Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajoggal kapcsolatos kérdések fórum

Munkajoggal kapcsolatos kérdések (beszélgetős fórum)


15. dodo36
aug. 26. 10:54

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!


Az a végtelenül vicces és elkeserítő az egészben, hogy beszéltem 4 munkajogásszal azóta és 2 azt mondta, hogy 12-én járt le, 2 pedig azt, hogy 13-án, és egy HR-es ismerősöm is azt mondta, hogy 13-a volt az utolsó nap. Valaki a határidő számítóval számolja, valaki nem...

Ez csak azért érdekes, mert ahogy írtátok is, belekerült egyszer a Munka Törvénykönyvbe valami, amit kitaláltak okosan és ez nem megfogható, úgy értelmezi mindenki a 3 hónapot, ahogy akarja. Mivel nincsen fix időpont írva a szerződésekbe a próbaidő lejártáról (ahogyan például a határozott idejű szerződéseknél az utolsó munkanap), ott dobálózhatnak a 3 hónap lejártának utolsó napjáról ezek szerint.


Én inkább ezt akartam a keresetemmel megtámadni, de csak akkor, ha mindenki fixen azt állítja, hogy jogellenes volt 13-án felmondaniuk - hiszen, ha 12-én járt le, akkor ugyanúgy 30 nap felmondási idő, indoklás stb...


Azzal sajnos tisztában vagyok, hogy rengeteg ilyen gerinctelen cég van itthon, ennél még cifrábbakat lát és hall az ember, meg ismerve az itteni vezetőséget és a felettesemet, meg se lepődtem, hogy ehhez folyamodnak. És teljesen igazatok van, hogy ebből a fertőből jobb, hogy elszabadultam!


Még egyszer köszönöm a válaszaitokat!

14. Channa* (válaszként erre: 1. - Dodo36)
aug. 24. 08:16

Nincs mit megkérdőjelezni.


Szerintem is megfeledkeztek arról, hogy lejár a próbaidőd, és mindenképp fel akartak mondani az utolsó napodon, mert ha a próbaidő lejárata után felveszed a munkát, akkor automatikusan véglegesítve lettél volna. Nem akartak kockáztatni, így berendeltek...


A legtöbb munkáltató ilyen. A munkavállaló érdekei a békafeneke alatt vannak az utóbbi 12 évben mindenképp...

13. Channa* (válaszként erre: 10. - Regin_a)
aug. 24. 08:13

Minden munkahelyen van próbaidő. Bár nem volt sok munkahelyem, de olyan nincs, hogy én azt mondom, hogy ne legyen, pedig mindig munkaszerződést kötök határozatlan időre.

Nekem mindig 3 hónap volt a próbaidőm, de ismerek olyat, akinek ugyan ebben a szférában, de másik bankban 6 hónap...

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Kacsahercegno)
aug. 24. 08:09

Jól írsz mindent.


Ez a magyar valóság...

11. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Holurt Waxhton)
aug. 23. 20:12
Ja hát mérges lennék, undorító egy görény húzás, ahogy írtam is. Nyugodtan megcsinálhatták volna előtte nap is. Úgy értem, az nem átverés, hogy a munkaidő utolsó napján mondanak fel, az meg hogy kib.sztak vele direkt, valószínű sajnos nem állná meg a helyét egy bíróságon. De nem vagyok munkajogász (még, ehehehe).
10. Regin_a (válaszként erre: 8. - Holurt Waxhton)
aug. 23. 20:06

Max mérges lennék, de nem átverés. Letelt a próbaidó, juthatott volna az eszébe Ez a munkaadói stilus a rendszerváltás után alakult ki, aztán volt olyan főelvtárs aki a Munka trv.-be is beiratta

A profi munkaszerződést köt határozatlan időre és a többi részletekkel írásban.


Sajnos a témainditó igy járt ahogy, de semmi törvénytelen nem történt/szerintem/

9. timycat (válaszként erre: 1. - Dodo36)
aug. 23. 20:04

Ha így volt kikötve hogy 3 hónap akkor jogilag helyesen jártak el. Természetesen ha a teljes 3 hónapot ki is fizetik.


Valószínűleg az volt, hogy el.aszták, későn kapcsoltak, hogy az a 3 hónap utolsó napja a szabadnapodra esik. Nem tudom miért hívtak be, simán távollevők között is el lehet ezt intézni, persze nekik így a biztosabb.


Nem elegáns, de nem mindig a munkáltató a patás ördög, így jött ki, a próbaidő mindkét fél oldaláról rizikós ha szimpatizál a másik féllel.

8. Holurt Waxhton (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
aug. 23. 19:50
Nem hiszem, hogy te nem vennéd átverésnek, ha behívnak a szabadnapodon, mert "szükség van rád", aztán a kezedbe nyomják a felmondásodat. Ne már.....
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
aug. 23. 19:41
Persze abban igazad van, hogy ahol görényül bánnak az emberrel, ott inkább ne akarjon dolgozni.
6. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Holurt Waxhton)
aug. 23. 19:38
Ez csak simán görénység, de gyakorlatilag nem átverés, ugyanolyan joga van felmondani a próbaidő utolsó napján, mint a 26. napján vagy bármikor máskor... Sok helyen ráadásul bevett szokás sajnos.
5. Holurt Waxhton (válaszként erre: 4. - Regin_a)
aug. 23. 19:34

Idézek: "a próbaidőm utolsó napján behívott rendkívüli munkavégzés gyanánt. "

ill.

"amint belépek az ajtón csak elém tolják a felmondásomat"


Ezzel.

4. Regin_a (válaszként erre: 3. - Holurt Waxhton)
aug. 23. 19:25

Mivel is verték át?

13-án felmondtak neki, lehet hogy el is tekintettek az utolsó napi munkavégzéstől, vagy ha nem , leülhetett volna a sarokban egy székre és eltölti a munkaidőt. Ugyanmár! Felmondhattak volna neki 10 nap múlva is, próbaidő

aug. 23. 19:12
Május 13-a nulla órától augusztus 13-a 24 óráig áll fenn a próbaidő. De teljesen mindegy, ilyen munkahelyen, ahol így átvertek, ne akarj dolgozni.
2. Regin_a (válaszként erre: 1. - Dodo36)
aug. 23. 18:33

Végül is min rágódsz? Próbaidő, munkáltatónak nem kell indokolni az azonnali felmondást, és ahogy irod megvolt a 3 hónap napra pontosan

De nyálazd át ezt

" . Az időtartam számításánál a naptár az irányadó [Mt. 26. § (1) bekezdés]. Ez például azt a következményt vonja maga után, hogy a szombaton lejáró harmincnapos próbaidő ténylegesen szombaton ér véget, nem pedig a következő munkanapon, vagyis hétfőn."

[link]

aug. 23. 18:08

Tisztelt Fórumozók!


Egy munkaviszony megszüntetésének a megkérdőjelezhetősége miatt írok most Önöknek. Sajnos nem találok pontos információt arról, hogy a 3 hónapos próbaidőt hogyan számolják törvényileg - több helyen is láttam eltérő válaszokat, hiszen valaki azt írja, hogy a május 13-án kötött és aláírt szerződés próbaideje (a munkavégzés és a munkaviszony is ezen a napon kezdődött) augusztus 13-án jár le, valaki szerint augusztus 12-én.


A szituáció ami miatt fontos lenne a válaszuk: a munkáltatóm, augusztus 13-án, a szabadnapomon, állítólagosan a próbaidőm utolsó napján behívott rendkívüli munkavégzés gyanánt. Én persze úgy voltam vele, hogy segítek, mit sem sejtve arról, hogy amint belépek az ajtón csak elém tolják a felmondásomat, így szeretném kideríteni, hogy mennyire volt jogos ez az aljas húzásuk.


Válaszaikat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook