Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasimoto (pajzsmirigy alulműködés) - Gluténmentes étrend!? fórum

Hasimoto (pajzsmirigy alulműködés) - Gluténmentes étrend!? (beszélgetős fórum)


14. Lexxxa2x2 (válaszként erre: 13. - 3d97aebb80)
2018. nov. 29. 18:48
Köszi. Akkor lehet hogy érdemes megpróbálni. :)
2018. nov. 20. 15:50
Több éve van autoimmun pajzsmirigy alulműködésem (Hashimoto). Utolsó kontrollon kiderült, hogy a gyulladás már elmúlt, nem vagyok többé Hashimotos. A pajzsmirigyemen látszódnak a gyulladás nyomai, de az már könnyen szinten tartható gyógyszerrel. Én glutén és tejmentes diétát tartottam. Persze nem tudom, hogy attól jött e helyre, de én arra fogom :D
12. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Lexxxa2x2)
2018. nov. 16. 14:27

A Szendi-féle paleo táplálkozásban hirdetik, hogy a glutén hasonló, mint a nemtommi, és ezért ha glutént eszel, a szervezeted a pajzsmirigyed ellen fordul, vagy valami ilyesmi.

Kutatási eredményről én nem hallottam, csak erről a "logikusan levezetett" feltételezésről.

11. Lexxxa2x2 (válaszként erre: 10. - Voros.orchidea)
2018. nov. 14. 19:44
Nekem sem mondta egy doki se. Csak hallottam innen onnan hogy ne egyél glutént meg ilyenek. :/
2018. nov. 14. 14:37
Nekem most diagnosztizálták, de senki nem említett semmilyen diétát (eddig). Nincs emésztési problémám, ez szóba sem került...
9. Lexxxa2x2 (válaszként erre: 8. - Meteoro)
2018. nov. 13. 20:24
Köszönöm a válaszod!! :) érdekes dolgok ezek. Úgy veszem észre mindenkinek más használ.
2018. nov. 13. 15:56
Nekem nem kellett glutén mentes diéta, az orvossal teljes tejmentes és szénhidrát szegény diéta került beállításra. Nekem elég volt a tejtermékeket elhagyni ahhoz, hogy a felfúvódás, hasmenés és vastagbél iritációs panaszaim megszünjenek.
7. Panna.33 (válaszként erre: 6. - TitaNagy73)
2018. nov. 9. 14:57
ÉS ha nincsenek a leírt tünetek?
6. TitaNagy73 (válaszként erre: 1. - Lexxxa2x2)
2018. nov. 9. 11:47

A te döntésed, hogy mit válalsz be. Először az állandó szélgörcsöt, felfúvódást, hasmenést, hányást. Nincs étvágyad, alig eszel, de hízol megállíthatatlanul.

Begyulladhatnak az izületeid, éles hasogató fájdalom az egész testedben. Fáradékony leszel, majd egyre kimerültebb. Erős depresszió, elhízás, felborult emésztés és metabolizmus, folyamatos fájdalmak a vége.

Örülj, ha tudsz róla. Elég gyorsan át lehet állni.

Engem évekig félre kezeltek, a végén hónapokig nem tudtam járni a feldagadt izületek miatt. Szerintem ne kockáztass.

5. Lexxxa2x2 (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2018. nov. 8. 17:59
Köszönöm a válaszod! :)
4. Panna.33 (válaszként erre: 3. - Panna.33)
2018. nov. 8. 17:22
Kerülni
3. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Lexxxa2x2)
2018. nov. 8. 17:21

Nekem azt mondta a régi orvosom, hogy ha nem vagyok rá érzékeny, akkor hülyeség kerni. Az új orvossal nem beszéltünk erről, de gondolom mondta volna, ha szerinte kerülni kell.

Bár nem biztos, hogy Hasimotom van, ennél kicsit bonyolultabb vagyok. :D

Az alulműködés biztos.

2018. nov. 8. 15:39
Valaki?
2018. nov. 8. 13:24
Sziasztok !!! Várom azoknak a véleményét akiknek autoimmun alulműködése van. Tényleg muszály a gluténmentes étrend? Kinek mit.mondd az orvosa?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook