Ki milyen praktikák alapján tudja beosztani úgy a konyhapénzt, hogy ne érezze hóvégén azt, hogy megfullad a nadrágszíj szorításától? (beszélgetés)
Mi sem igazán ajándékozunk, szerintem felesleges, hogy felnőttek kacatokat vegyenek egymásnak ;) Az ajándékot kapják a gyerekek, de ott sem kell túlvállalnia magát az embernek.
Mondjuk, itt konyhapénzről volt szó, nem tudom, ez mit fed, csak a kaját? Én egy négyfős családra kb. havi 60-70 ezret találok reálisnak, normális, egészséges étkezés mellett, tehát ahol a család nem húst hússal eszik, nem nasiznak minden nap és nem is cigiznek.
Csak nem lesz karácsonyfám...
A ház előtt viszont vannak fenyők, a harmadikról nézek le rájuk...
Ügyes vagy!
Nálunk az udvaron levő fenyőfa lesz feldíszítve.
Nem hullik,nem foglal bent helyet,nem dől fel,és nem kell venni.
Tavaly kezdtük az újítást,bevált.
Hópihéket horgolok a karácsonyfára.
Az ületben 6-800,-Ft 1 db :S
Nagyon abbamaradt ez a fórum. Kár érte.
Esetleg így karácsony előtt beszélgethetnék házilag készíthető ajándékokról, vagy lakásdekorációkról. Bizony ezekkel is sokat lehet spórolni, ha az ember nem úgy veszi meg az üzletekben.
Szia!
Jutottál már előbbre mosószóda ügyben?
Itt a Hoxán olvastam róla más fórumokban is. Azok szerint nem a mosóport helyettesíti, hanem mellé kell adagolni. Én eddig azt gondoltam, hogy a mosópor helyett van.
Így engem már nem érdekel, mert és a mosópor mellé szódabikarbónát teszek, nálam az bevált.
Sziasztok, szép napot!
Szerintem még nem ébredtek fel az emberek. Egyenlőre csak hallom a panaszkodást, (bocsánatot kérek azoktól, akiknek nincs más lehetőségük mint piacon vásárolni) de amit látok, még mindig a befüvesített kert. Az idősebbek dolgoznak vele, mondjuk ők nem most ébredtek.
Ami itt örvendetesnek mondható, hogy a megtermett zöldség, gyümölcs nem megy ki a szemétbe, az emberek már elfogadják egymástól. Ez régebben nem volt így.
Azt hiszem,hogy jövőre kevesebb lesz a parlagon hagyott föld,mert olyan drágaság van a piacokon!
Többen fognak,krumplit,paradicsomot.zöldségféléket termelni,mert mégiscsak olcsóbb.
Szia!
Mesélnél róla részletesebben? Mi volt vele a gond? Nem vette ki a foltokat? Esetleg nem lettek elég fehérek a ruhák? Olvastam róla itt a Hoxán is egy másik fórumban is, ott dicsérték.
Szia
én használtam de nekem nem jött be,és én is drágálottam.
Sziasztok
Csatlakoznék hozzátok.Én nemrég kezdtem el tudatosan vásárolni mert nálunk is megszorítások vannak.Én a mosószereket most a müllerben veszem az ö márkájukat, olcsóbb mint a dm és nekem bevált.A mosogatótablettát is .Nekem három éve van mosogatógépem de azt is csak akkor használom ha tele van.Hétközben kézzel mosogatok.A villanynál takarékos égők vannak már két éve és ezzel csökkent a számla összeg.Mi fával füttünk egy éve lett meg a vegyes tüzelésű kazán.Reggel és este gyujtunk be ha nagyon hideg van.Elég jó a házunk szigetelése így tartja a hőt sokáig.Mi nyáron szoktunk tusolni télen fürödni.
A háztartási papirokat üres dobozokat összegyűjtöm és elégetem.A reklámújságokat is mert azt az iskolába visszük papírgyüjtéskor.Idén el kezdtem befőzni lekvárt lecsót befőttet.Falun olcsóbb nálunk a gyümölcs meg a kertembe is terem.Anyosomék hoznak zöldség féléket amíg van.
Én is írom a havi kiadást meg a napit,de ezt most kezdtem majd kiderül.A fagyasztóba is rakok már petrezselymet zöld füszereket.Nálunk egyenlőre ennyi de olvaslak benneteket így kipróbálom a szódabikarbónát.
Hallott már valaki közületek a mosógolyóról?
Állítólag 1000 mosásig hatásos. Akár fehér, akár színes ruhákhoz használható, és nem szükséges a mosáshoz mosópor.
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ahhoz túl drága, hogy próbaképpen megvegyem.
Igazad van, már a természet sem a régi. Az én anyukámnak a sárgabarackot nem sikerült "kordában" tartani. Volt egy nagyon hideg és esős tavasz pár évvel ezelőtt, akkor a sárgabarack fákon a rügyek mind lefagytak, amiatt nem volt termés, utána volt egy száraz, nagyon száraz és forró nyár szintén pár éve, akkor meg kiégett az egész. Tönkre is mentek a sárgabarack fák. Azóta nincs barack, pedig az én anyám isteni finom házi baracklekvárt és barack befőttet tud főzni. Idén nyáron is már vette háztól a sárgabarackot, de azok meg olyan éretlenek és zöldek voltak, hogy nem lett olyan zamatos a baracklekvár tőle, mint szokott lenni.
Egyébként van egy fiú testvérem, bátyám, aki segíteni szokott a kerti dolgokban anyukámnak, mert imád kertészkedni, viszont az idén neki is meggyűlt a baja a paradicsomot ellepő kártevőkkel, pedig mindenki imádja a családban a házi paradicsomlevet.
Nekik sem könnyű, nekik is van gondjuk a kártevőkkel, de valahogy mindig sikerül áthidalniuk a problémákat. Igen, én is emlékszem gyerekkoromból, hogy a krumplibogarakon kívül nem is volt nagyon más kártevő a kertekben. De ennek az egyre inkább összevissza időjárásnak, és főleg a túlzottan csapadékos időjárásnak köszönhetően egyre inkább szaporodnak és szaporodnak a kártevők.
Én már sajnos nem tudok elmenni kirándulni sem anélkül, hogy ne az járna a fejembe,hogy biztos mindenhonnan kullancsok hada leselkedik ránk. Főleg, amióta láttam a tévében, hogy már a lárvájuk is csíphet és azt nem is lehet nagyon észrevenni, viszont ha fertőzött kullancs rakta le a petéket, akkor a lárva csípése is fertőzhet, okozhat betegségeket. A szúnyogokra is azt mondták, hogy az eddig Magyarországon nem jelentkező nílusi betegséget, most már hazánkban is terjesztik a szúnyogok és ezek mind-mind az időjárás változásnak köszönhetőek.
Nagyon igazak a szavaid. Sajnos ma Magyarországon egyre több a szegény ember. Hogy ennek vajon mikor lesz vége? Ezt szerintem senki sem tudja.
Anyukádat dicséret illeti, amiért mindent sikerül megtermelnie a kertben. Remek kertész lehet.
Mi is vidéken élünk, de a veteményről pár éve teljesen lemondtunk. Az első években még nálunk is megtermett sok-sok minden, tele is lett a fagyasztó. Aztán évről évre romlott a helyzet. Hol ez nem kelt ki, hol meg az. Aztán meg a rengeteg kártevő. A permetszerektől meg irtózom, mert mind méreg! Nem beszélve a folytonos szárazságról. Sajnos nekünk nincs kutunk, így állandóan csapról öntöztünk. A vízszámlát el lehet képzelni. A vetőmagok is egyre drágábbak. Úgyhogy ezek után feladtuk a dolgot.
Anyukámék még kertészkednek, de egyre kevesebbet. Náluk annyival könnyebb, hogy van kút. Viszont meg kellett venni hozzá a szivattyút /már a másodikat/, és a több gurgula slagot. Ez sem olcsó mulatság. Aztán meg ők is panaszkodnak a kártevőkre. Anyukám mindig meséli, hogy az ő gyerekkorában nem volt más irtani való, csak a krumplibogár. Náluk meg már tetvek támadták meg a borsót, valamilyen fertőzés a paradicsompalántákat meg az uborkát, a bab alig kelt ki, stb. Ezért egyre kevesebb náluk is a vetemény. Már nem ültetnek sem borsót, sem csemegekukoricát, sem burgonyát, sem uborkát. Jóformán csak a sárgarépa, petrezselyem meg a hagyma maradt. Hiába szeretne spórolni, ha a természet beleszól.
Sok család van úgy az utóbbi 2 évben, hogy egyik napról a másikra él. Mindenki szégyelli ezt bevallani, mert még mindig nagyobb sikknek számít azt a látszatot kelteni mások felé, hogy bizony otthon dugig tele van a hűtő és még hó végén is bőven van mit enni, pedig 10-ből 8 család esetében hó végén már minden család örül, ha egyáltalán van mit az asztalra tenni a családnak és van mit enniük.
Hogy hogyan töltsd fel a hűtőt?
Ennek egy módja lenne. Ha olyan szerencsés vagy, hogy találsz valamilyen másodállást, akkor az abból szerzett pénzből be tudsz vásárolni és fel tudod tölteni a hűtőt. Vagy ha van olyan vidéki rokonod, aki szívesen ad, szívesen segít és kapsz tőle zöldségeket, amelyeket el lehet tenni a fagyasztóba. Mást nem nagyon tehetsz.
Én saját magunkból indulok ki.
Az én Édesanyám vidéken él és az ő konyhakertjében minden az égvilágon megterem.
Ő szokta megpakolni a kocsit, amikor hazautazunk hozzá, és Neki köszönhetjük, hogy ilyenkor a fagyasztó egy jó darabig dugig tele van. Ha Ő nem lenne, mi sem tudnánk mindig mindent megvenni a boltban. Ezt másképp nem lehet csinálni. Ha nincs szülői segítség, akkor ezekből a gyatra fizetésekből nem sokmindent tehetnek a családok.
Szia! Én is folyó vízben öblítek. De én mindig úgy szoktam csinálni,hogy nem folyik folyamatosan a víz, hanem lehet, hogy hülyén hangzik, de amint leöblítettem például egy tányért, rögtön elzárom, hogy ne pocsékoljam a vizet addig, amíg elrendezem az edényszárítóban a tányért, vagy a bögrét stb. Tudom ezek pár másodperces dolgok, de hozzá lehet szokni, és mégis azt vettem észre a vízdíjunkon, hogy már ezzel is spórolni tudtam. Nem beszélve arról, hogy csak azokhoz a dolgokhoz használok meleg vizet, amihez égetően fontos. Zuhanyzásnál is elzárom a csapot addig amíg a tusfürdővel megmosom magam és csak utána engedem magamra újra a vizet.
Mosogatásra visszatérve én nem csak az öblítésnél használok folyóvizet, hanem a mosogatásnál is, mert utálom, ha a zsíros vízbe kell végiglötykölni az összes többi edényt. Én ezt a módszert sosem tartottam higénikusnak. De ugyanezzel a fent említett módszerrel csinálom a mosogatást is. Amíg súrolom az edényt és a szivaccsal lemosom, addig elzárom a csapot, és csak akkor engedem meg, amíg a habos vizet lemosom az edényről. Nem folyatom egyfolytában a vizet.
Anyukámtól megkaptam a letolást emiatt, mert őszerinte így nem lehet spórolni. Összehasonlítottuk a vízdíjunkat és semmivel sem fizetek többet, mint ő, aki a hagyományos mosogatással mosogat. Sőt, több olyan hónap is volt, amikor én a folyóvízzel történő mosogatásommal (de csapelzárással) kevesebb vízdíjat fizettem, mint ő a hagyományos mosogatással.
További ajánlott fórumok:
- Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák
- Sütés főzés praktikák fortélyok
- Ti milyen területeken "szorítjátok meg a nadrágszíjat"?
- Mindenféle praktikák, gyógynövények, teák, stb...amik segítik a fogamzást.
- Reformkonyha - élelmiszerek, receptek, praktikák
- Milyen fogfehérítési praktikák és kezelési módok vannak?