Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Összeragadnak a mosókapszulák. Mit csinálok rosszul? fórum

Összeragadnak a mosókapszulák. Mit csinálok rosszul? (tudásbázis kérdés)


16. Greenredblue (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
tegnapelőtt 09:14
A levegő nedvességtartalmától elindul az oldódásuk, ezért ragadnak össze. Jól zárható tárolóban kell tartani, akkor nem történik ilyesmi.
15. Anyagi (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
jún. 30. 21:57

Ez valószínűleg a párától történt!

Az már egy érdekes dolog, hogy nálad, szállítás közben vagy gyártáskor történt e a dolog!

14. Ruslan (válaszként erre: 13. - Papája)
jún. 30. 21:16
A gyerekek elől amúgy is zárt helyen kell tartani minden ilyent. Nem mindegy mibe van? Alap, hogy a többi ilyennel együtt oda kell tenni, ahol nem férnek hozzá a gyerekek. Ha használat után jól ki lesz mosva, mehet bele bármi. Az edényeket is mosogatószerrel tisztítják
jún. 30. 17:57

Felhívom mindenki figyelmét, hogy élelmiszer tároló edénybe, palackba SOHA nem teszünk VESZÉLYES ANYAGOT !!!

A mosókapszula, mosogatószer stb. is az. A gyerekek hajlamosak megenni hiszen szép, színes és ételtároló dobozba tettétek.


Kémiai biztonság !

12. Lady Lavender (válaszként erre: 9. - 55Judit)
jún. 30. 15:28

Nem mindegy, hogy ilyen páratartalmon tárolod.


Pl. a konyhámban a hideg falas, folyton nedves oldali fiókban elkezdenek folyósodni a leveskockák, összeáll a zselatin, penészesedni kezd a papìr zacskóban a liszt, tészta, a másik oldalon, ahol száraz a szekrény, nem lesz semmi baja.

11. simple
jún. 30. 14:30
Azért ragad össze, mert nem jól van lezárva, pára éri, és elkezd olvadni. Jól lezárva, pára, levegőmentesen kell tárolni.
10. Ruslan (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
jún. 30. 14:22

De mikor ragadt össze? Amikor kibontottad vagy azután? Ha a párát nem viselik jól, akkor nem szabad nedves kézzel megfogni. Legjobb beletenni mind a kettőt, amelyik összeragadt a gépbe.


De ha mégis biztosra akarsz menni, hogy megelőzd ne ragadjanak össze, vedd elő a zárható ételes dobozt és tedd bele úgy, hogy ne érjék egymást. De még jobb a acél szerszámos doboz vagy ételtartó. Sosem lehet tudni, lehet rés is a csomagaláson, és nem veszed észre. Az acélon nem lesz lyuk, nem megy széjjel akkor, ha véletlen keményebben megfogod. Én abban hordom mindig az ételt. Mielőtt kibontanád nézd meg jól a csomagolást, van-e benne olyan, amely összeragadt és akkor nyomban vissza lehet vinni.

jún. 30. 13:49
Nálam a felbontott kapszulás zacskó addig van nyitott szájjal amíg ki nem fogy. Még sosem ragadt össze. A ragadás szerintem a gyártás folyamán történik.
8. Lady Lavender (válaszként erre: 7. - Ruslan)
jún. 30. 13:29
Normál minőségében, megfelelően tárolva nem kell házi praktikázni. Ezeknek a csomagolása úgy van kialakítva (akár doboz, akár zacskó), hogy felesleges átpakolni.
7. Ruslan (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
jún. 30. 13:16
Nem tudom, mert ilyeneket én nem használtam soha. Tegye akkor őket egy dobozba úgy, hogy ne érjék egymást. Például ha egyikből kifogy, nem kell eldobni a dobozt. De jó lesz akár zárható műanyag ételtartó is.
6. Lady Lavender (válaszként erre: 5. - Ruslan)
jún. 30. 12:48
:0 Ezt hogy kellene elképzelni? Pakolja ki őket egy polcra, vagy tegye tojástartóba? Ezzel az elképzeléssel az a legnagyobb baj, hogy azért kell őket gondosan zárni, és száraz helyen tartani, mert a levegő páráját is meg tudják kötni.
5. Ruslan (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
jún. 30. 12:27
Kiveszed a csomagból az összeset és sorban kirakod valahová, hogy ne érintkezzenek egymással. Ha ragaszkodsz ehhez és nem jó a szóda, mosópor vagy lúg.
4. Lady Lavender (válaszként erre: 2. - Lady Lavender)
jún. 30. 12:05
A ráfordítandó idő nekem nem érte volna meg.
3. bnedora (válaszként erre: 2. - Lady Lavender)
jún. 30. 11:57
Esetleg reklamálni kell.
2. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
jún. 30. 11:29

Jól kell zárni, száraz helyen tartani, többet nem tudsz tenni.

Én nem hiszem, hogy a te hibád. Nekem is volt, hogy összeragadt egymás után több dobozban is pár, de előtte, utána évekig semmi. Gondolom, gyártási hiba. Megesik. Ha még rendszeres, akkor leromlott a minősége, és válts!

jún. 30. 11:23

Ariel podsokat használok és mindig van pár, ami összeragad és szétszedni meg lehetetlen, mert kilyukadnak. Én csinálok valamit rosszul vagy ez mindenkinél megtörténik?

Zacskós kiszerelés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook