Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha igazán szeretne mellettem állna, és nem jópofizna az "ellenségemnek". Vagy én gondolom rosszul? fórum

Ha igazán szeretne mellettem állna, és nem jópofizna az "ellenségemnek". Vagy én gondolom rosszul? (beszélgetős fórum)

22. Sirga (válaszként erre: 15. - Amaunet)
júl. 24. 14:57
A férjem nővéréről van szó. Hogy viseli a Párom? Nem igazán értem a kérdést. Nálunk ez nem beszédtéma. Ismeri a véleményem - ennyi. Sosem állítottam választás elé, hiszen a testvére. A Párom is pontosan látja, hogy mit csinál, csak ő máshogy áll ezekhez, mert "pasiból van". :) Szereti a testvérét, és ez így van jól, de tisztában van a hibáival is.
21. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 11:17

Volt a családunkban régen egy mondás: "Én nem segítek haragudni senkinek!"

(Olyankor mondták ezt a régi bölcs öregek, amikor olyasmi adódott családon belül vagy ismerősök között, mint amiben most Te vagy. És hamarabb elcsitult a kalamajka, mintha "szekértáborokba" tömörültek volna ki az egyik, ki a másik torzsalkodó fél oldalán.)

20. Ghost👻 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
júl. 24. 10:53

Nem táplálom,ez van.

Kerüljük egymást, van hogy èvekig nem találkozunk mègis mindig vissza hallom hogy szid engem,miket ki nem talál rólam.

19. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 09:57

Talán túlreagálod. Amúgy nem kell a másik dolgait figyelgetni.

Volt egy rokonunk (közeli) ,,hát nem örvendett nagy kedveltségnek a felnőttek közt.Később felnőttként már azt is tudtam miért.

Velem viszont gyerekként ,,és amikor felnőttem is nagyon kedves volt.

Nagyon fura lett volna ha elvárják tőlem, hogy mondjuk ne beszéljek vele.

18. tumbo2
júl. 24. 09:35
szerintem nincs ellenségem.miért is lenne?
17. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Channa*)
júl. 24. 09:32
senkinek.
16. tumbo2 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
júl. 24. 09:30
nem igen értem.igaz a sógornőm nekem is sokáig ellenszenves volt,de nem gyűlöltem.de azért,mert annyira különböző volt a természetünk.az anyám ajnározta,az apám minden haja égnek állt,amikor azt mondta apuka.mikor elváltak,már jóban voltunk.a húgom olyan tudálékos,én ráhagyok mindent.szóltam neki,ha jönnek a gyerekek,fogja vissza magát.
15. Amaunet (válaszként erre: 13. - Sirga)
júl. 24. 09:15
Ha sógornőd, akkor vagy a férjed testvére vagy a testvéred felesége. Ők hogy viselik ezt az ellenszenvet?
14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Ghost👻)
júl. 24. 09:12

Az jó neked, hogy ezt a gyüllöletet táplálod a lelkedben?


Az én családomban is van olyan (nem vérszerinti), hogy nehéz elviselni a társaságát, mert nagyhangú, mindenkinél okosabb, tudálékos és a társaságban mindig előtérben kell lennie. De az unokahugom őt szereti.:) Mi, többiek pedig azt a néhány órát, napot vicces beszólásokkal jót mulatunk vele.:)

13. Sirga (válaszként erre: 11. - Amaunet)
júl. 24. 08:12

Én a sógornőmmel nem vagyok jóban. Kétszínű alak, mindenkit kihasznál és szid - természetesen csak a háta mögött. Még a szüleiben is csak a majdani örökséget látja. :/ Épp azzal ártanék magamnak, ha beszélnénk, mert minden energiát és pozitív érzést kiszív belőlem. Jobb nélküle. Nem gyűlölködéssel töltöm a napjaim, csak nem része az életemnek.

Kedves FI! Valamilyen szinten szerintem is túlreagálod. Miért ne kívánhatna neki jót a nővéred? (Főleg Fb-on, ahol úgyis minden kirakat.) Ez nem jelent semmit, ettől még nem feltétlenül puszi-pajtások.

12. Ghost👻 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
júl. 24. 07:57

Èn kb 20 ève, hogy szìvből gyűlölöm az unokanővèrem.

Az èrzès kölcsönös.

Nem választottam családot. Bele születtem. Azèrt mert rokon,nem vagyok hajlandó rá nèzni sem nemhogy megbeszélni vele bármit is!

11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 07:02

Igen, túlreagálod.

15 éve haragot tartasz egy rokonoddal? Miért? Miért mérgezed magad ilyen negatív érzésekkel? Miért nem beszéled meg vele? Lehet, nem is olyan rossz ember, hiszen a nővéred jól kijön vele. Miért várod el a nővéredtől, hogy ő is ok nélkül haragot tartson a rokonnal?

Óriási butaságok ezek. Rövid az élet ahhoz, hogy ilyen gyüllölködésekkel keserítsük a napjainkat.

Békülj ki a rokonoddal!

10. 6b12a4f57f (válaszként erre: 2. - LBO)
júl. 23. 22:22
Én sem.
júl. 23. 22:01
Nem kell válasszon annak, aki nem akar. Például én átéltem olyan helyzetet, amikor együtt mentem el egy nővel ebédelni. Ő valamiért abban a hitben élt, hogy ugyanazt fogjuk enni és kiválasztotta. Mondtam, hogy én abból nem kérek, mert mást fogok rendelni magamnak. Aztán ő azt rendel magának, amit akar és kifizetnie sem kell. Más téren is felfedeztem azt, hogy túlzottan beleszólt mások személyi jogaiba. Van amit magunk döntünk el. Ilyen például a ruházat. Arra emlékszem, hogy kifogásolta miért járt ottan valaki éppen abban, amiben volt, egy normál ruhában. Ez nem így működik, mert senki nincs a világ középpontjában és meg kell figyelni jól, kik lehetnek szociopaták. Jól álcázzák magukat első ismerkedésnél, de később nem fogják rejtegetni és a kapcsolat rovására megy. Ezért kell megfigyelni jól és már akkor szakítani ilyen személyekkel. A probléma a te esetedben a hazudozás.
8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 21:05
Mivel a nővéred, többé-kevésbé "kötelező" melléd állnia, hiszen ezt várod tőle. De még ha a kettőtök közötti konfliktusban valóban úgy gondolná, hogy neked van igazad, attól még miért kellene neki is haragudnia a rokonára? Miért ne gratulálhatna és örülhetne más boldogságának...
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 20:38
Aki haragszik, annak nem jó a közérzete. Azt szeretnéd hogy veled szolidaritásban más is érezze rosszul magát mert te is?
6. Channa* (válaszként erre: 3. - Ancsika000)
júl. 23. 19:02

Óóóóó, pont ezt a kifejezést szoktuk mi is használni;)


Nem segítünk haragudni.

5. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 18:48

Mi ebből a tanulság?

Ha utálsz valakit ne legyen az ismerősöd, ne lesd az oldalát!

Most nem lenne ez a problémád.

júl. 23. 18:26
Igazad van.
júl. 23. 18:25
Szerintem ezt nem kell annyira tűhegyre tenni. Én is voltam ilyen helyzetben, nem vártam el a többi rokontól, hogy segítsen haragudni.
2. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 18:21
Én nem tudok és nem is akarok jópofizni azzal, aki bármelyik szerettemet bántja.
júl. 23. 17:58

Van egy rokonom, akivel egyidősek vagyunk. Kb 15 éve nem vagyunk jóban, nem beszélünk. Mindennek elhordott engem.

Van egy nővérem, akivel ha szóbakerül ez a lány, nekem ad igazat, helyesel nekem stb.


Erre látom fb-n ma, hogy a nővérem a lány esküvői képeit szívecskézi, kommenteli, hogy "nagyon sok boldog évet és jó egészséget kívánok nektek sok szeretettel❤" a korábbi babás képeihez meg "jó egészséget, boldogságot kismamának, kisbabának ❤ szeretettel".


Hát én rém csalódott vagyok, mintha elárult volna.😔

Vagy túlreagálom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook