Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha valaki tud ingyenes bármilyen programlehetőséget Budapesten, kérem, ossza meg velünk!!! fórum

Ha valaki tud ingyenes bármilyen programlehetőséget Budapesten, kérem, ossza meg velünk!!! (beszélgetés)


2010. máj. 5. 10:47

A belvárosi strandolást szervező fiatal urbanisták május 15-én origamizni hívják a budapestieket. Ugye, még mindenki emlékszik arra, hogy kell papírhajót hajtogatni? A szervezők pokrócokkal, kempingszékekkel, sok papírral és lufival felszerelkezve várnak mindenkit. Az össznépi hajtogatással még nincs vége a programnak, utána az alkotásokat el is kell helyezni a környéken. Buszmegállóban felkötött lufi kutya, fára akasztott papír madarak, papírhajó flotta a Gödör feletti vízen.


A Fülemülék éjszakája a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület országos rendezvénye, amelyet minden év májusában rendeznek meg, minden városban más időpontban tartva vezetéses csalogánytúrákat (itt olvasható az idei beosztás). Budapesten május 15-én indul túra, a helyszín a Fiumei úti sírkert.


Május 16-án megint egy remek ötlet kap helyet a belvárosban, ezúttal a Károlyi-kert környékén. A közeli Kecskeméti út-Károlyi Mihály utca most újult meg a Budapest új fővárosa projekt keretén belül, most itt egy újabb alkalom, hogy a környék élettel teljen meg. Az Insitu designbolt tulajdonosai találták ki, hogy a park kiváló helyszíne lehetne egy jó hangulatú piacnak, ahol helyi kisboltok, pék- és sajtárus, zöldséges kínálja portékáit.

2010. máj. 5. 10:46

Május 8-án valósul meg az Urbitális Majális egyik legfurcsább és egyben legfiatalosabb programja. Egy huszonévesekből álló urbanista csapat találta ki, hogy a Vörösmarty tér egyik csücskét visszahódítják a rohanó shoppingolóktól és turistáktól, és átadják a gyerekeknek. A tervek szerint három babaúsztató medence segítségével varázsolnak ministrandot a belvárosba, zenével, büfével. Ugyanez a csapat szervez a Feneketlen-tóhoz grillpartit május 6-án, ami azért jó ötlet, mert sütögetni mindenki szeret, viszont kertje már csak keveseknek van hozzá. Ők hoznak barbecue-felszerelést, zenét és némi élelmet, mindenki, aki csatlakozna, hozzon magával sütnivalót. (Május 20-án ismételnek a Múzeumkertben.)


Főleg gyerekeknek ajánljuk a Duna-Ipoly Nemzeti Park május 8-ra szervezett játékos állatbemutatóját, amelyen a Sas-hegyen élő kisragadozókkal (nyest, görény) lehet ismerkedni. Az állatbemutató mellett óránként szakvezetéses séta indul a hegyen körbevezető tanösvényen. (Ez a program belépődíjas: 700Ft / 400Ft.)


A Népszigeten rendezett vízi majális már a tavalyi Urbitális Majálison is nagy sikert aratott, május 15-én újra birtokba vehetik a családok az Újpesti öblöt. Ezen a szombaton vásárosok, táncosok, lacikonyhások költöznek a dunaparti csónakház köré, lehet lovagolni, evezni, sétahajókázni és lábat lógatni. A part bicajjal is megközelíthető.

2010. márc. 12. 23:16
Ez jó ötlet, az ingyenes de jó programokat nem hirdetik agyon, én is sokszor utólag tudom meg, hogy na erről is lemaradtunk. Szerintem tartsuk életben ezt az oldalt és mindenki írjon bele, ha tud valami jónak tűnő ingyenes programról.
2010. márc. 2. 20:14
A Parlament látogatása is ingyenes.
2010. márc. 2. 20:08

Magyar Mezőgazdasági Múzeum:

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a foglalkozásokon való részvétel ingyenes!

Tematikus foglalkozások:


Kezdési időpont mindegyik foglalkozáson: 14 óra 30 perc

(minimum 10 fő részvételével, minimum 60 perc/alkalom)


2010. február 10.: Csoma Zsigmond: A magyar borrégiók, borvidékek története, kialakulása és helyzete

Római kori borvidékek, borvidékek 'Barbarikumban', honfoglalók hatása, középkori borvidékeink, boraink, „török borok", 18. századi kozmopolita fajták, borkultúránk észak, dél, kelet és nyugat között, a borkultúrák keveredése


2010. március 3.: Csoma Zsigmond: Török átok-török áldás: a törökkel hazánkba került, napjainkban is jelentős növények, állatok megismerése

Ismerkedés a következő állatokkal és növényekkel: birka, birkahús, piláf, a sertés héttérbe szorulása, pulyka, kukorica, törökbors avagy paprika, édes ízek, kadarka szőlő és vörösbor


2010. március 10.: Kőrösi Andrea: A háziasítás kialakulása és következményei

Az ősemberek életmódja, vadászata, lakhelye, az állatok háziasításának helyszínei, kialakulásának okai, háziasított állatfajok, kutya- és lófajták, régi magyar háziállataink, archaezoológiai kutatások


2010. március 17.: Vörös Éva: „Iskoláról másképpen" - avagy egy elfedett iskolatípus a 20. század első feléből, (gazdasszonyképző)

A 20. század első felének magyarországi agrárszakképzése, különös tekintettel a gazdasszonyképzés és a gazdasági szaktanfolyamok megismerésére.


2010. április 7.: Székelyhídi Iván: Mangalicatenyésztésünk múltjából, sertéstenyésztés Magyarországon

A mangalica fajta ismertetése, a hússertésfajták, és a sertéstenyésztésben betöltött szerepük.


2010. április 14.: Oroszi Sándor: A hazai nemzeti parkok, tájvédelmi körzetek, természetvédelmi területek.

Védett állatok, tájképi-földtani értékek bemutatása, Magyarország nemzeti parkjainak legjellemzőbb vonásai.


2010. május 5.: Juhász Gabriella: Játékos vártörténeti séta

A Vajdahunyadvár bemutatása, majd feladatlap segítségével „felfedezőtúra" a múzeumépületben.


2010. május 12.: Vörös Éva: „Pillanatnyi jelenségek", azaz miről mesélnek a fényképek?

Ismerkedés a 20. század első felének magyar agrártörténetével fényképeken keresztül.


2010. június 2.: Szabó László: Gőzgépek a mezőgazdaságban

A gőzgépek feltalálásától azok sokoldalú mezőgazdasági hasznosításáig bemutatjuk az első, Angliából hazánkba került mezőgazdasági gőzgépet.


2010. június 9.: Takáts Rózsa: Vásár a 19/20. század fordulóján, a mezőgazdaságban használt eszközök és a megtermelt áruk bemutatása, megismerése

Ismerkedés a kanász és a gulyás életmódjával, öltözékével, a szíjgyártó, a kovács, a bognár és tiszafüredi cserépárus termékeivel, a nagy magyar gépgyártók mezőgazdasági gépeivel


Szabadegyetem felsőbb osztályos diákoknak:


Kezdési időpont mindegyik foglalkozáson: 14 óra 30 perc

(minimum 20 fő részvételével, minimum 90 perc/alkalom)


2010. február 24.: Kárpáti Elemérné: A népi textilszövés hagyományos alapanyagai: a len, a kender és a gyapjú

A természetes alapanyagú textíliák növényi- és állati eredetű alapanyagainak rövid ismertetése, és szövés tanulása madzagszövő kerettel


2010. március 24.: Székelyhidy Iván: Mangalica-tenyésztésünk múltjából

A fajta jelentősége és ismertetése 1833-tól az 1950-es évekig, szerepe a hazai tenyésztésben, értékes tenyésztési és termelési tulajdonságai


2010. április 28.: Beck Tibor: A magyar bor, mint kultúraszervező és fenntartó erő

A borvidék, a borkultúra, borgasztronómia, illetve a falusi turizmus jelentősége a mai Magyarországon a Tolnai Borút példáján bemutatva.


2010. május 19.: Bányai József: A Vadászati állandó kiállítás története (1896) az alapítástól napjainkig

A múzeum alapításának körülményei - különös tekintettel a vadászati kiállításra, a kiállítás tárgyainak gyűjtése, ajándékozás, vásárlás. A fő vadászati momentumok: élelmiszerszerzés, főúri vadászat, mai modern vadászat vadásztársaságokban


2010. május 26.: Szőllősy Gábor: Pénzek és vásárlóértékük a reformkorban (1830-as évek)

Megismerkedés a pénzverés fogalmával, a magyar pénztörténet legfontosabb állomásaival, a hazánkban használt pénzfajtákkal, a reformkorban használatos pénzekkel és azok vásárlóértékével, átváltásával.


Bővebb információ és bejelentkezés:

Juhász Gabriella

06-30-429-8412

juhaszg@mmgm.hu


Helyszín:

Magyar Mezőgazdasági Múzeum

1146 Budapest, Városliget, Vajdahunyadvár

2010. márc. 2. 20:05

Budapesti Művelődési Központ:

25 órás ingyenes workshop gyermekeknek a biztonságos internetezéséért. Tart: 2010. márc. 22.

Jelentkezés, információ: Terbe Rezső, 1-371-2760

A workshop elvégzése után a gyermekek közös csereprogramon vesznek részt, ahol a határon túli területek kulturális értékeit közösen fedezik fel, digitalizálják, majd közzé teszik az interneten.


Biztosan hallottál már róla, hogy az internet veszélyes „hely” is lehet. Rossz szándékú felnőtt bújhat meg egy-egy álnév mögött, nem Neked való honlapokra tévedhetsz, amitől összezavarodsz, vagy egy vírustámadás érheti a számítógéped, amitől lelassul vagy tönkremegy a masina. Mi megmutatjuk, hogyan szállj harcba a web mumusaival, ráadásként vadászat közben remekül szórakozhatsz.


Haverok, buli, web

• A „Hálón haver®” klubfoglalkozásokon egy olyan felnőtt segít Téged a biztonságos internetezésben, aki képzett

szakértő a netes fenevadak ártalmatlanításában.

• Érthetően el tudja Neked mondani, mit kell tenned, hogy elkerüld az internet csapdáit.

• Más gyerekekkel közösen, de külön gépnél tanulhatsz, és játék is lesz bőven!


Családodnak pedig egy internetbiztonsági-csomaggal is kedveskedünk, melynek segítségével az otthoni számítógépezést is aknamentesíteni tudjátok.

2010. márc. 2. 20:01

Budapesti Művelődési Központ:

A TeÉrted Akadémia ingyenes programján megtudhatod mit jelent a részvételi demokrácia, mi a helyi nyilvánosság.

2009 októberétől 2010 májusáig minden hónapban más helyszínen várunk, hogy élőben is láthasd, hogyan működik a demokrácia.


• Február – Demokratikus alapjogaink 3.: A számonkérés

Elmélet: Kit képvisel a képviselő? Mi van akkor, ha sérülnek érdekeink és ő látszólag, nem tesz semmit? Kinek a dolga az érdekvédelem? Hogyan teheti ezt? A számonkérés lehetőségeinek és eszközeinek számbavétele.

Gyakorlat: látogatás érdekvédő szerveknél.


• Március – Az érdekérvényesítés

Elmélet: Törvényes utak az érdekek érvényesítéséhez, mi van, ha nem járhatóak?

Mikor és hogyan szervezzünk társadalmi akciót? Mi az a „nyomásgyakorlás”?

Mit jelent, hogy „lobbi”?

Gyakorlat: látogatás az oktatásért felelős ombudsmannál.


• Április – Demokrácia helyben: a települési önkormányzatok, a települési gyermek- és ifjúsági önkormányzatok

Elmélet: Mit jelent az önkormányzatiság? Mi az, hogy „közigazgatás”? Hogyan épül fel az önkormányzatok rendszere? Hol vannak ebben a gyerekek, a fiatalok?

Gyakorlat: látogatás a Gyermek és Ifjúsági Önkormányzatok Tanácsánál.


• Május – Demokrácia az iskolában: a diákönkormányzatok

Elmélet: Diák kötelezettségek és diákjogok. Mi és ki szabályozza ezeket?

Fából vaskarika-e az iskolai demokrácia? Jó példák a gyakorlatból.

Gyakorlat: tervezzünk meg egy jól működő DÖK-öt!


Információ: Fülöp Melinda, 371-2784

2010. márc. 2. 19:47
Csináljatok egy Pest-túrát....sétáljatok...de jó idő van,ki is mehettek Margitszigetre,leülni egy padra(alátok takaró!!!),beszélgetni,sütizni...élvezni a jó időt... :)
2010. márc. 2. 18:37

Szia! Április 24 Családi Sportnap

Koncertek, versenyek gyerekeknek díjakkal, tesztvezetés, divatbemutató, smink anyukáknak, közös edzések, új fitneszőrületek bemutatója meg még egy csomó minden

2010. márc. 2. 18:30

Ha valaki tud ingyenes bármilyen programlehetőséget BUDAPESTEN, kérem, ossza meg velünk!!!


Lehet az gyerek, felnőtt, koncert, fesztivál, előadás, vetítés, kirándulás, stb.


KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook