Külföldi munkavállalás a 'családdal' (beszélgetés)
Rendben, köszönöm az infot, és mindenképpen írok, hogy mi a helyzet, bár egy kicsit tartok ettől a lépéstől, mert tuti ki fog fordulni magából.. :S
Üdv.: Gabi
Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál. :)
Havonta egy hétvége van láthatásban exnek, nyári szünetből két hét, és az ünnepek fele, ugye téli, meg tavaszi fele, húsvét fele....
Nem beszéltem még vele erről, úgyis tudom, hogy nem fogja megengedni, aztán persze lehet, hogyha lehiggad, akkor beleegyezik.
Nem tudom, ez a havi láthatás ez betartható? Persze ezek még csak tervek, de elég közeliek.
A bíróság nem nézi a körülményeket? Gondolom természetesen elvárás, hogy legyen megfelelő állásunk, páromnak, nekem is, a kicsi járjon oviba, és legyen egy biztos lakásunk. Ezek gondolom szükségesek?
A terveink úgy néznének ki, remélem nem gond, hogy leírom, hogy párom menne ki először, dolgozna, lakást biztosítana, és ha ezek megvannak (lehet hogy 3-4 hónap akár), akkor mennénk mi utána.
Köszönöm válaszát.
Gabi
Szia!
nos foglalkozásomat tekintve jogász vagyok. nem foglalkozom nemzetközik joggal, sőt családjoggal sem, büntetőjogász vagyok. Azonban ez tényleg így van, Anglia EU-tagállam és EU-s tagállam nem számít külföldnek. Milyen időközönként van láthatási joga a volt férjednek? Jobb lenne megegyezni vele, mint bíróság előtt marakodni. Általában ezt úgy szokták intézni, hogy hosszabb láthatást kap pl: nyáron. És nem minden második hétvégén van láthatási joga, hanem ritkábban. Nem is az a baj, hogy külföldre viszed (bár mondom Anglia nem is számít külföldnek) hanem az, hogy tudtok megegyezni a láthatási jogot illetően. Minden ezen múlik. Próbálj vele megegyezni. Amúgy beszéltél már vele erről?
Sundance!
Ez amúgy tényleg így van, hogy Anglia EU tagállam, és nem számít külföldnek?
Sziasztok!
Megint, vagyis még mindig (csak kicsit jegelve volt) aktuális ez a téma.
Mostanság olvasgattam a jogi fórumot, ahol azt írták, hogy ha a láthatást a végzésnek megfelelően betartom, semmi akadálya, hogy kiköltözzünk. De mi van akkor, ha ennek ellenére nem egyezik bele az apa? Akkor a bíróság dönt saját belátása szerint? Mit vesznek ilyenkor figyelembe?
Előre is köszönöm a válaszokat, amúgy Anglia az úticél. :)
Gabi
Várom ide még a segítségeket, tanácsokat, ötleteket. :)
Köszönöm.
Áááá még nem hoztam fel ezt neki...
Megyünk hétfőn a gyámügyhöz, és ott megérdeklődjük, hogy hogyan működik.
Mivel a tiéd a felügyeleti jog, ezért eldöntheted, hogy hol tartózkodjon a gyerek. Tehát jogod van magaddal vinni. Anglia az EU tagja, tehát nem minősül külföldnek, úgyhogy mindenféle engedély nélkül magaddal vihedet a gyereket. A láthatási joggal lesz gond, ami a gyerek apját megilleti.
Kérdezted tőle, hogy mi a véleménye erről?
Mindenképpen, köszönöm. :)
Gondoltam, hogy olyan lehetőség lehet, hogy nyáron meg esetleg az egyik szünetre haza kell hozni, és akkor az apjával lesz, de attól félek ebbe sem fog beleegyezni.
Vannak férjemmel kapcsolatban előzmények, ha esetleg valakit érdekel, itt a linkje:
Nem reklámképpen, csak azért azt tudni kell, hogy a férjem soha nem foglalkozott velünk, a gyereknevelésben nem segített, s most is teljesen szembemegy a kérésekkel, amikor elviszi a kicsit, teletömi a fejét mindennel, meg sok nasival leveszi a lábáról, aztán meg egy hétig mi vagyunk számára a mumusok. De ez nem idevaló...
Tudom, hogy nem tilthatom el tőle, de nem egy szent ember, a párom többet tett a kisfiamért, mint az apja.
Szia!
Pontosan nem tudom mi ilyenkor a teendő, de arra emlékszem, áltlánosban nekem volt egy osztálytársam akinek az apukája ment Spanyolországba dolgozni. Kérvényezni kellett a láthatás felülbíálását,és újabb tárgyalásokon, ők kiegyeztek abban, hogy a srác minden nyarat az apukájánál tölthette.
De ehhez mindkét fél belegyezése kellet.
Remélem segítettem kicsit...
Azért hoztam létre ezt a topikot, hogy hátha vannak olyan nők, illetve családok, akik ugyanabban a cipőben járnak, mint én. Nemrég váltam el, van egy négyéves kisfiam, és együtt élünk a Szerelmemmel. Terveink között szerepel, hogy kimenjünk külföldre dolgozni, méghozzá nem is olyan soká... van egy kis probléma: a kisfiam apjának ugye láthatási joga van, viszont mi meg szeretnénk megélni, félretenni, s adódott egy jó lehetőségünk kinn. Mi ilyenkor a teendő? Kiköltözhetünk külföldre? Mi lesz a gyerek apjával, s ha nem egyezik bele?
Tanácsokat előre is köszönöm.
További ajánlott fórumok:
- Hova kell fordulni, mit kell tenni, ha átverték a külföldi munkavállalót, és nem tudja, hogy jusson haza?
- Külföldi munkavállalás családdal
- Májustól alapfokú nyelvvizsga szükséges a külföldi munkavállaláshoz?
- Külföldi munkavállaláskor előtte az Apeh-nél be kell jelenteni, hogy külföldön fogok dolgozni?
- Külföldi munkavállalás itthonról
- Hazatért külföldi munkavállaló hogyan kérhet Magyarországról adóvisszatéritést?