Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Majdnem belefulladt a 8 éves unokám a vízbe a táborban. Nem... fórum

Majdnem belefulladt a 8 éves unokám a vízbe a táborban. Nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

17. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - Jucika33)
aug. 19. 12:59
Jesszus!!!
16. loch ness (válaszként erre: 14. - 6b12a4f57f)
aug. 19. 10:40
Sajnálom, hogy ezt kellett átélned. Engem mindig biztattak, szerettek, elfogadtak, mégis alig mertem megszólalni sokáig. Egyszerűen ilyen voltam. Szerintem én is simán megcsináltam volna, amit ez a gyerek, hogy nem merek szólni, hogy nem tudok úszni, és úgy megyek bele a vízbe. Felnőttként persze, hogy nem tesz ilyet az ember, de a gyerek nem felnőtt.
aug. 11. 06:46
Ezt most szülőként és gyakorló pedagógusként is mondom: Tök mindegy, hogy a gyerek mit állít. A szülőt kell nyilatkoztatni, hogy a gyerek tud-e úszni, vagy sem. Tábor elején, papíron. A héten nekem is táborozott a kilencéves. Ő is azt állította, hogy tud úszni. Én meg bementem és szóltam előre, hogy nem tud. És eléggé zavart, hogy a gyerek szavára adtak.
14. 6b12a4f57f (válaszként erre: 13. - Loch ness)
aug. 10. 15:11
Nem mindig, de általában. Az én szüleim nem biztattak, hanem mindent is megtettek, hogy elvegyék az önbizalmamat. Sok ilyen szülő van.
13. loch ness (válaszként erre: 6. - Papája)
aug. 9. 22:34
Nem mindig a szülő hibája. Van olyan gyerek, aki annyira félénk, hogy hiába tanítja, biztatja otthon a szülő, hiába van otthon szerető és elfogadó légkör, nem mer szólni pl. a táborban. Ez az évek alatt javulhat, ha továbbra is fennáll az elfogadó légkör, de van, akinek évek kellenek hozzá. Úgyhogy ne hibáztassuk rögtön a szülőt.
12. Alnisa (válaszként erre: 10. - Csillagszem38)
aug. 9. 11:23
Nálunk soha nem kérdezték, pedig ő is volt már jó néhány táborban.
aug. 9. 08:00

Sztem ez sok-sok felnott felelossege volt, tanare, szuloe.


Es oruljetek, hogy nem tortent tragedia, ahogy anno jopar evvel ezelott a pascal strandon, hasonlo okbol kifolyolag.

10. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Alnisa)
aug. 9. 07:58
Soha nem volt mèg uszotáborban a kislányom, csak mas táborban, de mindenhol kerdeztek!
9. Alnisa (válaszként erre: 4. - Csillagszem38)
aug. 9. 07:43

Nem feltétlen van ilyen benne, hisz pl egy tenisztáborba miért lenen úszásos kérdés?

Az már kérdés, hogy a szülők nem tudták, hogy úszni viszik a gyerekeket? Mert akkor ügye lehet szólni a tanárnak , hogy nem tud úszni a gyerek.

Márpedig azt gondolom nem tudtak erről a szülök.

aug. 8. 19:30

Azon gondolkodom, hogy vajon milyen tábor volt ez? Gondolom, hogy nem úszótábor, hiszen ott külön csoportok vannak a különböző szinten úszóknak. Pont az a lényeg, hogy akik még csak barátkoznak a vízzel, még nem tudnak úszni, elérjék azt a szintet, hogy legalább biztonságban érezzék magukat a vízben.

Ha pedig nem úszótábor, akkor sem kizárt, hogy vizes programokat is beiktatnak a gyerekeknek. Viszont a programokról kötelezően tájékoztatják a szülőket. Akkor viszont a szülő felelős döntése, hogy beíratja-e olyan táborba, ahol vizes foglalkozások is vannak.


Kívánom, nem hagyjon örök nyomot ez a negatív élmény az unokádban!

7. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 8. 18:28

A másodlagosfulkadásról olvassatok.

Nem tudom van-e úszoda a környezetében, ha van vigyétek el, az oktatóval közöljétek mi történt.

Nyugodjatok meg, okuljatok az esetből, segítsétek neki feldgozni.

Minden jót!

6. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 8. 17:37

"szégyellte bevallani"


Ne haragudj, de ez a szülő hibája.

Tanítsa meg minden szülő a gyerekének, hogy mi az ami szégyellni való és mi az amit feltétlen el kell mondania, ha kell.


Sajnos az ilyen gyerekeket alázzák, használják ki leginkább, aki szégyenlős, vagy nem tud kiállni magáért.


A felrúgott kisfiú is szégyellte magát, ezért nem merte elmondani otthon, hogy mi történt vele. Még jó, hogy volt kamera.

aug. 8. 15:41

Tábor előtt a szülőknek nyilatkozni kell sok mindenről!

Pl. allergia, étel és gyógyszer intolerancia és ha úszás is van a programban, akkor úszástudásról is!

aug. 8. 14:31

Micsoda?????????????


A tábor elején ki kell tölteni egy papírt a gyerekről, általában az is benne van, hogy tud-e úszni. Nem nézték meg a felügyelők??????????????


Jesszusom.


Egyem is meg szegénykém. :( Egy életre rettegni fog a víztől. :(( Az enyém is most tanul úszni, 8 éves, tavaly kezdte nyáron, idén is járunk. De még csak most kezd stabil lenni a mélyvízben. 2-3 évig még biztos nem lesz tökéletes az úszása.

aug. 8. 13:55
Na,ezèrt nem engedtem egyedül barátnőkkel a lányom strandra!
2. Neee
aug. 8. 13:44
Jajjj azért éjszaka figyeljék még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook