Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyertyaállásban a spermiumokért fórum

Gyertyaállásban a spermiumokért (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2010. szept. 5. 10:44
sziasztok segisetek aban léci hogy menyinek kell lenie a hönek hogy öszejöjön a baba meg mikor van a peteérés!köszi
2006. dec. 15. 14:16
Én reggelente hőmérőztem és amikor láttam,hogy itt az idő akcióba léptünk.A gyertyázás is megvolt és 2 hét múlva már örülhettem a pozitív terhességi tesztnek.Igaz,így nem sok esély maradt arra,hogy lányunk legyen,de én a két ikerfiúval is tökéletesen elégedett vagyok!
2006. dec. 15. 11:00
Szerintem ezekre szokták azt mondani, hogy a kivétel erősíti a szabályt. De egyébként örülök, hogy mindenkinek összejött a baba. Gratula.
5. Icus
2006. okt. 1. 18:43

Az első gyerekemmel rögtön terhes lettem, igaz hőmérőztem, mert a férjemet felcsaltam pestre (1989) Czeizler klinikára, akkor indult az optimális család tervezés program. És e program keretében, megállapiították az optimális fogantatás idő pontját+mialőtt terhes lettem volna magzatvédő vitamint kellett szednem. Nos "optimálisan" 8 hetesen elvetéltem otthon, a korházban altatásnélkül műszeresen fejezték be a terhességem. Nem is akartam sokáig gyermeket, rettegtem, hogy mégegyszer ez megtörténhet velem.

Következő terhességem(1992) előtt nem tettünk a férjemmel semmit csak szeretkeztünk amikor kedvünk tartotta. Rögtön terhes maradtam, mivel 108kg voltam a teherbe esésemkor, nagyon vigyáztam az étkezésre, hál isten nem is kivántam az édességet. 98kg voltam mire megszültem a fiamat 8hónapra, 57cm és 3250grammal (már akkor Óriás volt) Azt mondta az orvosom, ha időre születik legalább 5kg-s lett volna.

Második fiammal(2000) majd egy évig próbálkoztunk mire terhes lettem. Szinte minden együttlétünknél arra gondoltam, talán most maradok rehes,(gyertya állás, nem fürdés utána, párna a medence alatt) és amikor megjött a mensim síró görcsöt kaptam, hogy nem maradtam terhes. A férjem már teljesen kiakadt, hogy nem vagyok normális, hogy csak e körül forognak a gondolatai.

2000 januárjában kiderült, hogy anyukám végső stádiumos rákos nincs több hátra neki 3-4 hétnél, minden időmet vele töltöttem, következő hónapban a temetést intéztem, apukámat próbáltam talpra állíta, majd észre vettem, hogy terhes vagyok! Ahogy mondani szokták, egy élet megy egy élet jön. Én a mainapig azt mondom, anyukámtól kaptam ezt a babát.

118kg voltam, mikor terhes lettem, 108 voltam, mire megszültem 9 hónapra a fiamat, 52cm-rel és 3200grammal.


Látjátok nállam, sem jöttek be a papír formák!

4. mothertiger (válaszként erre: 2. - Norahhh)
2006. szept. 29. 18:20
Gratulálok!
3. kovacsne.agi (válaszként erre: 2. - Norahhh)
2006. szept. 29. 16:59
Az, hogy valaki nehezen esik teherbe, vagy könnyen az nagyon sok mindentől függ. Nagyon összetett a dolog és sokszor nem is derül ki az ok. Én például, hiába gyertyáztam, pedig még hátrahajló méhem sincs, mégsem estem teherbe 10 éven keresztül. Az ok csak akkor derült ki, amikor részt vettünk a lombik programban és alapos kivizsgáláson estünk át a féjemmel. Az ő spermái olyan állapotban voltak, hogy az let volna a csoda, ha teherbe esem. Nálatok ez biztos szerencsésebben alakult. A harmadik gyereked fogantatásával kapcsolatban nem derült ki, hogy hogyan győződtél meg a peteérés időpontjáról. Vannak erre a célra eszközök, pl. mikroszkóp, vagy lázmérés stb.Ugyanis nem mindenkinek van középidőben. A barátnőm ugyanígy esett teherbe, mint te.Nem is gondolta, hogy a menstruáció után közvetlen összejön.
2006. szept. 29. 12:50

Két hozzáfűzni valóm lenne. Néhány dolgot egyenesen hülyeségnek tartok, én vagyok rá az ellenpélda:


1; hátrahajló a méhem, és mindkét gyermekemmel elsőre teherbe is estem. Most várom a harmadikat 32 évesen, nehezebben estem teherbe, úgyhogy szerintem a kornak nagyobb a befolyásoló tényezője, mint a méh elhelyezkedésének!


2; Első gyermekemmel 20 kg-ot híztam, 3350 gr-mal született. Második babámmal 17 kg-ot sikerült felszednem, Ő 3800 gr-mal született.

Tehát megvétózom azt a véleményt, miszerint minél többet hízik egy kismama, annál nagyobb lesz a gyereke!


És még valami. Most, a harmadikkal amikor peteérés alatt próbálkoztunk, sohasem sikerült a baba. Augusztusban változtattam ezen, rögtön menstruáció után elkezdtük próbálkozni. Azóta nem jött meg, most 9 hetes kismama vagyok.

1. Ekka
2006. szept. 28. 12:22
Igaz, hogy gyertyaállásban könnyebb teherbe esni, és hogy terhesen nem szabad macskavécét takarítani, nem igaz viszont, hogy nem szabad repülni és bort inni. Valós és hamis hiedelmek a terhességről, válaszol dr. Laufer Gábor, a Velvet nőgyógyásza.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook