Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdik a bőgést a szarvasok, este nem jár senki a hátsó... fórum

Kezdik a bőgést a szarvasok, este nem jár senki a hátsó... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

20. LBO (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 09:02

Városban lakunk, egy zsákutcában. Az utca végén kiskertek, mező van.

Medve talán nem jön, de őz, szarvas van bőven. Az utcába nem jönnek be, valamikor nagyon régen egy őzike tévedt be, őt a vadászok befogták és visszavitték az erdőbe ha jól emlékszem.

19. Ervina
tegnapelőtt 13:06
Az én teraszomról is hallani őket :)
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - LBO)
szept. 15. 08:54
Na nem csak nekem félelmetes. De jó, ennyien laktok erdő mellett. Nem gondoltam. Medve nem volt a környékben közel amennyire hallom, még az hiányozna :o
17. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 08:26
Én reggel is úgy megyek ki a házból, hogy előtte jól körülnézek nem e tévedt be egy szarvas az éjszaka. Szeretem hallgatni őket, de egyben félelmetes is.
16. Ruslan (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 15. 00:30
Párzási időszakban, vagyis most talán megsebesíthet menekülés közben, de alapból nem kell tartani a szarvas bikáktól sem. A szarvasok, ha emberek közelében nőnek fel barátságosak. Például a rénszarvasok a jakutoknál, a nyenyetseknél és az eszkimóknál Szibériában húzzák a hószánt és tartsák is őket.
15. timycat (válaszként erre: 14. - Tien)
szept. 14. 22:45
Persze, szorgalmas kis jószág.
14. tien (válaszként erre: 9. - Timycat)
szept. 14. 22:39
Él még a vakond ?
13. K-né Zsóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 14. 22:13
Tudom ám :) Nálunk elég gyakori látogató a medve is:)
12. srcrss (válaszként erre: 9. - Timycat)
szept. 14. 21:11
Rendben, átgondolom.
11. Amaunet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 14. 20:20

Az én kertem vége is az erdőben van. Egy un. garádja választja el (majd lesz kerítés). A kukoricára bejárnak a fácánok, őzek, vaddisznók.

Egyszer hallottam az erdőből egy dobbantást, mintha egy ló dobbantott volna. Lehet, hogy szavas jött fel eddig.


De majd lesz egy szép kuvaszom és nem kell betojni a kertben.😀

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
szept. 14. 20:09
Itt a kertek erdőben vannak :D a vége. Jönnek mindenféle állatok, a sikló kétszer a párom olyat ugrott, mókus cuki a dión, vadröfi 1-2, de legtöbb őzike, szarvas. Valaki kinevetett, hogy megijedtünk pedig közelről durva, meg ha odafeni a fákhoz az agancsát.:)
9. timycat (válaszként erre: 6. - Srcrss)
szept. 14. 19:45

Jól gondold meg mit kívánsz!


Nálunk a tanyán ahol húgom él, 1-1,5 hónapja még kígyó probléma volt, most komoly sakál probléma van. Előtte róka gond volt, meg béka, borz, patkány, nyest, vadcicc, a lovakat ijesztgették az őzek. Hát most a kígyó és a sakál kicsinált mindent.


A nyaralónk Duna parton a Gemencben van, a szarvasbőgés tök jó, meg a mókus ahogy rejti el a diót a föld alá, aminek hála megérkezett a vadröfi család a portára, feltúrtak mindent, nem volt annyira vidám. Ahogy a redőnytokból az arcomba bámuló denevéren is fennakadtam picit, vagy a kullancsoktól hemzsegő bokrokon, amihez képest a szúnyog invázió eltörpülő probléma. Mindegy most a víz jön, idén harmadszor 😕


Az itthoni kert többet ér a város közepén, igaz ide meg egy vakundok tévedt be pár hete, ő szórakoztat minket.


Az igaz unalom az nincs.

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Amaunet)
szept. 14. 19:25
kart - kert
szept. 14. 19:17

Szarvasok a falutól távolabbi erdőkben laknak. A kart alatti erdőben viszont sok fácán van. A fenyvesben pedig rengeteg bagoly és kuvik él.

Nyári estéken, nyitott ablaknál ilyen hangokat adnak:


[link]


[link]

6. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 14. 19:08
Izgi helyen élsz. :D Én is szívesen élnék közel a természethez. Az emberek untatnak.
szept. 14. 18:48
Igen. A hegyet mi is .:) De óvatosnak kell lenni a lakóikkal azért.
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 14. 18:13

Aztán majd jön a barcogás!

[link]

3. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 14. 18:10
🤘🍻🤠
szept. 14. 18:05
De jó lehet olyan helyen lakni! Valamikor én is közel laktam az erdőhöz, hegyekhez...imádtam!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook