Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet lelkileg feldolgozni, hogy el kell adnunk a szülői házat, voltatok ilyen helyzetben, hogy éltétek ezt meg? fórum

Hogy lehet lelkileg feldolgozni, hogy el kell adnunk a szülői házat, voltatok ilyen helyzetben, hogy éltétek ezt meg? (tudásbázis kérdés)


14. Regin_a (válaszként erre: 8. - Globus)
ma 20:41

az emlék örök."

Somogyi néni zongorázott, merthogy társbérlet volt

Hányan lakhattak korábban abban a lakásban évszázadok alatt?

Körbefényképeztem az üres lakást, azóta se néztem vissza. Minek fájditani ami amúgy is fáj

13. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 20:35

A jó felét nézd, lesz eg zsák pénzed

Én is eladtam a szülői lakást 69 év után. Éppen arrafelé jártam amikor a sittet hordták ki, honnan máshonnan mint az én eladott lakásaomból

Nem mentem be megnézni. Amilyen lelkiző vagyok nagyon könnyedén túltettem magam az eladáson

Néha most is eszembe jut, de igen kellemes helyen vettem egy családi házat. 8 éve és a magaménak érzem már

Nyugi!

ma 20:17
Nekem nagyon sok rossz emlékem kötődik a szülőházhoz, meg persze néhány jó is, de így is fura érzés lemondani róla. Talán az új kezdet az, ami lelkesíti ilyenkor az embert. Ahogyan a többiek mondják: az emlékeket viszed magaddal, azokról nem kell lemondj.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 16:53
Döntöttél már, hogy melyik kerületbe költöztök?
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ma 16:24
Sosem ragaszkodtam tárgyakhoz...
9. globus (válaszként erre: 8. - Globus)
ma 15:50
Ami még eszembe jutott. Gondolj arra, hogy a ház vételára a te javadat, boldogulásodat segíti, felmenőid biztosan ezt akarnák. Ha nem élsz vele, talán ebek harmincadjára jut, ennél többet érdemel.
ma 14:48
Én is azt vallom, az emlék örök. Dologi javak jönnek-mennek. Készíts fényképeket arról, amit fontosnak tartasz, ami az emlékeket segíti életben tartani.
ma 14:43
Igen majdnem 130 millióért vették meg a nagyon jó helyen van elit környék, szóval ebben van szerencse, sajnos nem volt pénzünk alap erősítésre és injektálásra és a ház 120 éves
ma 14:25

Mi eladtuk,miután apukám meghalt,vissza akartam venni.

Egy idősebb kollégám azt kérdezte,hogy biztos vagyok e ebben.Persze rögtön rávágtam,hogy igen.És akkor azt mondta,hogy azok a dolgok,amik miatt én ragaszkodom a házhoz már nem lesznek ott…

Igaza volt.Nem lenne már olyan ott lakni és nem is biztos,hogy jó lenne az emlékek között.Az ember hiába szentimentális vannak dolgok,amiket el kell tudni engedni.

ma 14:24
Furcsa ahogy ragaszkodunk tárgyakhoz.... én csak a pénzt látom ebben amiből utazhatsz vagy csinálhatsz bármit amivel új emlékeket szerezhetsz
ma 14:24

Örülj neki, hogy van, aki megveszi ezt a romhalmazt.

Mielőtt a fejetekre omlana.

Ha ennyire kötődsz hozzá, miért nem foglalkoztatok azzal, hogy megóvjátok az állagát?

ma 14:03
Ha igy döntöttél... Légy erős, nyugodj bele. Vannak az életben nehéz dolgok, túl kell rajta menni.
ma 12:04
Majd válaszolok, ha eladtam a lakást, amit örököltem. De a nagyszüleim házát nem adjuk el. Soha.
Több mint 40 éves vagyok és ebben a házban születtem világéletemben csak itt laktam, rengeteg emlék köt ide és most több mint 40 év után sajnos el kell adni, mert olyan állapotba került a ház hogy lassan már életveszélyes benne lakni, meggyengült az alap. A telket sikerült eladni most költözés lesz, viszont lelkileg szerintem ez nagyon nehéz lesz ha az ember több mint 40 évet itt élt és mint mondtam itt született minden ide köti...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook