Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudom bevenni a fogamzásgátlót, mit tegyek? fórum

Nem tudom bevenni a fogamzásgátlót, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


12. lolita2112 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 19. 02:33
en is elotte,hogy igy lettem terhes fel evig szedtem rendszeresen,szoval csak ovatosan!
11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 18. 19:12
Azt valóban egy tájékoztató sem írja szó szerint, hogy mi van, ha egy gyógyszer leesik és elgurul és sose lesz meg többet. De szerintem ennek az az oka, hogy feltételez ennyi értelmet arról, aki szedi.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Andi6020)
jún. 18. 15:23
Korábban nem alkalmaztam ilyet, és szerintem a betegtájékoztató nem egyértelmű mert külön csak arra tér ki, hogy 12 órán belül vagy avagy nem, az orvosomat pedig nem értem el. Mivel azt tapasztaltam, hogy többen hasonló kérdésekkel nyitottak fórumot bátorkodtam megkérdezni, annak tudatában hogy ez sem ad 100%-os bizonyosságot.
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 18. 15:00
Én azt nem értem, hogy ahogy rlgurult, és nem találtad meg, miért nem vettél be egy másikat
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Lolita2112)
jún. 18. 14:30
Természetesen. Arról nem beszélve, hogy bár a betegtájékoztató azt írja, hogy ha a vérzés első napján kezded szedni, az első naptól véd, mégis 2 hetet, de inkább egy hónapot javasolnak az orvosok kiegészítő védekezés mellett. Elsősorban arra irányult a kérdésem, hogy ha egy szem kimarad, akkor azt pótoljam-e, s ha nem akkor kb van-e értelme folytatni a levelet.
jún. 17. 11:22
vigyazz,hogy minden nap be vedd,mert en 1 este nem vettem be es terhes lettem.
6. 73b43dd0e2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 17. 02:40
"Ne szexelj, háborúzz!" (globalista jótanács)
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 15. 08:47

Van olyan, hogy elgurul a gyógyszer, de a fogamzásgátlót nem az utcán, vagy kocsmában kell bevenni, ahol nem éred el.


Amúgy ha 1 nap kimarad, még nem gond.:))

jún. 15. 08:46
Igen, nem pont arra tér ki, hogy elveszítesz egyet teljesen, az való igaz, de én ezt ugyanúgy venném, hogy kimaradt. Az évek alatt nekem már volt minden, elgurult, elfelejtettem, kihánytam, antibiotikumot szedtem stb. de erre figyelek mindig hogy akkor védekezzünk máshogy is, és így teljesen jól működik, bár nem pont ezt szedem amit te. Persze nem tesz olyan jót a szervezetnek ha sokszor előfordul ilyesmi, szóval törekedni kell a pontos szedésre.
jún. 15. 08:32

Nagyon köszönöm a választ!

Azt hiszem az zavart meg, hogy a betegtájékoztató azt írja, hogy ha késik a tabletta bevételével...de jelen állás szerint késni sem tudok, mert nincs mit bevenni, sajnos.


Így viszont akkor egy nap teljesen kimarad, a mait beveszem, és legalább 7 nap kiegészítő fogamzásgátlás.

jún. 15. 08:23

"Ha elfelejtette bevenni a Jangee filmtablettát


Ha 12 óránál kevesebb időt késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás még nem csökken. Vegye be a tablettát, amint az eszébe jut, a következő tablettákat pedig a megszokott időpontban vegye be.

Ha 12 óránál hosszabb időt késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Minél több tablettát hagyott ki, annál nagyobb a teherbe esés veszélye.

Különösen nagy a terhességgel szembeni védelem elégtelenségének a kockázata, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki tablettákat.

...

A következő tablettákat a szokásos időben vegye be és alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, például használjon óvszert. Ha a tabletta kihagyása előtti héten szexuális együttlétre került sor, lehet, hogy terhes."


Nornálisan szedd tovább majd a következővel folytatva, ha szexelsz, akkor a partnered húzzon gumit.

jún. 15. 08:11

Sziasztok!


A héten kezdtem a Jangee 3 mg/0,02 mg fogamzásgátló tabletta szedését. Sajnos a tegnapi napon, amikor be akartam venni elgurult, és nem találtam meg. Az orvosomat nem érem el, nem tudom mi a teendő ilyenkor, ugyanis a betegtájékoztató erre nem tér ki. Vegyem be a következő napi adagot (benne vagyok a 12 órában) vagy egy nap kimarad, és a mait rendesen vegyem be. Előre is köszönöm, ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook