Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet férges a gyerek ha 2 éves és egy 9 hetes kutya belenyalt a szájába? fórum

Lehet férges a gyerek ha 2 éves és egy 9 hetes kutya belenyalt a szájába? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. f979700a86 (válaszként erre: 42. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 16:11
A dokomentumfilmmel csak azt mutatják be,hogy milyen férgek élősködhetnek az emberben.Ez nem jelenti azt,hogy mindenkiben van.
2010. febr. 25. 14:53
Szinte semmi a valószínűsége.
47. 2e53573acc (válaszként erre: 46. - 5e48d37001)
2010. febr. 25. 13:35

a mi gyerekeink nem szeretik a kutyákat mi védelmi célra vettük őket,persze,én imádom őket...az én gyerkőceim anti kutyások...a macskát sajna kivédeni nem tudom,max ha a kutya elfogyassza,útálom a szomszéd nyanya vagy 190 macskát tart és ide jönnek az ablakom alá éjjel balhézni b...ni..na ilyenkor ketrec nyit macska meg vagy elsiet vagy nem....



nem tudom fórumindító milyen házban laktok,pl ha homokozód van mindenképp úgy oldd meg hogy letakarható legyen,mert a macska odapiszkít,...és nem csak a saját a fél falué ha nem takarod le,a kislányom csoporttársa félig megkopaszodott a macskagomba áltak okozott nyavajáktól.a kutya meg lehetőleg ne smárolja már le a gyereket...ne engedd hozzá közel.főleg amikor féreghajtás ideje van!

46. 5e48d37001 (válaszként erre: 45. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 13:28
Engem bizony zavarnak,ezért nem tartok kutyát és macskát a 3 évesem közelében,pedig állatbarát vagyok.Majd idővel ha elég érett lesz rá,és tudja simogatás után kézmosás stb. akkor lesz nekünk is háziállatunk.
2010. febr. 25. 13:23

[link]


nos kedves fórumnyitó ha féreg formában nem is de parazitaformában testet ölt bennünk alien....

ha ezek a tünetek fenn álnak akkor menyj dokihoz.



engem nem zavarnak a férgek:-)))

ami a kutyánkból kijön azt is én szoktam kicsinálni:-PPPP

2010. febr. 25. 13:22
Viszont a galandot és az orsót simán el lehet kapni ha a kutya szájon nyalja a gyereket,úgyhogy azonnal gyerekorvoshoz menni és íratni gyógyszert.
43. 5e48d37001 (válaszként erre: 42. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 13:21
NEm tudom,minden égtájnak megvan a maga bélférge itt Magyarországon a fonalféreg..de már teljesen kipusztult az emberből,a tropusokon más féreg élősködik az emberben.Nem kell foglalkozni azzal a filmel Én is láttam.Pl a a pasiban mivel nem volt féreg megivott egy egész pohár féregpetét,ha jól emlékszem ebben a filmben.Ez is boizonyítja,hogy nincs minden emberben féreg.
42. 2e53573acc (válaszként erre: 40. - 5e48d37001)
2010. febr. 25. 13:17
akkor mért vezetik félre a világot egy dokumentumfilmmel???
2010. febr. 25. 13:15
Húha nagyon elment ez a fórum,az emberekben nincs féreg.Az egyetlen faj a fonalféreg ami magyarországon a gyereknépesség kb 10%-at érint sajnos gyerekolóniákban terjed.Bölcsöde,óvoda.Felnőtteknél elvétve kb 2%-a a népességnek itt Magyarországon.Marhaság az a film,a gyerekorvos felvázolta nekem,csak arra nem tudott választ adni,hogy a nyerst tésztától is kifejlődhet -e.Szerinte ez babona..
40. 5e48d37001 (válaszként erre: 32. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 13:11
Nincs az emberben féreg
39. sajert (válaszként erre: 38. - A1baa7edcc)
2010. febr. 25. 12:57

Ja, jó :-DDD.


Hivatalosan allergiás se vagyok, de én elneveztem egy tünetegyüttest egy órás allergiának. Hetente/kéthetente teljes allergiás tünetegyüttes borít el (folyamatos orrfolyás, tüsszögés, patakzik a könnyem), de szigorúan csak egy órán keresztül. Akkor lehet hogy ettől magasabb az az eso.


Köszi

38. a1baa7edcc (válaszként erre: 37. - Sajert)
2010. febr. 25. 12:42
Allergia is okozhatja, nyugi.
37. sajert (válaszként erre: 36. - A1baa7edcc)
2010. febr. 25. 12:37

Ne idegesíts!!! Nekem évek óta magasabb az eosinophil, de még senki se mondta, hogy férges lennék. Ez nem lenne az alap az orvosoknál???!!!


Ez nem támadás, ez kétségbeesés :-((((.


Most hívjam föl a dokit, hogy hééé, nem lehet hogy férgek rohangálnak bennem??? Mondjuk az étvágyam jó, soványnak se mondanám magam, sőt, éjjel úgy alszok, mint a bunda...

36. a1baa7edcc (válaszként erre: 35. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 12:33
Ha valakiben parazita van, akkor az a verkepen is latszik. Ha jol tudom az eosinophil szam magasabb.
35. 2e53573acc (válaszként erre: 33. - A1baa7edcc)
2010. febr. 25. 10:37
jó múltkor néztem a discoveryt,és én is majdnem elhánytam magam,minden eberben van.különféle bélféreg...stb.nem mind ártalmas!ne ilyen méteres kígyókra gondoljatok,pár mili,esetleg 1-2 centis teljesen ártalmatlanok.-P
34. 16d1dd6891 (válaszként erre: 32. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 09:47
na neeee....
33. a1baa7edcc (válaszként erre: 32. - 2e53573acc)
2010. febr. 25. 09:09
Miert lenne minden emberben???
32. 2e53573acc (válaszként erre: 31. - 5e48d37001)
2010. febr. 25. 07:15

minden emberben van féreg..kinek ilyen kinek olyan...de minden emberben van!

a kicsiknek elég ha koszos kézzel a szájukba nyúlnak.nem kell különösebb tárgy,étel sem.

2010. febr. 24. 21:40

Arról tud valaki valamit,hogy a fonalférget mitől kapják el?Több helyről hallottam,hogy étellel,is ha nyers tésztát eszik a gyerek amiben liszt is van,akkor férges lesz.Ez igaz?

Szerencsére még minkert kikerültek a férgek,de nekem is ez a rémálmom..

30. 2e53573acc (válaszként erre: 26. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 24. 18:53
pár hét...de mensj el írasd fel ne várdd meg még megnő
29. tneksz
2010. febr. 24. 18:17

Egy tapasztalat ezzel kapcsolatban!!Az öcsém 3 éves volt,észre vettük,hogy nem nagyon eszik,nincs étvágya,soványodik,mi is féregre gondoltunk a székletét figyeltük de semmi.Elvittük dokihoz elmondtuk,hogy mi újság vele.Adott féreghajtót neki attól függetlenül,hogy mi nem láttunk semmit a székletében.Elkezdtük neki adni a gyógyszert és a 4.napon kb 10 cm-es barna szinű hatalmas bélférgek jöttek ki belőle,nem is az a pici fehér giliszták,irány doki vissza és mondta,hogy szedje tovább a gyerek a szert amit adott,ne féljünk ki fogja takarítani.2-3 alkalommal még jöttek ki belőle,de utána rendbe jött,étvágya is lett és elkezdett hízni a kicsi.

A doki mondta(kertes házban laktunk és a játékai kint az udvaron ugye ahogy az lenni szokott,egy ládába tartottuk vagy éppen szanaszét maradtak) és mondta,hogy sajnos cicák,kutyusok és egyéb kóbor és háziállatok is megjelölik a területüket a földön vagy épp a gyermekjátékokon,a gyerkőc pedig játszik,megfogja utána nyúl a szájába és bizony elég ha érzékenyebb vagy gyengébb a szervezete és már bent is van a parazita.

Szóval nem mindig van látható jele és a legtöbb esetben a szervezet ellenáll,fel sem veszi.Azért figyelgesd.

28. bige (válaszként erre: 25. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 24. 18:07
azért nem, mert utána ő érintkezhetett a saját ajkával. akkor meg pláne menj el az orvoshoz vele. ..de ne izgulj, ma éjszaka nem lesz tőle még semmilyen tünete
27. bige (válaszként erre: 24. - 2e53573acc)
2010. febr. 24. 18:06

...illetve érdekes, de ha az orrát piszkálja - az is arra utal. ...de ezek a tünetek csak később jelentkeznek.

ezért nem kell megvárni, amíg találsz a kakijában, mert akkor nem csak az az egy van,ha kezd kiürülni. szóval holnap gyerekorvoshoz menj, és mond el neki. kétségbe esni nem kell, nem lesz baja tőle. :)

26. 1ce47ad5cd (válaszként erre: 24. - 2e53573acc)
2010. febr. 24. 18:05
és ez mennyi idő után jelentkezik ?
2010. febr. 24. 18:04

és konkrétan csak a baj ha belenyalt?mert nem nyalt bele mert csukva volt a szája gyereknek.Ugyhogy csak kivülről nyalta meg az ajkák.

tiszta ideg vagyok, immunhiányos a gyerek, nem hiányzik egy ilyen betegség.

2010. febr. 24. 18:03

mi évente mivel kertes házban élünk van kutyánk macskánk homokozónk..

évente ezt egyszer megcsináljuk biztos ami biztos.


a férges gyerek nyugtalan,nem alszik jól,ugrabugra nem bír magával...ezek a fő tünetek.meg viszket a feneke ezáltal mindíg vakarja.

ha meg piros a segge luka és fehér hintőpor állagú trutyit látsz rajta(a popóján)akkor tuti

2010. febr. 24. 18:00

igen....


vermox tabl.elmész házidoki felírja,megmondod kiskutya van aki hajtva volt és lecsókolta a kicsit

22. 1ce47ad5cd (válaszként erre: 20. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 24. 17:58
mitől??
21. bige
2010. febr. 24. 17:56

Az orsóférgek:


Fejlődésükhöz nincs szükség köztigazdára. A kölyökkutyák nagyon gyakori parazitái, ennek magyarázata a faj egy speciális képességében rejlik. Ha egy kutya akár életében egyszer is fertőződött orsóféreggel, élete végéig hordozza magában a fertőzöttséget. Ez úgy lehetséges, hogy a kutya által felvett petékből kialakuló lárvák átfúrják a bél falát, és a vérárammal a kutya különféle szöveteibe vándorolnak. Egy részük ezután visszatér a bélbe és kifejlett féreggé alakul, a lárvák másik része azonban a szövetekben marad, betokolódik, és nyugalmi állapotba kerül. A kutya életét ez semmiben sem befolyásolja, mivel a lárvák nem okoznak betegséget, és petéket sem termelnek, tehát más kutyákat vagy az embert nem fertőzhetik meg. Azonban a vemhesség során az anya kutyában végbemenő hormonális változások miatt a lárvák aktiválódnak , és a vérárammal a fejlődő magzatokba kerülnek, így a kiskutyák már fertőzötten születnek meg, és akár két hetes korukban ivarérett férgek alakulhatnak ki a bélrendszerükben. Emiatt fontos, hogy a kölyökkutyákat már két hetes korukban kezeljük féreghajtó szerrel, és a kezeléseket még néhány alkalommal, két hetes időközzel megismételjük . A bélben élő férgek ellen nagyon hatékonyak a különféle féreghajtó szerek, azonban a nyugvó lárvák elpusztítására nincs megfelelő módszer.


Fontos tudni, hogy az orsóférgek az emberre is veszélyt jelentenek, elsősorban a gyerekek vannak kitéve a fertőzésnek. Így a gyerekek mellett élő kutyák (főleg kölykök!) esetében különösen oda kell figyelni a rendszeres féreghajtásra.



szóval: én, ha a saját gyerekemről lenne szó: mindenképpen megkérdezném az orvost. Létezik a vermox, ami nagyon jó, de azt nem tudom, hogy 2 éves gyereknek hogy adagolható. Ezért kell az orvos.

A lehető legkönnyebb módját választotta kutyus a fertőzésnek, ha ő fertőzött. Mivel ő maga úgy tisztálkodik, hogy nyalja magát - a gyerek száján át átadhatja. Nem olyan egyszerűen jelenik meg a kakiban, ezért kell a hajtás.

2010. febr. 24. 17:51
Megáll az eszem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook