Hajápolás A-Z
Számos oldalon olvashatunk csodás hatást ígérő házi praktikákról és reklámok tömkelege áraszt el minket jobbnál-jobb hatást ígérő kozmetikumokról. Nem is csoda hogy néha elveszve érezzük magunkat a fürdőszobában, melyik termékhez nyúljunk. Én sem ígérek most mindent megváltoztató praktikákat, viszont egy stabil megbízható alapot tudok adni a hajtípusnak megfelelő ápoláshoz.
Van néhány fontos szempont amit érdemes az elején leszögezni. Amolyan hajápolási tiltólista fog következni:
1. Samponpara: Számos sampon közül választhatunk ma már, de hajápolás során nagyon kis szerepe van csak. Viszont amit tudnunk kell: Ne mossunk túl gyakran hajat és zsírosodó hajunkra ne használjunk erősen szárító termékeket. Általánosságban elmondható a zsíros hajtő- száraz/ normál hajvég páros, aminek fennállásakor a túlzott szárító használata a tövet egyes esetekben fokozott faggyútermelésre serkent, viszont a végeket szárazzá, porózussá teszi.
2. Balzsamot fejbőrbe nem masszírozunk bele! Fontos hogy balzsamot, pakolást, maszkot kizárólag hajközéptől hajvégig viszünk fel. Ezzel elkerülhető a fejbőr zsírosodása.
3. Nem dörzsöljük a hajat : Nem szárad meg előbb a hajunk ha hajmosást követően dörzsölni kezdjük a törölközővel, viszont a nedvesen amúgy is érzékenyebb hajban károsodást tehetünk. Helyette finoman itassuk fel nyomkodó mozdulatokkal a nedvességet a hajból.
4. El a hajsütővel! Próbáljuk mérsékelni a hőhatással járó hajformázást. Ellenkező esetben hajunk töredezett, száraz, durva tapintású lesz.
És most következzen a "Just do it" listánk:
* Száraz, töredezett hajra: Hajmosásnál használjunk ápoló termékeket. Összetevőiben nagyon jók a növényi olajos (pl, argánolaj, shea vaj) ill. a keratintartalmú termékek.
* Zsírosodó, lelapuló hajra: Itt segítségünkre lehetnek a gyógynövényes samponok (pl. rozaming, kakukkfű). Illetve fontos lehet a kombinált ápolás miatt a faggyúmirigyeket összehúzó sampon mellé tápláló , nedvességtartalmat visszaadó pakolást használni a hajvégekre.
* Hajserkentésre: Itt a vérbőség fokozásán van a hangsúly, ezt elérhetjük akár koffeintartalmú készítménnyel de a ricinus olaj is megfelelő választás. Fokozott hajhullás esetén azonban érdemes a háziorvost felkeresni, mert akár vérszegénység vagy gyulladás is állhat a háttérben.
Egyelőre ennyi lenne az én kis útmutatóm Nektek, remélem tudtam segíteni , hogy legközelebb már ne vesszünk el a kozmetikumok forgatagában.
Záró gondolatként ne feledjétek: A haj a nő éke. Ápoljátok és hordjátok büszkén!
Írta: Boróka74, 2018. október 2. 09:35
Fórumozz a témáról: Hajápolás A-Z fórum (eddig 5 hozzászólás)