Hogyan tudja az ember igazolni/bebizonyítani, hogy nem él valakivel egy háztartásban? (tudásbázis)
nagyon szívesen!
írd majd meg mi történt!és sok boldogságot nektek!
remélem sikerül!
szerintem innentől apukád adja neked a pénzt és kész
így van!
a gyermek után járó támogatás a gyermek eltartására szolgál, nem pedig a szülő jólétének bitosítására
mivel már nagykorú vagy, így nem hiszem, hogy ebből nagy farkalját kellene kerekíteni.
Szerintem, ha apukáddal bementek a gyámügyre, ott közlitek, hogy anyukádtól külön élsz, de apukád továbbra is kíván támogatni, csak ezentúl neked utalja ezt a pénzt, ők ezt írásban rögzítik, anyukád kap erről egy határozatot és kész. Sokat nem tehet, hisz ő támadható.
Hívd fel Ceglédet. Ott intézheted a CSp igénylést.
Ők majd elmondják, hogy mit kell beadni.
De lehet, hogy elkéstél, mát megszűnik 20 éves kor felett.
Apu simán adná nekem, nem kérné ő anyám véleményét vagy engedélyét.
Csak ugye az a kérdés, hogy őt meghurcolhatják-e emiatt. Vagy ha megkérdezik, hogy miért nem utal, lobogtathatom-e az igazolásokat, hogy én megkaptam.
ha végképp nem akar beleegyezni, akkor fenyegesd meg, hogy szólsz a MÁKnak. ugyanis amióta Te nem az ő háztartásában élsz, azóta ő jogtalanul vette fel utánad a CSP-t, s azt szépen visszafizettetnék vele.
Ha pedig apukáddal jól ikjössz, akkor semmi gond, ő Neked fizet, s anyukád pedig mehet a naphoz..
értem én,de látod,hogy nem megy szép szóval!
apukád akkor ne küldjön neki pénzt és kész4
Úgy mint a legtöbb ember, kicsit tart a bíróságtól. Jobban szeretném békés úton elintézni ezt az egészet.
Igazából semmilyen indokot nem tudna felhozni anyám, amiért neki járna. 1 éve nem élünk együtt, az a pénz, pedig amit küld....valljuk be őszintén, nem sokra elég. A tankönyveim egy félévre 30.000 ft-ba kerülnek, a bkv bérlet pedig majdnem 4000 ft.
értem és gratulálok nektek:)
már nagykorú vagy és fordulhatsz a bírósághoz nyugodtan ha nem tudod anyukádat meggyőzni!
egyébként apukád is kérhetné
Jelenleg nappalira járok, nem dolgozom. Édesapám finanszírozza a tanulmányaimat és az életemet is.
Anyám felveszi havonta a pénzt és nagykegyesen a 33-ból utal 7-et. Ő nem járul hozzá az életemhez semmivel, sőt nem is nagyon beszélünk. Emiatt szeretnék lépni, mert ha nem támogat, ne vegye fel a pénzt. Amúgy, ha megkapnám azt, ami nekem jár, nem kellene diákhitelt igényelnem. Nem pénzéhes vagyok, csak elkeseredett.
A kapcsolatot maximálisan támogatják. Jövőre összeházasodunk.
és a szüleid támogatnak?anyagilag?
és ezt a kapcsolatot támogatják?
tanulsz még valahol?
mindenképpen beszéld meg a szüleiddel!
te egyébként kivel élsz együtt?
Na, ezek nagyon jó hírek amiket írtatok.
Tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha leírnánk, hogy ezentúl én kapom és minden hónapban mögé teszem az igazolást, hogy tényleg megkaptam.
ha meg tudod beszélni a szüleiddel a bíróságnak semmi köze hozzá!
de ha anyukád nem akarja, akkor mindenképp bíróság
persze, hiszen az a pénz neked jár
csak legyen hivatalos, tehát bankszámlára menjen, vagy csekken adja fel, mert így mindent kitudtok zárni, pl. anyukád feljelentheti a gyámügynél, hogy nem kap
Sajnálom a negatív tapasztalatot.
Én is hallottam, hogy bírósági végzés kell, de másik forrásból pedig azt hallottam, hogy simán utalhatná nekem.
Szeretném végre kibogozni ezeket a dolgokat.
Ezt találtam, remélem megtalálod benne, ami konkrétan rád vonatkozik:
Gyermektartásdíj fizetés nagykorú gyermek számára
A gyermek - függetlenül attól, hogy nagykorú - tartásra lehet jogosult akkor, ha azt egészségi állapota, betegsége, vagy munkaképtelensége indokolja. Annak megítélése, hogy az ilyen gyermek betegségével összefüggésben milyen mértékű munkaképesség-csökkenés áll fenn, orvos szakértői vélemény birtokában lehetséges. A véleményben foglaltaktól függően lehet köteles a szülő a gyermek teljes tartására vagy számára részleges tartás-kiegészítés biztosítására.
A családjogi törvény (1952. évi IV. tv vagy Csjt.) kimondja, hogy tartásra a munkaképes leszármazó is jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul. Míg azonban a kiskorú gyermeket a szülő akár még a saját szükséges tartásának a rovására is köteles eltartani, addig a nagykorú gyermek csak akkor és olyan mértékben részesülhet tartásdíjban, ha és amennyiben a kötelezett saját szükséges tartásán felül azt megfizetni képes .
A tanulmányait folytató nagykorú tartásdíja
Az életpályára való felkészülést szolgáló és szükséges tanulmányokat folytató nagykorú gyermek tartási igényének elbírálásánál irányadó szempontokat a Legfelsőbb Bíróság - módosított - XXIX. számú Polgári Elvi Döntése (a továbbiakban: LB XXIX. sz. PED) tartalmazza. Szükségesnek minősül a gyermek által folytatott tanulmány, ha az az életpályára előkészítő szakképezettség megszerzéséhez szükséges tanfolyam, vagy főiskolai/egyetemi tanulmány. A szükséges tanulmányok folyamatosságát nem érinti az indokolt megszakítás (pl. gyakorlati idő), de szünetel a tartási kötelezettség, ha a megszakítás ideje alatt a gyermek megélhetése biztosítva van, vagy arról maga képes gondoskodni.
Ha a gyermeket a középiskola befejezése után a választott életpályára előkészítő tanfolyamra, főiskola, egyetem nappali tagozatára felvették, a tartásra kötelezett (és erre képes) szülő nem hivatkozhat arra, hogy a nagykorúságát elért gyermek inkább létesítsen munkaviszonyt, amely révén a tanulmányai költségeiről, valamint a megélhetéséről maga gondoskodni tud. Még a második szakma megszerzését célzó tanulmányok is szükséges tanulmányoknak minősülnek, ha az első szakma gyakorlása egészségügyi szempontból a gyermek számára veszéllyel jár (BH 1999/24.).
Mikor nem kell tartásdíjat fizetni a nagykorú gyermek számára?
Nem kötelezhető azonban a szülő a nagykorú gyermek által korábban megszerzett szakképesítéssel azonos, vagy annál alacsonyabb szintű végzettséget nyújtó tanulmányok anyagi fedezetének biztosítására (BH 2001/20.), és pl. a gyermek heti 6 órás elfoglaltságot jelentő - szakképzettséget nem biztosító - külföldi nyelvtanfolyamát sem köteles támogatni (BH 2001/70.).
Nem köteles továbbá a szülő tartani (támogatni) a szükséges tanulmányait folytató munkaképes, nagykorú gyermeket akkor sem, ha
1. a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan (vagyis, ha a tanulmányait szellemi vagy testi adottságainál fogva tartósan nem képes eredményesen folytatni, vagy ha a továbbtanulás ideje neki felróható okból tartósan elhúzódik),
2. a gyermek a tartásra kötelezettel (vagy vele együtt élő közeli hozzátartozójával) szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít, amelyre tekintettel a társadalmi felfogás szerint a tartásra nem méltó (érdemtelenné válik),
3. ezáltal a szülő saját szükséges tartását, vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.
Ugyancsak mentesül a kötelezett a tartásdíj-fizetési kötelezettség alól, ha a gyermek nagykorúvá válik, munkaviszonyt létesít, vagy ha sorkatonai szolgálatát megkezdi, ahol teljes ellátásban részesül.
A nagykorú számára fizetendő tartásdíj megállapítása
A munkaképes nagykorú gyermek részére - a szükséges tanulmányok folytatásának idejére - járó tartásdíj összegének megállapításakor a gyermek indokolt szükségleteit és a kötelezett teherbíró képességét kell alapul venni (LB XXIX. sz. PED). Az összeg megállapításakor a tanulmányok folytatásával kapcsolatos kiadásokon túlmenően számításba kell venni a kapott támogatásokat is (állami, társadalmi ösztöndíj, szociális segély, tandíjkedvezmény, az elhelyezés, az étkezés terén nyújtott kedvezmény), a gyermek esetleges rendszeres jövedelmét (korrepetálásból eredő rendszeres jövedelmét, stb.) és vagyonát (BH 1984/274.). Amennyiben a tartásdíj fizetésre kötelezett bizonyítani tudja, hogy nagykorú továbbtanuló gyermeke a tanulmányai folytatása mellett jövedelemszerző tevékenységet is végez, vagy hogy saját vagyonnal rendelkezik, melynek hasznosíthatósága esetén jövedelemre tehet szert, úgy mentesül a tartási kötelezettség alól.
Az ítélkezési gyakorlat a nagykorú gyermek részére a tartásdíjat határozott összegben állapítja meg. A nagykorú gyermek tartásdíja határozatlan és határozott időre is megállapítható, ez utóbbi akkor, ha a gyermektől elvárható, hogy szükséges tanulmányait egy megadott időn belül befejezze (BH 2001/228).
A tanulmányait folytató gyermek kötelezettségei
A tartásdíj fizetés ellenében a gyermeknek kötelessége, hogy a tanulmányait a tőle elvárható legjobb eredménnyel végezze annak érdekében, hogy a jogszabályban biztosított kedvezményeket (tandíjkedvezmény, ösztöndíj, stb.) kiérdemelje, s ezzel a szülő tartási terheit adott esetben enyhítse. Ha a nagykorú gyermek - neki felróható módon - e kötelezettségének nem tesz eleget, az nem csak a tartásdíj összegének megállapítására hathat ki csökkentőleg, hanem adott esetben a tartási kötelezettség megszüntethetőségét is eredményezheti. A kialakult bírói gyakorlat szerint pl. a középiskolai tanulmányait befejező nagykorú gyermektől elvárható, hogy tanulmányai befejezését követően a lehető legrövidebb időn belül elhelyezkedjen a saját megélhetésének biztosítása érdekében (BH 1981/99.).
Mentesül a szülő a tartásdíj fizetési kötelezettsége alól, ha a nagykorú gyermek a tanulmányait megszakítja, és a kötelezett szülőtől ezt követően már csak kivételesen várható el, hogy nagykorú gyermeke után újból tartásdíjat fizessen (pl. ha gyermek az érettségi vizsgát követően 3 évig munkaviszonyban állt, rendszeres jövedelemmel rendelkezett és csak ezt követően nyert felvételt az egyetemre (BH 1998/25.).)
saját tapasztalatot mondok:
én kértem a bíróságot, hogy a lányomnak adja a pénzt az apja, mert nem fizetett
, ill. mindig kérni kellett, most a lányomnak sem fizet:(
tehát a válasz, kérheted a bíróságon
További ajánlott fórumok:
- Milyen háztartási munkát végeztél legutoljára?
- Vegyi árú, háztartási papír áru, egyéb(pl seprű)
- Háztartási eszközök és tárgyak, háztartásban használatos dolgok ABC-ben!
- Tengerimalac a háztartásban - tapasztalatok, élmények?
- Megtudtam, hogy a férjemnek viszonya van valakivel. Ő viszont nem tudja, hogy tudom!
- Ha egy pasi megkér egy másikat, hogy nem tudja-e valakivel összehozni, akkor bepróbálkozhatok nála?