Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosás után miért büdős a ruha? fórum

Mosás után miért büdős a ruha? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. globus (válaszként erre: 61. - Channa*)
jún. 20. 07:55
Sok év után fedeztem fel, hogy a "sportruházat" programom centrizés után fellazítja a ruhákat, forgatja ide-oda, szinte ki sem kell rázni. Mert van olyan program, ami simán leáll, és otthagyja a dob oldalára nyomódva. Ha nem tudom azonnal kiszedni, olyan lesz, mint a rongy :)
61. Channa* (válaszként erre: 59. - Globus)
jún. 19. 21:29

Szerintem legtöbben így csináljuk.

Én az egyiken szintén 2 programot használok. 40 és 60 fokost, a másikon viszont többet, mert az szárít is;)

60. globus (válaszként erre: 46. - 55Judit)
jún. 19. 20:06
Felülre teheted a tartályba, aztán bemossa, ha tiszta vizet szivornyáz.
59. globus (válaszként erre: 57. - Channa*)
jún. 19. 20:04

Nincs mosogatógépem.

Mosógép remélem, még kibír pár évet. Utálok új műszaki cikkekkel bajlódni, betanulni. Ezen is csak 2 programot használok. Egy langyit és egy melegebbet.

58. Channa* (válaszként erre: 46. - 55Judit)
jún. 19. 19:42
Én ha ilyet akarok csinálni, akkor a dob aljára teszem egy kupakba vagy müa. tálba. Mert kinyomja a vizet, majd csak ezután kezd forogni a dob és beszívni a friss vizet.
57. Channa* (válaszként erre: 48. - Globus)
jún. 19. 19:41

A végén valóban kinyomja a vizet, de a pára, stb. lecsöpög a dob alá. Mosogatógépnél is ez van.

Ez nyomja ki, amikor mosást indítunk.

56. Lady Lavender (válaszként erre: 53. - Globus)
jún. 19. 11:48

Elég közel laktunk egymáshoz. A vízforraló pár nap alatt pelyhes. De soha nem lett büdös a ruhám tiszta mosógépben.


És itt most 15 fok van, nem 40 közeli. Még mindig nem büdösek a ruhàim. Pedig szarok a vízvezetékeim.


Az én tanácsaim mindig olyanok, amiket ki lehet dobni az első kukába.

55. Lady Lavender (válaszként erre: 52. - Lady Lavender)
jún. 19. 11:38

...ba, de mosatlan cuccokat úgysem hagyok a mosogatóban.


Nálam ami pocsékul van megoldva, hogy a hideg falnál hagyták a biztosítékokat, és néha folyik a víz és lecsapja a biztosítékot. De gumikesztyű nélkül nem nyúlok hozzá, és 500 £-tal olcsóbb, mint a többi lakás.


Ez így rosszul hangzik. De egy két szobás lakás, ahol L alakú erkély van, ahová ki lehet ülni, belülről látom a virágaimat, és a másik részén van a szàradó ruha. És az egész egy belső kertre néz, miközben besüt a nap. Ha kisüt.


Én nem is értem egy helyen hogy lehet elfudesalni a rendszert, hacsak nem leborogattal a zsíros cuccokat.


Nekem az új üzletemben régen "kigörényezte" a szerelő. És utána soha nem volt gond a vízzel.

54. globus (válaszként erre: 51. - 55Judit)
jún. 19. 11:33

Én csak dagasztást bízok rá. Összes kelt tésztát. Olyan kevés kenyeret eszek, 25 dekás purpurt egy hónapig.

Ember meg ragaszkodik a helyi sütőpar egyik konkrétjához, mondjuk nem is bánom. Az először melegítős sütőt ingyen adta ismerős, mert nem használta, ki akarta dobni.

53. globus (válaszként erre: 52. - Lady Lavender)
jún. 19. 11:26

Nem elektromoskütyü, vagy ilyesmi, hanem maga a vizlágyító kristály. Idővel elhasználódik, elfogy. Szerintem olyan lehet, mint a calgon, bár azt nem ismerem.

Nálunk karsztos kemeny víz van. A befőttes üvegben megkövesedik, amiben virágdugványt gyökereztetek. Íze nem rossz, vesekövünk még nincs 😀

52. Lady Lavender (válaszként erre: 41. - Globus)
jún. 19. 11:18
A szerelőm szerint egy kalap kaksi, de legalább drága. Az előző bérlőknek volt. De láthatóan az új mosógép cserénél többé nem kötötték be. A szekrény tetejére letettem a papírjait az enyémnek, retkes nem volt, A+++ volt valamikor, van időzítő, éjjeli árammal mosok, nem érdekel. A lakás tartozéka, úgysem veszek másikat. Valamikor visszanyomja a vizet a mosogato
51. 55Judit (válaszként erre: 49. - Globus)
jún. 19. 09:47
Az enyém azonnal kavar, de hogy melegít-e közben nem tudom. nem használom csak ha ritkán fehér kenyeret sütök amiből aztán prézli lesz.
50. 55Judit (válaszként erre: 48. - Globus)
jún. 19. 09:46
Erre az tudná a választ, aki kitalálta. Jó nagy baromság.
49. globus (válaszként erre: 45. - 55Judit)
jún. 19. 09:08
Eszembe jutott, hogy 2 kenyérsütő gépem van. Az egyik indítás után 15 percig semmit nem csinál ( melegíti a hozzávalókat), másik azonnal kever, dagaszt, később leall melegíteni....mivel a második használatát szoktam meg korábban, az elsőt majdnem szervizbe vittem :)
48. globus (válaszként erre: 45. - 55Judit)
jún. 19. 09:03
Ez oké. Csak azt nem értem, ha program elején ki tudja nyomni a múltkori mosás maradékát, akkor az előző mosás vegén miért nem? Erre mi a gépészeti magyarázat. Technikai nem lehet, hiszen megoldja.
47. 55Judit (válaszként erre: 41. - Globus)
jún. 19. 08:50
Itt lágy a víz, a Balaton vize. Mindig használok 2 kanálnyi mosó szódát. állítólag az a gépnek is előnyös. Sőt ha szinte tiszta ruhákat mosok, akkor csak szóda megy bele.
46. 55Judit (válaszként erre: 45. - 55Judit)
jún. 19. 08:47
Annyiból kellemetlen ez a szivattyúzás, hogy nem indíthatok egy ruha nélküli programot úgy, hogy öntök bele valamit és kimosom a gépet mert kiszívja. Hát nem mosom ki. :)
45. 55Judit (válaszként erre: 44. - Channa*)
jún. 19. 08:45

Na ugye!

Fiam is mondta minden gép ezzel indít akár van benne víz akár nincs. Jó, van itt akinek a gépe másmilyen, Ő sem ismerhet minden gépet, csak így tudta.

Az enyémet nem lehet megnézni marad-e benne vagy üresen szivattyúz, de megnyugtató hogy nincs kellemetlen szag.

44. Channa* (válaszként erre: 43. - 55Judit)
jún. 19. 07:51

Jó az úgy, ahogy dolgozik.

Nekem már az előző gépem is azzal kezdte a mosást, hogy kinyomta a maradék vizet. Mindig marad egy kis víz a gépekben. Bár ez nem látszik, mert a dob üres, de biztos van hely, ahol megállhat.

Egyébként a mosogatógépem is (már a régi is) víz kinyomással kezdte a programot.

43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Globus)
jún. 18. 22:06

Hát mit tudom én miért szivattyúz. Illat van a gépben nem szag, az biztos.

Fiam idehozta a gépét mikor eladta a házat. Annak ki lehet venni a szűrőjét, kinyitottam a kis ablakját, de abban sincs víz, mégis szivattyútással kezd ez a gép is elmondása szerint. Ez azt hiszem 3 éves. Lehet hogy az újabbak szivattyúznak ha kell, ha nem.

42. globus (válaszként erre: 41. - Globus)
jún. 18. 20:16
Most megnéztem a szűrőt. Szokás szerint nincs benne semmi 😀 sosem volt, kb. fél deci víz folyt ki a rongyra, amit a kisablak alá tettem.
41. globus (válaszként erre: 38. - 55Judit)
jún. 18. 20:08
Enyém sem szivattyúz, kb. tíz éves Gorenje. Amikor elindítok egy programot, abban a pillanatban vizet vesz fel, hallom, a mosószertartályban csurog. Lehet venni ilyen vízlágyítós kütyüt a csap és befolyócső közé.
40. Nénje (válaszként erre: 32. - Asztanaviszta)
jún. 18. 19:35
Az én gépem még nem kezd szivattyúzással,hisz 10 éves.Nekem nincs bekötve falba,hanem a kádba folyik a víz a leeresztő csövén keresztül,és mikor végez a mosógép,valószínüleg a csőben rekedt víz marad a gép alján.Láttam is,mert a dobon lévő kis műanyag betétet ki lehet pattintani,és a dobot elfordítva le lehet látni a fűtőszálhoz,és bizony ott áll az a kis mennyiség,ami szagot okozhat.
39. Ilián (válaszként erre: 30. - 55Judit)
jún. 18. 17:46
Nekem nem marad benne víz , illetve levegős , könnyen szellőző helyen van a gép , ablak szinte állandóan nyitva. Szűrőt 1-2 havonta megnézem. Szóval semmi extra.
jún. 18. 15:29
Kérdeztem fiamat, most, azt mondja, minden gép szivattyúzással kezd, akár van benne víz akár nincs. Biztos ami biztos alapon, így vannak csinálva. tehát nem biztos hogy marad víz az enyémben, csak hallom a szivattyút program induláskor.
37. 55Judit (válaszként erre: 31. - Asztanaviszta)
jún. 18. 15:26
Igen, egy kevés maradhat benne, picit szivattyúzik, aztán engedi bele a vizet.
36. 55Judit (válaszként erre: 33. - Lady Lavender)
jún. 18. 15:25

nem hiszem hogy rossz, mikor mondtam ezt fiamnak, azt mondta nála is szivattyúzással kezdődik a program.

Én még nem tisztítottam szűrőt, azt se tudom hol/hogy kell.

3-4 éves a mosógép, ma a fórum hatására beleszagoltam jó mélyen mosás után, és finom illatos a belseje. Nem használok öblítőt, csak tomi kapszulát és mosószódát.

jún. 18. 14:20

Meg a zsír leborogatás is elgugíthatja a csöveket.

Otthon régen a flakonokba gyűjtöttük az olajat, és a MOL átvette.

Most itt kapom az oktatást, amit ujítani kell évente, de nincs leadási pont.

34. Lady Lavender (válaszként erre: 23. - Nénje)
jún. 18. 14:06

Az a régi Hajdú, amit mondtam tényleg régi volt. Szerintem idősebb bármelyik lakónál.

De hetente mostam az említetteket magas hőfokon fertőtlenítővel.


Még egy dolog eszembe jutott: a volt lakótársamnak volt pár kaka minőségű törölközője, amit buli volt részegen a Balaton parton venni, de száműztem, mert minden mosás után takarítani kellett a gépet. De amúgy egy tisztításnál egy kis törölköző elég kell, hogy legyen vagy egy tálca. Ha több víz marad benne, nem működik rendesen.

33. Lady Lavender (válaszként erre: 30. - 55Judit)
jún. 18. 13:55
Ott valami rossz. Mennyi víz folyik ki, ha a szűrőt tisztítod?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook