OKJ-s vizsgához mindneképpen el kell végezni az okj-s tanfolyamot is? (tudásbázis)
Bocsánat, hogy beleszólok, de:
Én is levelezős egyetemista vagyok. Amiket leírsz nem általános dolgok. Nálunk egy évfolyamon jár 150-200 ember, lehetetlen mindenkit megjegyezni. Másrészt a tananyag olyan, hogy kb tizedét ha leadják vagy még annyit sem, mert nincs idő. Pl. ami nappalin 30 óra, nekünk leadják 2X3-ban. Tehát el lehet képzelni mennyi ismeretet sajátítunk el az előadásokon :( Gyakorlatilag itthon tanulós az egész, 1-2 tárgy van, ahol vizsgára bocsátás feltétele a személyes megjelenés, de ott gyakorlati oktatás van, egyszerre 25-30 főnek.
Egyszóval szerintem egyeteme válogatja, ezért még nem kéne leszólni senkit, mert nem akar bejárni :)
Sziasztok!!! Kérlek válaszolhatok a kérdésemre! Ez életem 1ik legfontosabb döntése lesz!!
ÉR VALAMIT OKJ-S KÉPZÉSBEN AZ ÚJSÁGÍRÓ SZAK (RÁDIÓ MŰSORVEZETŐ, RIPORTER SZAK) ELVÉGZÉSE? EL LEHET HELYEZKEDNI VELE? (SZÁMALK SZAKKÖZÉPISK: OKJ)
Alig tanulunk, könnyen megadják a jó jegyeket. Vannak tanárok akik-en látni, hogy nem is érdekli őket mit tanítanak feleslegesnek érzik és vannak akik úgy tesznek mintha fontosak lennénk (gondolom örülnek, hogy van munkájuk) Nincsennek könyveink, nem nagyon adnak leckét, nem vállalhatunk munkát és össze vissza kell iskolába járni! Amúgy szép az épület:D Kérlek válaszoljatok! Sok embernek fontos lenne! Köszönjük!!!
Volt vizsgánk gép előtt is- meg kellett írni 5 programot C nyelven, feltölteni a kiértékelő rendszerbe, ahonnan folyamatos visszajelzést kaptunk.
A többi vizsgánk írásban, és szóban zajlott.
Vizsgázni számítógépen szoktatok? Nálunk csak a tantárgyak egyik feléből van személyes konzultáció és vizsga, a többit internetes rendszerben tanuljuk, az oktatóval emailben kommunikálunk és a vizsga is számítógépen van. Ebben a félévben nagyon kicsesztek velünk, 3 ilyen tárgy volt és persze külön-külön napokra rakták őket, nehogymár egy felutazással le lehessen tudni mindet. Így alig egy órás vizsga miatt utazhattam három egymást követő nap 200 km-t több ezer forintért.
Ebben a félévben szóltam az ügyintézőnek ha mégiscsak levelezőn vagyunk ne gondolja, hogy mindenki a közelben lakik hogy mindhárom nap fel tud szaladni egy vizsgára.
PM kiadott egy tételsort, ezt kérik számon egységesen attól is , aki járt tanfolyamra, és attól is, aki nem.
A pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyam vizsgarendje
A felsorolás a vizsgák kötelező sorrendjét is jelöli. A vizsgasorokat a pénzügyminisztérium állítja össze. Az írásbeli vizsgákat tantárgyanként legalább 50 %-os szintre kell teljesíteni. Az összes írásbeli vizsga után lehet csak szóbeli vizsgát tenni. A szóbeli vizsga egy napon van és 4 tantárgyból kell vizsgázni, a Pénzügyminisztérium által összeállított tételsorok alapján.
Minden évben 3 vizsgaidőszak van: február, május, október. Minden vizsgaidőszakban lehet vizsgázni minden tantárgyból, de egy vizsgaidőszakban egy tantárgyból csak egy vizsga van.
Írásbeli vizsga:
Vállalkozásgazdálkodási ismeretek (90 perc)
Pénzügyi és vállalkozásfinanszírozási ismeretek (180 perc)
Könyvvezetés és beszámoló készítés (180 perc)
Számítástechnikai és adatfeldolgozási ismeretek (90 perc)
Szóbeli vizsga:
Vállalkozásgazdálkodási ismeretek
Pénzügyi és vállalkozásfinanszírozási ismeretek
Könyvvezetés és beszámoló készítés
Számítástechnikai és adatfeldolgozási ismeretek
Pénzügyminisztérium által összeállított vizsgakérdések alapján.
A szövőszékes esetleg lehetséges, de azért az autóvezetés... A 10 éves unokaöcsém is azt állítja tud vezetni mert néhányszor próbálta és ment. Most akkor adjanak neki jogsit?? Na ne..
Hol marad a szabályok ismerete, az elmélet, a táblákkal, egyéb rendelkezésekkel való tisztába kerülés?? Attól, hogy valaki tudja használni a kormányt és a pedálokat még nem feltétlenül adnék neki jogsit.
Kedves Mindenki!
Kaptam választ az abszolút illetékestól, a Pénzügyminisztériumból. Neki is a fórumnyitó kérdésemet tettem fel, amire az alábbi választ kaptam:
hozzám intézett kérdéseire válaszom a következő:
A 23/2008. (VIII. 8.) PM rendeletben meghatározott szakképesítések - így a pénzügyi-számviteli ügyintéző szakképesítés is - modulzáró vizsgái és szakmai vizsgái a képzésen való részvétel nélkül is letehetőek. Tehát nem kötelező a képzésre járni, anélkül is leteheti a vizsgákat és megszerezheti az OKJ-s szakképesítést.
A vizsganaptár a PM honlapon (www.pm.gov.hu) az alábbi helyen található:
Szakképzés, nyilvántartás/
Aktualitások/
és itt a 2. sor a 23/2008. (VIII.8.) PM rendeletben foglalt szakképesítésekre vonatkozó vizsganaptár.
A későbbiekben felmerülő kérdéseivel is nyugodtan keressen.
ma már nagyon kevés olyan ismeret van, ami hagyományos előadás keretében átadható, és nem igényli az önálló tájékozódást és felkészülést. főként igaz ez a tanfolyamokra, ahol gyakorlatilag azt mondják el, mit kell megtanulni a köv. két hétben, a következő óráig. ezért felesleges termet bérelni és órát tartani, ezek az internetre is feltehetők, és miért kellene ott lenni?
ez igaz nem csak az elméleti, hanem a gyakorlati tudásra is. pl. nem értem, miért ne vizsgázhatna tanfolyam nélkül autóvezetésből, aki tud vezetni.
vagy akinek van otthon szövőszéke, és a nagymamájától meg is tanult szőni, esetleg sokkal jobban, mint amire egy tanfolyam keretében lehetősége lenne, miért ne tehetné le a vizsgát?
legyél egy kicsit nyitottabb.
Kedves Elfelejtett jelszó!
"De lehet bennem van a hiba, amiért úgy akarom elvégezni a sulit, hogy becsületesen bejárok órákra."
Nem hinném, h itt bárkibe is hiba lenne. Mások a tanulási módszereink. Én tudom magamról, h nekem az egyéni tanulás jobban bejön. Ezzelegyütt természetesen van olyan is, akinek az órán fel tudja szedni a tudás nagyrészét. (kicsit irigylem is, aki így működik. De nekem sajn nem megy.)
Másképp működünk. Ez kicsit olyan, mint a gyereknevelés, nincs abszolút üdvözítő út. Mindnekinek a saját igényeihez mérten.
Ha valami bajod van velem, nekem mondd el!
Bocs, hogy nem tartom a legjobb ötletnek tiniként iskolapadból gyereket szülni pláne nem egy piás bulis egyéjszakás kaland után. Ha valakinek ez kell ám tegye, de bosszankodjon már azon akinek más a normális!
Drága, kedves Diverson!
Nem kell bemutatni a levelező szakot, mivel én is azt végzem van tapasztalatom. Nálunk bizony kötelező a részvétel és csak annak elérhető a tananyag aki részt vett az órákon. Mellesleg a vizsgaeredményen is meglátszik ki volt ott és ki nem, mert az oktatónak nem nehéz megjegyezni 9 arcot. Emiatt esetleg rosszabbul jár az aki a konzultációt megpróbálja ellébecolni, hisz benne van a pakliban hogy esetleg jöhet újra vizsgázni. A tanárok mindig tudnak olyat kérdezni amiről fogalmad se lesz. Ez biztos.
De lehet bennem van a hiba, amiért úgy akarom elvégezni a sulit, hogy becsületesen bejárok órákra. Az órára bejárással szereztem az információm 90%-át, ha nem vagyok ott mindenről lemaradok hogy ne emlitsem a felsősök hasznos tanácsait amiket szintén személyesen tudtam meg. Kinek a pap, kinek a papné. Nem kell megsértődni.
Van olyan tanfolyam, ahol a vizsgára bocsátás feltétele, hogy az előadások nagy részén (pl. 80 %-án) jelen kell lenni. Olyan is van, hogy egymás után 3-szor nem lehet hiányozni. Mindig van jelenléti ív (amit persze ki lehet játszani)
Itt vannak a jogszabályok ki kéne bogarászni:
Drága, kedves elfelejtett jelszó!
Először:
"Sok nő végez főiskolát egyetemet kisgyermek mellett, úgyhogy ez nem kifogás."
Tudom, hiszen én is ezt teszem éppen (1,5 éves a lányom), Szegere járok programtervező matematikus szakra, ami nem egy éppen a könnyűnek nevezhető egyetemi szakok közül való. Hozzáteszem: LEVELZŐRE. Korrekt oktatási anyagok vannak összeállítva, amiket interneten elérhetővé tesznek, így szinte csak vizsgázni járok be az egyetemre.
Az órára bejárással járó előnyök levelezőn mondhatni egyenlőek a nullával (saját tapasztalat)
Rékerestem a legismertebb keresőszolgáltatás segítségével- rengeteg anyag elérhető onlány :) a kérdéses szakot illetőleg is.
És nem utolsósorban: nekem irtó nagy könnyebbség lenne, ha egy többemberes 1,5 éves kisgyerekkel, háztartásvezetéssel(tudom, h a süt-főz-mos-takarít sokak szerint semmittevés. Sztem nem!), gyöngédséget és időráfordítást igénylő férjjel, illetve egy qva nehéz egyetem mellett, nem kellene még tanfolyamra is bejárnom. Mert az ismeretanyag nem veszélyes, otthon is, önképzéssel elsajátítható.
Ezért kérdeztem azt, amit.
És kérlek, később disztingválj jobban, és ne légy szűklátókörű.
A második OKJ-és tanfolyamot végzem és becsülettel
végig seggelve (kivéve mikor a BKV sztrájkolt)- és
az a tapasztalatom, hogy vizsgán feltűnnek új arcok,
meg olyanok, akik 1x, 2x benéztek. Ugyanúgy levizsgáznak, mint a többiek. Csak azt nem értem, hogy minek a jelenléti, amit aláiratnak a megjelenőkkel??
További ajánlott fórumok:
- Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni?
- Érdemes ECDL tanfolyamot végezni?
- Érdemes elvégezni a társasház-kezelő tanfolyamot?
- Vállalkozói igazolványt hogy szerezhetek? Milyen iskolát kell végezni? Vagy van tanfolyam?
- Debrecenben lehet GYES mellett tanfolyamot végezni?
- Értékpapír jogi vizsga: feltétlenül kell hozzá tanfolyamot végezni (elég borsos ára van) vagy elegendő könyvből felkészülni rá?