug. 5. 16:17

Nem tudom a víz mennyire oszt-szoroz a gerincnél, nálam semmit, bár én megiszom a napi 2 l vizet.

Mondja el az orvosnak, hogy ő bizony nem tud állni, ülni.

Szóból ért az ember, ha az orvos is.

Tényleg mondja el őszintén, mert sokan csak otthon akarnak maradni.

Neurológus látta már, ha nem próbáljon oda beutalót szerezni, mert ők tudják megállapítani, ha itt-ott fáj , melyik gerincszakasz érintett, még MR vizsgálatra is küldheti. Lehet "csak" gyulladás, de lehet az sérv is.

Egy torna ami jó szokott lenni.

Hanyatt fekszik a szőnyegen, lábait térdben felhúzza, a 2 térdet balra dönti a talaj felé, a felső testet a karokkal jobbra. Megtekeri cseppet a gerincét, aztán fordítva ue.

Ne hagyjátok, hogy visszaküldje dolgozni, amíg nincs jól, ha kell menj vele.

5. kispocok (válaszként erre: 2. - Enissa)
aug. 5. 14:14
Köszönöm szépen. Az a gond, hogy állómunkát végezne, de állni most alig tud, ülve vagy fekve elviselhető. :(( Ha ki akarja írni, bajban lesz. Szerintem olyan lézer itt nincs (vidék) van torna, elektromos kezelés meg masszázs. Nyaggatom, hogy igyon sokat.
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Lady Lavender)
aug. 5. 14:13

Pontosan!

Sok-sok torna!

A gerinc melletti izmok erősítése a legfontosabb!

3. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Kispocok)
aug. 5. 13:47

Sok víz, sok torna nagyon tudatosan. Akkor is ha majd be fosik. Ha egy mód van rà, csak egy kicsi, ne műtsék!

Sok izületi problémám volt, mert a csontjait gyorsabban nőttek, mint az izmaim.

Engem is kés alà akartha ak fektetni.

2. Enissa (válaszként erre: 1. - Kispocok)
aug. 5. 13:44

Szerintem vár még, hátha jobban lesz a kezelésektől, amire 50-50 % esély van.

Ami nagyon jó fájdalomcsillapító az a könnyített lézer, nem tudom nálatok van-e olyan.

Ha nem javul panaszkodjon tovább, mert az RTG, nem ad olyan biztos képet közel sem, mint az MR.

Jobbulást a férjednek!

aug. 5. 12:41
Sziasztok! A párom 3 hete kap injekciót, gyógytornát meg elektromos kezeléseket írtak ki neki, mert fáj a derekától kisugározva a bal lába. A röntgen lelet alapján kissé össze van nyomódva a porckorong, de a körzeti doktornő nem küldte MR vagy más vizsgálatra. Mit lehet tenni, hogy ne legyen súlyosabb vagy gyorsabban javuljon? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook