Közös élet, közös vagyon, de hogyan? (beszélgetés)
Akkor erre reagálok: Én el...tam. Megbíztam az ex-férjemben. A végén mindenemből ki akart forgatni, pedig neki semmije nem volt. Nagy harcok árán, de nem sikerült neki!
De egy első házasság előtt valahogy ma sem az jutna az eszembe, hogy mi lesz, ha elválunk, ki mit fog vinni...
Van egy mottó:
Ahány család, annyi történet.
Ahány történet, annyi megoldás.
Csupán ezért indítottam a fórumot, hogy ki hogyan rendezte élete ezen részét.
Elég szomorú, hogy nem tudsz olvasni!
Kikérem magamnak ezt a megjegyzést!
Egyáltalán nem azon gondolkozom hogy mi lesz ha elválunk.
Olvasni tudni kell!
A legtobb esetben az veszit a legtobbet, akinek van egy kicsivel tobbje van, mint a masiknak.
A masik oldalon meg valahogy torlodik az a franya memoria, hogy szinte egy szal semmiben kezdte a kozos eletet.
Ezzel egyetértek, hogy még össze se jött komolyan valakivel annyira, hogy összecuccoljanak de már az osztozkodáson töri a fejét, ez nem nagy szerelemről árulkodik. De írta is, hogy ő csak kíváncsi, mert nincs még itt az ideje, stb. Ebből arra következtettem, hogy nincs komoly kapcsolata, meg írta, hogy mindenképpen közösködnie kellene mert egyedül nem tudna venni magának semmit, szóval nem annyira az érzelmei érdeklik most, hanem hogy mije van a másiknak.
Nem mintha nem lenne fontos az is, csak így a topik indításból nekem az jött le, hogy csak elméletben gondolkodik a dolgon, hogy "majd egyszer"...:)
Rengeteg idot, penzt, faradtsagot, idegeskedest, evekig tarto jogi herce-hurcat takaritananak meg az emberek, ha jozan esszel egy vagyonjogi megallapodast keszittetnenek gondolva tobb lehetosegre.
Az elet mar csak ilyen. A pakliban minden torvenyszeruseg benne van.
Elég szomorú, ha már most azon gondolkozol, hogy mi lesz, ha elváltok.
Azt írod, közösen vennétek ingatlant, és kis összegű hitel szükséges. Akkor minden közös lesz. Sajnos ha elváltok, ez benne van a pakliban, hogy valaki a másikat vagy kifizeti, vagy eladjátok a közös ingatlant, és mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. Vagy találtok akkor egy másik párt, akivel kezdhetsz mindent elölről, vagy neki már van ingatlana, stb. A variáció végtelen.
Szerintem próbálj meg körültekintően párt választani, más megoldás nem nagyon létezik! :)
Gyakorlatilag igen, de ugye itt az a szemlelet, hogy vettel egy lakast/hazat, az a tied...
nem szamit, hogy a gatya is ramegy a torlesztesre.
Eladosodni 10-15-20 evre, elkolteni azt a penzt, amit meg meg sem keresett...
Elore sporolni? Ugyan mar, hiszen o fiatal, elni, bulizni, szorakozni akar... Aztan meg belerokkan a hitelbe.
Ha nem örököl valaki vagy rendelkezik sajáttal, nincs különbség hitelre vett ingatlan és örökös albérlet között, nagyjából 30-40 év alatt ugyanannyi pénzt dobsz ki.
Nekünk pl megérte, mert csak a házunk értékének a 25%át terhelte hitel, de akinél csak a 10% az övé (amit a bankok beugrónak kérnek), ott az évek alatt kifizetett kamat+infláció+részletek ugyanannyiban van, mint elmenni albérletbe, csak hát kell az illúzió, hogy a tied. Közben gatyád rámegy. A jómódú országokban az emberek 70%a albérletben van, és nincs hitele, a szegényebb országokban fordítva, a 70% van saját házban, amit hitelre vett, de illúzió mert nem a sajátja, hanem a banké, csak minél nagyobb a szegénység, annál inkább ragaszkodnak az emberek az ilyen "saját" tulajdonokhoz, mert biztonságérzetet ad.
Szerintem csak annak legyen sajátja, aki örökölte vagy hitel nélkül tud venni, a többinek nem éri meg. Valamikor lehet, hogy megérte de nem napjainkban
Hű, kreatív vagy!:))) Ez egy nagyon jó gyakorlatias megoldás, mert tényleg tök sokáig tart eladni ma egy ingatlant és ráadásul az árak nem növekedtek annyira (néhol csökkentek is), magyarán nem jön annyira vissza a hitel összege+ a már kifizetett kamat.
Viszont ha a tied az ingóság, akkor secperc alatt elcuccolhatod albérletbe és ha az övé a kecó, akkor övé a hitel és ő fizeti, vagyis te addig is a te pénzeddel azt teszel, amit akarsz, félre is teheted és ha szükséged van rá, simán elmész albiba, vagy veszel egy kisebb lakást.
Ezt nagyon ajánlanám azoknak, akik nem házasok:D praktikus. A házasság már más tészta, elég gyakori, hogy az anya marad az ingatlanban a gyerekekkel akkor is, ha nem ő a tulaj, sőt, még akkor is, ha nem is közös a vagyon mert szerződés volt, sőt, még közös felügyeletnél is van erre példa, szóval egy sor szabály van már, de élettársi viszonynál ez az ötlet, amit leírtál, jobbnak tűnik, ha nem is kell fizetned a hitelbe.
Jó helyen levő kis lakást vegyetek, azt válás esetén is valószínűleg el lehet adni.
Ha aggályod van, készítsetek szerintem is házassági vagyonjogi szerződést.Bár ha közösen veszitek, egyenlő arányban, akkor fele-fele tulajdonrészt kérjetek.
A többit meg úgysem látod előre!
Eladja az ingatlant és abból fizeti ki. Persze, nem vágyott árat kell álmodozni érte, hanem minden annyit ér, amennyiért elmegy.
Egy válás esetén az az egyedüli szempont, hogy megkapja a jussát és kész.
Tessék?
Olvasd már végig miket irkálsz!
Bújjá bele a kristálygömbödbe és soroljad a jövő heti lottó számokat!
nekem meg az jutott eszembe hogy nagyon sok ember lepapírozta a bankkal, hogy visszafizeti a kölcsönt, de mégsem és nem biztos, hogy azért, mert nem akarja visszafizetni.
Összeházasodnak, minden szép és jó, majd a pasi egy munkanélküli alkoholista állat lesz, elválnak, mivel a lakás közös, a pasi benne lakhat, kifizetni nem tudja a részét, vagy nem akarja, akkor mit csináljon a nő a papírral? lobogtassa?
Te olyan okos vagy, KOMOLYAN! Nesze neked keksz!
Te tudod, hogy kinek mennyi pénze van, hol van eladó lakása, ami évek óta nem kel el, te látnokként dolgozol Anettkával a Budapest tévénél?
További ajánlott fórumok:
- Milyen közösségi oldalt tudnátok nekem ajánlani, ami hasonló, mint az iwiw és élet is van rajta?
- Az élettársam kaphat a közös háztartásban nevelt gyermekem után beiskolázási támogatást?
- Bejegyzett élettársként a párom igényelheti az adókedvezményt nem közös gyerekek után?
- Mennyi idő után közös a vagyon?
- Tordas, mint élettér (lehetöségek, ellátás, közösség)
- Élettársi kapcsolatban a közös vagyon (ház) elosztása esetén, a kifizetéséhez lehet lakáshitelt felvenni? Házvételnek számít?