Lakáshitellel terhelt lakást venni rizikós? (tudásbázis)
De, elszaladt ennyire a CHF.
2005-ben vettem lakást 5.700.000-ért, nem mondták h. terhelt, de nem is volt gond nekem, a bank lerendezte, mivel ugyanaz adta a hitelt ahol az eladóé volt. A végén rám haragudtak, mert nem annyi maradt nekik kp. mint amennyit ők akartak, ugyanis elfelejtették a hitelt. 7 évet fizettem eddig, forint szerint még 7 millió van rajta. Szóval elszaladt ennyire.
Gondold meg.
Az ügyvéd szerint tuti nem csak ez a fedezet van,hiszen ennyire a CHF se szaladt el,így megoldható.Holnap megyünk megnézni.
Jelenleg a földszint gondolatával barátkozom,sosem voltam fsz-i lakos
mi is terhelt lakást vettünk!
a menete a következő volt:
Az eladó az adásvételi szerződés megkötése előtt kikérte az aznap fennálló terhet a lakásról! Ezt az ügyvéddel belefoglaltuk a szerződésben mellé írva, hogy ez minimális mértékben változhat az árfolyamok miatt!
Nekünk az lett a szerződésben írva, hogy a hitelt át kell utalnunk az önkormányzatnak (önkormányzati hitel volt), arról kapunk egy igazolást, amit vinni kell a földhivatalba, hogy kiadják a törlést! A fennmaradó összeget az ügyvéd letéti számlájára kellett utalnunk! Ezt csak akkor kapta meg a hölgy, amikor mi is megkaptuk a törlési papírt (ez kb. 2 hét) Ezután utalta át az ügyvéd a pénzt az eladónak! Ez természetesen mind mind a szerződésben rögzítve!
Ha valamilyen oknál fogva meghiúsult volna az adás-vétel, miután mi a hitelt rendeztük, akkor az eladónak akkor kellett volna visszafizetni, amikor ténylegesen eladja a lakást!
Ha az eladó lép vissza, a foglalót duplán fogja neked visszafizetni, ha te lépsz vissza, akkor elveszíted. A foglaló egyben vételárrész legyen, a lakáshitelt ha kifizeted, az is már vételárrész lesz. Igen, utána úgy megy, mint a sima adásvételnél.
Hozzon egy előre meghatározott zárónapi igazolást az eladó, hogy az adott napon mennyi a hiteltartozása és a bank irja rá, hogy a megjelölt összeg ha átutalásra kerül, akkor kiadják a jelzálogjog törlési kérelmet, melyet azonnal vigyétek a földhivatalhoz. Az ügyvéd fogja tudni a menetét. Az adásvételi szerződés megkötéséhez is kell tudni a tartozás összegét, hiszen bele kell foglalni, hogy x összeg foglaló, x összeg a meglévő hitel kiegyenlítése és a fennmaradó x összeg pedig a .... napig kerül kiegyenlítésre. A jelzálogtörlésre lehet, hogy várni kell majd a banknál, nem minden bank adja ki azonnal, bár kötelessége lenne. Ha végrehajtás lenne az ingatlanon , az más eljárás, ott sokkal több mindenre kell figyelni.
Van egy lakás,tetszik,szerdán megyünk ügyvédhez,de nem tehermentes!
Hogyan működik?10% foglaló,utána nekem kell kifizetni a banknál az adósságot.Ennek az összegét szerdán tudom meg.Tehát kifizetem a 10%+XFt-ot,mindezt ügyvédnél leírva..ha ekkor visszalép a vevő,hogy szerzem vissza?
Utána már úgy megy,mint egy normál adás-vételnél?Tehát a fennmaradó részt akkor fizetem ki,amikor átadja az üres lakást és a kulcsokat?
Ilyenkor mennyire lehet alkudni?Mennyire engedékenyebb ilyenkor az eladó?
További ajánlott fórumok:
- Akkor ha most szeretnék lakáshitelt felvenni ráfáztam a gazdasági káosz miatt?
- Ha haszonélvezettel terhelt lakást mindenki beleegyezésével eladjuk, jár vmi a haszonélvezőnek?
- Mennyire rizikós egyedülálló nőként felújíttatni a lakást?
- Vennél haszonélvezettel terhelt lakást?
- Hogyan lehet lakáshitellel terhelt lakást eladni?
- (Hogyan)Vegyem meg a lakást, ami átvihető jelzáloggal terhelt?