Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1327. Csaba-2 (válaszként erre: 1326. - Panna5)
tegnap 12:56
Köszönöm!
1326. Panna5
szept. 5. 08:53

Jó reggelt!


Csaba, nagyon örülök a sikerednek!

Daninak és párjának, és mindenki másnak aki végül megtalálta a boldogságot, külön örülök.


Jobbulást mindenkinek!

1325. _Pszichológus (válaszként erre: 1310. - Csaba-2)
szept. 2. 19:00
Nagyszeru hírek Csaba! Örülök, hogy sikerrel jártál!!!
1324. _Pszichológus (válaszként erre: 1321. - Imamess03)
szept. 2. 18:52
Szia! Ha gondolod, velem beszélhetsz erröl! Tudom min mész keresztül..
1323. _Pszichológus (válaszként erre: 1317. - Szblaura)
szept. 2. 18:51
Igen igen, én is így szedem, ahogy Te, teljesen panaszmentes vagyok szerintem több mint 1 éve már!
szept. 2. 18:50
Hellooooooooooooo!!!!! 😃 Óriási ez a fórum! Én is sorstárs vagyok. Újat nem is tudnék mondani, már 2 éve megy ez a marhaság, szedem az Aciklovirt, azóta semmi! Örülök nektek!
1321. Imamess03
aug. 29. 20:09

Sziasztok

21 éves vagyok,nem sok fiúval voltam eddig,egy jó ideje megismerkedtem egy sráccal,múlt héten feküdtem le vele,azóta nem is keresett. 2 napja észrevettem hogy valami nincs rendben és ma elmentem nőgyógyászhoz. Vett kenetet,azt mondta 1 hónap mire meglesz az eredmény...irt fel gyógyszert amit 10 napig kell szednem

Nagyon kivagyok,nem tudom kivel beszélhetnék erről

1320. nevergreenwoods (válaszként erre: 1319. - Lia4)
aug. 28. 21:20
Köszönöm, jólesnek a soraid. :)
1319. Lia4 (válaszként erre: 1316. - Nevergreenwoods)
aug. 28. 20:10
Szia! Sajnálom, hogy keresztül kellett menned ezen. De talán nem is érdemelt meg igazán,ha nem tudott ezzel együtt elfogadni. És ahogy írtad, korábban másoknak nem volt problémája vele. Ez mindenképp pozitív.
1318. Lia4 (válaszként erre: 1315. - Csaba-2)
aug. 28. 20:02
Kedves Csaba, köszönöm szépen a választ. Felhagyok a gyógyszer alkalmankénti szedésével, azért kezdtem el hogy ne kelljen havonta végig mennem ezen, most meg már örülnék ha "csak" havonta jönne elő. Idővel átgondolom a szuprasszív jelleggű alkalmazásást.
1317. szblaura
aug. 27. 15:26

Kedves Sorstársak!


Én 2022 szeptemberében kaptam el a vírust. Amikor rájöttem, mivel állok szemben: kétségbeesés, sírás, depresszió. Nem sokra rá megtaláltam ezt a Fórumot, és a történeteitek sok kapaszkodóval láttak el (ezúton is köszönöm <3).


Én ezalatt a 2 éves periódus alatt már másodjára kezdtem el szupresszív aciclovir terápiát - legutóbb határozatlan időre. Nekem tökéletes bevált, amióta folyamatosan szedem a gyógyszert, azóta egyszer sem újult ki a herpeszem, pedig előtte 3 hetente meglátogatott ez hálátlan vendég...


Én ebből adódóan a gyógyszer mellett alapvetően biztonságban érzem magam, ugyanakkor itt a Fórumon többször olvastam tőletek, hogy sajnos a szemét kis vírusok képesek rezisztánciát kialakítani a gyógyszer folyamatos alkalmazása mellett. Van itt olyan, aki hozzám hasonlóan, pénzárcáját nem kímélve évek óta szedi a gyógyszert, és sikerült panaszmentesnek maradnia?


Ui: Én is szeretnék hozni egy pozitív példát, mert ahogy olvastam, sokan pesszimisták és szoronganak a párkeresés miatt. Én 2023 nyarán ismertem meg a jelenlegi páromat, aki azóta már a vőlegényem, és akivel azért tudtam nyíltan beszélni a betegségünkről, mert az itt szerzett hasznos infók felvérteztek a kellő önbizalommal, hogy objektíven láttassam a másikkal, mivel jár ez a nemi betegség a hétköznapokra nézve. Ő pedig ezt elfogadta, mert addigra már megkedveltük egymást annyira, hogy ne ez legyen a döntő tényező.

aug. 26. 22:51

Sziasztok!

4 éve követem a fórumot, de eddig csak csendes megfigyelő voltam.

Sajnos úgy alakult, hogy egyedülálló lettem. Rengeteget olvastam róla, hogy nem reménytelen a társkeresés herpeszesként, ám mégis mindig rettegek/rettegtem tőle, amikor a betegség tényét közölnöm kell(ett). Most beigazolódott a félelnem, egy csodálatosan alakuló kapcsolat azért nem fordulhatott komolyra, mert a férfi nem volt hajlandó vállalni a fertőzés kockázatát és inkább lemondott rólam.Most először fordult elő, hogy valaki a herpesz miatt visszautasított, eddig senki nem problémázott rajta. Teljesen összetörtem és dühös is vagyok.

A kérdésem az lenne, hogy mégis hogyan dolgoztátok fel a helyzetet, ha jártatok már hasonló cipőben. Nagyon fáj, hogy "tökéletes lennék", de egy olyan betegség miatt kukába dobjuk az egészet, amivel egyébként lehetne együttélni.

A sztorihoz még hozzátartozik, hogy 1. a srácnak van ajakherpesze, 2. már jó ideje évente vagy félévente egyszer jön ki rajtam a herpesz, abszolút kordában tartható és ezt neki is elmondtam.

Előre is köszönöm, ha elolvassátok és/vagy segítetek. :(

1315. Csaba-2 (válaszként erre: 1313. - Lia4)
aug. 26. 19:10

Nem tartom jónak a gyógyszer ilyen használatát, Lia. Nálam épp emiatt teljes ellenállás alakult ki, és a végén hatástalan lett a Telviran.


Javaslom, olvasd át a korábbi hozzászólásaimat.

1314. Csaba-2 (válaszként erre: 1312. - Patasi)
aug. 26. 19:09
Éppenséggel nincsenek rossz tapasztalataim, sőt! Az oltás után jelentős javulás van. Köszi a bátorító sorokat!
1313. Lia4
aug. 25. 17:36
Sziasztok! Én 4 éve kaptam el a herpeszt, sajnos azóta sem sikerült csökkenteni a kitörések számát. Pedig sportolok, egészségesen étkezem, nem használok illatanyagokat, vitaminokkal és gyógyteákkal támogatom az immunrendszerem. Néhányszor volt csak olyan hogy 2-3 hónapig nyugtom volt, egyébként havonta 2 hetente vannak kitöréseim. Iyenkor az első 2 napban telviran krémet használok, utána pedig betadin oldatot, így egy hétről sikerül 3-4 napra csökkenteni a tüneteket a legtöbbször. Kb. 10 hónapja kezdtem el azt, hogy amikor érzem hogy elő fog jönni beveszek 1-2 szem telvirant és így 4 ből 3 szor nem jön elő. Viszont több honapja küzdöm azza,hogy egyre gyakrabban, már hetente, 5 naponta vennem kell be gyógyszert, illetve gyakran már nem is érkezem bevenni, mert mire észre veszem már ott is vannak a hólyagok, mintha a vírus ki akarná játszani a gyógyszert. Van ilyen jellegű tapasztalata valakinek? Lehet összefüggés?
1312. Patasi (válaszként erre: 1307. - Csaba-2)
aug. 25. 09:26
Kedves Csaba , sajnálom, hogy rossz tapasztalatod adódott. (Ha rosszul értelmeztem a kommented, ne haragudj) Kívánok sok erőt, kitartást a továbbiakban. A pozitív gondolkodás a legerősebb "gyógyító" erő. Szép napot 😊🌞
1311. Csaba-2
aug. 21. 07:22
Helyesbítek: 0,3 millilitert kell egy alkalommal beadni. (Nem 3 ml-t).
1310. Csaba-2
aug. 20. 21:54

Azt hiszem, itt az ideje, hogy beszámoljak a herpesz elleni védőoltás eddigi eredményeiről.


Mint korábban írtam, júniusban, kb. két és fél hónappal ezelőtt beadtam magamnak 5 adag Vitagerpavac vakcinát. Ez jelenleg az egyetlen védőoltás herpesz ellen. Az oroszok fejlesztették ki kb. 10 évvel ezelőtt. A statisztikák szerint a beoltott betegek 63 százalékánál jelentős javulást értek el.


