Hagyatéki tárgyalással kapcsolatosan tudna valaki tanácsot adni? (tudásbázis)
Egy könyvelővel előrébb lennél,még,ha fizetni is kell érte.
Én is úgy gondoltam, hogy a közjegyző tuti nem hibázik! Szerinte most sem, csak éppen engem büntetnek meg és nem őt! :(
Most arra gondoltam, hogy bemegyek személyesen az Apeh-ba és megpróbálom elmondani mi történt! Beviszem a közjegyzői végzést, és az adásvételit! És megmondom segítsenek kiszámolni mert én ezt sajna nem tudom! :(
Nem tudom,hogy milyen közjegyződ volt?!:(Nálunk vidéken még meg is kérdezik az önkormányzatnál,hogy "így jó-e,"Mármint az ingatlan értéke.
Sajna így nincs még tippem sem.:(
A közjegyzői végzés előttem van! De abban csak az összes vagyon van feltüntetve! Nincs részletezve, ház, telek, szőlő mennyi külön-külön! :(
A közjegyzőt kerestem, de azt mondta, neki nem kötelessége külön-külön részletezni!
Na de engem ez nem nyugtat, hogy ő mivel indokolja!
Nekem megküldött egy végzést,amiben fel van tüntettve az ingatlan értéke és azt mondta,ha többért adom el,akkor kell adóznom a különbözet után.Keresd meg a közjegyzőt,vagy keresd elő a papirokat!
Illetéket nem kellett fizetnem!
A polgármesteri hivatalt kerestem, ők azt mondták mindent elküldtek a közjegyzőnek!
Csak attól félek, hogy engem büntetnek majd meg, és nem őket!!!!!!!
Akkr mi után fizettél illetéket ? A ház értékét nem a közjegyző határozza meg,hanem a helyi önkormányzat.Fontos lenne,mert,ha többért adtad el, a különbözet után kell adózni.
2013-ban volt a hagyatéki tárgyalás. 2014-ben eladtuk a családi házat. Most adóbevallás előtt állok! A közjegyző nem részletezte a végzésben, hogy mennyi a ház értéke! Akkor hogy tudom meg, kell adóznom, vagy sem?
Szia!
Én éppen most kaptam kézhez a miénket.
Nem értesz valamit?
Hagyatéki tárgyalásról szeretnék kérdezni a közjegyző által írt végzésről! Jár még erre valaki?
Köszönöm mindenkinek az infóit:-)
Nekünk 9 hónap Debrecenben.
Ez gyors volt.Melyik városban?
Nálatok a haláleset és a hagyatéki között mennyi idő telt el??
Szia!
Már a közjegyzőhöz megyünk.
A halotti anyakönyvi kivonat kibocsájtásával egyidejűleg a személyi igazolványt bevonják. Utána csak a halotti van. Édesanyám halálakor így volt.
még csak az önkormányzathoz még a tárgyalásra, vagy pedig már a közjegyzőhöz? Én hagyatéki ügyintéző vagyok önkormányzatnál, ha tudok segítek, de ami a közjegyzőnél történik, arról semmit nem tudok
A haszonélvezet a halál után érvényét veszti,örökölni nem lehet.Akkor volna érdekes,ha a férj halna meg és volna több gyerek,azok kérhetik a haszonélvezet megváltását.Ami annyit jelent felveszik a gyerekszámba,ha négyen vannak,akkor ötödik gyereknek és jár neki az egy ötöd rész.Nem csak öröklünk,hanem a temetési költségek felét is neki kell viselni.Különben a közjegyző eldönti,mert bekéri a tulajdon lapot és kérdi az örökösöket meg-nevezni.Na de a közjegyzőnek is dija van ami nem kevés.Felénk mikor kiküldte a papirt,azon közli is ,hogy neki kb.mennyi jár.Csak volt meghatalmazás a betétre,hogy ki veheti fel,ki intézkedhet meghatalmazottként?A közjegyző kéri az anyakönyvi/halotti/kivonatot.A személyi igazolványt az Önkormányzatnál vonják be,nálunk igy volt.Nekünk volt benne részünk sajnos.
A folyószámlához azért volt, mert tudtuk a pin kódját, hisz együtt éltünk, és jó kapcsolatunk volt. Máshonnan nem tudtunk hirtelen leakasztani ennyi pénzt...semmi jele nem volt, hogy meghal, tehát nem készültünk rá anyagilag.
Biztos, hogy rajta vannak, meg mondta is anyu a nagybátyámnak, hogy ne aggódjon, fog örökölni...
Szívesen és sok szerencsét holnapra!
Köszönöm, hogy segítettetek.
Igazából úgy vagyok ezzel a hagyaték dologgal, hogy a személyes cuccai közül vigye amit akar, csak hagyjon utána már békén minket...
Ne vádaskodjon, követelőzzön, veszekedjen...
A betétben lévő pénzt akkor ketten fogják örökölni, s szintén a hagyatéki végzéssel veheti fel a két örökös. De ugyanúgy a költségek is kétfelé oszlanak, nem csak a hagyaték.
A számlájához volt hozzáférésetek? Csak a lekötötthöz nincs? Rajta vannak ezek a számlák a hagyatéki leltáron?
A túlélő házastársról van itt szó, és a nagynénédnek nincsen házastársa. Pl. ha meghal a férj, akkor a túlélő feleség haszonélvezeti jogát válthatják meg az örökösök. Ez teljesen más est, mint a tiétek
Ez akkor lenne érdekes, ha lett volna házastársa. Így ez semmis. Sőt nálatok akkor sem, mert ha tulajdonos lett volna, akkor lenne özvegyi joga egy esetleges házastársnak. A haszonélvezet a halál ténylével megszűnik.
Nem tudjuk kivenni, mert le van kötve. Viszont a folyószámláján volt annyi összeg, amiből a temetést ki tudtuk fizetni, 270 e ft körüli összegről van szó. Ezért csak nem büntethetnek meg minket, hogy levettük a számlájáról...
Emiatt a mondat miatt érdeklődöm ennyire a haszonélvezeti jogról:
"A túlélő házastárs, illetve a törvényes örökösök a túlélő házastárs haszonélvezeti jogának (özvegyi jogának) megváltása iránti kérelmét a hagyatéki tárgyaláson, legkésőbb a hagyatéki tárgyalás berekesztéséig terjeszthetik elő"
Törvényes örökös itt anyu, és a nagybátyám, mert a nagynénimnek nem volt se férje, se gyereke...
További ajánlott fórumok: