Mit lehet tenni a Méniere szindróma ellen? (tudásbázis)
A teljes cikkben sok hasznos javaslat van.
Ha esetleg beleolvasnál, talán te is találnál segítséget!
Na jól van Norbi, segíteni szerettem volna ezzel a hasonlattal - sajnálom, hogy nem jött be!
Minden jót neked!:)
Most nem értelek...
Te kérdezted, hogy a férjem nem érez "hullámzó érzést"?
Erre válaszoltam, hogy úgy jár, mint a tengerészek szárazföldön.
Erre Te:
nem tapasztal ilyesmit?
Hisz éppen ezt írtam! Nem tudod, mire mondják, hogy "tengerész-járás"? Hogy magyarázzam meg?
Mint amikor próbálják magukat egyensúlyban tartani a hullámzó tengeren !
Érted?
Tehát örökösen "hullámzik" vele minden!
És hogy a fenébe ne zavarná a koncentrációban? Sajnos kegyetlen betegség, csak az tudja, aki benne van!:(((
" a Ginkgo biloba (páfrányfenyő) kivonataira kell gondolnunk. Hajszálerekre gyakorolt pozitív hatásuk tudományosan bizonyított, ezért a belső fül vérkeringését is hatékonyan javítják.
Mivel a stressz fontos kóroki tényező a Meniére-betegség kialakulásában, elengedhetetlen a rendszeres relaxáció, a pihentető alvás, valamint a konfliktuskezelés. Nélkülözhetetlen a pihenés, az elegendő szabadidő, a nyaralás. A meditáció és a relaxációs gyakorlatok szintén gyógyító hatásúak, segítségükkel a páciens mobilizálhatja szervezete öngyógyító erőit, javíthat életminőségén.
Testünk csak az elfogyasztott tápanyagokból képes regenerálni, újraépíteni szöveteit. Szervezetünk ellenálló képessége, rugalmassága, regenerációs képessége ezért jelentős mértékben függ táplálkozásunktól. Ez természetesen vonatkozik azokra a parányi véredényekre, a kapillárisokra is, amelyek a belső fül tápanyagellátásáról gondoskodnak. Működésük nagymértékben attól is függ, mennyi zsiradékot, cukrot, húst vagy élvezeti mérget fogyasztunk, és hogy dohányzunk-e – a nikotin érszűkítő és gyulladáskeltő hatású drog. Ezért a dohányzással való szakítás és a főképp növényi ételekből álló étrend fontos pillére a Meniére-betegség terápiájának.
Fontos a személyre szabott, rendszeres mozgás is. A vérkeringés javítása és az anyagcsere fokozása mellett a sport lazító hatású, segítségével eredményesen csökkenthetők az olyan negatív érzések, mint a düh, az agresszió vagy a bánat.+
bnorbi,
bemásolom ide egy 2012-es bejegyzésemet egy másik Meniére-fórumból.
"Engem is érdekel ez a téma, sajnos a férjem szenved ebben a betegségben.
Kb. egy éve diagnosztizálták a Meniére-szindrómát, ami már nagyothallással párosul nála. Régebben 1-2 havonta jelentkezett nála a rosszullét, de már van, hogy hetenként kétszer is rosszul van. Ilyenkor erősen szédül, azonnal le kell feküdnie, hányingere van, s ritkán ússza meg hányás nélkül.
Sem a háziorvos, sem a fül-orr-gégész, sem az ideggyógyász-neurológus nem bíztatja javulással, próbálták már gyógyszeresen kezelni és infúzióval is, de teljesen hatástalan."
Azóta már lassan 3 év eltelt, semmi javulás. Te fiatal vagy, reméljük, hogy lesz gyógymód. A férjem 69 éves és nagyon szenved, ő gyakran rosszul van, ma is többször szédült, olyankor le kell feküdnie - bárhol van, különben elesne. Ma hál'Istennek megúszta hányás nélkül.
Egy-egy ilyen roham után órákig alszik, erőtlen, pedig egyébként nagyon jó erőben van, erőteljes alkatú - 186 cm magas. Teljesen kikészíti ez a betegség.
Neked javulást kívánok!
Vízhajtót is szedsz?
Nekem akkor voltak ilyen és ehhez hasonló tüneteim, mikor még nem diagnosztizálták a Meniere-betegséget.
Már nem tudom hol olvastam, hogy Meniere szindrómát okozhat a Streptococcus, a Candida.
Nem tudják pontosan mi okozza, úgyhogy próba-szerencse...
A kezelés mellet esetleg érdemes lenne ezt is figyelembe venni.
Már sokféle irtószer kapható. Nem olcsók, de léteznek.
Engem is érdekel ez a téma, sajnos a férjem szenved ebben a betegségben.
Kb. egy éve diagnosztizáltál a Meniére-szindrómát, ami nagyothallással párosul nála. Régebben 1-2 havonta jelentkezett nála a rosszullét, de már van, hogy hetenként kétszer is rosszul van. Ilyenkor erősen szédül, azonnal le kell feküdnie, hányingere van, s ritkán ússza meg hányás nélkül.
Sem a háziorvos, sem a fül-orr-gégész, sem az ideggyógyász-neurológus nem bíztatja javulással, próbálták már gyógyszeresen kezelni és infúzióval is, de teljesen hatástalan.
Szeretnék több tapasztalatról hallani!
Ma ismét jelentkezett a szédülés! Elég rosszkor, mert pont itt volt a kétéves unokánk. .....eszembe jutott a Betaserc, bevettem egyet, meg egy Cavintont és 4 óra eltelte után megszűnt.
Eddig vitaminokat szedtem, de lehet hogy most kúraszerűen kell szedni a Betasercet.
Sonotherápia, Bilobil Forte, naponta kétszer. Nekem influenza miatt alakult ki, és szerencsére nem vészes, nincsenek szédüléses rohamok, csak két hónap volt rossz, addig Betasercet szedtem. A fülem még zúg néha. A doki szerint ez kb fél év, ha emiatt alakul ki.
Azután akart felírni a doki Notropilt, de elmentem Sonotherápiária, és segített.Így nem mentem vissza Notropilért.
Sziasztok!
Nekem sajnos a férjem szenved ebben a betegségben.
26 évesen diagnosztizálták nála, már több mint 5 éve és Betaserc 16mg-osat szed azóta minden nap 2-őt, aztán már csak napi 1-et és hála Istennek tünetmentes. Eleinte voltak hogy előjöttek kb. fél évente a szédülés+ hányás, de már 1.5-2 évente ha érzi.
Csak most tudom én is átérezni, hogy mit is érezhetett ő akkoribban, amikor szinte minden nap ezzel küszködött, csak most amikor 7 hetes terhesen én is hasonlókat élek át nap mint nap, persze tudom hogy ez teljesen más miatt van és majd elmúlik nálam, de hát én is megértelek benneteket, hogy ezzel együtt élni időről-időre, hát szegény férjem is...De a betaserc az tényleg nagyon jó gyógyszer, kérdezzétek meg az orvost miért is nem írja fel ezt nektek.?
Remélem tudtam segíteni.
Már leírtam egyszer, de szívesen írom most is!
Lenkei vitaminok, alapcsomag.
Egy éve szedem, fokozatosan hagytam el, kb, 3-4hétig a vitamint is és a gyógyszert is szedtem. Nem szédülök, nem zúg a fülem és nincs kettős hallásom.
További ajánlott fórumok:
- Mit lehet tenni a körömgomba ellen?
- Mit lehet tenni kancsalság ellen?:(
- Szűnni nem akaró nőgyógyászati megbetegedések/kórosan bő folyás, gyulladások, stb./ Mit lehet tenni, mikor már semmi nem segít?
- Ha vettünk egy lakást, de olyan sok a hitel, hogy nem bírjuk fizetni, mit lehet tenni?
- Túlzott stresszes izzadás! Mit lehet ellene tenni?
- Meniere szindróma