A protokoll a következő volt: minden héten egy oltás (3 ml a bőr alá, az alkarba), ötször egymás után. Fél év múlva ezt a sorozatot meg lehet ismételni.


Miután elvégeztem magamon az öt oltást, kíváncsian vártam. Egy hónapig nem volt semmi, utána egy nagyon enyhe bizsergés, majd mindez szinte észrevétlenül megszűnt. Talán volt még egy hasonló alkalom, de olyan enyhe, hogy szinte említésre sem volt méltó. A combom belső felülete, ami szinte állandóan össze volt szurkálva az ezüstkolloid injekcióktól (ezeket a kitörések ellen alkalmaztam), most teljesen ép, mert nem kell kezelnem magam.


Úgy érzem, megerősödött és stabilizálódott az immunrendszerem, ami azonnal elpusztítja a kitörni készülő vírusokat. Néha érzem a szokásos melegedést a lábamban, de utána mindez megszűnik, és nem követi kitörés.


Szóval jelentős és pozitív a változás, a mostani állapotom nem is hasonlítható a korábbihoz. Ha eltelik a fél év, megismétlem az oltássorozatot - amennyiben ismét hozzájutok az oltóanyaghoz.

1309. Csaba-2 (válaszként erre: 1308. - F834d99911)
aug. 20. 21:52
Sok minden kihozhatja. Ez egy nagyon komplex probléma, és általában többtényezős.
aug. 20. 19:00
Sziasztok ! Nekem genitális herpeszem még sosem volt szerencsére, de ajakherpeszem annál inkább. Volt,hogy két havonta kijött, vagy hat hogy hétig nem múlt el. Teljesen más okból elmentem egy ételintolerancia vizsgálatra (vérből), és a tejre meg a tojásra nagyon erős intoleranciát mutatott, így ezeket elhagytam az étrendemből. Ennek már kb. hat éve ,és azóta egyszer sem jött ki a herpeszem, úgyhogy nálam megdőlt az az elmélet, hogy az idegesség meg a stressz hozza ki , kell hozzá egy állandó olyan immunleterheltség ami mellet elég egy kis stressz vagy menstruáció stb..
1307. Csaba-2
aug. 20. 18:44
Csak így tovább! Én is hasonlóakat írtam korábban.
1306. Patasi
aug. 20. 09:33

Sziasztok. Nekem nincs hsv1/2-es típusú betegségem de mondhatni en is érintett vagyok már egy ideje a témával kapcsolatban. Úgy gondoltam ,lehet szívesen olvasnatok a "masik oldal" véleményét, meglátásait ezzel kapcsolatban.

Eddig soha semmi ralatasom nem volt a betegséggel kapcsolatban.

Én vagyon Dani91 párja.

Megismerkedesunk legelejetol őszinte volt velem a problémájával kapcsolatban. Az első pillanatban tényleg megtorpantam az ismeretlentol. (Fontosnak tartom azt is megemliteni ,hogy nem azert dontottem megis ugy ,hogy tovabb ismerkedem vele ,mert nem volt mas. Mondhatni csinos , normalis ertekekkel rendelkezo , 30 eves eletvidam ,pozitiv no vagyok. Mondhatni valogathattam mindig is a ferfiak kozul. Ezt azert mondom el,mert ez is felmerulhet ,hogy nem volt mas igy dontottem Dani mellett.)Kellett egy kis idő, hogy gondolkodjak és utána nézzek a témának. Mostanra úgy látom ez egy olyan dolog az életben, amitől nem megijedni kell és kardunkba dőlni, inkább arra kell a fókuszt helyezni,hogy megtanuljon az ember együtt élni vele. A páromat is erre ösztönzom, bíztatom. Olyan értékeket képvisel és olyan a személyisége,ami sokkal többet számít mint az ,hogy beteg. Nem látom másnak őt ez miatt ,inkább úgy nézem ezt az egészet, hogy van egy csomag amit a múltból magával hozott a mostani és jövőbeli életébe/ életünkbe. Van pár barátom, akinek elmondtam ,hogy olyan férfit választottam, akinek ez a problémája és számomra is meglepő volt de tok pozitívan álltak ok is a döntésem mellé. Irhatnek meg 1000 meg egy dolgot ide most , de a lényege az egésznek, hogy szerettem volna ha látjátok/olvassátok a párkereses nem vakvagany,akkor sem ha a másik félnek nincsenek problémáji. Ha bárkinek bármi kérdése van még vagy csak egy kis pozitivitasra lenne szüksége nyugodtan írhat privátban.

Szerintem ha úgy gondolnatok egy idő után erre az egészre, hogy ez nem egy olyan gond , ami hatraltat titeket, hanem úgy, hogy adott egy probléma, amivel ha megtanultok együtt élni akkor minden akadály megszűnik. 😊

1305. Dani91
aug. 20. 07:17

Sziasztok! Nem írtam egy ideje, de mindig szemmel tartottam itt a kommenteket. Először is sajnálom, hogy egyre többen vagyunk. Másodszor remélem reményt hozok néhányótok életébe. Áprilisban szakítottam a volt párommal akitől beszereztem közös kis kedvencünket. Voltam magánklinikán egy vagyonért ahol a vérből megállapították hogy van HSV 1-2 antitest a véremben, hurrá. De aktív fertőzésem nincs, és tünetmentes vagyok immár 4 hónapja. Novemberben lesz hogy 4 éve vegán vagyok, sok "szenny"kaját ettem amíg a volt párommal voltam, péksüti, édesség, nassolni való. A sportolni elég ritkán jártam. Nem voltam túlzottan elhízva bár magamnak nem tetszettem. 183 cm 90 kg. A szakítás óta odafigyelek arra mit eszem és rendszresen sportolok. Sikerült leadnom sok felesleget már közel járok a célomhoz.

A betegség miatt volt bennem egy szégyen érzet és nagyon mocskosnak éreztem magam. Olvastam a neten egy amerikai lány esetéről aki szintén így érzett, majd egy nap azt mondta hogy nem engedi hogy ez a szar tönkre tegye és irányítsa az életét. Onnantól kezdve mindenkinek, a legkülönfélébb szituációkban is elmondta hogy ő herpeszes és nagyon pozitív dolgokról számolt be. Gondoltam ez működhet. Így elkezdtem kicsiben, család, közeli barátok, majd kollégák.Eleinte nagyon nehéz volt a szégyen érzet miatt. De minden egyes személy után akinek elmondtam, egyre könnyebb és könnyebb lett. Felszabadultam, azt éreztem visszavettem az irányítást az életem felett. Mostmár bárkinek el tudnám mondani ha kellene de már nincs rá szükség mert mentálisan felülkerekedtem és elfogadtam ezt az állapotot. Energiát és időt fordítottam magamba es a mentális,testi egészségembe. Működik. Úgy voltam vele jöhet a következő lépés. A munkahelyemen csak férfiak dolgoznak így nem tudtam ismerkedni nőkkel. Hiányzott a női jelenlét az életemből akár csak társalgási szinten. Próbálkoztam néhány helyen de nekem a tinder hozta el a nem várt fordulatot. Volt pár zsákutca, el kell fogadni nem egymást keressük. Személyes találkozó nem volt onnan csak egyetlen esetben. Pár napja voltam fent miután megismertem egy lányt. Működött a "chates kémia" érdekelt. Egy egész napon át beszélgettünk, mikor is este témába kerültek a jövő béli tervek. Mondta nekem hogy gyereket szeretne majd stb. Ezen a ponton nem bírtam megállni, azt mondtam neki hogy nem érezném fernek ha arra játszanék hogy majd egy randi után megkedvel és érzelmi befolyásoltság hatására szemet hunyna a betegségem felett, így leírtam neki hogy herpeszes vagyok. (Kicsit magamat is védtem hogy ne akkor sétáljon el amikor már érzelmeim vannak) Meglepetésemre igaz megtorpant kicsit, de folytattuk a kommunikációt. Innentől kezdve én voltam az aki inkább próbált kihátrálni mert továbbra is attól féltem, hogy ha folytatjuk az ismerkedést akkor majd megégetem magam. Addig addig ment ez az bizonytalanságban míg kicsit elhalt ez az ismerkedés. Volt 4 nap csend. Ez idő alatt volt mással is randija, amit el is mondott előre mert megbeszéltük, hogy akkor mindenben őszinték leszünk. Úgy gondoltam hogy esélyem sincs egy egészségessel szemben. 4 nap csend után írt nekem, azt mondta nem tud kiverni a fejéből szóval találkozzunk mert lehet egy tök jó barátság is kialakulhat ebből. Belementem mert úgy gondoltam igaza van. Hát olyan jól sikerült hogy azóta összejöttünk. Egy gyönyörű nő, aki megtehette volna hogy bárki mást választ, de megfogtam. Nagyon imponált neki az őszinteségem a legelejétől kezdve és hogy nem akartam rabolni az idejét feleslegesen. Nagyon sokat számított az, hogy tájékozódtam a témában és sok kérdésére tudtam válaszolni. Azt mondta minél többet tud erről a betegségről annál kevésbé ijesztő. Csak azért írtam le nektek a történetem, mert talán segíthet akár 1 embernek is. Ne hagyjátok hogy átvegye az irányítást. Önképzés és egészséges életmód. Ha van túlsúly érdemes megszabadulni tőle. Odafigyelni az étkezésre, elkerülni a káros dolgokat. Ép testben ép lélek. Ha bárkinek kérdése lenne írjon bátran privátban szívesen válaszolok. Ne adjátok fel, ezzel a rohadt betegséggel nem áll meg az élet és nem kell lemondanotok semmiről. Fontos az őszinte nyílt kommunikáció és az önképzés, mert ha ritka értékeket képviseltek, lesz aki azt mondja megéri azt a kis kockázatot is.

Remélem tudok segíteni néhányótoknak! Fel a fejjel és csak előre tekintsetek.

1304. Csaba-2 (válaszként erre: 1303. - Andreaa31)
aug. 18. 11:38
Akkor jó. Ennek ellenére azért csináltass egy herpesz-tesztet. Biztos, ami biztos.
1303. andreaa31 (válaszként erre: 1302. - Csaba-2)
aug. 11. 14:08

Kedves Csaba!


Köszönöm a megértő és biztató szavakat. Ez nagyon ijesztő egyébként, hogy ilyen könnyen betegségeket lehet elkapni.

Voltam a nőgyógyásznál, ahol kb. csodámra jártak, úgyhogy tovább küldtek a bőr és nemibeteg gondozó ambulanciára, mivel fogalmuk sem volt, hogy mi okozza a tüneteimet.

Ott a főorvosnő megnézett és meghallgatta a panaszaimat, Ő határozottan azt mondta hogy ez nem herpesz, hanem egy bakteriális fertőzés, amit sajnos nagyon könnyű összeszedni.

Semmilyen tesztet nem csináltak. Antibiotikumot és antibiotikumos kenőcsöt kaptam, ami már az első használat után éreztem hogy segít egy picit. Úgyhogy remélem, hogy akkor valóban nem herpesz.

1302. Csaba-2 (válaszként erre: 1301. - Andreaa31)
aug. 7. 22:13

Kedves Andi!


Üdvözöllek a csoport nevében is! Reméljük, hogy sok hasznos infót találsz majd itt.


Sajnos én is annak ellenére kaptam el, hogy szinte minden partnernőmnél használtam óvszert. Nálam nem volt soha láz, de nem is vagyok erre hajlamos. Mások lázról is beszámolnak. Ahány ember, annyiféle tünet...


Mindenesetre drukkolok, hogy ne legyen baj. Ha mégis pozitív lesz a leleted, itt megértésre és segítségre találsz.

1301. andreaa31
aug. 6. 20:57

Sziasztok!


Örülök, hogy rátaláltam erre a csoportra. Nagyon el vagyok keseredve. Az a gyanúm, hogy genitális herpeszem van. Nyolc hónapja vagyok egyedülálló és volt pár egyéjszakás kalandom ezidő alatt, de mindig használtunk óvszert. Nem vagyok benne biztos, hogy az, de nagyon egyeznek a tüneteim a herpesz tüneteivel. Holnap 13-ra van időpontom nőgyógyászhoz.

Viszont nekem magas lázam is van. Másnál is így jelentkezett először, lázzal társulva?

1300. bala2 (válaszként erre: 1299. - Baba1234)
júl. 19. 00:00

A CDC szerint:


After exposure, it can take up to 16 weeks or more for current tests to detect infection.


[link]

1299. Baba1234
júl. 18. 22:24
Köszönöm a hasznos infót!! Azt hittem egy hónap az ablakperiódus.
1298. bala2 (válaszként erre: 1297. - Baba1234)
júl. 18. 21:58
Ha most van tüneted akkor vérvizsgálatot fenntartással kell kezelni, sokaknál hosszú lehet (akár 4 hónap) az ablakperiódus mire megjelenik a vérben az antitest. Csak sajnos ezt a hiperszuper magyar orvosok nem igazán tudják..
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook