Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsit gyanús nekem a párom anyukája, ti hogy látjátok? fórum

Kicsit gyanús nekem a párom anyukája, ti hogy látjátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
132. Channa*
aug. 22. 07:40
Írtad, hogy bipoláris vagy. Azt gondolom, hogy amiket írsz problémákat, mind magyarázható a betegségeddel. Azaz a legtöbb problémát, magadnak generálod.
131. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 129. - Enissa)
aug. 21. 20:38

Apukám anyám halála után kezdett el inni, de akkor nem hatalmasodott el rajta. Az utóbbi 10 évben ment el nagyon, ahogy még jobban öregedett és lett demens. 86 évesen halt meg.


Tudom hogy hajlamosít, anyám bőrrákos volt, és imádott napozni. Nem volt egy túl szerencsés szokás.


Dehogy volt ilyen! Soha nem volt veszekedés, vita, stressz a pia miatt. Sosem láttam az apámat részegen például, az utóbbi időkben sem. Csodálatos gyerekkorom volt anyám haláláig.

130. Amaunet (válaszként erre: 124. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 20:13

De ezt nem neked kell végigcsinálni. hanem a párodnak. Miért avatkozol bele az ö családjának dolgaiba? Ha neki és a testvérének ez így megfelel?

Nem kötelező neked a párod anyjához eljárni. Vagy a párod ezt elvárja tőled?

129. Enissa (válaszként erre: 128. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 19:58

Sajnos sokan a család feje fölül is elisszák a a lakást, a legtöbbet nem érdekli hogyan szerzi meg a mindennapi alkoholt.

Ha nálatok nem volt ilyen, már eleve szerencsés vagy.

És a stressz hajlamosít a rákra főleg, ha eleve veszélyeztetett, nekem nem kell elhinned, olvass utána.

128. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 127. - Enissa)
aug. 21. 19:49
Attól még nem lop valaki mert iszik, főleg nem a gyerekétől. A rák meg válogat szerinted? Sajnos nagyapám, és nagynéném is daganatos beteg volt, de ő meggyógyult. Én is félévente járok szűrésekre.
127. Enissa (válaszként erre: 126. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 19:47

Tisztában vagyok az öröklésjoggal.

Nem én találtam ki, te írtad alkesz volt az apa.

126. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 125. - Enissa)
aug. 21. 19:42
A szüleim imádták egymást. Soha nem veszekedtek, nem idegeskedtek, mindenünk megvolt. Tudod ha van valakinek gyereke, és ha meghal az anyukája, a gyereke örökli, azaz én örököltem. Mindenesetre köszönöm hogy ilyet feltételeztél az elhunyt apámról :)
125. Enissa (válaszként erre: 124. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 19:39

Apránként csepeg az információ.

Azt írtad nagyanyád azt vágta apád fejéhez, miatta halt meg a lánya.

Nagyon is lehetséges a sok idegeskedés bizony kihozhat rákot is.

Lehet a nagyi ezért vitte volna az Édesanyád ékszereit, nehogy az is lecsusszanjon apád torkán.

124. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 123. - Ruslan)
aug. 21. 19:33

A sztorihoz tartozik hogy régen tütüzött az anyja, az elvonót is megjárta. Emiatt is jár hozzá segítő. De a párom megmondta neki is, hogy ha megtudja hogy megint iszizik, pénzcsap szervusz. Már nem tudom hány éve tiszta. Hát nem tudom...


Ezzel kapcsolatban viszont őszinte és karakán voltam párommal. Az alkesz és demens apámról gondoskodtam az utóbbi 10 évben, rá is mentek az idegeim. Ezt nem fogom az anyjával végigcsinálni, ha egyszer gond lenne, menne otthonba. Ezzel nagyon egyetértett velem. Szörnyű egy ilyen ember, engem az apám majdnem az öngyilkosságba kergetett.

123. Ruslan (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 18:45
Értem. Végül is igazad van, mert a te szüleidet nem támogatjátok, míg az övét igen. De ugye megint bejön a képbe az, hogy hát az ő fizetése és adhat belőle meg az is, hogy ő jóban van a sajátjával. Vigyázz azért ne menjen ez rovására egyéb kiadásoknak, mert azokért ugyanúgy felelős a férjed. Ezt a részt a párod anyjára értettem az előzőben: Persze hallgat, nem támad, mert akkor nem kapna pénzt.
122. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 121. - _Berry_)
aug. 21. 18:29
Nem, egyáltalán nem, pedig szerintem illene neki is beleadnia. De ő végképp nincs olyan viszonyban vele, nem is találkoztak ezer éve. Köztük nagyon régóta ellentétek vannak. Múltkor felhívta az anyukáját, és neki is a kutya betegségéről beszélt, meg az ilyen-olyan pletykákról, utoljára egy mondatban szúrta neki oda hogy na hogy van a gyerek :))) Már röhögött rajta.
121. _Berry_ (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 17:51
Persze, hogy jogod van elmondani a véleményedet, hiszen együtt éltek. Azonban azzal vigyázz, hogy ezt mennyiszer emlegeted neki, mert megunhatja, aztán a végén ez átcsaphat köztetek vitába. Azért az emberek nem szeretik, ha valamit sokszor felemlegetnek nekik. Ő valahol kötelességének érzi a támogatást, még akkor is, ha te úgy érzed, hogy az anyja nem érdemli meg. És ha ez a megélhetéseteket nem kockáztatja, akkor nem éri meg ezt állandóan szóvá tenni. Egyébként a testvére is támogatja anyagilag az anyjukat?
120. Enissa (válaszként erre: 114. - Ruslan)
aug. 21. 17:17

Most őszintén, miért kellene egy idegennek megfelelni? Főleg, ha többet nem is lesz dolgunk vele.

Talán, mint 18 éves, legyen. De a felnőtt apuka is?

119. Ruslan (válaszként erre: 117. - Ruslan)
aug. 21. 17:15
Ez a Bakancslistásba ment volna, bocsánat
118. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 115. - Ruslan)
aug. 21. 17:15

Ha nagyanyámra érted, kisgyerek voltam. Én csak szeretetre vágytam. Sosem nevelt az apukám sem nagyanyám ellen. De hidd el egy gyerek megérzi ha nem szeretik. Én is ezt éreztem nagyival kapcsolatban, és ez fájt. Annyi mindent kérdeztem volna anyáról, de sajnos ezt nem kaptam meg. Nagy nénémtől szintén nem.


Ha a páromra, akkor nincs "befogva a szám". Van saját keresetem, és örökségem is. Nem vagyok kiszolgáltatva neki és nem is leszek. Azt veszek amit akarok és amikor akarok, bevásárolok, rezsit fizetek ugyanúgy. Megtankolom a kocsit, befizetem a cascot, szervizt is. De mivel hogy "bedobtam" a közösbe az anyagiakat, is úgy érzem van egy kis jogom elmondani a véleményemet a páromnak.

117. Ruslan (válaszként erre: 115. - Ruslan)
aug. 21. 17:13
Most pédául a tömeg kéne egyikbe, de nem tudom elvinni, mert a másikban áthúzott.
116. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 112. - Enissa)
aug. 21. 17:10

Kertes házban laktak a nagyszüleim. Őszintén nem tudom miért kötötték, még anyukám csinálta mert ügyvéd volt. A halála miatt így már megörököltem az ő részét, azaz a ház felét. A másik fele nagynénémé.


Magamban még rendezem ezt az anyukája féle dolgot, kétszer ha beszéltünk erről párommal. Lehet sosem fogom megérteni, nem tudom. Apámmal nőttem fel, mi nem támogattuk azt aki nem érdeklődött vagy törődött velünk, nem voltunk az OTP, hülyék nem vagyunk.


Ilyen szempontból másak vagyunk, engem nem tudna egy rokonom sem így "palira" venni.

115. Ruslan (válaszként erre: 109. - _Berry_)
aug. 21. 17:09
Igen ez igaz. A kommunikáció hiánya tényleg velejáró ok a rossz viszonynak. Oda-vissza alapon megy az, hogy valaki nem érzi jól magát a másik mellett. A fiú ilyenkor be lehet tudva annak, mint aki mással él vagy lehet az anya ellenezte eleinte a kapcsolatot. Persze hallgat, nem támad, mert akkor nem kapna pénzt. De ez nem biztos így van. Az a baj tényleg sok minden nincs leírva. A kérdező nyilván nem vágja maga alatt a fát, hogy leírja ő mit tett rosszul azért, hogy elhidegültek.
114. Ruslan (válaszként erre: 108. - Enissa)
aug. 21. 17:08
Ezzel egyetértek. Én sem szégyenkezek idegenek előtt és mások miatt. Annak is oka van, miért olyan rossz a viszony a kérdező és a családtagok közt. Mert újabban még egy bejött a képbe.
113. Enissa (válaszként erre: 110. - _Berry_)
aug. 21. 16:52
Még egy opció, van több gyerek, egyiket méltatlannak tartja, egy eltartásival kijátszhatja az örökségből, ez is csak tipp, de egy valós opció.
112. Enissa (válaszként erre: 110. - _Berry_)
aug. 21. 16:47

Az, hogy miért kötött eltartásit fogalmunk sem lehet, akár egy teljesen egyszerű eset, önkormányzati a lakás. Nem tudom, de megesett már ilyen is.

Ezt csak azért írtam, a tények ismerete, vagy egyoldalú ismerete nélkül, bármi lehet.

111. Amaunet (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 16:42

Akkor hajrá, vegyél egy lakást magadnak!

Mert ha továbbra is ennyire beleszólsz a párod családjához, anyjához való viszonyába, ne készülj hosszútávú párkapcsolatra.

Mert most még hallgat, meg mosolyog, de ha éveken át ez a fúrás megy, lehet te is.

110. _Berry_ (válaszként erre: 104. - Enissa)
aug. 21. 16:28
Azért ez nem mindig így van. Sokan szeretnek az idős korra fogni mindent. Pl. hány idős elvárja a tiszteletet, mintha az a korral együtt járna, miközben ő nem adja meg a másiknak. Az idős kor ellenére azért vannak, akik bizony nagyon számító emberek, anyagiasak... Azért jelen esetben is elég érdekes, hogy valaki a gyerekeivel eltartási szerződést kötött. Ha jó a kapcsolat, akkor ilyenre nincs szükség, a szülő számíthat arra, hogy kap majd segítséget és természetes számára az is, hogy a vagyonát a gyerekei öröklik.
109. _Berry_ (válaszként erre: 107. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 16:22
Ez szuper. Olyan emberekkel kell foglalkozni, akik elfogadnak, foglalkoznak veled és ugyanezt elfogadják tőled. A párod anyukájához meg esetleg te menj még kevesebbet és akkor még kevésbé bánt az érdektelensége.
108. Enissa (válaszként erre: 105. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 15:00

De miért öl meg a szégyen? A te hibád, miattad lett ilyen? Nem.

A betegség sosem szégyen. Egy idegen előtt ne szégyenkezz, főleg, ha az eseményekre nincs is hatásod.

107. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 106. - _Berry_)
aug. 21. 14:51
Ők nagyon aranyosak, szeretjük egymást. Sógornőm nagyon érdeklődő, nagyon kedves nő, sógorom halk szavú de szintén kedves és segítőkész férfi. Gyakran összejárunk, nevetünk, vendégül látjuk egymást. A kislányuk sem hiányolja az anyai nagymamát, az apai nagyszülőktől megkapja az igazi nagyszülő érzést és szeretetet.
106. _Berry_
aug. 21. 14:40

Azt gondolom, hogy a párod anyukájával kapcsolatos elvárásokat engedd el. Elhiszem, hogy jó lett volna egy szép nagy, boldog, érdeklődő, szerető család, de ahogy más is írta ez még mindig jobb, mint ha állandóan bele akarna szólni az életetekbe. Párod testvére és családja milyen? Velük lehet jó kapcsolatot ápolni?


Ami az anyagi részét illet, ha a napi életetekben nem okoz problémát -100 ezer forint, akkor ezt is engedd el. Lehet, hogy tényleg jobb lenne, ha a költségeket feleznétek, azon felül meg mindenki költsön arra, amire akar. Aztán ha gyereketek lesz, akkor újra lehet gondolni, hogy támogatjátok anyukát, de nem a cigi vásárlásban, hanem abban, amire valóban szüksége van.

105. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 104. - Enissa)
aug. 21. 14:39
Anyukámnak és nagynénémnek volt vele. Mikor betöltöttem a 18-at és felvehettem anyukám életbiztosításával járó pénzt, előtte lévő nap már ott volt nagyanyám a pénzt követelve. Ezt az ügyintéző mesélte el, a szégyen megölt minket apával. Megsúgom, nem milliós nagyságrendről volt szó. Az ilyen nagymama?
104. Enissa (válaszként erre: 103. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 21. 14:35

Hogy tartsd el? Eltartási szerződésetek volt vele?

Ha jól értelmeztem és a 14 éves gyerektől kérte a további eltartást, ott nagyon nagy baj volt a fejében. Akkor azért nem szabad haragudni rá, nem tudta mit cselekszik.

Beteg embertől nem lehet számon kérni logikus gondolkodást. Amit írtál nem egészséges ember gondolkodását tükrözi. Nem kell elfogadni, de mint eszednél levő, engedd el a haragot. Ő a lányát, a gyerekét, Te az Édesanyádat veszítetted el, mindkettő tragédia.

103. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 102. - Bichi)
aug. 21. 14:05
Egy nagymama a lánya halála után másnap követelné a lánya pénzét és ékszereit? Ez szeretet? És hogy perrel fenyegetett 14 éves koromban, hogy tartsam továbbra is mert anyám azt tette a tartási szerződéssel? Hát elég furcsán mutatta ki a szeretetét :)))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook