Leköltöznétek vidékre csak azért, mert ott pár millióért lehet házat venni? (beszélgetés)
Az exem falujában kb. 7 évvel ezelőtt 1 milláért lehetett némi modernizálást igénylő tégla Kádár kockát kapni, de most is vannak házak bőven 100e/m2 alatt. Persze az Békés megye, ami szintén nem a legdinamikusabban fejlődő régió.
Szerintem a FI valami ilyesmiben gondolkodott. 15-20 már közelíti a vidéki nagyvárosi árat, persze nem a luxus ingatlanokét.
En faluban lakom, teljesen jol erzem magam. Igaz, itt par millioert telket sem lehet venni.
De rengeteg évet éltem Borsod es Szabolcs megyében. Bekoltozhettem volna ingyen a nagyszuleim házába, de nem szerettem volna.
Szoval erre irtam, h videk es videk kozott oriasi kulonbseg van.
Nem feltétlenül a lakosság összetételével van gond, de ez is benne lehet a kalapban. Egy ismerősöm most vett egy jó állapotú falusi házat egy kisebbség mentes faluban, csak éppen nem pörög ott az élet, még csak nem is a világ végén van.
Igazság szerint, ha a munkába járás nem visz el irgalmatlan sok időt, és nem teljesen késdobáló hely, akkor bevállalnám a lényegesen kisebb települést. A nagy bevásárláshoz így is félórát utazom városon belül, színházzal, mozival, stranddal is ugyanez a helyzet, és egyiket sem művelem minden nap.
Ugyan nem vagyok budapesti, ezért a kérdésedre nem tudok ebből a szempontból válaszolni. Vidékiként viszont nagyon gyakran tapasztalom, hogy a fővárosban élők (Magyarország teljes lakosságának meglehetősen alacsony hányada) úgy tekintenek a vidéki létre, mintha valami különös életforma lenne, amibe az átlag polgár maximum egy üdülés erejéig kukkant bele.
Nem úgy kell elképzelni a vidéket, hogy naphosszat üldögélünk a barlangban a tűz körül és csak vadászni jövünk ki néha.
Itt is van élet. Eljárnak az emberek dolgozni. Autóval vagy tömegközlekedéssel. Léteznek kikapcsolódási lehetőségek, kulturális programok, elérhetőek szolgáltatások, ilyesmi...
...és igen, olcsóbbak az ingatlan árak. Az sem kizárt, hogy az ország egyes részein egy pesti garzon áráért jó állapotú, több szintes családi házat kapsz.
Azt kell eldöntened, hogy mik a prioritásaid. Mi az, ami számodra fontos.
Olyan vidékre ahol pár millióért házat lehet venni oda semmi pénzért.
Egyébként vidéken (kisvárosban) lakunk, egy semmi extra, némi felújítást igénylő ház 35-40millától indul, a szomszéd faluban (3500 fő) 25 millától.
Néhány millióért garázst nem kapnék, max kocsi beállót.
Kérdés, mennyi az a "pár millió". Pár milliónak számít 6-8 millió, de mai árakban gondolkozva tulajdonképpen a 15-20 millió is pár millió. Az sem mindegy, milyen vidékről van szó. Minthogy az is sokat nyom a latban, hogy mennyit kell majd költeni a felújítandó házra. Gyakran beleesnek emberek abba a hibába, hogy jóval alulbecsülik ezt az összeget, aztán a pénz csak fogy, fogy, a ház felújítása meg még épphogy csak halad.
Szóval, megfontolandó.
Hát pénz beszél, ha házat akarsz és nem engedheted meg Pesten, akkor nincs is más választásod.
Viszont ha lenne pénzem, akkor semmiképpen, de mindenki más. Én inkább Pesten egy kisebb lakás, mint vidéken egy ház, még akkor is ha most is családi házban élünk Pesten :D
Hogyne. Teljesen másképpen kell bevásárolni, minden legyen otthon. Faluról nem ugrik be az ember városba egy kis citromhéjért, vaníliás cukorért... mondjuk én tényleg kis faluban gondolkodtam, amikor korábban írtam ide. Szülőfalumban ma 200-nál kevesebben élnek, semmi infrastruktúra nincs. Lakosság elöregedett, aki még teheti, kicsit kertészkedik magának, ugyanannyi idő alatt megvan, mint folyton a városba mászkálni napi 3 db busszal.
Alaposan fel kell deríteni, mire van lehetőség. Sőt, milyenek a szomszédok, mert adott esetben rájuk szorulhatunk.
Attól függ, hol van az a vidék.
Mi megyeszékhelyen lakunk, családi házban. Csendes utca, családi házas övezet, szinte mint egy kis falu, csak éppen pár percre a belvárostól. Munkahely, gyerekeknek suli (nagyobbik pont abba a középsuliba ment, ami kb. 5 percre van tőlünk) bicajjal, de egy kényelmes sétával is könnyen elérhető. Mindkét gyerekünk sportol, külön órákra járnak, ha egyikünk éppen dolgozik, hiába a két autó, és kb. 10 percre az első falu, amíg kicsik, onnan is csak be kell hordani őket, de előtte nekem pl. munkából haza kellett volna érnem, aztán hozni-vinni őket. Szóval mi legfőképp kényelmi szempontból döntöttünk a város mellett, és nem utolsó sorban, mert szeretünk itt élni, nem cserélnénk semmi pénzért! Ja és ami még fontos volt, a gyerekek közölték, hogy a barátaik itt vannak, és ha vidékre költözünk, nem tudnak velük bandázni akármikor. Így meg jön egy telefon, felpattannak a bicajra és mennek. Ez vidékről kb. úgy nézne ki, hogy anya vagy apa autóba pattan és behozza őket vagy megvárja a következő autóbuszt, ami ha szerencséje van, nem két óra múlva jön. És haza is kell jönnie valahogy.
Nyilván, mindenki nem lakhat városban, és aki falun él is megoldja valahogy, de mi nem akartunk felesleges köröket "futni". Nekünk fontos a kényelem.
Igen, ilyen is van!
Ezért is írtam, első, hogy munkahely, közlekedés terén milyen lehetőségek vannak.
Igen!! Született pestiként költöztünk el 110 kmvel odébb, egy 3500 fős faluba. 10 km a megyeszékhely ahol én dolgozom, a férjem a faluban. 2 kicsi gyerekünk a helyi bölcsibe, oviba jár.
Nem bántuk meg, sőt imádjuk!!! A gyerekek igazi falusi gyerekek lettek, esténként sötéteséig kint vannak a kis zsákutcánkban a szomszéd gyerekekkel, koszosak, napbarnítottak, sokat és szabadon játszanak. A kertünk végénél folyó van, szomszéd sincs. Na a Nyugati pályaudvartól költöztünk ide, éles váltás és sokan hülyének néztek minket de nem mennénk vissza.
A házunk 4 millió volt. Lehet a falu lakossága nem a legjobb de a mi részünkön semmi gond és laktunk korábban bent a 8.kerületben ott se volt jobb , sőt.
Nekem volt olyan állatorvos ügyfelem, 800 fős kis településen élt, náluk (jó 10 évvel ezelőtt mondta) 2 szobás kocka-házat 700 ezerért árultak, központi fűtéssel... Kicsi falu, nincs munkahely, kihaltak a szülők, az örökösök már régen beköltöztek nagyobb városokba, ...
Ilyen is található, csak ugy-e kérdés: munkahely, közlekedés, üzletek, bármilyen szolgáltatás, hivatal, hasonlók. Ezeket mind figyelembe kell venni.
Az első állítással vitatkoznék. Egy kis faluban nőttem fel, teljesen normális környéken, normális szomszédsággal. Egy nagyobb családi ház is max 8-10 millió, ami nem felújított pedig max 5 ott. Pécs fél órára, egy kisebb város pedig egy köpésnyire.
Falun néha nevetségesen olcsók a házak. Én most kisvárosban élek, de szívesen kiköltöznék.
Ha meg van kocsid, nem számit hányszor jár a busz. 😃😃😃
Azt fogjuk tenni😉
Egy közel hatszázezer főt számláló nagy városból ,egy kis falucskában.
Rettegek és boldog vagyok.
Ahol par millio egy ház, ott a falu lakossaganak az osszetetele vszinuleg enyhen szolva is problemas.
Tipikusan olyan helyek, ahova a mento is csak rendorrel egyutt megy a falutablan belulre.
Vszinu nem megyeszekhely a legkozelebbi varos, inkabb a megyeszekhelytol minimum 50 de inkabb tobb km-re kepzelem el. Busz naponta max 4x, csereben a falusi kisboltban meg lehet venni 3x-os szorzoval a termekeket.
Olyan helyre, ahol par millioert lehet házat venni, biztos nem koltoznék. Nem veletlenul par millio.
Mennyi a pár millió? 3-4-5?
Hmm…marad a munka! 😀
Inkább dolgozom, mint férjhez menjek! 😀
További ajánlott fórumok:
- Akik Budapesten születtek, de elköltöztek vidékre
- Városból vidékre - Menni vagy nem menni?
- Van aki a veséjét is eladná, hogy kifizesse a számlákat, van aki meg 3, 5 millióért vesz menyasszonyi ruhát...
- Mit tehetnék? Érzelmileg zsarol a családom, hogy ne költözzek vidékre.
- Szerencse vagy balszerencse? Megállítottak 1 millióért!!!
- Öt millióért eladtam a házam és 4 mill.-ért nyaralót veszek, mennyi lesz az adó és illeték?