Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Leszeretném festeni a csempét a fürdőszobában, de félek,... fórum

Leszeretném festeni a csempét a fürdőszobában, de félek,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

máj. 22. 20:49

Nyugodtan kezdj hozzá, a lényeg hogy festés előtt alapozni kell.

Én így csináltam meg a fürdőszobát és csodaszép lett. Nem pattogott le a festék...

Nem kell hozzá szakembernek sem lenni.

Privát üzenetben szívesen adok tanácsokat, én hogyan csináltam. :)

29. globus (válaszként erre: 13. - Enissa)
máj. 22. 09:59
Kádfestés most is van, egy honapja csináltattuk. Másodszor, a korábbi se pattogzott, csak nem volt már fényes. 8 éve festettük először. Nem akarnám kicserélni a kádat, mert békebeli, valamint ugye a csere magával ránt egy rakás kapcsolt barkácsolást. Csempe-szerelvény-víz-fűtés-burkolás. Úgy kalkuláltunk, hogy a mostani festés még jó nekünk, következőnél talán akadálymentesítés (kádajtó) lehet, aztán újítsa fel nagyban, akié lesz a lakás.
28. michelle.r (válaszként erre: 20. - Channa*)
máj. 22. 09:36
Nekem sem tetszik - a minimalista, letisztult dolgokat szeretem - de kevés bútorral, nagy térben nagyon elegáns tud lenni ez a minta. Egy barátnőm burkoltatta így a télikertjét és a konyhát. Több százéves burkolólap, bontásból, piszok drágán. De az ő házának tényleg jól áll.
27. 1a7810dfaf (válaszként erre: 6. - Simple)
máj. 22. 09:12
Már nem így van. Létezik egy könnyített anyag kifejezetten erre a célra.
26. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 22. 09:11
Festés helyett javaslom ráburkoltatni. Létezik erre egy bontás nélküli, tartós, igényes technológia, érdemes utánanézned.
25. Borian
máj. 22. 05:47

Én láttam több tutorial videót csempefestésről, nyaralás alatt jártunk olyan fürdőben is, ahol így volt felújítva, hááát, meg lehet szépen csinálni, de nem tartós sajnos, egy éven belül elkezd felpattogzani itt-ott, főleg a padlón, de falon is, ha víz éri pl.


Én is nagyon féltem a padlólap feltörésétől, hogy mekkora por, piszok, felfordulás, nézegettem mindenféle megoldást (vízálló laminált rá, ultravékony kerámialapot, amit ráragasztásra ajánlanak: [link] - de ez elég drága)

...végül feltörtük és egyáltalán nem olyan vészes. Ha nem barbár munkások csinálják, lehet óvatosan, nem nagy dérrel-dúrral-porral csinálni és garantáltan jó lesz a végeredmény, nem kell kompromisszumoka kötni.

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Enissa)
máj. 21. 21:35

Igen, ízlések és pofonok;)


Amit lefedettem az valami vajszínű és kekizöld színvilágú volt, fehér csempe volt a falon. Nem nézett ki rosszul, de engem nagyon zavart ez minta. Igaz, én azt szeretem, ha minden egy színű (fehér falak, fehér ajtó és ablak, világos padlók) és majd a bútorokkal/kiegészítőkkel teszek életet a lakásba.

Nekem, ha túl színes vagy mintás, akkor az egész lakás olyan káoszos lesz;)

23. Enissa (válaszként erre: 20. - Channa*)
máj. 21. 21:29

Tudod ízlések és pofonok. :) Római minta. Nekem a folyosóm hasonló, az 1800-as évek végéről.

"Igazán össze-vissza lesz tőle egy helység."

A helyiség számomra attól káoszos, ha nem letisztult,amikor minden csupa csicsa.

De, mint írtam, ízlések és pofonok.

22. Channa* (válaszként erre: 14. - Apeeng)
máj. 21. 21:23

Én padlót festettem le az előző lakásunkban. Matt sötét szürke járólapot rakattam le és mindig koszosnak éreztem;)


Vettem világos szürke festéket és lefestettem. Szép lett. Egy hibája volt. Mivel fürdőben volt ez a járólap, nem tudtam festés előtt kiszárítani rendesen, illetve a tusolókabin körül mindig vizes volt a padló, így felpattogott néhány a kabin körül. a többi helyen viszont szép volt jó pár évig.

máj. 21. 21:21
Az előbb
20. Channa* (válaszként erre: 15. - Enissa)
máj. 21. 21:20

Jaj, ez a minta:( Bocsánat!

Én hasonlót takartattam le az előző lakásomban. Nagyon nem tetszenek az ilyenek. Most újra divatos, de szerintem meg annyira ósdi. Valamikor 70-es években volt ez divat. Igazán össze-vissza lesz tőle egy helység.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Channa*)
máj. 21. 21:16
Meg van! Azt hiszem tapadóhíd a neve.
18. Channa* (válaszként erre: 6. - Simple)
máj. 21. 21:15

De lehet, csak nem annyi, hogy ráragasztjuk és már kész is van;)

Alá kell dolgozni. Az előző lakásunkban így csinálta meg az unokatesóm, azaz nem bontotta le sem a csempét, sem járólapot. Persze, megnézte, hogy jól van e fel és lerakva.

Mindenféle vackot rákent, hogy ne ázzon át, illetve valami olyat, ami miatt jobban ragad. Ha eszembe jut a neve, akkor megírom.

Na, ezután jött a ragasztás és fugázás, majd a szilikonozás.

Miután megcsinálta még kicsit több, mint 5 évig ott laktunk és nem áztattunk el senkit, nem jött le a csempe, stb.


A jelenlegi házunkban is van olyan rész, ahol nem szedte fel a járólapot, hanem a régire tette rá az új járólapot.

17. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 21. 20:59

Nitrohigitóval zsirtalanitsd le gondosan, festeni meg velur-kis teddyvel. Nyűgös, mert függőleges és elkapathatja magát az ember

És a fugával mi a terved? Mert ha össze-vissza a széle a festésnek akkor ronda lesz

16. Enissa (válaszként erre: 15. - Enissa)
máj. 21. 20:21

[link]


Hasonló színben gondolkodom.

15. Enissa (válaszként erre: 13. - Enissa)
máj. 21. 20:10

[link]


A nyáron a konyhámat szeretném (a padlórészt) hasonlóan lefesteni, csak nekem nem fekete lesz az alap, világosítani kezdtem tavaly. A bútorral kezdtem.

Nem szeretném feltöretni, nagyon macerás, koszos, azért gondoltam a festésre.

14. apeeng (válaszként erre: 6. - Simple)
máj. 21. 19:57

A profi szakember tudja mit kell tennie..előkészíti a felületet, olyan ragasztót használ, ami rohadt drága, de örök élet. Nálam húsz évvel ezelőtt ragasztotta(nyugati ragasztóval)azóta hibátlan.


láttam festett csempét, borzasztó volt.

13. Enissa (válaszként erre: 9. - 55Judit)
máj. 21. 19:53

Csodálatosan le lehet festeni, HA valaki ért hozzá, tudja zsírtalanítani, előkezelni. Tudja mivel, hogyan vigye fel a csempére a festéket. Utána, mivel ápolhatja.

Talán 20 éve volt divat a kádfestés, azok is olyanok lettek, mint az újak, sokáig. Ugye azok ráadásul napi használatban is voltak.

De nem olcsó a festék sem, a kellékek sem, és akinek nincs pénze, lehet nem túl jó ötlet kísérletezgetni.

De tényleg csodákat láttam már.

12. andi6020 (válaszként erre: 3. - Apeeng)
máj. 21. 19:33
Akkor inkább a festés...
11. Hansika (válaszként erre: 10. - Anyagi)
máj. 21. 19:22

Ezt akartam én is írni, de nem tudtam így frappánsan megfogalmazni.

De ez a lényege.

10. Anyagi
máj. 21. 19:16

Erős kétségeim vannak a dologgal...

És a tartósságával is!

máj. 21. 19:00

Szerintem sokkal szebb egy "divatja múlt csempe", mint egy festett. ha tiszta, akkor szép. A mostani újak is elég hamar divatjamúltak lesznek, mert erővel hozzák az újabbnál újabbakat a nagyobb profit reményében.

Ne fesd le!

8. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Simple)
máj. 21. 18:39
Biztos úgy van ahogy írod. Az enyém 13 éve még állja a "gyűrődést".
máj. 21. 18:19

Biztosan a korom miatt van, de csempefestésről most olvastam először életemben.....

Én konzervatív pasi vagyok, maradnék az eddig bevált, kipróbált metódusnál.

6. simple (válaszként erre: 3. - Apeeng)
máj. 21. 16:42
Na ez a legrosszabb tanács. Bármilyen profi szakember is rakja rá, egy éven belül le fog esni. spha nem szabad csempére másik csempét ragasztani!!!
máj. 21. 16:32
Én láttam már szakember által lefestett csempét, hááááát mit mondjak? Egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet. Inkább vegyél 3d-s csempematricát, ezernyi fajta van. Válassz olyat amin nem üt át a régi csempe körvonala. Próbáld meg először vegyél csak pár darabot nem nagy érvágás, aztán ha sikerül szépen felrakni akkor jöhet a többi. Ha nem, akkor maradjon úgy ahogy van. Úgy is újabban divat a retró :)
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 21. 16:26
Ha csak divatjamúlt, de hibátlan, inkább ragassz imitt-amott csempematricát. Igaz, nem tartós annyira, de megváltoztatja a helyiség hangulatát, pár forintból kijön. Egy próbát megér.
3. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 21. 16:11

Nem kell szétverni. Ha duplaméretű, de vékony csempét ragasztanál a régi hibátlanra, akkor gyönyörű lesz. Ha ügyes vagy, te is felragaszthatod, vagy fóliát veszel, ami pont erre készült.


csak ne fesd...

máj. 21. 15:44

Ha semmi gyakorlatod nincs benne, ne kezdj hozzá, mert nagyon csúnya is lehet.

És szeretem nézni a hobbi bútorfestőket, csempe, padlólap stb. Nézem néha kész műalkotások, de némelyik meg katasztrófa, a like ne zavarjon meg, mert annyi udvariassági like van.

Ha mégis belevágsz, próbáld ki olyan, és akkora helyen, ahol nem baj, ha leszeded a festéket, ha nem sikerülne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook