Mesterképzés (beszélgetés)
Ennek a szaknak nincs alapképzése?
Ha nincs, akkor javaslom, hogy olyan szakra jelentkezz alapképzésben, amiről aztán át tudsz jelentkezni a tolmácsra. A FELVI oldalán meg tudod nézni, hogy milyen szakhoz mik az elvárások.
Sziasztok!
Elolvastam többé-kevésbé az összes hozzászólást,szóval elnézést akinek ez a téma már lerágott csont,de elmagyaráznom mit szeretnék belőle kihozni :-).
Jövő nyáron érettségizem és mindenféleképpen nyelv(ek) irányba szeretnék menni továbbtanulni.Na,de nem tudom,hogy hova,ugyanis tök jó ötletnek tartottam az ELTE BTK fordító és tolmács szakot,viszont rá kellett döbbennem,hogy az bizony mesterképzés.Amint itt is olvastam(mondjuk hol ezt,hol azt írják)a mesterképzést megelőzi egy alapképzés ugyebár...SAJNOS.Tudom,persze ez logikus:-),de a remény hal meg utoljára,nemde?Szóval a lényeg,hogy fogalmam sincs mit csináljak,vagy egyáltalán jól tájékozódtam-e.Néztem a nyelviskolákat is,de őszintén szólva nem hiszem,hogy 8 hét alatt(vagy kevesebb) horribilis összegekért megtanulok egy nyelvet amihez eddig közöm sem volt.Sajnos a középsulim egészségügyis,szóval semmi úgymond ilyen irányú alapom nincsen.Persze járok különórára és általánosba németet,középsuliban angolt tanultam(a németet letettem),mert amíg németet tanultam ez meg sem fordult a fejemben.Pedig olyan jól hangzott,hogy "mindössze" 4 félév alatt kapok egy tolmács képesítést...:).
Ha valakinek lenne rám ideje,és tudna ebben valamiféle útbaigazítást adni azt nagyon megköszönném.Köszönöm,és bocsánat,hogy ilyen hosszú lett.(Mindenesetre ezt a levelet bemásolom a másik mesterképzéses topikba is,hátha valahol rámtalálnak;))
?
Máshová is mehet költségtérítésesre...
Az állam 12 félévet támogat. Tehát ha 6 félévet már elhasználtál, még mindig maradt 6 féléved. Vagyis természetesen mehetsz állami képzésre is.
De addig nem tudsz jelentkezni, amíg meg nem szerezted a nyelvvizsgát és ezzel együtt a diplomát.
Ezt találtam;
"Államilag támogatott képzés (A)
Államilag támogatott képzésre azok a magyar - és bizonyos esetekben nem magyar - állampolgárok vehetők fel, akik megfelelnek a felvétel feltételeinek és elérik az adott szakon megállapított ponthatárt.
A jelenleg érvényben levő szabályok szerint egy személy 12 féléven át folytathat tanulmányokat államilag támogatott képzésben, ez az ún. támogatási idő. Amennyiben a hallgató a támogatási idő alatt nem tudja befejezni tanulmányait, azt költségtérítéses képzési formában folytathatja.
A doktori képzésben részt vevő hallgató támogatási ideje legfeljebb további hat félévvel meghosszabbíthat."
Ezek szerint akkor még a 12 féléves rendszer van érvényben...
Hahó. Most akkor mennyi félévet támogat az állam? Mert ha változtattak, az nekem is új... Én lemaradtam a 12 félévnél.
Aki 2009-ben végzett alapszakon (6 félév), majd 2009-2011 között megcsinált egy felsőfokú szakképzést (4 félév), annak finanszíroz az állam még 2 félévet a mesterképzésben??!
Sziasztok!
Szeretnék felvételizni SZTE BTK-ra vizuális kultúratudományra(aki erről a szakról infókkal rendelkezés, az írjon), s ehhez kreditelismerésre van szükségem. Vki csinált már ilyet? Mennyit fogadtak el? Hogyan történt az eljárás? Mennyi ideig tartott.
Nagyon örülnék, ha vki tudna ebben segíteni.
Előre is köszönöm
Én is nagyon gondolkodom rajta.
Bár gyógypedet még nem találtam,h hol indítanának most esetleg.
2007-ben államvizsgáztam, főiskolai végzettségem van, ami ha jól értem, az alapképzésnek felel meg. Azt államilag támogatotton végeztem.
Ha most menni szeretnék mesterképzésre, akkor elvileg az alap megvan, tehát felvételivel bejuthatnék. Nekem viszont az nem egyértelmű, hogy ezért kell-e tandíjat fizetnem, mivel már egy fősikolai diplomát államilag támogatott képzésben szereztem. És arról volt szó, hogy csak az első diploma ingyenes.
Attól függ, hogy van-e már diplomád...
Ha osztatlan képzésből származó diplomád van, szerintem akkor is mehetsz (nekem is van ilyen csoporttársam).
Viszont ha bolognai-s vagy, akkor feltétel az alapképzés.
Igen, alapképzés nélkül nem lehet mesterképzésre menni.
(De akik még a régi, osztatlan képzési formában vettek részt, ők is mehetnek mesterképzésre.)
További ajánlott fórumok:
- Felvételi mesterképzésbe
- Tanítói diplomával milyen mesterképzésekre jelentkezhetek?
- Jár valaki az ELTE kriminológia mesterképzésére? Szerintetek milyen esély van ilyen végzettséggel elhelyezkedni?
- Gazdálkodás és menedzsment után milyen mesterképzések vannak?
- BGE és ELTE mesterképzései
- Pénzügy mesterképzés