Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nincs magzati szívhang fórum

Nincs magzati szívhang (beszélgetős fórum)


26. Sziámimami (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 24. 16:46
Szia! Hogy vagy?
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sziámimami)
jún. 10. 14:36

Szia!

Próbálok kitartani péntekig, csak vánszorognak a napok...

Pénteken reggel 7 órára kell bemennem a kórházba, délelőtt meglesz a műtét és délután haza is engednek. Ami miatt picit most parázok, ma voltam vérvételen és magas lett a thrombocyta számom. Szeretnék már túl lenni rajta ha így alakult.

24. Sziámimami (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 10. 11:09
Szia! Hogy vagy? Mikor kell befeküdnöd?
23. Sziámimami (válaszként erre: 18. - Alnisa)
jún. 9. 11:13

Csupán azért írtam a 12 hetet, mert ott húzzák meg a vonalat, hogy lehet-e az egy napos sima vákumos abortusz, vagy már a komolyabb beavatkozásnak számító középidős terhességmegszakítást kell végrehajtani.

Nekem egyébként utóbbi volt, de először még nekem is azt mondták, hogy ugyan átléptem a 12 hetet, de mivel már 4x szültem és még épphogy csak átléptem a 12 hetet, sima vákumos lesz, még aznap hazamehetek. Aztán a főorvos úgy döntött, hogy mivel két baba van egy “csomagban” és mivel szeretnék még gyeremeket legyen a bonyolultabb beavatkozás, mert az bármennyire is ijesztőnek hangzik valamivel kíméletesebb. Úgyhogy maradtunk a középidős terhességmegszakításnál, így csak harmadnap mehettem haza.

22. Ágio8405 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 8. 22:36
Értem. Drukkolok hogy sikerüljön.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
jún. 7. 21:38

Köszönöm, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie szerintem. Persze véleménye mindenkinek lehet, sőt kell is hogy legyen :)

Bár nem ide és nem másra tartozik, de ha időtöket és energiátokat nem sajnálva foglakoztatok a kérdésemmel, csak hogy értsétek miért szeretnénk 3 gyerkőc után 4. babát: az első házasságom nekem tönkrement, a páromnak pedig még nincs gyermeke. Nem 40-50 évesek vagyunk, elkésve semmivel sem vagyunk és idősnek sem érzem magam hozzá, ezt ki-ki maga dönti el!

Hálásan köszönöm a válaszaitokat! 🙏

20. Enissa (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 7. 21:08
Köszönöm a válaszod!
19. Alnisa (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 7. 20:30
Azt gondolom nem 20 éves vagy és nem is az első gyermekre vártok. Sztem el kellene engednetek ezt a baba témát, mert tönkre fogtok menni benne.
18. Alnisa (válaszként erre: 11. - Sziámimami)
jún. 7. 20:28
Azt írtad a 12.hétig történhet csoda. Erre írtam, hogy felesleges várni. Nincs élő baba, azért a 7.hétre egy pulzálást illene "villantania" a babának
17. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 7. 20:06
Értem. Sajnálom. Ezt nektek kell eldönteni megér-e ennyi nehézséget testileg lelkileg egy 4. Gyerekért való küzdelem.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Enissa)
jún. 7. 20:03
Csak egyet mert allergias lettem az oltóanyagra. Én nem hozom összefüggésbe, 10 éve is volt 2 vetélésem, akkor még nem volt oltás. A párom egyet sem kapott…persze ki tudja.
15. Enissa (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 7. 18:35
Covid elleni oltást kaptál? Csupán kíváncsi vagyok rá, összefüggés nélkül.
jún. 7. 17:46
Kicsit bonyolultan fogalmaztam…
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
jún. 7. 17:45
Sziasztok! Nem akarnak elküldeni kivizsgálásra, mivel már van 3 egészséges gyerkőcünk, a 3. gyerkőc a 2. vetélés után született, úgyhogy “újraindult” szerintük a sor, és meg kell várni a 3. vetélést szerintük hogy elküldhessenek kivizsgálásokra minket. Hiába már a 4.-nél tartok. A nőgyógyászom azt mondta - szerdán voltunk nála-, hogy 2. napja rendel és én vagyok a 4. kismama akinek nem él a magzat. Sajnos a szikhólyag is kóros méretűre nőtt, így nincs remény.
12. Sz123 (válaszként erre: 11. - Sziámimami)
jún. 7. 16:40

De akkor nem lenne 7mm a CRL...


Amúgy tényleg nem szavad várni, nekem is volt, hogy 8 hetesen derült ki, hogy másfél héttel azelőtt leállt a fejlődésben. Én is vártam, bíztam, a vetélés sem indult be. 12 hetesen műtöttek, de utána durván borultak a hormonjaim.

11. Sziámimami (válaszként erre: 10. - Alnisa)
jún. 7. 08:31
Azért a 7 hetes babánál még nem ritka, hogy nincs szívhang. Nem azt mondtam, hogy várjon hónapokat, de ha csak később fogantak a babák, nem a ciklus közepén, akkor az is lehet oka annak, hogy MÉG nincs szívhang.
10. Alnisa (válaszként erre: 8. - Sziámimami)
jún. 7. 08:03

Minél tovább vár, annál nagyobb a trauma a lelkének és a testének is. Ne hitegessük már hülyeségekkel a másikat.

Legyen hamar túl rajta, nem kell még hetekig reménykedni a semmiben.

Sajnos nekem is volt 2 ilyen, de nekem a 8 és a 9 hétben haltak el a babák, illetve egy méhenkívülim, ahol belső vérzésem volt már. Szóval tudom miről beszélek.

Semmi értelme halogatni a dolgot.

9. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 6. 21:52
Sajnálom 🙁 remélem voltak kivizsgálások már ez okból...?
jún. 6. 21:50

Szia! Együtt érzek veled. Nagyon nehéz, ha valakivel ilyesmi történik. Az én esetem picit más volt. Egy évvel ezelőtt történt, de még nem tettem túl magam rajta. Ezért is gondoltam rá sokszor itt kiírom magamból, de eddig nem jutottam még el. A nevem árulkodó lehet…

Én is a műtétig abban bíztam, hogy nem jól látták, elnéztek valamit. Ilyenkor csak ez az egy kapaszkodó marad.

Én egyébként még várnék a beavatkozással.

12. hétig még történhet valami csoda.

Drukkolok neked!

7. Alnisa (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 6. 20:16
Voltak kivizsgálások?
jún. 6. 14:04

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat, sajnos nem néztek el semmit sem, nincs szívhang az embriónál, a szikhólyag viszont hatalmasra nőtt, ami arra utal hogy valószínűleg kromoszómarendellenesség állhatott fent. Sajnos ez a 4. vetélésem 12 év alatt.

jún. 6. 08:41
Nincsen tapasztalatom, de együttérzek veled ebben a helyzetben. Remélhetőleg csak elnéztek valamit, ha mégsem, akkor a lehető legegyüttérzőbb korházi személyzetet kívánom neked és gyors felépülést.
jún. 5. 21:11
jún. 5. 21:07
Azt hiszem, 7mm-es CRL-ig meg kell jelennie a szívhangnak.
2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 5. 14:00

Pontos a menstruációd?

Ha igen, akkor valszeg elhalt a baba vagy nem tudott tovább fejlődni.

Műtét előtt újra ellenőrizni fogják, hogy nem-e él esetleg, vérvételt is csinálnak.

Maga műtét rövid, 10 perc, felületes altatásban. Reggel bemész, este jöhetsz haza. A következő rendes menistől ismét lehet próbálkozni.


Ha pontatlan, akkor még lehet remény (ha 27-40 nap között mozog mondjuk).

jún. 5. 06:29

Sziasztok!


Hasonló tapasztalattal jelentkező fórumozók véleményére lennék kiváncsi, illetve ha valaki volt már hasonló helyzetben, leírná kérlek a tapasztalatait?

Voltam UH-on, ahol az orvos szabályos petezsákot látott, CRL 7,5 mm, a mensim szerint 7 hét + 5 naposak vagyunk, szívhang nincs. Az UH szerint 6 hét + 5 nap, missed ab-t javasolnak jövőhétre.

Valaki járt már hasonló módon, és mi lett a kimenetele?

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook