Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Légúti allergia fórum

Légúti allergia (beszélgetős fórum)


2010. aug. 7. 20:47
Olvastam, hogy ha mind a 2 szülő allergiás ( nálunk ez így van) akkor 60-80%, hogy a gyerek is az lesz. Az a durva, hogy a kisfiam még nem kezdte el az óvodát, nem volt semmi baja. 1,5 évig nem volt beteg. Na, az óvodában bepótolta. Nem volt olyan hónap, hogy ne lett volna legalább 2 hétig itthon. Végre eltelt az első év, jött a nyári szünet, erre júniusban kezdődött el az egész allergia dolog. Gyanús volt, hogy a testvére nem kapja el, orrból beszél, a taknya átlátszó, stb. Nálunk mind a 2 gyerek szereti a gyümölcsöket, zöldségféléket. Na, anyósommal felesleges ellenkezni, én meghallgatok minden véleményt és ha úgy látom, hogy nem volt igazam valamiben belátom, hát ő nem.
2010. aug. 7. 16:17
Édességtől tuti nem alakul ki allergia! Viszont ha van a családban allergiás, nagyobb a valószínűsége, hogy a gyerek is az lesz:( Nekem 29 éves koromban kezdődött, akkor már megvolt a lányom, és sajna nála is kialakult. A kisebb most 16 hónapos, és - lekopogom! - semmi baja. A két lány között annyi a különbség, hogy a kicsi minden gyümölcsöt és zöldségfélét megeszik, a nagynál már nehézkesebb ez a kérdés. Lehet, hogy a gyümölcsök erősítik az immunrendszert? Az meg szintén butaság (szerintem), hogy ne egyen fehérjét! Erre is szüksége van a szervezetnek, főleg egy gyerektől nem szabad megvonni! Persze ez az én véleményem, lehet ellenkezni:)
2010. aug. 7. 15:26
Nem tudtam megállni, hogy ne írjam le, anyósom ma azzal állt elő, hogy biztos a sok édességtől lett allergiás, adjak kevesebbet neki. Ja, és ne egyen a gyerek sok fehérjét. Megjegyzem, hogy ünnepnapnak számít, ha eszik egy kis húst. Nem magyarázkodtam neki, de rohadtul ideges lettem. Csak tudnám, hogy én mitől lettem allergiás? Én nem eszem sok édességet és a gyerekek sem. Valaki nyugtasson le. Anyósom minden betegségre tud valamit mondani. Mindenre felállít egy diagnózist. Akár már le is doktorálhatna. Bocsánat, hogy panaszkodtam. Nem egyszerű ez az egész, és akkor még itt van dr. anyós. Valaki próbált már immunerősítőt szedni vagy valami ezzel kapcsolatos teát? Használ? Idegesít ez a gyógyszeres dolog, hogy még gyerek és már ezen kellesz élnie? Tudom, ha muszáj, de nehezen elfogadható.
13. csandi1973 (válaszként erre: 11. - Szepszemu87)
2010. aug. 7. 12:51
A Zyrtec tényleg nem csinál étvágyat. A lányom 9 évesen 24 kg, alig-alig eszik, pedig éveken át Zyrtecet szedett. A mostani gyógyszer sem hozta meg az étvágyát, pedig titkon reménykedtem:)
2010. aug. 6. 21:53
antiallergén - elírtam
2010. aug. 6. 21:53
A zyrtec nem csinál étvágyat. Én is szedtem, aztán a doki átállt másra, de én visszatértem, mert egyik sem volt igazán jó. Vannak már antialergén ágyneműk is. Talán érdemes megpróbálni.
10. tündér74 (válaszként erre: 9. - Jennifer lopez)
2010. aug. 6. 21:43
Ezek az allergiagyógyszerek tényleg álmosságot okoznak. Amit én ajánlani tudok allergiás nátha ellen az a Salvus gyógyvízpermet orrspray. Gyerekeknek 2 éves kortól lehet adni.
2010. aug. 6. 21:17
Mi is most a zyrtekkel kezdtük. Állítólag bágyadtságot okoz+fokozza az éhséget.Én is allergiás vagyok, de nem durva. Érdekes, hogy van olyan év, hogy annyit tüsszögök, az éven meg szinte semmi. Azt mondta doktornő, hogy én is szedhetem tabletta formájában. Azt kéne még, hogy megnövekedjen az étvágyam, most fogytam le 30 kg-t és még van 13. Inkább valami mást fogok kipróbálni.
8. eb2a9af90b (válaszként erre: 3. - Tündér74)
2010. aug. 6. 14:51
És egy mosható ágy se lenne rossz:((
2010. aug. 6. 14:50
Átolvastam, hibát találtam:) Első mondatban szedni helyett ENNI!:)
2010. aug. 6. 14:50
Szia! Igen, jól gondolod, csak abban az időszakban nem lehet szedni, amikor a pollenek "támadnak". Mi legelőször a Zirtec cseppet kaptuk, utána jött ugyanez tablettában. Ezekkel nem volt gondunk. Kb. 3 éve áttért a doktornőnk a Cetirizinre, ezt már februártól novemberig szedtük, mert mindig van vmi, ami allergiát okoz. Most nyáron gyanakodni kezdtem, hogy valószínű a gyógyszer okoz állandó hasfájást a lányomnál. Áttértünk júniusban a Teflast Kid-re, ezt most jó. Mellékhatást mást nem tapasztaltam a hasfájáson kívül. Doki szerint ez is azért van, mert túl régóta szedte. Várom kérdéseidet, szívesen válaszolok, ha tudok.
5. jennifer lopez (válaszként erre: 4. - Csandi1973)
2010. aug. 6. 07:12
Nagyon durva dolgok ezek. Keresztallergia? Hallottam róla, de eddig nem foglalkoztam velük, mert nem volt rá szükségem. Ezeket az élelmiszereket gondolom csak akkor nem fogyaszthatja, ha ezek a pollenek jelen vannak. Jól értelmezem? Most nézem a táblázatot, hogy még az uborka, őszibarack, almagabonafélék is tiltottak. Csandi1973 ti milyen gyógyszert szedtek? Nincs mellékhatása? Majd szerintem priviben is kereslek. Összeszedem a gondolataimat. Durva, hogy már fél éves korától allergiás a kislányod! Sajnálom szegény gyerekeket, mert már egyre több allergiás van belőlük.
2010. aug. 5. 16:19
Az én kislányom is ugyanezekre allergiás, fél éves korától. Mindenképpen komolyan kell venni, és a gyógyszert is rendesen szedni:( Ha a gyógyszer rendszeresen elmarad, sajnos a kisfiad "issza meg a levét"! Így az asztma is megelőzhető, és a tünetek is enyhíthetők. A füvek miatt pedig sajnos az éjszakai ablaknyitás is felejtős. Szintén a füvek miatt ajánlott a napi hajmosás. És nem szabad elfelejteni a keresztallergiát okozó élelmiszereket! Ennek érdemes utána olvasni, mert ha azok az élelmiszerek a szezonban kimaradnak az étrendből, amelyekre hasónlóan reagál a szervezet, szintén csökkenthetők a tünetek. Ezt saját magam tapasztaltam (parlagű allergiánál TILOS pl. a dinnye, tökök, banán, paradicsom). Ha bármiben segíthetek, szólj bátran!
2010. aug. 5. 15:36

Szia!

Ha van szőnyegetek azt is célszerű megszüntetni. Helyette parketta. Az ágynemű az egyik legideálisabb atka-tenyészhely. Ezért azt (paplant és párnát is, nem csak a huzatot) érdemes hetente kimosni.

Rendszeres porszívózás, portörléshez mindig nedves ruhát célszerű használni. Egy csepp eukaliptuszolaj segít elűzni az atkákat. MOst csak ennyi jutott eszembe:)

Egyébként komolyan kell venni ezt a betegséget, mert ha nem kezelik asztma is kialakulhat belőle.

Én is allergiás vagyok, édesanyám súlyos asztmás, úgyhogy sajnos tudom milyen kellemetlen ez a betegség.

2010. aug. 5. 15:12
Tegnap derült ki, hogy kisfiam allergiás a poratkára, füvek pollenjére, penészre. Rengeteg volt az információ amire vigyáznunk kell. Szeretném a segítségeteket kérni ezzel kapcsolatban. Mi legyen az első lépés? Ami megmaradt bennem az az, hogy a plüss állatok repülnek, a macskák úgy szintén. Mennyire kell komolyan venni ezt a betegséget, mert én mindent könnyen eltúlzok. Én idegenkedek a gyógyszerektől is, 4 éves a gyermekem, és 1 évig folyamatosan kellesz szednie. Köszönöm a segítségeteket előre is!
2010. aug. 5. 15:05
Légúti allergia

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook