Kutyatenyésztők (beszélgetés)
Aranyos vagy, köszönöm. És ez csak egy-két kép a sokból.. :)
Sajna kezd kihalni az egész.
Pontosan tudom, mivel 15 éve kutyázom és évekig voltam a fajtaklub elnőke, de a mi klubbunkban azóta sincs semmilyen élet.
jaaaaaaaaaj de kár..gyönyörű állat..gondolom kiváló vérvonal...
Igen a bordeaux-i dog is saját kutyi. Sajnos már nem él.
megnéztem a képeidet..a Bordeauxi a saját kutyád???apááááááááám..nagyon szép..az Akita és a kölykök is...
de biztosan fog kelleni és szerintem keresni is foglak..nem neked szól ez az egész,de eza scaj úgy felhúz az okoskodással...
köszi neked:)
Épp ezt ecsetelem már egy ideje. Sergítséget is adtam és adok, ha kell. De úgy látom, nem kell..
Jaj, hát épp Budapesten van a központ!! :)
Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete
1194 Budapest, XIX. kerület, Hofherr Albert u. 38-40.
Itt lehet megtudni a fajtaklubok címeit. Szinte minden fajtának van budapesti székhelye.
Vagy:
Innen mindent meg lehet tudni:
[link]
[link]
ja és még azt elfelejtettem,hgy mindenki,aki bele vág valamibe,először el kell kezdjen foglalkozni vele,hogy tapasztalatot szerezzen...senki nem születik pórázzal a kezében...
ismerem a fajtát amit venni szeretnék és szerintem meg fogok birkózni vele..trénernek készülök..szerinted???
Hát ezeket nem ismerem én Bp-i vagyok itt nincs ilyen.
Na igen.. De minden városban van helyi szervezet, vagy klub, és itt elvileg havonta tartanak klubnapot, és ott találkozni lehet más kutyatrtókkal, tenyésztőkkel, és információkat és tapasztalatokat lehet cserélni, illetve szóba kerül, hogy mikor, hol lesz kiállitás, tenyészszemle, kutyasulis akció, ilyesmi. Egy közösség, ahol csak azzal a fajtával foglalkoznak és egymástól a tapasztaltabbaktól sokat lehet tanulni. Meg kell találni a lehetőséget, csak akarni kell.
Már ha lenne olyan. Nálunk pl sosincs. Ezt cska arra írtam, hogy járjin tenyészszemlékre.
Nem is a tenyészszemléken kell tanulni, hanem a kiállitásokon, illetve a klubnapokon tartott klubgyűléseken.
Ez is fajta függő, mert pl az én fajtámban a tenyészszemléken nem sok mindent tanulna.
...bemegy a MEOE-be, kiváltja a tagságit, hogy hivatalosan is tenyésztő legyen. Kutyáit kiállításra viszi és főleg tenyészszemlére. Elmegy a MEOE fajtaklubjába, ismerkedik más tenyésztőkkel, információkat gyűjt, és felkeres egy jó állatorvost. :)
Azért az még messze van a tenyésztéstől. Nem bátnásból írom. A tenyésztés egy nagyon komoly munka és nagyon sokba kerül. Rengeteg tapasztalat kell hozzá. Általában az ember először vesz 1-2 kutyát akikkel jár kiállításra, megimseri megszereti a fajtát ki ismeri, hogy milyen a jó kutya stb.
de.csak nem egyedűl...de volt pár alom,amit én rendeztem..tanúltam sok dolgot is:)
Ha valami kérdésed lenne, nyugodtan tedd fel.
20 évig tenyésztettem hutyát, nagytestűeket, rottweilert, bordeaux-i dogot, német dogot és akita-inut. Persze, nem egy időben, de a 20 év alatt.
Ja értem akkor te tulajdonképpen nem tenyésztettél.
sajnos csak egy évig voltam benne..szét mentünk az akkori párommal és hát a tenyésztés az ő családjukban volt...de ilyen mélységekig ők sem folytak bele...tudom egyébként,hogy mi a mester tenyésztő,csak azt nem tudtam mi ennek a feltétele,hogy valaki ezt kiérdemelje ezeket a fokozatokat..
igen..óriási a különbség..én az utóbbi egyént hústenyésztőnek hívom..én úgy gondolom,hogy ha kutyát tartunk és esetleg tenyésztésre adjuk a fejünket,azért az állatot élőlényként kell kezelni..
nem minden áron és nem mindig kell,hogy kölykök legyenek..kell szünet is...és ha kiöregszik vagy nem alkalmas szülőnek,akkor is maradhat és nem eltakarítani az útból..én így gondolom..nálunk a kutya család tag..és egy család tagot szeretni szokás:)))
Na, akkor most mi van? Kell az info, vagy nem kell??
Mestertenyésztő 3 fokozatú lehet, bronz, ezüst és arany.
Ezt a címet több éven keresztül lehozott almok illetve utódok kiállítási eredményei után kapja a tenyésztő.
MESTERTENYÉSZTŐ:
E cím adományozható olyan, a MEOE valamely tagszervezetében, legalább a kérelem beadásának évében tagsággal rendelkező tenyésztő részére, aki egy fajtán belül az alábbiakban meghatározott számú, saját tenyésztésű alomból, a következőkben meghatározott számú CAC győztes, vagy a Derby győztes kutyát tud felmutatni az MEOE vagy valamely tagszervezete által rendezett kiállításon.
BRONZKOSZORÚS MESTERTENYÉSZTŐ: E cím adományozható annak a tenyésztőnek, aki 4 alomból 4 CAC győztes, vagy a Derby győztes kutyát tud igazolni.
EZÜSTKOSZORÚS MESTERTENYÉSZTŐ: E cím adományozható annak a tenyésztőnek, aki 8 alomból 8 CAC győztes, vagy a Derby győztes kutyát tud igazolni.
ARANYKOSZORÚS MESTERTENYÉSZTŐ: E cím adományozásának előfeltétele legalább 12 CAC győztes, vagy a Derby győztes kutya igazolása, legalább 12 alomból. (1 alomból 1 kutya számítható be).
Egy Tenyészcsoport győztes cím beszámítható valamely mestertenyésztői cím megszerzéséhez, de az aranykoszorús mestertenyésztői cím eléréséig max. 1 alkalommal lehet tenyészcsoport győztes címmel kiváltani 1 CAC Derby győztes kutyát vagy címet.