Hogyan működik a BKK átszállójegy? (tudásbázis)
"Átszálláson kívüli útmegszakításra és visszafelé utazásra nem jogosít."
Ha nekem elindulok valahova és ott csak 10perc dolgom van, miért ne mehetnék visszafelé?? Mi az, hogy visszafelé utazásra nem jogosít?
úgy, ahogy a többi:
bedugod a lyukba, a gép meg rápecsétel
Szia, BKK-n van róla infó.
"Érvényes egy utazásra, egy átszállással a vonalak teljes hosszán az 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4 vonalakon, valamint Budapest közigazgatási határán belül a H5, H6, H7, H8, H9 vonalakon. Átszálláson kívüli útmegszakításra és visszafelé utazásra nem jogosít. A jegyet minden felszálláskor kezelni kell, az első alkalommal az egyik, második alkalommal a másik végénél található számkockáknál, kivéve az M1, M2, M3, M4 vonalak közötti átszállásokat. Bélyegzős érvényesítés esetén az első kezeléstől számított 90 percig (éjszakai járaton 120 percig), ezen belül a második kezeléstől számítva 60 percig jogosít utazásra. Ha a második kezelés a metróhálózatba való belépéskor történt, az érvényesség minden esetben a belépés időpontjától számított 60 percig tart, még akkor is, ha ez az első kezeléstől számított 90 percet meghaladja. Ha a második kezelés az éjszakai járatokon történik, akkor bélyegzős jegykezelés esetén a jegy további 120 percig érvényes. A jegyet ellenőrzéskor fel kell mutatni, és az ellenőrzést végző személy kérésére át kell adni."
További ajánlott fórumok:
- Családi adókedvezmény, hogyan is működik?
- Kinek mi a tapasztalata: hogyan működik, ha a párjával azonos vallású, vagy egyikőjüknek van, másiknak nincs vallása? (Csak akit érint)
- Hogyan működik az örökbefogadás? Mennyire nehéz pici babát örökbefogadni?
- Pszichoterápia és egyéb pszichológiai könyvek, avagy, hogyan működik a vegetatív idegrendszer és a lélek.
- Hogyan működik a hálapénz?
- Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat!