Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megyek magánba hormonvizsgálatra. Nem várok addig míg... fórum

Megyek magánba hormonvizsgálatra. Nem várok addig míg... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

jún. 29. 12:34

Már nem tudom mire gondoljak. A tegnapi terhelésen a cukrom gyönyörűen visszament a kiinduló értékre (4.5) a 120 perc alatt, az inzulin is csak 15 volt a 2 óra végén. A TSH, T3, T4 teljesen átlagos. A többi hormon eredményét majd megmutatom a nőgyógyásznak, de ott se "jelez" az eredmény semmi rendkívülit (szerencsére)

A vasam viszont még mindig durván alacsony, az okozhatja a hajhullást (talán) és a fáradékonyságot. Legalább IR-es és cukros nem vagyok...

15. SipiAngi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 27. 09:27
Sajnos tudom, hogy miről beszélsz. Dettó hasonló dolgokat élek át és teljesen elegem van abból, hogy ki vagyok szolgáltatva a hormonoknak.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Nancy Ann)
jún. 26. 15:12

Az IR-től és a PCOS-tól félek én is, azért megyek kivizsgálásra. Utóbbi ha nem kezelik, külsőre is képes végezni a nőiességgel és onnan csak egy lépés a 140 kg-os kopasz néni állapotba eljutni. Nem tudom miért akarják egyesek ezt ráfogni a genetikára meg arra, hogy "40 felett változik a női test" Nem fogadom el, és szerintem senki ne fogadja el, hogy a hormonok tönkretegyék külsőleg és kezelés híján szabadon "garázdálkodhassanak", mindenféle betegséget okozva.

Igazad van, sokan élnek mostanában is tagadásban, a semmitérő TSH-ra támaszkodva, hogy ha az jó akkor semmi bajuk nincs, közben elhíznak, szakálluk nő, stb. Engem is azzal ijesztgetnek, hogy majd jól "félre leszek kezelve". OK, de legalább nem ültem karba tett kézzel, magamnak is hazudva, hogy minden rendben.

jún. 26. 08:48

Teljesen megértelek.Magánban járok endonrinológushoz és laborba.

IR-em,Hashimotom (autoimmun pajzsmirigy gyulladás) van.

Múltkor nőgyógyásznál jártam panaszok miatt,és mondta,hogy az IR és s pajzsmirigy is bekavar ezekbe a dolgokba.Én 44 vagyok,elkönyveltem,hogy jön a klimax biztos (anyunál is korán volt,mondtam az orvosomnak),erre kiderült,hogy nem klimax,és az orvos szetint anyunak is lehetett pajzsmirigy gondja,csak akkor még nem vizsgálrak ilyeneket.

De, ma sem mindenki jut el addig,hogy utánajárjon dolgoknak.Konkrétan így mindta:”140 kilós,kopasz nénik állítják nekem hogy nem volt a családban senkinek anyagcsere betegsége”.

Nem kell beletörődni.

Párom barátnője mérsékelten eszik,jóval kevesebbet nálam,mégis 15-20 kg felesleg felszaladt rá.IR.Kapott gyógyszert,figyel az evésre,jópár kilót lefofyott.

Lehet,hogy nagyanyáink elfogadták,hogy 50 felett véget ér a nőiesség és testes,szőrös asszony lesz belőlük,de nekünk nem kell beletörődni.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Timycat)
jún. 26. 08:21
Megpróbálták, fogyókúráztak, orvosokhoz jártak de még ma is kényelmesebb ráfogni az évek óta fogyni képtelen emberre, hogy "zabál és lusta" mint komolyan venni a panaszait. Nem vagyok orvos de a szőrösödés vagy a hajhullás és a "zabálás + lustaság" között nem látok összefüggést. Sajnos egyik érintett rokonom sem élte meg az 53. születésnapját. Valahol szerintem érthető, hogy nem akarok erre a sorsra jutni.
11. timycat (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 25. 20:27

Ha a felmenőid is ilyenek voltak akkor valószínűleg mégis genetika, de ez nem jelenti azt hogy nem kell/lehet vele kezdeni bármit is. Az hogy a felmenőid nem kezdtek vele semmit, az nem jelenti azt hogy ez az állapot normális.


Kívánom hogy találják meg a hiba okát és nyerd vissza önmagad!

jún. 25. 20:18
Sajnos a család nem túl támogató. A férjem szerint csak a pénzt szórom el felesleges vizsgálatokra, mások szerint meg ezek a korral járó változások, különben is a női felmenőim is ilyenek voltak. Annnyira idegesítő, hogy kvázi elvárják, hogy szenvedjek a tünetek miatt... Mert szerintem az, hogy lassan bölénypúp nő a nyakam alatt, puffadok és hullik a hajam, az NEM GENETIKA hanem a rohadt, ***va hormonok "játéka".
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Ramcsika)
jún. 24. 23:18
Még nincs, a héten megyek vérvételre.
8. Ramcsika (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 24. 21:55
Vannak már eredményeid?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ramcsika)
jún. 18. 23:21
Köszönöm, én is remélem, hogy kiderül, mitől lettem én is "disznósajt fejű, szemüveges hordó" ahogy pár férfi ismerősöm nevezi a túlsúlyos, csúnyácska nőket (és vannak olyan bunkók h társaságban se nagyon leplezik a véleményüket) De azt, h lelkileg hogy dolgozom fel HA tényleg PCO-s vagy IR-es vagyok még nme tudom.
6. Ramcsika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 18. 04:51
Nagyon jól teszed! Kitartás! Reméljük kiderülnek az okok a panaszaidra!
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Alnisa)
jún. 17. 09:06
Szerencsére találtam olyan labort ahol a PCOS-t mutató hormonszinteket, az IR és a cukirvizsgálatot egy ülésben megcsinálják és adnak kedvezményt ha ep. tag vagy. Elegem van a puffadásból... az utóbbi 1 hónapban nem híztam de a fejem olyan mint egy luftballon, a lábam alig megy bele a cipőbe és lassan "szakáll" nő az àllamon. Több családtag is küzdött ezzel de szerintem nekem nem kell belenyugodni.
jún. 17. 08:25

Nézess inzulint is, éhgyomrit és terheltet. A PCO tünete a szőrösödés. PCO az IR (inzulinrezisztencia) és a pajzsmirigy gondok kéz a kézben járnak.

Pajzsmirigy 1,5 a legjobb.

Inzulin az éhgyomri 5 alatt, a terhelt 120 perces 25 alatt. Cukornak a terheltnek kb vissza kell mennie az éhgyomri szintre, ha nem, akkor IR-s vagy.

jún. 17. 05:31
Igazad van.
2. Myra
jún. 16. 23:23
Jól teszed, sajnos ha TSH jó, nem nézik a T3, T4 et, anti TPO-t stb. Én is a Synlabnál csináltattam meg..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook