Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Imádom a gagyi kínai zacskós levest, minden nap beverek egyet :) fórum

Imádom a gagyi kínai zacskós levest, minden nap beverek egyet :) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
46. Piroska52 (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
aug. 25. 21:46

Ha nem látom a videót, nem izgatna, pedig ugye nem minden arany ami fénylik.

De sajnos láttam.

Tutira sok más is van, parízert se eszek, mert egyszer láttam hogy csinálják.

Gyerekeket vittünk osztálykirándulásra.

Láttuk miket daráltak bele.

45. michelle.r (válaszként erre: 44. - Timycat)
aug. 25. 20:49
Értem. Igyekszem elkerülni a feldolgozott élelmiszereket. És tudom, hogy így van, ahogy írod. De állati nagy a különbség, hogy tudom, hogy előfordul, vagy hogy láttam azt a videót.
44. timycat (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
aug. 25. 19:11

Hááát akkor az élelmiszer-, élelmiszeralapanyag üzemeket kerüld, mert éhen maradsz.


És a "papíros" üzemek még sacc/kb rendben vannak, némi kilengéssel de nagy átlagban beleférnek a "megengedett béka/rovar/ürülék/keverékesség százalékba", a "házi barkácsoknál" általában nagyobb gáz van. Nem csak én mondom, anyám barinője élelmiszer ellenőr volt, barátnőm meg élelmiszermérnök, na meg magam is dolgoztam 1-2 élelmiszeripari vállalkozásnak és ugye kíváncsi természet vagyok, néha felnéztem a papírokból. Az ilyet el kell engedni.

43. michelle.r (válaszként erre: 41. - Piroska52)
aug. 25. 18:59
Pontosan így vagyok vele én is.
42. michelle.r (válaszként erre: 33. - Timycat)
aug. 25. 18:58
Elhiszem, de hogy én soha többet nem tudok ránézni, az biztos. Még mindig 'majd elhányom magam, ha csak eszembe jut, hogy mit láttam.
41. Piroska52 (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
aug. 25. 14:22

Nem tudom igaz vagy nem.

Látszott ahogy kibomtják a zacskót.

Az is igaz, hogy mindent lehet manipulálni, de azóta akkor se enném meg, ha nem lenne más, mert mindíg a bogarat keresném benne.

Igaz, a forró víz meg a gyomorsav megoldja.

De a hányingert azt nem.

aug. 25. 11:28
Egészségedre.
39. globus (válaszként erre: 38. - Channa*)
aug. 25. 11:14
Zabbal sűrítésnél is ez a gond, más állag.
38. Channa* (válaszként erre: 29. - Enissa)
aug. 25. 11:01

Régen, finom volt a tejbegríz a menzán, jó híg volt, jó cukros kakaóval.


Néhány éve még ettem menzás tejbegrízt, de már szinte grízt csak nyomokban tartalmaz, mert valami nyúlóssal helyettesítik. Talán keményítővel? Nem tudom, de olyan takony állaga lett. Bocsánat!

37. timycat (válaszként erre: 35. - Channa*)
aug. 25. 11:01
Puhatestű... az olasz kajákban csak annyit jelent, hogy olyan üzemben készül ahol pl tenger gyümölcse is előfordul, kagyló, polip, tintahal stb. Nem borzasztó dologra kell mindjárt gondolni.
36. Channa* (válaszként erre: 35. - Channa*)
aug. 25. 10:57
Mármint nem vett ő többet.
35. Channa* (válaszként erre: 27. - Piroska52)
aug. 25. 10:57

A fiam egyszer vett zacskós rizottót, megnéztem, hogy mit tartalmaz. Meg is kérdeztem a fiamat, hogy tudja e, hogy nyomokban tartalmaz puhatestűeket is?


Na, kidobta és többet nem vettem:DDDD

34. globus
aug. 25. 10:56
Én azt sem tudom, mik ezek, amit írtok. Maggi, Knorr zacskós levest láttam, ettem is már, a kínai hol van?
33. timycat (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
aug. 25. 10:50

Ez ne tántorítson el tőle, Európában sem patika helyeken készülnek, tárolódnak az élelmiszerek, alapanyagok, ez-az megmozdul néha bennük, legalább van a cuccban olyan természetes anyag amire ráfanyalodik a bogár, lepke, illetve annak létállapotai. A mesterséges dolgokat ezek sem igazán csipálják.

Gyomorsav meg sok mindent megold.

32. michelle.r (válaszként erre: 16. - Piroska52)
aug. 25. 10:32
Azt én is láttam. Nem tudom igaz volt-e vagy manipuláció, de azóta rá sem tudok nézni. Mindig volt az irodámban csípős marha, sokat megettem belőle, amikor nem volt időm rendes ebédre. 🤢
31. Rika1
aug. 25. 02:43
Nekünk meg a Soba tésztájuk ízlik, de csak a pekingi kacsás. :)
aug. 24. 21:11
Egészségedre! Én is szeretem.
29. Enissa (válaszként erre: 21. - Xochipilly)
aug. 24. 21:03

A fiamnak a tejbegríz volt a favorit, mindig azt mondta amit én főzök nem olyan finom, mint az óvodai.

Nehezen jöttem rá, egyszer nem figyeltem és csomós lett a gríz. Azt mondta a gyerek, na végre olyan finomat főztem, mint az óvodában. Semmi ízfokozó, csomós grízikó.

28. Euro85 (válaszként erre: 27. - Piroska52)
aug. 24. 21:01

Pfff..., "remek"!

Lassan már nagyítóval kell megvizsgálnunk minden ételt, mielőtt megennénk... 😕

27. Piroska52 (válaszként erre: 23. - Euro85)
aug. 24. 20:40

Hát, konkrétan nem tudom, de lábaik voltak, és mászkálnak.

Az összes otthon lévőt kívántam a kukába.

Pedig néha jól esett egy csípős.

26. timycat (válaszként erre: 11. - Globus)
aug. 24. 20:37

Fuuu én ezekkel a sóban tartósított zöldségekre mindig rápacsálok, őrült sós lesz a kaja velük.


Én nyáron kondérokban főzök zöldséglevest. A lét kb fél literekben fagyasztom le alaplének. A sűrűjét pürésítve "jégkockaként" tartósítom.

25. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 24. 20:32

Én a dobozosakat szeretem, de igyekszem nagyon-nagyon visszafogni magam, évi max. 2-3-szor csábulok el, csípős marhásra.


Nagyon könnyen rájuk lehet függni.


Óvatosan velük!

24. ,zumba (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 24. 20:27
Munkahely, beszélgetés, húsleves főzés a téma. Én elmondtam: semmi leveskocka, se vegeta (egyiket sem tartok itthon) csak a valódi zöldségfélékkel, fűszerekkel készítem. Azt mondta a kolléga: milyen ízű az a leves, amiben nincs húsleveskocka...
23. Euro85 (válaszként erre: 16. - Piroska52)
aug. 24. 20:18

Mik mászkáltak benne?

Én meg a filteres teákról hallottam, hogy beledarálnak nehézfémeket, amik szintén mérgezőek.😕

22. xochipilly (válaszként erre: 20. - Shukran)
aug. 24. 20:05
Az zacskós levesektől előjön a refluxom egyből, azoktól amiket én főzök sosem...
21. xochipilly (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
aug. 24. 20:03
A menzás kaja sem a gyerekek tetszésének elnyerése miatt "ízletes" hanem mert a ki... khmmm spórolt alapanyagokat ízfokozóval próbálják pótolni.
20. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 24. 19:55

Nem emlékszem rá, hogy vettem valamikor kínai zacskós levest.

Imádom a saját főzésű leveseimet, mert tudom, mi van benne.

aug. 24. 19:48
Nem unod meg? Minden nap nem túlzás?
18. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 11. - Globus)
aug. 24. 19:46
Az ízfokozókról jut eszembe: egy ismerősöm mondta, hogy a fia imádja az ovis leveseket, de az otthoni húsleves nem ízlik neki. Persze. Az óvodai étkeztetés sem az egészséges ételeiről híres. Minthogy az iskolai sem. Ott is bevetik az ízfokozókat, talán ezért ízlik néhány gyereknek. De a legtöbb menzás inkább panaszkodik.
aug. 24. 19:34
Én Smack levest szoktam néha enni. Csípős csirkéset. Ízlik, de hízlaló, így nem szabad minden nap enni, csak ritkán. A többit nem mondom, azaz a tartósítót és egyebeket, amik nem egészségesek...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook