Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem jövök ki a fizetésemből. Havi 50 ezer hiányzik hozzá... fórum

Nem jövök ki a fizetésemből. Havi 50 ezer hiányzik hozzá... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
159. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 144. - 10324202f3)
jún. 30. 19:19

Szét van csúszva valószínűleg a volt férjem. Szerintem alig dolgozik, belépett egy gyülekezetbe, ahova a bére 10%-át be kell tolni (nem, nem hitgyüli), megkeseredett, mint aki nem találja az útját. Fogalmam sincs, párja van-e.

Nem keresem, az ő élete az ő dolga, hogy boldogul. Nem szeretnék kontaktot vele!

158. Channa*
jún. 28. 14:09
Egyébként, azt sem értem, hogy sokak szerint az irodai munka miért nem munka?
157. Channa* (válaszként erre: 155. - Zolo)
jún. 28. 14:08

És olyan is volt, hogy gyes sem volt, pláne nem gyed...


Tényleg!


Akit zavarnak a nyugdíjasok, akkor azok ne menjenek nyugdíjba. Bár előre tudom, hogy akkor fogják igazán döngetni a mellüket, hogy ők mit meg nem tettek és az jár nekik....

156. Channa* (válaszként erre: 154. - 10324202f3)
jún. 28. 14:06

Egyszer te is leszel nyugdíjas és nagyon drukkolok, hogy a nyugdíjad, ne legyen kevés.

Remélem, hogy minden egyes percben magas és bejelentett fizetésed volt/van és lesz is, és még munkanélküli sem leszel és beteg sem, ami csökkenti a szolgálati időt és a nyugdíj összegét is.


És reménykedjünk abban is, hogy az a generáció, aki a te nyugdíjadat termeli majd ki, akar és képes lesz munkát végezni, hogy legyen miből nyugdíjat kapnod.

És persze, drukkolj, hogy a gyerekeidet sikerült úgy nevelned, hogy azok életed végéig foglalkozzanak veled és ne szorulj mások segítségére. És persze, abba is reménykedjünk, hogy majd a nyugdíjad mellett képes leszel munkát végezni.


Ez mind csak remény, mert ha a jelenlegi helyzetet tekintjük, akkor elég csekély az esély arra, hogy ez mind megtörténjen...

155. zolo (válaszként erre: 154. - 10324202f3)
jún. 28. 14:00
Te tisztában vagy vele mit írtál? Magyarországon jelenleg 65 év a nyugdijkor határ. Vagyis szerinted aki ettől idősebb az nem szorul segítségre. Ez már nem semmi. Az ember már csak úgy működik minnel idősebb, annál több betegség utoléri. Egy idoutan van aki már nem is tudja saját magát ellátni. Már azon sem csodálkoznék ha azt mondanád hülyeség a nyugdíj. Volt idő amikor nem volt és akkor is voltak idős emberek. Valóban volt olyan idő. Sőt olyan is, hogy aram sem volt. Kórházak sem voltak és csak a gazdag emberek részesültek orvosi ellátásban. Azért már a 21 században europaban élünk. Viszont ha téged ennyire zavar természetesen a nyugdíjadat nem feltétlen vagy köteles atvenni.
154. 10324202f3 (válaszként erre: 153. - Zolo)
jún. 28. 13:39

Nem. Egy társadalmat az alapján kell megítélni, hogy hogyan bánik az elesett társadalmi rétegekkel, melyek segítségre szorulnak. Lásd mozgáskorlátozottak, gyerekek, betegek stb.

Önmagában az, hogy valaki elmúlt x éves, még nem jelenti azt, hogy onnantól kezdve segítségre szorul, ezért nincs is ilyen kategória ebben az értelemben.

153. zolo (válaszként erre: 147. - 10324202f3)
jún. 28. 10:30
Egy ország epitese alatt nem csak azt kell érteni, hogy a háború után újjá kellett építeni az országot. Akkor valóban volt sok munka, mert szinte minden fontos épület romokban volt. Szerintem ország építés folyamatos. Az a jó ha most is van. Irodában üldögélni valóban nem munka. Viszont sok irodában munka is folyik. Azért mert valaki ül meg dolgozhat. Ezt szokták szellemi munkának hívni. Sokan nem is képesek ilyenre, mert az sem hátrány ha van egy kis IQ. A nyugdíjasokat nem is kell kituntetni sőt még halat sem várnak el. Viszont a nevében is benne van nyugdíj. Magyarul olyan pénz amiből nyugodtan meg lehet élni. Sajnos ez nem minden nyugdíjasság igaz. Kb 500 000 olyan nyugdíjas van aki 100 000 Ft alatti pénzt kap. Nem kell azzal jönni mert biztos, annyit is dolgozott. Jelenleg is nagyon sok ember minibalberre van bejelentve. Ennek a nyugdíja jelenleg kb 120-130 ezer körül van. Olyan is előfordulása dolgozott és évekig nem volt bejelentve. arról nem Z a szerencsétlen munkás tehet akit úgy atvertek. A főnök persze luxusnak élhet. Na itt kezdődnek a bajok nem a nyugdíjasoknak. Különben egy társadalmat az alapján meg lehet ítélni, hogy tiszteli az idős embereket. Példa lehet Japán.
152. PöttyösPanka (válaszként erre: 148. - 10324202f3)
jún. 27. 12:02
Nem ezt kérdeztem. Azt írod, hogy nektek van több, drága, minőségi, örök darabotok. De nem azt írod, hogy minden ruhátok ilyen. Engem az érdekel, hogy a többi ruhátok milyen?
151. csemár (válaszként erre: 150. - Tumbo2)
jún. 27. 11:28
Annyi baj legyen!
150. tumbo2 (válaszként erre: 149. - Csemár)
jún. 27. 11:23
tényleg.
149. csemár (válaszként erre: 140. - Tumbo2)
jún. 27. 11:19

...szíjat.

Bocs!

148. 10324202f3 (válaszként erre: 146. - PöttyösPanka)
jún. 27. 11:19

Kb minden, ami a M.Kors és egyéb fast fashion felett van, az annak számít.

Egy elegáns férfi például szabóhoz jár és az a Vass cipőnél vásárol, sőt: az igazán vagyonosaknak saját kaptafájuk van ott.


Azért említem ezt, hogy érződjön: ezek a száz-kétszázezres, ízléstelen, telelogózott holmik semmire sem valók. Ráadásul kimennek a divatból, hamar tönkre is mennek és fizetheted annak az árát, hogy reklámtábla vagy.


Soha nem szabad márkajelzést vásárolni: anyagot, varrásminőséget kell nézni. Mindenkinek a számára elérhető legjobb minöségűt.


Én nem vagyok olyan szegény, hogy márkásnak hívott vacakokat vásároljak és egy-két évente kidobjam a kukába.

147. 10324202f3 (válaszként erre: 121. - 55Judit)
jún. 27. 11:14

A jelenlegi nyugdíjasok semmiféle országot nem építettek fel :) Ahhoz már 1945-ben dolgozniuk kellett volna, azaz minimum 79 éve már dolgozniuk kellett volna :)


Egyébként az "irodában üldögélés" munka.


A nyugdíjasokat pedig nem kell a hála érzésével emlegetni, semmi önfeleláldozót nem tettek: éltek, randiztak, élték az önző életüket, minden ember és most azért nyugdíjasok, mert nem haláloztak még el. Ebben önmagában semmilyen hálára érdemes nincsen.

146. PöttyösPanka (válaszként erre: 145. - 10324202f3)
jún. 27. 11:07
És ami nem olyan, az milyen márka nálatok?
145. 10324202f3 (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
jún. 27. 11:03

Van ilyen.

Nekünk például van több, márkásnak ismert holminál drágább, valóban minőségi darabunk. Hogy miért pont azok? Mert örök és minőségi, kortalan darabok, a divatból sem mennek ki és logó sincs rajtuk.

Logós szemetet soha nem vennék.

144. 10324202f3 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 11:01
Javaslom, hogy bíroságon kérd a gyerektartás emelését az inflációra hivatkozva. Meg fogják ítélni.
143. 10324202f3 (válaszként erre: 9. - Timycat)
jún. 27. 10:51

A valóban vagyonos emberek, már akik generációk óta azok, nem viselnek fast fashiont :)


Jó közepet viselnek mindenben, márkajelzés nélkül. Sőt: normális környéken kínos a márkás holmi viselése az iskolások körében is. Prolinak tartják.


FI, 50 ezer ft áthidalható, ha valóban ennyi hiányzik szerinted. Mellékállással vagy igénycsökkentéssel, priorizálással könnyen megoldható.

142. michelle.r (válaszként erre: 139. - Fincsi5)
jún. 26. 14:55
Semmi, csak a "köret". Kefírt meg nem eszem anélkül. De nem gondolom, hogy minden nap egészséges lenne.
141. tumbo2 (válaszként erre: 139. - Fincsi5)
jún. 26. 14:52
tejfölös tészta,főtt tojás.tej kenyérrel.
140. tumbo2
jún. 26. 14:51
kijövök.de ha kifizetem az egymilliót a festésre,ugyancsak meg kell húzni a nadrágszárat.
139. fincsi5 (válaszként erre: 128. - Michelle.r)
jún. 26. 13:37

Tudsz élni! 😂😍


A kefírrel mi a gond? Nem azt eszem mostanában, hanem joghurtot, főtt tojást, abonettet, de épp ma kívántam meg a kefírt. Legyen felejtős?:)

138. fincsi5 (válaszként erre: 127. - Channa*)
jún. 26. 13:32
Ajánlottak még almát is, az egy pogácsával tökéletes időnként.:))
137. zolo
jún. 26. 11:58
Kimaradt akciós vásárlással sokat lehet spórolni. Pár hete pl pont sikerült vennem márkás cipőt akcióban 11 000 Ft ért eredeti ár 22 000 Ft lett volna. Más üzletben lehet még drágább.
136. zolo
jún. 26. 11:49
Forumindito. Azt írod diplomad vagy ezért gondolom nem egy buta nő vagy. A 25 000 Ft gyerektartas szerintem is kevés. Azért a 100 000 Ft öt aki írta még túlzás. Szerintem a 35-50 ezer közt lenne a reális. Én már 2004 tol fizettem 20 000 Ft 1 gyerek után. Az igaz engem érdekelt is a gyerekem és foglalkoztam is vele. Meg ajndekokat is kapott. Iskolatáska és még más felszereléseket. Azért az apja is kivehető a részét a gyereknevelesbol. A pénz sajnos sok embernek gond sajnos. Te esetedben szerintem. 3 lehetőség lenne. Csökkenteni a kiadást ahol lehet. Pl otthoni fozessel rengeteget lehet spórolni. Nyaralni is lehet olcsón. Mi nem több csillagos hotelbe és étterembe mentünk. Kempingben és vízparton, Hol nem kellett strand belépő külön. Élmény viszont sok volt. A másik munkahely valltas, ahol több a fizetés. Harmadik azt írod ég,épül nevelés a gyereked. Keressel olyan pasit akivel családcentrikus lehetsz és pénze is van. Lehet még pluszban boldog is lehetsz vele. Nem azt írtam, hogy, a pénze miatt legyél vele. Viszont még létezik a szerelem is.
135. zolo (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 26. 11:07
Nyugdíjak között is nagy a különbség. 28 500 Ft öl kezdődik. Már nagyon regtol ez az összeg. A másik véglet vannak 500 000 Ft feletti nyugdíjak is. Az emelés infláció követő. Nem nehéz kiszamolni, hogy 28 500 Ft és több 100 000 Ft mondjuk 15%a nem ugyanaz. A 13 havi nyugdíj is nem egyforma. A nyugdíjak és a fizetések közt illetve a kis és nagy nyugdíjak közt is egyre jobban nyílik szét az olló. Sok nyugdíjasnak is nagyon nehéz beosztani a pénzét. Betegségről meg már szó sem legyen. Idős korban már ez is gyakori.
134. bellabi (válaszként erre: 118. - Levarosbukta)
jún. 25. 01:56
Tényleg? Nekünk messze van, 2018 előtt voltunk. Akkor egy egész korrekt fix díjért az egész napot remekül el lehetett ott tölteni. Persze azóta ez változhatott. Elég sok minden változott azóta. :(
133. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 130. - Σενεκάς)
jún. 24. 21:57

Most visszanéztem, hogy melyik hozzászólásomra reagáltál.


Mindig azt mondtam: ha valaki nem boldogul itthon, próbálja meg külföldön. Mindenkinek lehetősége van rá. Mégis többnyire azt tapasztalom, hogy a legnagyobb panaszkodóknak csak a szájuk nagy. A cselekvéshez már nem olyan nagyok. Se nyelvtudás, se szakma, csak az elégedetlenség. Marad a nagy száj, cselekvés nélkül. Olyan is van, aki kimegy külföldre, mert azt hiszi, ott majd csettintésre boldogul. Hát nem. Amikor szembesül, hogy ott sem kolbászból van a kerítés, pucol vissza.

Nem általánosságban gondolom így, a "többnyire" arra vonatkozik, akiket én ismerek, és nagyot álmodtak, de nem jött be nekik. Nem véletlenül.


De mondom: aki itthon nem boldogul, próbáljon szerencsét. A lehetőség adott. Sokaknak sikerül. De az sem véletlen.


Na, megint sikerült a témától eltérni. Csak gondoltam, válaszolok neked.

132. 55Judit (válaszként erre: 130. - Σενεκάς)
jún. 24. 17:42
Jól tetted! Fiam is elment, most nyaralni van itthon. Na meg még az itthoni munkáját se adta fel teljesen. Kicsit dolgozgat.
131. 55Judit (válaszként erre: 127. - Channa*)
jún. 24. 17:40
Nekem az egész napi étkezésem nem lehet 2.000 ft. Jó, van mikor kicsit túllépi, de a havi kosztpénzem nem érheti el a 60 ezret. Mikor dolgozni jártam a gyerekem meg tanult még, nagyon sok napon fél kiló üres vagy vajas kenyéren voltam 1 l tejjel. És nem irodában ültem, hanem fizikai munkán voltam. Kicsit sem egészséges így visszagondolva és sokszor feküdtem le éhesen. Nem panasz képpen írom, csak szemléltetem, én így tudtam több felé beosztani a pénzemet. Ki kellett jönni. Kölcsön kérni sose mertem, mert esélyem nem lett volna megadni. Most azért lényegesen jobban élek mint akkor.
130. Σενεκάς (válaszként erre: 91. - Smaragdzöld 🐉)
jún. 24. 17:01
Én elhúztam Magyarországról, de otthon semmi nem akart összejönni. Ilyen a rendszer egyszerűen.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook