Nem tudom kitenni a bérlőimet (beszélgetés)
Amíg a tulajdonjognál erősebb a birtokjog – márpedig ebben az országban ez most így van –, addig az ilyen helyzetekben mindig a tulajdonos fogja a rövidebbet húzni. Ha másért nem azért, mert futkoshat ügyvédtől kezdve a médiáin keresztül akár Brüsszelig, közben telik az idő, a tartozás meg szaporodik az ősz hajszálakkal együtt.
Vagy felvállalja a hasonló durva, erőszakos megoldást, aminek nem biztos, hogy jó lesz a vége.
Nem tudom, mit tennék hasonló helyzetben, de érdekel az igazi megoldás.
Hidd el, sajnállak! DE ha nem vagyunk eléggé elővigyázatosak, akkor mi is hibásak vagyunk a helyzet kialakulásáért.
Csak hogy meggyőzzelek, nem vagyok elfogult veled szemben, nem akarlak öncélúan bántani:
- az én pesti lakásom vagy hat évig üresen állt, miközben én már elköltöztem véglegesen vidékre, de nem adtam ki, mert féltem az ilyen cirkusztól, még akkor is, ha magam biztosan közjegyző általi szerződést kötöttem volna,
- nemrég viszont belefutottam egy csaló vállalkozó kelepcéjébe egy termékrendeléskor, mert nem voltam elég körültekintő! És én ezt belátom!! Lehettem volna alaposabb, és akkor most nem kellene azt remélnem, hogy majd a rendőrség, meg a bíróság...
Nem veregetem vállon a gaz bérlőidet, de a saját érdekeinket magunknak kell elsősorban védenünk!
Évek óta ismert ez a probléma, én számos cikket olvastam erről, és mindig az volt a javallat, hogy közjegyző előtti szerződést kell kötni!
Csak egy gyorsan talált idézet a Nők Lapja Caféról, vagyis nem valami szakmai honlapról:
"Aki közjegyző előtt köti, nyugodtabban alhat
A legtöbb probléma abból adódik, hogy a nem fizető bérlőtől nehéz megszabadulni, hiszen amikor beköltözik, egyből „birtokvédelmi joga” keletkezik. Ha pedig a tulajdonos önhatalmúlag akar fellépni ellene, az történhet vele, mint a küzdősportoktatóval.
Persze jó, ha a tulajdonos egy ügyvéd előtt hosszabb, határozott időre köt – magánokiratnak minősülő (!) – szerződést, mert így az időtartam lejártával a szerződés automatikusan megszűnik. Ez viszont még mindig csak félmegoldás, hiszen ha a bérlő mégsem akarna kiköltözni (bár jogilag birtokháborítást követ el), még mindig csak egy hosszan tartó pereskedés veszi kezdetét.
Ezért a legjobb, ám költségesebb megoldás (egy 50 ezer forintos bérleménynél egyszeri, kb. 25 000 Ft körüli összeg), ha a bérleti szerződést közjegyző előtt kötjük. Már csak azért is, mert ha később vita lenne az önkényes lakásban maradás miatt, a szerződés a bérlő birtokvédelmi jogát zárhatja ki, és mivel így az közokiratnak minősül, pereskedés nélkül lehet kilakoltatni őt nem fizetés esetén."
Forrás: [link]
Tehat en vagyok a hibas???ezt ugye nem gondolod komolyan?mert a berlőim nem költöznek ki ?meg veregesd is őket vállon...
Rengetegen vannak ebben a cipőben.és nem a sajat szakallamra történt.ügyvédi papirunk van.az ügyvéd hibázott.nem mondta a közjegyzőt.azt mondta ez bőven elég.és?mit csinaljak az ügyvéddel?
A téma rendszeresen megjelenik a sajtóban, évek óta ismert a probléma! Ezért aki kicsit is tájékozott, ma már nem köt még ismerőssel sem magánjogi alapon bérleti szerződést, hanem megy és kifizeti a tulajdonosi biztonsága érdekében a közjegyzőt!
Ne haragudj, de a saját tájékozatlanságod, naivitásod(?) okozta gondot utólag nem varrhatod más nyakába, miszerint "senki nem tesz semmit"! Fel kell nőni a saját ügyeink felelős és tájékozottsági alapon való intézéséhez!
Sziasztok!
Csak nehány dolgot említenek meg. A tulajdonos a lakásából csak ugy tud valakit kijelenteni, ha a kijelenteni kívánt személy nyilatkozik, hogy mar nem ott lakik, ha erre nem hajlandó lehet a szomszédokat nyilatkoztatni, amely nyilatkozat természetesen az új polgári törvény értelmében közokirat. Önkényes lakásról állás csak önkormanyzati lakas engedély nélküli bekoltozesekor van, amúgy maximum betörés lehet, de azt persze bizonyítani kell. A rendor nem lakoltat ki senkit. Az alberlo - főbérlő viszonnyal a döntés a biróság kezében van. Jelenleg a torvenyeink az albérlet védik. A szolgáltatók ha laknak az ingatlanban es fizetve van a számla akkor nem kötik ki meg kérésre sem, lakott ingatlan eseten a víz kivételével csak tartozás eseten kötik ki a szolgáltatást. Nem olvastam végig a hozzászólásokat, ha társasházon van szó akkor beszélj a közös képviselővel, mert ha a lakás víz órája mellekmero es a vizmuvek hez csak egy óra a foora van regisztrálva akkor a vizet lehet korlátozni tartozás eseten. Persze ehhez az kell. Hogy ne fizesd a kozoskoltseget, vizet es esetleg más egyéb költséget amit kellene. Párom közös képviselő es erdekes módon amikor a vizet korlátozták egy lakásnál fizettek a tartozást, aki nem tudta az eladta es elköltözött. Ha tartoznak akkor en a vizet korlatoznam, teljesen elzárni nem lehet, de szűkíteni igen természetesen a meroora utan. Az alberlo kiarakasa törvényesen nagyon nehéz egy hosszú folyamat, természetesen vannak kiskapuk. Tanácsos lenne egy erre szakosodott ügyvédet megkeresni es mondani fog nehány dolgot. Az albérlo ha az önkormányzathoz megy borítók védelem miatt, meg fogja kapni es akkor meg nehezebb lesz kirakni. Azért sok sikert kívánok a lakásod birtokba vételéhez.
És még sokan mások
Tonkre megyunk.es senki nem tesz semmit .nagy felhajtas kell ennek a temanak
További ajánlott fórumok:
- Miért kell 2 hónappal előbb kitenni a boltokba a mikulást?
- Kezelhetetlen gyereket hogyan lehet kitenni/kitetetni az iskolából?
- Lakásunkba albérlők laknak 4 gyerekkel. Hogyan lehet őket kitenni onnan? Milyen jogai vannak egy tulajdonosnak?
- Az élettársat albérletből hogyan tudná kitenni?
- Az adatlapomra hogy tudom a képeim közül az egyiket kitenni?
- Mikor kell kitenni az ajtóra a húsvéti ajtódíszt?