Mi a véleményetek a hálapénzről? (beszélgetés)
egyszer olvastam egy jo tortenetet itt a neten vmelyik Magyar weboldalon,
egy cigany felesege szult es mikor mentek volna haza a korhazbol az az apuka az orvosnak egy dobozos desseretet nyujtott at,az orvos visszaadta,-s ezt mondta-"koszonom reggelire meg tellik!.a cigany apuka visszakerte a csokisdobozt az orvostol es ott az orra elott kinyitotta,tele volt penzzel.az orvos kopni,nyelni nem tudod,mert ezekutan a buszke apa megtartotta maguknak!oszinten megerdemelte az orvos ezt,
Az már igaz, a félelem sokféle.
Már sokan félve mennek be a kórházakba is. Mert ki tudja, túléli-e a jóember... :((((((
Én is láttam, az Egyenes beszédet is.
"A nővérek nagyon megérdemlik a borravalót/hálapénzt"
Nem, mert ez a munkájuk, és rendes fizetést kellene kapniuk!
A hálapénznek nincs helye az egészségügyben! Az fekete jövedelem.
Te kapsz feketén pénzt a munkádért?
Ez a félelem bére, mert mifelénk sajnos így működik az eü.
Ez senkinek sem jó így, egy kis réteget kivéve.
Igen, én is tudom, hogy bizony az orvosok egy része erősen céloz arra, hogy igenis elvárja a plusz pénzt.
Büntetném.
Ez az a helyzet, amikor az orvosok egy része sem szeretné, hogy ez a rendszer megváltozzon.
Márpedig ez így nem maradhat!
Jakupcseknek volt ma erröl egy műsora
Hogy a fiatalok már nem adnak hálapénzt és egy ujságiró ki is próbálta egy epeműtétjénél
Nagy bátorság kell hozzá
Kiváncsi lennék az öreg betegek mit szólnának erröl. Merthogy a fiatalok ha kórházba kerülnek, nagyrészt hamar ki s jönnek semmi kömoly nagy műtét
Ugyanakkor láttam én magatehetetlen öregeket, akiknek a feleség, hozzátartozó, nyomta a pénzt a nővérnek még a halála elötti estén is
A nővér a másik dolog. Igaz hogy az orvos komoly munkát végez, de egy lelkiismeretes nővér meg a felgyógyulásban vesz részt, gomndolok a lelki felére
A nővérek nagyon megérdemlik a borravalót/hálapénzt
Ugyanakkor én ias adtam a szivésznek, mrt sokkal hamarabb fogadott mint ha nem ismerem. Valamikor régen sokszor jártam nála és vagy nem fogadott el pénzt vagy úgy kellett rátukmálni
Most simán eltette
Persze idáig még csak utólag adtam
Egyet sajnálok hogy egy műtétem után nem találtam meg az altató orvosnőt. Az ő hozzáállása megérdemelte volna a jattot, mert "komplikált" egy beteg vagyok :)
Előfordulhat hogy a közeljövőben lesz egy műtétem amit csak igen előrehaladott állapotban szoktak megcsinálni
Én nem akarok addik eljutni
Mit lehet tenni ha pl. a sebész célozgat a borravalóra? A protokoll szerint nek kell megcsinálnia a műtétet
Nyilván jattolni fogok ha kell.
Hogy mi a véleményem?
Nekem kellemetlen a szitu, ha adok, ha nem
Ha fizetősre megyek, akkor tiszta minden
A hálapénz korrupció!
A félelelm bére.
" akkor megfogadhatja, hogy az orvos bent legyen a szülésn" Igen, a munkaidején kívül nyugodtan.
De munkaidőben a magánbetege ugyanolyan, mint bármely más beteg, ugyanis akkor a kórház alkalmazottjaként van jelen, nem a kismama magánorvosaként.
Ha bármiben elsőbbséget élvez az, aki fizet neki, az megvesztegetés. Ugyanaz, mint mikor a vámos tartja a markát a baksisért.
Vagy mikor a bírót fizeti le valaki kedvező ítéletért. Sajnos nem büntetik, de amíg ilyen az orvosi kamara, amilyen, esély sincs rá.
Szégyen, hogy ezt meg sem akarják oldani! :(
Az még a legkevesebb, hogy az épület és a kórtermek állapota hagy némi kivetni valót maga után, viszont a dolgozók lekezelő és pénzéhes hozzáállása mélyen megdöbbentett minket. Nem csupán az orvosok voltak követelőzők (a műtét 60 ezer forintba lett megállapítva az ingyenes ellátás keretein belül), mindenki a markát tartotta. Repkedtek a kétezresek, anélkül nagy ívben le voltunk tojva. Se fürdetés, se gyógyszerek, se semmi, de amint tejelt az ember, rögtön szolgálatkésszé vált egyszerre mindenki. A műtő orvost leszámítva senki sem mondta ki, hogy a pénz mozgatja őket, de az egész lényükről, hozzáállásukról sugárzott, hogy addig semmit nem hajlandóak tisztességgel elvégezni, ameddig meg nem fizetjük őket.
Ha az öt nap mérlegét nézem, 100 ezer forintot is meghaladja, amit ott hagytunk, csupán azért, hogy a feleségem azt kapja, ami egyébként a több tíz éve fizetett tb után amúgy is járt volna neki, ráadásul pont ő az, aki jó, ha évente egyszer elmegy a háziorvoshoz, nem különösebben beteges, így a befizetett milliók után még inkább felháborító, hogy még zsebből is fizetni kell.
A szülésnél azért ne keverjük össze a dolgokat. Ha valaki magánrendelésre jár és úgy dönt, hogy meg van elégedve az orvossal, akkor megfogadhatja, hogy az orvos bent legyen a szülésnél, vezesse le a szülést. A normális orvos igen, megmondja, mennyi a tarifája cserébe nem megy el nyaralni pl. nyáron. Ő a FOGADOTT ORVOS. Itt ő kötheti ki, hogy mennyiért vállal szülést. Általában a magánrendelés tarifájának a 10x-ese.
A másik pedig, amikor a kismama sztk-s szakrendelésre jár, mindig épp amelyik nőgyógyász van. Bemegy szülni, végez, meg van elégedve az orvossal és úgy gondolja, hogy ad neki x ezer forintot. 30-50 ezer körül - HÁLÁJA JELÉÜL, hogy mondjuk nem hagyta ott szenvedni stb. stb.
Azok, akik meg menet közben azt mondják, hogy nem késő őket megfogadni és várják a 80-90 ezer forintot, le sem szarva a kismamát, hogy esetleg valami komplikáció lehet - na ők a legalja... Ezek elmehetnek a francba.
Ha otthon szülnék, valószinű az első megoldást választanám, tehát eljárok magánrendelésre és megfogadom az orvost. Pedig rohadtul nem értek egyet ezzel az intézményrendszerrel...
Köszönöm a részletes választ!
A-ban a szakrendeléseken sem kell (vizitdíjat) fizetni, amennyiben persze nem magánorvosról van szó.
Ha pedig magánorvoshoz fordul a páciens, a befizetett összeg x %-át vissza is igényelheti a egészség-biztosítótól.
Jó, hogy így van; (bár a magas szintü szociális ellátásnak is megvan az ára).
OFF: Igen most vannak a fehér éjszakák. Kicsit szokatlan, mert csak egy éve lakom itt és ez még újdonság
ON: A vizitdijat az eb-járulékon felül kell fizetni, mindig amikor megyek az orvoshoz. Vérvételnél nem kell fizetni, ahogy a háziorvosnál sem, csak a szakrendeléseken. Igazából a kórházak működése ebből az összegből, amit a páciensek fizetnek, illetve a tb.-járulékokból van fedezve. A tb járulék olyan 13% körül van. Két napot voltam tavasszal kórházban, rend volt, tisztaság, volt a wc-ben wc papir, kézfertőtlenitő, kézmosó, kéztörlő. (Januárban jártam a veszprémi kórházban, a látogatói wc-ből ezek teljesen hiányoztak.) Ennyit (is) jelent a vizitdij, plusz az erőforrások normális elosztása!
Ahol én élek, ott ugyanúgy van, mint ahogy te leírtad.
Még megjegyezném, hogy nemrégiben beszélgettem egy Magyarországon élö & ottani egészségügyi ellátásban részesült személlyel. Töle tudtam meg, hogy sok-sok terápiát, kezelést, amit itt (Ausztriában) az itteni "TB" fedez, azt a (magyar) TB nem fizeti. Ez szomorú...
(P.S.: Észtországban, ill. azon a szélességi körön, s afelett, mostanában vannak a "fehér éjszkák, igaz? Szép lehet!... ☺ )