Mit fogyasszon az, akinek magas a húgysavszintje? (tudásbázis)
Sziasztok.
kerülni a kövérséget, az éhezést és a vízhiányt. Legújabban azt mondják, hogy a magas purin-tartalmú ételek (pl. vese, máj, borjúhús, szardínia, szardella, húskivonatok) megszorításának nincs számottevõ jelentõsége a betegség kezelésében. A rohamot kiváltó speciális ételeket és alkoholt azonban kerülni kell. Javasolt: nagy mennyiségû folyadék így pl. 2 ill. 2,5 liter, hogy a napi vizelet legalább 2 liter legyen) -, ez fokozza az urát kiürülését és csökkenti az urea kicsapódását.
A magas húgysavat okozó gyógyszerek, pl. vízhajtók kerülése.
Kolhicin, húgysav-csökkentõ, valamint urát ürítõ gyógyszerek adása.
Ez eredetileg belgyógyász szakorvosoknak készült.Ez elejét ugord át,a diétás rész elég részletes.
köszvényes vagy? mert azoknak magas... arra viszont a tea jó!
Bükkifüvesi Gyuribácsi ajánlása:
Erdei málna
(Rubus idaeus)
Ma is leginkább a szülés előtt álló nőknek ajánljuk a málnalevél teát. A termesztett málna nem olyan mértékben tartalmazza a hatóanyagokat, mint vadon termő társa. Ezért elsősorban az erdei málna levelét ajánlom gyógyászati célokra. A málnalevél erősíti a méh sima izomzatát a myometriumot, segítve ezzel a méh összehúzódásait és a magzat világra hozatalát. Teája enyhíti a hasmenést, a kötőhártya gyulladást, a szájban lévő aftát. Összehúzó hatása miatt gyógyítja a fekélyeket, a sebeket és hatásos fehérfolyás esetén is. Gyermekeknek is adható gyomorpanaszok esetén.
Gyuri bácsi gyógynövényei között is szerepel. Elsősorban kismamáknak ajánlja, de köszvény, ízületi gyulladás esetén is tanácsolja fogyasztását. Napi egy csészénél többet nem kell inni belőle akár egyik, akár másik esetben használjuk.
Erdei szeder
(Rubus fruticosus)
Igen jóízű tea készíthető belőle.
A levele a gyógynövény, melyet májustól szeptemberig gyűjthetünk. Hatóanyagai: tannin, flavonoidok, illóolaj, C-vitamin, szerves savak.
Forrázata leginkább az ízületi betegségekre (reuma, köszvény) és a cukorbetegségre hatásos. Kezdődő cukorbetegségre napi 1-2 csészével, köszvényre napi 1 csészével kell inni. Az immunrendszer hibás működését, vérszegénységet, fogínyvérzést, lázat, bőrkiütést, menstruációs rendellenességeket is kezelhetünk vele. Tonizáló és méregtelenítő hatása egyaránt van. Antibakteriális tulajdonsága teszi alkalmassá a húgyúti betegségek, a fehérfolyás kezelésére. Tannin tartalma miatt összehúzó hatású, hasmenés ellen eredményes. Izzasztásra és vizelethajtásra is használják.
Plinius ókori polihisztor, a Naturalis Historia szerzője már említi a szederlevél alkalmazását bélgyulladásra és szájüregi gyulladásokra. Szent Hildegard, a híres középkori gyógyító a XII. században aranyeres fájdalomra és vérzés csillapítására ajánlotta.
Külsőleg:
Bőrirritáció esetén lemosóként lehet használni bőrlágyító, hámlasztó tulajdonsága miatt. Elmulasztja a pigmenfoltokat. Nyálkahártyagyulladásra, mandulagyulladásra öblögetőként használjuk. Gargarizálni torokfájás, afta, torokfekély, szájgyulladás esetén kell vele. Levelének forrázata sebek tisztítására és gyógyítására is alkalmas. Friss leveleit szétmorzsolva megállítja a vérzést, amit a tüskéi okoztak.
Legendák is fűződnek a szederbokorhoz. Erős vitalitása miatt a néphit szerint védő hatása van és növeli a férfierőt. Ha egy ága beleakad egy nő szoknyájába, azt jelenti, hogy egy özvegyember rá gondol. A szedersövény védi a házat a villámlástól.
További ajánlott fórumok:
- Lehet valakinek 12 évvel később magasabb az intelligencia szintje?
- Terhesen volt valakinek magas láza? 38.7?
- Van köztetek akinek kicsit magasabb a tesztoszteron szintje, a progeszteron szintje pedig alacsony?
- Sziasztok.Volt valakinek akinek magas lett a vizeletben a kálcium?
- Van itt akinek csak a TSH értéke magasabb, a T4 és T3 jó?
- Kismamák! Van köztetek olyan, akinek az NST magas szívhangot mért, mikor a baba nagyon aktív volt? Mennyi volt a magas?