Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gáztűzhelycsere előtt ... fórum

Gáztűzhelycsere előtt ... (beszélgetős fórum)


13. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 12:12

Nem a villanyórától szoktak plusz vezetéket húzni, hanem a biztosíték táblától.


Egyébként panelban nem szabad a falakat vésni, mert gyengíti a szerkezetet, azaz keresztbe nem, hosszába igen.


Elvileg nem lehet a gépeket hosszabbítóról használni, csak dugaljról.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Asztanaviszta)
aug. 27. 11:19
Köszönöm, nem tudtam ilyen pontosan megfogalmazni. A készülékek garanciája csak a gyártó/forgalmazó/ által regisztrált szakember által történő beüzemelés/bekötés esetén érvényes. 2 éve mosógépcsere előtt volt nálunk egy ilyen szakember. Dugalj(konektor)-ból nem vállalt hosszabbítást, csak a "kismegszakító" táblától, kb. 2-3 méter lett volna 27-30 eFt. Szintén nem vállalta a kábelcsatornás megoldást, csak vésve. Így olyan méretű és vezetékhosszúságú mosógépet kellett venni, ami kényelmesen elfér a fürdőszoában és a vezetéke elér a meglévő dugaljhoz. A villanyóra nálunk a folyosón van, onnan semmit-sehova nem tudnak húzni csak lakáson belül.
11. globus
aug. 27. 10:55
Szerintem gázsütő esetében legtöbbet ér a kitapasztalás, persze a hőfokmérő is segíthet, hogy kb. mennyi idővel korábban gyújtsd be kényes tésztához.
10. asztanaviszta (válaszként erre: 7. - Channa*)
aug. 27. 10:24
Gázsütőt soha nem tudod pontos hőfokra beállítani.
9. asztanaviszta (válaszként erre: 6. - Anyagi)
aug. 27. 10:23

Nemcsak az óráról van szó!

A lényeg, hogy milyenek a vezetékek, illetve a háznak mennyi az össz. kapacitása.

A paneleknél általában az a probléma, hogy a hálózat nem bírja a plusz terhelést.

Lehet ilyen-olyan vezetékeket húzni, egy elosztóra rákapcsolni több eszközt, max. leég a falban a vezeték.

8. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Anyagi)
aug. 27. 09:54
nekem is olyan van.eddig pocsékul nézett ki.hosszabbítóval.aztán a villanyszerelő szépen megcsinálta,egyik felén a gáz,másik felén a hűtő.igaz mondta is,hogy egyszerre ne menjen a mosógép,meg a sütő,másodszorra már nem fogom elfelejteni.mikor lecsapta a villanyórát.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Anyagi)
aug. 27. 09:52

Én jobban szerettem a gázsütőt;)


Elektromos kütyüknél, nem csak a vezeték a lényeg, hanem az, hogy hány amperos az óra. Ha kicsi az amperszám, akkor hiába a plusz vezeték.


FI!

20 amperig ingyen bővítik az órát!

Csak be kell adni az igényt.

20 amper felett pedig 5 eFt/A, de ennyi nem kell egy sótőhöz.

6. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 09:46

A legszebb sütiket a villanysütőben lehet sütni!

Ha az óra bírja, ki lehet húzni egy saját vezetéket a tűzhelyig - kábel sínben!!! Az nem egy nagy költség és gyors megoldás is!

Persze, azt is figyelembe kellene venni azt is, hogy milyen a vezeték az óráig!!!!

aug. 27. 09:28

Én még nem láttam olyan gázsütőt, amin hőfokok lettek volna, csak olyat, ami 1-8 ig fokozat jelölés van.


Amit én úgy szoktam használni, amikor volt, hogy a 8-as 250 fok, a 4-es a 180 fok, így kb. be lehet lőni a megfelelő hőfokot. AZ semmiképp nem jó, ha a 4-es fokozatnál nem melegebb a 8-as.

aug. 27. 09:26
Ki lehet húzni egy vezetéket a kismegszakító és a tűzhely közé külön kábelcsatornában, ez nem egy hatalmas összeg. A gáztűzhely sütőjének hőmérsékletét sosem tudod olyan pontosan beállítani, mint egy légkeveréses elektromosét. A gázzal működő sütőrésznél csak a láng magasságával tudod szabályozni a hőmérsékletet, tehát a "hőszabályozós" gáztűzhely az tulajdonképpen kombinált gáztűzhely.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
aug. 27. 09:21
Köszönöm. Kérdeztem a házban. Akinek villanysütője van, rendelt bővítést jó pár éve. Más valaknek Kb. 4-5 éve azt mondta az áramszolgáltató, annyira elöregedtek a vezetékek, hogy az egész házban bővíteni kellene. Nem javasolja. Lehet aránylag olcsóbb tűzhely+sütőhőmérő lesz.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 27. 09:13

Csak egy infó a kombinált tűzhelyhez,,nálunk a szomszédasszony szintén ezt mondta ,,azért nem vett villanysütőset.

Mi ugyan nem gondoltunk erre ,,de semmi baj nincs vele.

Kérdezz esetleg a házban ,,hátha van valakinek.

Amúgy a gázsütős sem rossz,,mindig olyanom volt,,vettem egy sütő hőmérőt,,ezzel tényleg lehetett tudni hány fokos.

aug. 27. 08:59

Bőven nagykorú Z.n.s.i tűzhelyünk, lassacskán cserélni kellene. Sütője sosem volt tökéletes. Mivel a sütője is gázzal működik elvileg nem hőszabályozós, de valami nyilacska mutatot 1-6 fokozat között. (4-nél tovább akkor sem ment, ha 1-2 óráig maximumon égett. Lehet ez gáz fűtőérték, vagy bármi.)

Nem sok "hőszabályozós" tűzhelyet látok, ami van kb. 120 eFt-tól. A "mezei" 65-90 eFt között. Spóroljak még egy kicsit, vagy esetleg kockáztassak a szabályozó nélkülivel?

Köszönettel venném, ha van valakinek tapasztalata "mezei" gázsütőről megosztaná.

Azért lenne lényeges, mert kelt tészta/piskóta jellegű tésztáknál fontos a hőmérséklet. (Legalábbis nekem.)

Kombinált tűzhely sajnos nem jöhet szóba, nincs elég amper, vagy mi. Nem ajánlja villanyszerelő, mert közel 50 éves panel alu vezetékkel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook